Γενικά Θέματα εκτός S2000 For all Off Topic posts

Facebook

Old 02-27-2013, 06:08 AM
  #1  
Registered User
Thread Starter
 
Kostas S2K's Avatar
 
Join Date: Feb 2013
Posts: 81
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default Facebook

Περνώ την πρωτοβουλία αν και νέο μέλος να προτείνω κάτι, όλοι ξέρουμε ότι πλέον το 90% του πληθυσμού τις γης έχει Facebook έτσι λοιπόν προτείνω να ποστάρει ο καθένας το δικό του προφίλ ώστε να μπορεί να γίνετε συζήτηση σε live χρόνο κάτι που θα ήταν πολύ θετικό. Επίσης θα μπορούσαμε να κάνουμε μια ομάδα-group αποκλειστικά για το Club μας, πιστεύω σαν ιδέα είναι αρκετά καλή και αν είναι εφικτό ας μελετηθεί. θα κάνω την αρχή με το δικό μου προφίλ .. http://www.facebook.com/kwstas.acab.31

Υστεργογραφο : θα παρακαλέσω πριν μου στείλετε κάποιο αίτημα φιλιας να με ενημερώσετε η εδώ η με pm γιατί δεν αποδέχομαι άτομα που δεν γνωρίζω. Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.
Old 02-27-2013, 10:27 PM
  #2  
Registered User

 
SBIT's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Don't know yet!
Posts: 2,421
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Φίλε Κώστα ωραία πρόθεση αλλά η πρωτοβουλία αυτή έχει αρκετό ρίσκο με αυτά που γίνονται!!!! Εδώ αρκετοί έχουν σταματήσει να κατεβαίνουν και σε συναντήσεις!! Τα πράγματα δεν είναι όπως παλαιότερα!!!!!! Συνέχισε να διαβάζεις και θα καταλάβεις τι εννοώ!

Εννοείται πάντα φιλικά
Old 03-14-2013, 08:35 AM
  #3  
Registered User
Thread Starter
 
Kostas S2K's Avatar
 
Join Date: Feb 2013
Posts: 81
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Εγώ πάντως επιμένω για την ομάδα στο FB, υπάρχουν ήδη αρκετές όπως p.x "Octavianoi"-"ibizakides" και άλλοι, γιατί λοιπόν όχι και εμείς ?
Δεν έχω καταλάβει ακριβώς τι εννοείς με αυτήν την φράση ... ' η πρωτοβουλία αυτή έχει αρκετό ρίσκο με αυτά που γίνονται!!!!' δηλαδή τι μπορεί να πάει στραβά ?
Old 03-14-2013, 08:53 AM
  #4  
Registered User

 
blondie_s2k's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Location: Wonderland
Posts: 7,407
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Εννοεί Κώστα μου οτι εδώ στο Ελλάντα μας κλέβουν το ένα s πίσω απ τ άλλο πράγμα που σημαίνει ότι κάτι παίζει. Προφανώς κάτι τέτοιο δε συμβαίνει ούτε με τα octavia και φυσικά ούτε με τα ιbiza. Γι αυτό λοιπόν οι κάτοχοι έχουν αρχίσει να φοβούνται και τη σκιά τους, πόσο μάλλον το facebook που είναι ο μεγαλύτερος ρουφιάνος και αρκούνται στα προσωπικά τους προφίλ και στο όποιο φιλτράρισμα μπορούν να κάνουν απο εκεί στον κόσμο που δέχονται (κάτι που όπως αποδυκνείεται πλέον δεν αρκεί). Και γι αυτόν ακριβώς το λόγο σου είπε ότι πολλοί έχουν πάψει να πηγαίνουν και στις συναντήσεις.

Γι αυτό αν θες αρκέσου σ αυτό που υπάρχει μέχρι στιγμής, στο forum δηλαδή και στα άπειρα πράγματα απο θέμα γνώσεων που μπορεί να σου προσφέρει. Αλλωστε τόσα χρόνια που είμαστε εδώ πέρα να είσαι σίγουρος οτι δεν είσαι ο πρώτος που το σκέφτηκε, κι άλλοι το σκεφτήκαμε. Προφανώς για κάποιο λόγο δεν έγινε.

