Γενικά Θέματα εκτός S2000 For all Off Topic posts

Video αγωνα με Porsche και Corvette

Thread Tools
 
Old 01-06-2011, 07:52 AM
  #1  
Registered User
Thread Starter
 
gre165-makis's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,117
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default Video αγωνα με Porsche και Corvette

Δειτε το ΟΛΟ και δεν θα χασετε..
[media]http://www.youtube.com/watch?v=brNtbaMadX4 [/media]&feature=player_embedded
Old 01-06-2011, 08:11 AM
  #2  

 
eddiex's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Piraeus. . .
Posts: 11,536
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Καλα του εκανε. Γαμω του αγωνες...
Old 01-06-2011, 03:56 PM
  #3  
Registered User

 
Nabu's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Location: Far far away...
Posts: 8,561
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Τρελός αγώνας, τρελή αδρεναλίνη αλλά και τρελή οδήγηση και απο τους 2.

Εκεί που περάσανε το GT40 σάντουιτς ήταν όλα τα λεφτά.

Εντωμεταξύ η Κορβέτ φαίνεται να είναι overall ένα πολύ καλύτερο αυτοκίνητο απο το Porsche.

Και εγώ το ίδιο θα του έκανα πάντως
Old 01-07-2011, 01:10 AM
  #4  
Registered User

 
Nabu's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Location: Far far away...
Posts: 8,561
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Χαρούλη προσοχή στον λόγο και την Θρησκεία παρακαλώ

Ευχαριστώ
Old 01-07-2011, 03:36 AM
  #5  
Registered User

 
harri-S-'s Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Location: zakynthos
Posts: 2,415
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

οκ!! σορρυ

εγω παντως θα του εσπαγα το κεφαλι μετα γιατι ηταν καθαρα αντιαθλιτικο το στριμογμα..
Old 01-07-2011, 03:52 AM
  #6  
Registered User

 
Nabu's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Location: Far far away...
Posts: 8,561
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Πολύ καλύτερα έτσι

Και στο θέμα μας τώρα, δηλαδή εσύ αν ήσουν πρώτος και ο άλλος στην τελευταία στροφή του αγώνα σε έσπρωχνε ένα τσακ, ίσα ίσα για να σε βγάλει απο την γραμμή σου και να σου στερήσει την πρωτιά (αν όχι να έβγαινες στο χώμα κτλ κτλ) δεν θα έκανες το ίδιο?

Αντιαθλητικός για μένα είναι ο καραγκιόζης με την Corvette που ήθελε πάση θυσία να πάρει την πρωτιά. Αυτό το έδειξε και όταν καβάλησε την λωρίδα τον Pit (Που δεν επιτρέπεται) για να προσπεράσει τον άλλον. Επίσης έκανε και ψυχολογικό πόλεμο ανάβοντας την μεγάλη του σκάλα στην Corvette για να κάνει τον μπροστινό να χάσει την ψυχραιμία του.

Για μένα ο Porscheman ήταν μάγκας, έτρεξε καλά, κράτησε καλά τις γραμμές του, ήταν συγκεντρωμένος και παρόλη την πίεση δεν έκανε λάθη (είναι πολύ πιεστικό να έχεις τον άλλον συνέχεια κολλημένο πίσω σου και να πρέπει να προβλέψεις την τακτική του)!!
Ε θα ήταν μ@λ@κι@ λοιπόν στην τελευταία στροφή του αγώνα, επειδή είδε και απόειδε ο άλλος να σε πετάξει έξω με το έτσι θέλω.

Για εμένα το κακό στην όλη υπόθεση είναι ότι η Corvette έστω και τροΜπέτο πέρασε την γραμμή του τερματισμού 2ο
Θα έπρεπε να έχει μέινει λίγο πιο πίσω και να μην τερματίσει καν, κοστίζοντας του έτσι όλους τους βαθμούς της 2ης νίκης
Θα έτσουζε περισσότερο τότε !!
Old 01-07-2011, 04:12 AM
  #7  

 
eddiex's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Piraeus. . .
Posts: 11,536
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

[QUOTE=eddiex,Jan 6 2011, 07:11 PM] Καλα του εκανε. Γαμω του αγωνες...
Old 01-07-2011, 04:15 AM
  #8  
Moderator

 
energetic's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Location: Athens, Greece, Europe, Earth, Universe
Posts: 30,033
Likes: 0
Received 2 Likes on 2 Posts
Default

Κουλαδι.
Old 01-07-2011, 04:25 AM
  #9  
Registered User

 
Dorikin's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Vrachati-Korinthos
Posts: 1,012
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by Nabu,Jan 7 2011, 03:52 PM
Αντιαθλιτικός για μένα είναι ο καραγκιόζης με την Corvette που ήθελε πάση θυσία να πάρει την πρωτιά. Αυτό το έδειξε και όταν καβάλησε την λωρίδα τον Pit (Που δεν επιτρέπεται) για να προσπεράσει τον άλλον. Επίσης έκανε και ψυχολογικό πόλεμο ανάβοντας την μεγάλη του σκάλα στην Corvette για να κάνει τον μπροστινό να χάσει την ψυχραιμία του.

