Έλληνες Ιδιοκτήτες S2000 / Greek S2000 Owners Official Forum of Greek S2000 Owners. Greek Lovers are in great passion with the S2000!

ΤΟΠΟΣ ΛΑΤΡΕΙΑΣ ΤΟΥ S2000!

Thread Tools
 
Old 08-31-2007, 05:38 AM
  #21  
Registered User

 
Taseas's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: ||-|| (()) ||\|| ||)) //\
Posts: 2,692
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Μου αρέσει τα πρωινά να πλένω το S του Τασέα με το λάστιχο...
To plenei me magio giati to LATREUEI... To xaideuei tryfera kai to 3eskonizei kai ton KSETRELENEI...
Old 08-31-2007, 05:43 AM
  #22  
Registered User
 
MANOS's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 7,215
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Δε μου αρέσει να μην έχω το S και λατρεύω να είχα Gallardo....
Old 08-31-2007, 10:06 PM
  #23  
Registered User
 
lingenfelter's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 77
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Εγω λατρευω να βλεπω τη γυναικα μου να το οδηγει.
Και να παταει γκαζι και να το ακουω απο αρκετα μακρια.
Εκστασιαζομαι.
Γενικα αν δω γυναικα με S κατι παθαινω.
Ειναι αχτυπητος συνδιασμος.
Old 09-02-2007, 12:07 AM
  #24  
Registered User
 
jerryS2K's Avatar
 
Join Date: May 2007
Location: Athens
Posts: 540
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Όταν είδα, το 1999, τις πρώτες φωτό από το S έπαθα λαλά. Το μόνο που μπορούσα να ψελλίσω ήταν "αυτό θα το πάρω κάποια στιγμή". Από οποιαδήποτε οπτική γωνία και να το κοιτάξεις είναι πανέμορφο. Ειδικά από μπροστά μοιάζει με καρχαρία. Οπότε, όταν μπορούσα οικονομικά να το αντέξω, η αγορά του ήταν μονόδρομος. Ούτως ή άλλως είμαι φανατικός Hondaκιας. Δεν έχω αγοράσει άλλη μάρκα μεχρι στιγμής και ούτε πρόκειται.
Old 09-02-2007, 12:15 AM
  #25  
Moderator

Thread Starter
 
energetic's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Location: Athens, Greece, Europe, Earth, Universe
Posts: 30,033
Likes: 0
Received 2 Likes on 2 Posts
Default

Originally Posted by jerryS2K,Sep 2 2007, 10:07 AM
Όταν είδα, το 1999, τις πρώτες φωτό από το S έπαθα λαλά. Το μόνο που μπορούσα να ψελλίσω ήταν "αυτό θα το πάρω κάποια στιγμή". Από οποιαδήποτε οπτική γωνία και να το κοιτάξεις είναι πανέμορφο. Ειδικά από μπροστά μοιάζει με καρχαρία. Οπότε, όταν μπορούσα οικονομικά να το αντέξω, η αγορά του ήταν μονόδρομος. Ούτως ή άλλως είμαι φανατικός Hondaκιας. Δεν έχω αγοράσει άλλη μάρκα μεχρι στιγμής και ούτε πρόκειται.
Συμφωνω μαζι σου, οταν το ειχα δει στο αρθρο του DRIVE "πρωτη επαφη" επαθα σοκ και τελικα το αποκτησα! Οταν βλεπω το τι κορυφαιο κρατημα εχει δε μπορω να εκφρασω τη χαρα μου!
Old 09-02-2007, 01:32 AM
  #26  

 
Dimitrisss's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Location: Egaleo,Athens
Posts: 2,440
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Ο δικος μου ερωτας ξεκινησε απο το 1997(κατοχοι vti tote) περιπου οταν η honda το παρουσιασε σαν πρωτοτυπο τοτε με την ονομασια SSM που ελεγα αντε να βγει να δουμε τι θα ειναι και ποσο τελειο θα βγει ωσπου ηρθε το 99 και κυκλοφορησε,οι πρωτες παρουσιασεις των περιοδικων ελεγαν τα καλυτερα με κορυφαια ατακα αυτη του DRIVE οτι αμα θελουν οι γερμανοι να μαθουν πως στριβουν τα πισοκινητα χωρις ηλ.βοηθηματα να πανε μια βολτα μεχρι το εργοστασιο της Honda στην Ιαπωνια να μαθουν!Ο ερωτας ειναι κευραυνοβολος απο την πρωτη ματια και το καλοκαιρι του 2004 ηρθε η μεγαλη στιγμη αφου ξεπεραστηκαν καποια οικονομικα προβληματα των προηγουμενων ετων και αποκτηθηκε και θα μεινει πιστευω για χρονια ακομα να μας κανει στον δρομο!
Old 09-02-2007, 08:38 AM
  #27  
Registered User

 
Taseas's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: ||-|| (()) ||\|| ||)) //\
Posts: 2,692
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Nomizw to xalasame to topic... Krima kai eixe 3ekinhsei oraia.

Esy Marie to krathma se poio akrivws odostrwma to diapistwses?
Old 09-02-2007, 10:22 PM
  #28  
Moderator

Thread Starter
 
energetic's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Location: Athens, Greece, Europe, Earth, Universe
Posts: 30,033
Likes: 0
Received 2 Likes on 2 Posts
Default

@Dimitrisss
Σε αυτο ακριβως το τευχος αναφερομουν.

@Taseas
Αθηνα-Πορτοχελι, Αθηνα Σουνιο για παραδειγμα και στη πιστα στα Μεγαρα. Ηταν τοτε να παμε μαζι με τον taz5 και firefly Σερρες αλλα τελικα ετυχε κατι δυσαρεστο και δε μπορεσα να παω.
Old 09-03-2007, 04:40 AM
  #29  
Registered User
 
D_S2000's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 866
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Το S 8 χρόνια σχεδόν μετά την πρώτη του εμφάνιση στους δρόμους νομίζω ότι παραμένει τόσο σχεδιαστικά όσο και μηχανικά ένα πραγματικά κορυφαίο roadster. Η αισθητική του και οι γραμμές του ακόμα προκαλούν εντύπωση και το γύρισμα του κεφαλιού (κυρίως των γυναικών... αλλά κι αντρών) ενώ μηχανικά παραμένει το κορυφαίο σε απόδοση ατμοσφαιρικό μοτέρ σε τέτοιο βαθμό μάλιστα που μπορεί να συγκρίνεται ευθέως με τελευταίας κοπής και κυκλοφορίας turbata παρακαλώ αυτοκίνητα άλλων εταιριών. Οπότε νομίζω ότι τελικά το S ήταν μια εξαιρετική επιλογή που ακόμα δεν έχει ξεπεραστεί.
Old 09-04-2007, 03:28 AM
  #30  
Registered User

 
LOCAL S's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 2,450
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by energetic,Aug 31 2007, 05:21 AM
Παντως εμενα μου μενει αξεχαστη η ομορφη διαδρομη προς το Πορτο-Χελι με ανοιχτο το S και το μοτερ να ξυριζει! Ax αυτο το κιβωτιο δε συγκρινεται με τιποτα!
Κ@υλα δεν ειναι ο δρομος της Επιδαυρου???? Για χοντρα σκισηματα!!!!! Εγω παω σχεδον καθε Σ-Κ...


Quick Reply: ΤΟΠΟΣ ΛΑΤΡΕΙΑΣ ΤΟΥ S2000!



All times are GMT -8. The time now is 07:31 AM.