Έλληνες Ιδιοκτήτες S2000 / Greek S2000 Owners Official Forum of Greek S2000 Owners. Greek Lovers are in great passion with the S2000!

ΣΥΝΕΡΓΕΙΑ

Thread Tools
 
Old 03-12-2007, 01:07 PM
  #11  
Registered User
 
STAM's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Location: Athens
Posts: 169
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Smile

Sobara re file .????
Sou ekane tetoia poysti@.....??

Kai ego nomiza oti itan kalo synergeio gia ta S2000....
Old 03-12-2007, 03:52 PM
  #12  
Moderator

 
energetic's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Location: Athens, Greece, Europe, Earth, Universe
Posts: 30,033
Likes: 0
Received 2 Likes on 2 Posts
Default

Εχω ακουσει παντως πολλα παραπονα για το συγκεκριμενο συνεργειο και αν θυμαμαι καλα ενα παλικαρι εδω δεν ειχε μεινει ευχαριστημενος μαζι του...
Old 03-13-2007, 12:00 AM
  #13  
Registered User
 
nik2000's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 301
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

παρακατω
Old 03-13-2007, 12:05 AM
  #14  
Registered User
 
nik2000's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 301
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

εγω ειχα παει χθες στον Ζαφειρη, για λαδια μηχανης ,βαλβολινες, δισκοπλακες/τακακια (δικα μου) και λαδια σασμαν.

πληρωσα 250 ευρω. εβαλα Motul300v. Μου φαινονται πολλα, να φανταστητε εβαλε εργασια 107 ευρω!! αυτο ισοδυναμη με 3 ωρες δουλεια!!! μα ειναι δυνατον? η πλακα ειναι οτι ειχα παει και ειχα κατσει απο επανω τους για να κοιταω, δεν εκαναν παραπανω απο 45 λεπτα για ολα!! βεβαια στην αποδειξη για τα ανταλλακτικα δεν μου εγραψε τις βαλβολινες και τα λαδια σασμαν!! τι να πω, εμενα μου φαινονται πολυ τσιμπημενα. ασε που τα λαδια μηχανης μου τα χρεωσε 100+ ευρω, ενω στο νετ τα βρισκω πιο κατω και απο τα μισα ευρω!! τι να πω....

εμενα μου ειχαν κανει καλη εντυπωση οι Αφοι αλλα μαλλον με βλεπω να πηγαινω αλλου για τα επομενα service......αφου εγινε και αυτο με τον φιλο παραπανω.....

ΥΓ. και τις προηγουμενες φορες που ειχα παει ειχα καποια προβληματακια με τις χρεωσεις, και την προτελευταια ειχαμε τσακωθει. (τωρα γιατι ξαναπηγα, ελα μου ντε?)


αυτα....
Old 03-13-2007, 02:34 AM
  #15  
Registered User

 
lalakis2000's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Ego edo dipla meno...
Posts: 6,602
Likes: 0
Received 1 Like on 1 Post
Default

Ζητώ συγγνώμη αλλά αντιγράφω το ποστ μου που έκανα σε άλλο τόπικ - Σουπερμαν εσύ φταις που με παρέσυρες, έκανες ποστ τα παράπονά σου παντού και μας μπερδεύεις.

'Κοίτα, φίλε Σούπερμαν, εγώ το πηγαίνω το δικό μου στο Ζαφείρη σαν και σένα και αυτό που λες με ανησυχεί γιατί εμπιστοσύνη δεν έχω πουθενά. Η κατηγορία σου είναι σοβαρή και θα πρότεινα να πας να ζητήσεις να σε αποζημιώσει (ότι και αν σημαίνει αυτό) και εξήγησέ του ότι είσαι και στο club στα ίσα και ότι δεν τον συμφέρει να τον δυσφημίσεις.'
Ειλικρινά με βάζεις σε σκέψεις για το μέλλον, γιατί να σου κάνει κάποιος πουστιά για ένα προφυλακτήρα πάει στο καλό, όμως με ένα αμάξι επιδόσεων που όλοι το πάνε κομμάτια, μία πουστιά αλλού μπορεί να στοιχίσει ζωές.

