Λιπαντικά - Καύσιμα - Χημικά Πρόσθετα Συζητηση σχετικα με λιπαντικα, καυσιμα και χημικα προσθετα

ΛΑΔΙΑ ΜΟTUL 8100 5-40 ΑΠΟ TRADE-WIND

Thread Tools
 
Old 07-05-2011, 04:08 AM
  #41  
Registered User
 
actinf's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Location: Moscow
Posts: 1,761
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Έστειλα ένα mail για το θέμα στην trade-wind και παραθέτω την απάντηση:



Αγαπητέ κε ******,

Καταρχήν να σας ευχαριστήσω θερμά για την ενημέρωση.

Σχετικά με το θέμα που ανέκυψε με το συγκεκριμένο προιόν σας πληροφορώ τα εξής:

Όταν εισήχθησαν από την εταιρεία μας τα λιπαντικά της FUCHS και διατέθηκαν στην αγορά στις τιμές που πωλούνται σε ολόκληρη την Ευρωπαική Ένωση, ( μπορείτε να το διαπιστώσετε και μόνος σας με μία απλή περιήγηση στο διαδίκτυο) ο αντιπρόσωπος στην Ελλάδα ενοχλήθηκε και προέβη σε δόλιους χειρισμούς με σκοπό την διακοπή της διάθεσης των προιόντων, που διακινούσε σε τιμές πολύ μακριά από την Ευρωπαική πραγματικότητα, από την εταιρεία μας .

Δυστυχώς για τους πολέμιους μας , η εταιρεία μας συνεργάζεται με το Εργαστήριο Τεχνολογίας Καυσίμων και Λιπαντικών της Σχολής Χημικών Μηχανικών του Εθνικού Μετσόβειου Πολυτεχνείου, του οποίου τα πορίσματα αναιρούν πανηγυρικά τις οποιεσδήποτε δόλιες και βλαπτικές για την εταιρεία μας φήμες-λιβέλλους.

Για την συγκεκριμένη περίπτωση υπάρχει στην διάθεση του κάθε ενδιαφερομένου το αποτέλεσμα ανάλυσης του δείγματος και η αξιολόγηση από τον φορέα που προανέφερα.

Εν τάχει σας αναφέρω ότι όλα τα δείγματα που εξετάστηκαν βρέθηκαν απολύτως κανονικά και συγκεκριμένα στην έκθεση του φορέα τονίζεται ότι το δείγμα που προσκομίσθηκε στο Χημείο από την FUCHS Ελλάδας κρίνεται ως μειωμένης αξιοπιστίας για πλείστους όσους λόγους και υπονοείται δόλος. Επιπλέον δεν υπάρχει σε εκκρεμότητα μήνυση από την FUCHS Ελλάδας ή οποιασδήποτε άλλης εταιρείας γενικώς .
Τις λεπτομέρειες της υπόθεσης θα χαρώ πολύ να σας τις δείξω και να τις συζητήσουμε εκ του σύνεγγυς.

Γενικότερα, η εταιρεία μας εγγυάται την γνησιότητα και την ποιότητα όλων των προιόντων που διακινεί και επιφυλασσόμαστε για την χρήση του δικαιώματός μας υποβολής αγωγής προς οποιονδήποτε βλάπτει την φήμη μας είτε εγγράφως είτε προφορικώς.


Φιλικά,



Κατερίνα Καράμπελα
TRADE-WIND
TEL : +30 210 4111569
FAX: +30 210 4226838
www.trade-wind.gr
Old 07-05-2011, 05:14 AM
  #42  
Community Organizer

 
S2000_FUN's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 8,607
Likes: 0
Received 2 Likes on 2 Posts
Default

Originally Posted by actinf
Έστειλα ένα mail για το θέμα στην trade-wind και παραθέτω την απάντηση:



Αγαπητέ κε ******,

Καταρχήν να σας ευχαριστήσω θερμά για την ενημέρωση.

