Έλληνες Ιδιοκτήτες S2000 / Greek S2000 Owners Official Forum of Greek S2000 Owners. Greek Lovers are in great passion with the S2000!

time attack build

Thread Tools
 
Old 10-30-2014, 12:53 PM
  #1  
Registered User

Thread Starter
 
DimitrisThess's Avatar
 
Join Date: Sep 2013
Posts: 70
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default time attack build

Καλησπερα !! Μετα απο γκρινια του Sebian! Αφου εκανα ενα τοπικ με το build του αυτοκινητου μου στο παγκοσμιο φορουμ! Ειπα να το κανω και εδω! Για εμας τους Ελληνες!! Εγινα κατοχος ενος honda s2000 πριν απο ενα χρονο! 3 μερες μετα την αγορα του μπηκα στο Ρυσιο στο Drift Practice για να το μαθω κ να με μαθει! Απο τοτε αρκετες τεταρτες με γεμιζε ευχαριστΥση ! με αφορμη του event του Motorsport-spec ειπα να δοκιμασω κ την τυχη μου στην πιστα! Πηγα χαλαρα με τις μαμα ζαντουλες κ βολτισια λαστιχακια! Με την βροχη να χαλαει τα σχεδια των περισσοτερων αλλα οχι τα δικα μου εκανα καμια πενηνταρια κυκλους την κυριακη! Κ μετα το χαος! Πρωτη παραγγελια tein mono flex , cusco 6pt Και ζαντουλες! ναι ναι αυτες που γλυκοκοιτατε ολοι! το αμαξι ηρθε και εγινε καπως ετσι

και ηρθε το event τον μαρτη !! Εκει πεθαναμε... το κοντερ εγραψε πανω απο 200 γυρους... με κυνηγουσε ο kordo ! με αλλαγη ελαστικων και τακακια-δισκους το σαββατο!

και ετσι σιγα σιγα το πηρα αποφαση οτι δυστυχως μεση λυση δεν υπαρχει... γιατι στην βολτα κουραζομουν ... στην πιστα ηθελα και αλλο!! οποτε εχοντας στο πισω μερος του μυαλου μου οτι το body kit θα αγοραστει κ το μοτερ υπηρχε.. Ξεκινησε η αναζητηση καροτσας! βρεθηκε ενα ατυχο S2000 τρακαρισμενο! κ το πηρα!! Η αληθεια ειναι οτι θελω να ευχαριστησω το Garage Workshop εδω στη Θεσσαλονικη για την ανοχη του !Καθως το ελυσα σχεδον ολο μονος μου... κρατωντας μια ραμπα!! μολις το αυτοκινητο εφτασε σε αυτην εδω την κατασταση

Πηγαμε στο λαμαρινα! οπου δεν εχουμε φυγει ακομα
Αγορασα το wide body kit της apr μετα απο πολυ σκεψη... ακομα το amuse το εχω στο μυαλο μου αλλα το κοστος ξεφευγε!

Για roll cage εψαξα και βρηκα ενα που να ειναι συμφωνο με τους κανονισμους της fia μπας και τρεξουμε και καμια αναβαση ! οταν με το καλο εκσυγχρονιστει αυτη η ερμη χωρα!!
Πολλα ειπα! Καποιες φωτογραφιες απο την μεχρι σημερα εξελιξη του εργου









Old 10-30-2014, 01:13 PM
  #2  
Registered User

 
maniatis's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Location: Piraeus , Greece
Posts: 679
Likes: 0
Received 2 Likes on 2 Posts
Default

Συγχαρητήρια!
Μπράβο για το μεράκι σου, την αγάπη σου για το συγκεκριμένο χόμπι γενικότερα και για την όρεξη να μπεις σε τόσο βαθιά νερά σε μια δύσκολη εποχή!
Και το αμάξι σου αλλά και το project που έτοιμαζεις είναι πολύ όμορφα και σου εύχομαι να πανε όλα καλά και γρήγορα να καμαρωσουμε το νέο πισταμαξο σου!
Απο μηχανικά ακόμα να υπόθεσω δεν έχεις κάνει κάτι, ε;
Περιμένουμε κι άλλο υλικό γιατί τελικά οι φωτό είναι αυτό που μας φτιάχνει περισσότερο!
Old 10-30-2014, 01:33 PM
  #3  
Registered User

Thread Starter
 
DimitrisThess's Avatar
 
Join Date: Sep 2013
Posts: 70
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default



2,4L ατμοσφαιρα
Old 10-30-2014, 10:40 PM
  #4  

 
Colin mc rae's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 1,046
Likes: 0
Received 1 Like on 1 Post
Default

Δημητρη αξιοζηλευτο το project πολυ ωραιο το body kit αν και στη πιστα θα παει χαραμι με τα murbles και τα πετραδακια να κανουν παρτυ.

Οπως και να εχει ελπιζω να το χαρεις και με το παραπανω και να κανει και χροναρες ανταξιους του φαρδους του
Old 10-30-2014, 11:18 PM
  #5  

 
Gigi.'s Avatar
 
Join Date: Feb 2014
Posts: 37
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Πολύ ωραίο και ολοκληρωμένο προτζεκτ Δημήτρη.Θα τα πούμε από κοντά τον Δεκέμβρη!
Old 10-31-2014, 12:05 AM
  #6  

 
eddiex's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Piraeus. . .
Posts: 11,536
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Εμεις τα ειπαμε και χθες! ΑΠΛΑ ΑΛΛΟΥ!
Old 10-31-2014, 03:03 AM
  #7  
Registered User
 
nikoSathan's Avatar
 
Join Date: May 2013
Location: Thessaloniki
Posts: 140
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Έλα το τούμπανο λέμε !!!
Περιμένουμε να το δούμε το Δεκέμβρη στο trackday.

Από κιλά τι λέει το πράμα, το μέτρησες τελειωμένο μετά τα βάλε-βγάλε ?
Old 10-31-2014, 04:04 AM
  #8  
Registered User

Thread Starter
 
DimitrisThess's Avatar
 
Join Date: Sep 2013
Posts: 70
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Τον Δεκεμβρη δεν θα το δειτε δυστυχως! οχι απο κιλα δεν ξερω καθολου ακομα!
Old 10-31-2014, 06:31 AM
  #9  
tha
Registered User

 
tha's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 37
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Πολυ ωραιο!

Καλη συνεχεια!

Old 10-31-2014, 09:02 AM
  #10  
Registered User

 
SBIT's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Don't know yet!
Posts: 2,421
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Πάρα πολύ ωραία δουλειά.


Quick Reply: time attack build



All times are GMT -8. The time now is 08:05 PM.