Φιλικά Ισμήνη
Old 03-14-2013, 09:37 AM
  #5  
Registered User
Thread Starter
 
Kostas S2K's Avatar
 
Join Date: Feb 2013
Posts: 81
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Το μυαλό μου δεν πήγε ούτε για μια στιγμή στο ότι μια ομάδα στο fb θα θέσει σε κίνδυνο τα οχήματα σας kαι φυσικά σέβομαι την γνώμη σας kαι δεν θα το τραβήξω άλλο Δυστυχώς έχω διαβάσει για τα 'Σ' που σηκώνουν κατά διαστήματα kαι είναι πολύ λυπηρό αυτό
Απλά "ζηλεύω" λίγο τους υπολοιπουσ που έχουν τα εκάστοτε group
Old 03-21-2013, 12:03 AM
  #6  
Registered User

 
harri-S-'s Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Location: zakynthos
Posts: 2,415
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

δεν αντιλεγω σ αυτο που λες Ισμηνη αλλα δεν νομιζω οτι ασχολουνται με το θεμα πληροφοριων μεσω forum η facebook. εγω πιστευω τα βλεπουν-τα παρακολουθουν κανα μηνα κ αν- κ τα παιρνουν... σιγουρα ειναι γνωστες του αυτοκινητου αλλα δεν νομιζω οτι ασχολουνται κ τοσο με τα προσωπικα μας ενδιαφεροντα..
Old 03-21-2013, 06:16 AM
  #7  
Registered User

 
blondie_s2k's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Location: Wonderland
Posts: 7,407
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Και που τα βλέπουν ρε Χαρούλη? Στο δρόμο που περνάμε μας παίρνουν απο πίσω? Και μη μου πεις ναι γιατί εγώ πχ επειδή ήμουν ψιλιασμένη πάντα πρόσεχα αν παρακαλοθούμαι και αν είχα κάποιον πίσω μου για ώρα ποτέ δεν πήγαινα σπίτι μου απευθείας αλλά έκοβα βόλτες μέχρι να τον χάσω. Πως βρήκαν λοιπόν που μένω και ήρθαν και το πήραν? Απο κάπου συλλέγουν πληροφορίες ως προς το που μένουμε, τι έχουμε κλπ. Και νομίζω καλύτερος πληροφοριοδότης απ το φόρουμ και απ το facebook δεν υπάρχουν.
Old 03-22-2013, 05:19 AM
  #8  
Registered User
 
uma_chikara's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Location: athens
Posts: 4,828
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

ρε Χαισμιν,το αμαξι σου ηταν παντα πρωτη μουρη στο Καβουρι...ακομα και στο γκαραζ εκανε μπαμ σε καποιον περαστικο..δε νομιζω πως ηταν το fb ο τροπος που εντοπισαν το αυτοκινητο σου..απλα οπως και να'χει ειναι ενα μεσο προφυλαξης να μην εχει ο οποιοσδηποτε προσβαση στον λογαριασμο σου..ειδικα πλεον με τις μαλακιες τα check in κλπ που ξερει οποιοσδηποτε ποτε εισαι σπιτι και ποτε πας για κατουρημα.. η ποτε λειπεις διακοπες για παραδειγμα.. Αρα ας τα λεμε απο εδω..
Old 03-22-2013, 06:04 AM
  #9  
Registered User

 
blondie_s2k's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Location: Wonderland
Posts: 7,407
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Kαι οι γύρω δρόμοι απο μένα Λιάκο είναι τίγκα σε porsche και άλλα καλά αυτοκίνητα αλλά παρόλα αυτά οι κλέφτες ήταν περαστικοί και έβαλαν στο μάτι το δικό μου που ήταν και στην πιλοτή και όχι χύμα όπως τα άλλα..
Old 03-26-2013, 12:24 AM
  #10  
Registered User

 
SBIT's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Don't know yet!
Posts: 2,421
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

φυλαγε τα ρούχα σου..........
Related Topics
Thread
Thread Starter
Forum
Replies
Last Post
MikeyCB
Off-topic Talk
13
04-27-2010 02:04 PM
Mocky
The Corner
26
04-30-2007 02:45 PM


Quick Reply: Facebook



All times are GMT -8. The time now is 08:13 PM.