Αμάξωμα - Κουκούλα - Εσωτερικό Συζητηση σχετικα με το αμαξωμα, κουκουλα, εσωτερικο, καθως και λυσεις, επιδιορθωσεις και βελτιωσεις

Γυαλισμα "ταλαιπωρημενων" φαναριων..?

Thread Tools
 
Old 12-10-2014, 01:18 AM
  #1  

Thread Starter
 
IAPETTOS's Avatar
 
Join Date: Apr 2014
Posts: 99
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default Γυαλισμα "ταλαιπωρημενων" φαναριων..?

..ρε παιδια ξερει κανεις κανεναν πολυ καλο και αξιοπιστο "μαστορα" να μου γυαλισει τα εμπρος φαναρια να ειναι σαν καινουργια?.. πηγα σε εναν και μετα απο 2 μηνες χαλια παλι..
οποιος εχει να προτεινει καποιον καλοδεχουμενος.. ευχαριστω
Old 12-10-2014, 02:24 AM
  #2  

 
pontios2000's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 437
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Στείλε μου το τηλ. σου να σου πω...
Old 12-10-2014, 09:48 AM
  #3  
Registered User

 
NoSGR's Avatar
 
Join Date: Aug 2012
Location: Athens, Greece
Posts: 97
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Αν απλά γυαλιστεί το φανάρι δε κερδίζεις κάτι.. ο "σωστός" τρόπος κατα τη γνώμη μου είναι αφού γυαλιστούν να περαστούν με ένα βερνικάκι να γίνουν τέλεια και δεν θα ξανακιτρινίσουν!
Old 12-10-2014, 11:37 AM
  #4  

 
pontios2000's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 437
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Το φανάρι έτσι καί το βερνικωσεις καί χτυπηθεί απο πετραδάκι μετα θα αρχίσει να ξεφλουδίζει... Το φανάρι του honda έτσι και το γυαλισεις σωστά δεν θα ξαναθαμπωσει ευκολα ... Αν ηταν κανένα nissan η κανένα daewoo τοτε στο τρίμηνο θα ξαναθαμπωσουν...
Εχω γυαλισει παραπόλα φανάρια και έχω δει διάφορα αποτελέσματα... Παλιά περνάν 70€ και απλα έκαναν σωστή δουλειά τώρα με 30€ κάνουν την ανάλογη δουλειά... Αν θες να μιλήσουμε να σου πω κάποιες λύσεις στειλε μου pm...
Old 12-10-2014, 12:48 PM
  #5  
Registered User

 
NoSGR's Avatar
 
Join Date: Aug 2012
Location: Athens, Greece
Posts: 97
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by pontios2000
Το φανάρι έτσι καί το βερνικωσεις καί χτυπηθεί απο πετραδάκι μετα θα αρχίσει να ξεφλουδίζει... Το φανάρι του honda έτσι και το γυαλισεις σωστά δεν θα ξαναθαμπωσει ευκολα ... Αν ηταν κανένα nissan η κανένα daewoo τοτε στο τρίμηνο θα ξαναθαμπωσουν...
Εχω γυαλισει παραπόλα φανάρια και έχω δει διάφορα αποτελέσματα... Παλιά περνάν 70€ και απλα έκαναν σωστή δουλειά τώρα με 30€ κάνουν την ανάλογη δουλειά... Αν θες να μιλήσουμε να σου πω κάποιες λύσεις στειλε μου pm...
Αν το χεις ψάξει τόσο πάω πάσο!!
Old 12-11-2014, 01:16 AM
  #6  
Registered User

 
protogeo's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Location: HondaLand
Posts: 1,665
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

κ εγω ετσι ξερω.. πως μετα το ξεθαμπωμα ριχνεις βερνικι και εισαι ετοιμος... διαφοτερικα με τον χρονο θα ξανακιτρινησουν...

btw θελουν και τα δικα μου :Ρ
Old 12-11-2014, 04:48 AM
  #7  
Community Organizer

 
S2000_FUN's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 8,607
Likes: 0
Received 2 Likes on 2 Posts
Default

Εγώ πάντως ξέρω ότι αν γυαλιστούν μια φορά μετά θέλουν αρκετά συχνά
Old 12-11-2014, 05:04 AM
  #8  

 
pontios2000's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 437
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Εχω γυαλισει honda hrv και accord περίπου πρίν δυο χρόνια και βάλε και ακόμα είναι μία χαρά.. Παίζει ρόλο τι αμάξι ειναι...
Αν φτάσει κάποιος σε σημείο να περάσει βερνίκι καλλίτερα να παει σε ενα μαγαζί που περνάνε αυτοκόλλητο στα αμάξια και να του περάσουν διαφανή μεμβράνη της 3m η οποία είναι 100% αντί χαρακτική και ουτε απο πετραδάκια καταλαβαίνει...
Old 12-11-2014, 08:57 AM
  #9  
Community Organizer

 
S2000_FUN's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 8,607
Likes: 0
Received 2 Likes on 2 Posts
Default

Originally Posted by pontios2000
Εχω γυαλισει honda hrv και accord περίπου πρίν δυο χρόνια και βάλε και ακόμα είναι μία χαρά.. Παίζει ρόλο τι αμάξι ειναι...
Αν φτάσει κάποιος σε σημείο να περάσει βερνίκι καλλίτερα να παει σε ενα μαγαζί που περνάνε αυτοκόλλητο στα αμάξια και να του περάσουν διαφανή μεμβράνη της 3m η οποία είναι 100% αντί χαρακτική και ουτε απο πετραδάκια καταλαβαίνει...

Old 12-11-2014, 11:03 AM
  #10  
Registered User
 
actinf's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Location: Moscow
Posts: 1,761
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by pontios2000
Το φανάρι έτσι καί το βερνικωσεις καί χτυπηθεί απο πετραδάκι μετα θα αρχίσει να ξεφλουδίζει... Το φανάρι του honda έτσι και το γυαλισεις σωστά δεν θα ξαναθαμπωσει ευκολα ... Αν ηταν κανένα nissan η κανένα daewoo τοτε στο τρίμηνο θα ξαναθαμπωσουν...
Εχω γυαλισει παραπόλα φανάρια και έχω δει διάφορα αποτελέσματα... Παλιά περνάν 70€ και απλα έκαναν σωστή δουλειά τώρα με 30€ κάνουν την ανάλογη δουλειά... Αν θες να μιλήσουμε να σου πω κάποιες λύσεις στειλε μου pm...
Και τα 30€ μια χαρά τιμή είναι. Το 70€ απαράδεκτα υψηλή τιμή, απλά για 2 περάσματα με 2 αλοιφές, που η ποσότητα που χρειάζεται κοστίζει λιγότερο από 5€ σε έναν επαγγελματία. Μέσα και το απορυπαντικό για να πλύνει τα pads. Και μιλάμε για 20 λεπτά δουλειά, και για τα 2 φανάρια...


Quick Reply: Γυαλισμα "ταλαιπωρημενων" φαναριων..?



All times are GMT -8. The time now is 07:36 PM.