Επειδή λοιπόν τίθεται θέμα εμπιστοσύνης και εφόσον κάνεις αυτή τη σοβαρή κατηγορία, νομίζω ότι πρέπει να απαιτήσεις την αποζημίωσή σου και να μας ενημερώσεις για το αποτέλεσμα.
Old 03-14-2007, 11:15 AM
  #16  
Registered User
 
S(2000)UPERMAN's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 36
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΝΑ ΠΩ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΑΥΤΟ ΟΠΩΣ ΕΝΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΦΗΣΑ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΑ ΞΑΝΑΕΙΔΑ ΠΟΤΕ...ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΟΞΥΘΥΜΟΣ ΛΑΛΑΚΙ ΑΝ ΘΑ ΠΑΩ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΗΣ ΠoyΤ@Ν@Σ.. ΕΠΕΙΤΑ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ 1 ΧΡΟΝΟΣ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΙΣΧΥΡΙΣΤΕΙ ΔΙΑΦΟΡΑ.
2 ΚΑΛΑ ΜΑΣΤΟΡΙΑ ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΦΥΓΑΝ ΟΠΩΣ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΗΣΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΜΕ ΕΣΤΕΙΛΕ ΕΚΕΙ.... ΕΝΑ ΛΑΘΟΣ ΕΚΑΝΑ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΤΟΥΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΤΑ ΛΑΔΙΑ. ΞΕΡΩ 3 ΑΚΟΜΑ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ Μ@m@ΚΙeΣ ΚΑΙ ΑΠΟΡΩ ΑΝ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΘΑ ΤΟΥ ΜΕΙΝΕΙ ΚΑΙ ΚΑΝΑΣ ΠΕΛΑΤΗΣ.... ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΜΟΥ΄΄ ΜΑΚΡΙΑ...
ΕΠΙΣΕΙΣ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΤΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΧΡΗΣΕΙ ΜΙΚΤΗΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ Μ@m@ΚΙ@ ΤΟΥ ΠΟΥ ΞΕΧΑΣΕ ΝΑ ΔΗΛΩΣΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΔΕΝ ΠΗΡΑ ΠΟΤΕ 2000 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΣΑΝ ΚΟΠΑΝΟΣ ΞΑΝΑΠΗΓΑ...
Old 03-14-2007, 11:42 AM
  #17  
Registered User
 
STAM's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Location: Athens
Posts: 169
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Kala pou mas ta pes file .....Na min patisoume ekei pote ............
Old 03-14-2007, 12:32 PM
  #18  
Registered User
 
dim3's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 46
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

File zafeiri ,
me thimasai? ego den tha se xexaso pote!!
Old 03-14-2007, 11:28 PM
  #19  
Registered User
 
yiannakos's Avatar
 
Join Date: Jun 2002
Location: athens
Posts: 3,204
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Αχ ρε παιδιά όλα δυστυχώς γίνονται για το κέρδος.
Παλιότερα πήγαινα τα αυτοκίνητα μου σε ένα παλικάρι στο Ίλιον ο οποίος ήταν
Νέος με ΟΡΕΞΗ και ΚΕΦΙ για ΔΟΥΛΕΙΑ .
Του πήγαινα να αλλάξει λάδια και αυτός έκανε έλεγχο σε όλο το αμάξι,
Ήξερες πως όταν έφευγε το αμάξι από εκεί θα ήτανε σωστό και μέσα σε όλα οι τιμές του ήταν πολύ φτηνές για την εποχή.
Τώρα μετά από δέκα χρόνια ο τύπος ποια δεν είναι νέος , δεν έχει όρεξη για δουλειά λόγο διαφόρων προβλημάτων και από τιμές
Old 03-15-2007, 03:41 AM
  #20  
Registered User
 
MANOS's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 7,215
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Δυστυχώς έτσι έχουν τα πράγματα με τα περισσότερα συνεργεία και κυρίως με τις αντιπροσωπείες. Υπάρχει ανευθυνότητα και πολύ πειραματισμός σε αντίθεση βεβαίως με τις αμοιβές που έχουν ξεφύγει. Είναι μέχρι να σε πιάσουν πελάτη και μετά.....
Να πληρώνεις όσα σου λένε και να φοβάσαι για τη δουλειά που έχει γίνει. Έχω ακούσει τόσα λόγω της δουλειάς μου και τους κάνω αγωγή χωρίς δεύτερη κουβέντα, ούτε παρακάλια..
Aυτός έχει S2000 λένε όλοι, εντάξει φραγκάτος και κοπανάνε όπου βρούν και όπως μπορούν.

Παιδιά προσοχή και μην τη χαρίζετε σε κανέναν για μαλακίες που σας έχουν κάνει. Ειδικά κάτι μικρά συνεργεία μόλις δουν αγωγές και τέτοια πληρώνουν αμέσως...


Quick Reply: ΣΥΝΕΡΓΕΙΑ



All times are GMT -8. The time now is 02:13 PM.