Για μένα ο Porscheman ήταν μάγκας, έτρεξε καλά, κράτησε καλά τις γραμμές του, ήταν συγκεντρωμένος και παρόλη την πίεση δεν έκανε λάθη (είναι πολύ πιεστικό να έχεις τον άλλον συνέχεια κολλημένο πίσω σου και να πρέπει να προβλέψεις την τακτική του)!!
Ε θα ήταν μ@λ@κι@ λοιπόν στην τελευταία στροφή του αγώνα, επειδή είδε και απόειδε ο άλλος να σε πετάξει έξω με το έτσι θέλω.

Για εμένα το κακό στην όλη υπόθεση είναι ότι η Corvette έστω και τροΜπέτο πέρασε την γραμμή του τερματισμού 2ο
Θα έπρεπε να έχει μέινει λίγο πιο πίσω και να μην τερματίσει καν, κοστίζοντας του έτσι όλους τους βαθμούς της 2ης νίκης
Θα έτσουζε περισσότερο τότε !!
Αντιαθλητικοί ήταν και οι δυο στην προκειμένη περίπτωση παιδιά. Απλά το Corvette μπορεί να ισχυριστεί οτι ήταν στα φρένα και συμβαίνουν αυτά ενώ το Porsche έκλεισε γραμμή καθαρά. Βέβαια ήταν θέμα του Κορβετακια αν θα συνέχιζε η οχι κοντά στον τοίχο μιας και ήταν πίσω όταν άλλαζε γραμμή το Porsche οπότε ούτε στον Πορσακια μπορούν θεωρητικά να πουν τίποτα.

Κατά τα αλλά ήταν οι συναρπαστικότεροι τελευταίοι γύροι αγώνα που έχω δει τελευταία!
Old 01-07-2011, 04:55 AM
  #10  
Moderator

 
energetic's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Location: Athens, Greece, Europe, Earth, Universe
Posts: 30,033
Likes: 0
Received 2 Likes on 2 Posts
Default

Originally Posted by Nabu,Jan 7 2011, 02:52 PM
Πολύ καλύτερα έτσι

Και στο θέμα μας τώρα, δηλαδή εσύ αν ήσουν πρώτος και ο άλλος στην τελευταία στροφή του αγώνα σε έσπρωχνε ένα τσακ, ίσα ίσα για να σε βγάλει απο την γραμμή σου και να σου στερήσει την πρωτιά (αν όχι να έβγαινες στο χώμα κτλ κτλ) δεν θα έκανες το ίδιο?

Αντιαθλιτικός για μένα είναι ο καραγκιόζης με την Corvette που ήθελε πάση θυσία να πάρει την πρωτιά. Αυτό το έδειξε και όταν καβάλησε την λωρίδα τον Pit (Που δεν επιτρέπεται) για να προσπεράσει τον άλλον. Επίσης έκανε και ψυχολογικό πόλεμο ανάβοντας την μεγάλη του σκάλα στην Corvette για να κάνει τον μπροστινό να χάσει την ψυχραιμία του.

Για μένα ο Porscheman ήταν μάγκας, έτρεξε καλά, κράτησε καλά τις γραμμές του, ήταν συγκεντρωμένος και παρόλη την πίεση δεν έκανε λάθη (είναι πολύ πιεστικό να έχεις τον άλλον συνέχεια κολλημένο πίσω σου και να πρέπει να προβλέψεις την τακτική του)!!
Ε θα ήταν μ@λ@κι@ λοιπόν στην τελευταία στροφή του αγώνα, επειδή είδε και απόειδε ο άλλος να σε πετάξει έξω με το έτσι θέλω.

Για εμένα το κακό στην όλη υπόθεση είναι ότι η Corvette έστω και τροΜπέτο πέρασε την γραμμή του τερματισμού 2ο
Θα έπρεπε να έχει μέινει λίγο πιο πίσω και να μην τερματίσει καν, κοστίζοντας του έτσι όλους τους βαθμούς της 2ης νίκης
Θα έτσουζε περισσότερο τότε !!


Quick Reply: Video αγωνα με Porsche και Corvette



All times are GMT -8. The time now is 11:55 AM.