Σχετικά με το θέμα που ανέκυψε με το συγκεκριμένο προιόν σας πληροφορώ τα εξής:

Όταν εισήχθησαν από την εταιρεία μας τα λιπαντικά της FUCHS και διατέθηκαν στην αγορά στις τιμές που πωλούνται σε ολόκληρη την Ευρωπαική Ένωση, ( μπορείτε να το διαπιστώσετε και μόνος σας με μία απλή περιήγηση στο διαδίκτυο) ο αντιπρόσωπος στην Ελλάδα ενοχλήθηκε και προέβη σε δόλιους χειρισμούς με σκοπό την διακοπή της διάθεσης των προιόντων, που διακινούσε σε τιμές πολύ μακριά από την Ευρωπαική πραγματικότητα, από την εταιρεία μας .

Δυστυχώς για τους πολέμιους μας , η εταιρεία μας συνεργάζεται με το Εργαστήριο Τεχνολογίας Καυσίμων και Λιπαντικών της Σχολής Χημικών Μηχανικών του Εθνικού Μετσόβειου Πολυτεχνείου, του οποίου τα πορίσματα αναιρούν πανηγυρικά τις οποιεσδήποτε δόλιες και βλαπτικές για την εταιρεία μας φήμες-λιβέλλους.

Για την συγκεκριμένη περίπτωση υπάρχει στην διάθεση του κάθε ενδιαφερομένου το αποτέλεσμα ανάλυσης του δείγματος και η αξιολόγηση από τον φορέα που προανέφερα.

Εν τάχει σας αναφέρω ότι όλα τα δείγματα που εξετάστηκαν βρέθηκαν απολύτως κανονικά και συγκεκριμένα στην έκθεση του φορέα τονίζεται ότι το δείγμα που προσκομίσθηκε στο Χημείο από την FUCHS Ελλάδας κρίνεται ως μειωμένης αξιοπιστίας για πλείστους όσους λόγους και υπονοείται δόλος. Επιπλέον δεν υπάρχει σε εκκρεμότητα μήνυση από την FUCHS Ελλάδας ή οποιασδήποτε άλλης εταιρείας γενικώς .
Τις λεπτομέρειες της υπόθεσης θα χαρώ πολύ να σας τις δείξω και να τις συζητήσουμε εκ του σύνεγγυς.

Γενικότερα, η εταιρεία μας εγγυάται την γνησιότητα και την ποιότητα όλων των προιόντων που διακινεί και επιφυλασσόμαστε για την χρήση του δικαιώματός μας υποβολής αγωγής προς οποιονδήποτε βλάπτει την φήμη μας είτε εγγράφως είτε προφορικώς.


Φιλικά,



Κατερίνα Καράμπελα
TRADE-WIND
TEL : +30 210 4111569
FAX: +30 210 4226838
www.trade-wind.gr

Η αντίθετη πλευρά που λέγαμε........
Old 07-05-2011, 07:49 AM
  #43  
Registered User
 
taz5's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Athens
Posts: 497
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Πολύ καλή και τεκμηριωμένη απάντηση, δεν μας είπε όμως γιατί σταμάτησε να φέρνει τα συγκεκριμένα λάδια, ούτε αν έκαναν μηνυτήρια αναφορά στον αντιπρόσωπο.

Τέλος πάντων εγώ απλά έγραψα ότι άκουσα, απο κει και πέρα ο καθένας κάνει ότι νομίζει
Old 07-05-2011, 09:17 PM
  #44  
Community Organizer

 
S2000_FUN's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 8,607
Likes: 0
Received 2 Likes on 2 Posts
Default

Originally Posted by taz5
Πολύ καλή και τεκμηριωμένη απάντηση, δεν μας είπε όμως γιατί σταμάτησε να φέρνει τα συγκεκριμένα λάδια, ούτε αν έκαναν μηνυτήρια αναφορά στον αντιπρόσωπο.

Τέλος πάντων εγώ απλά έγραψα ότι άκουσα, απο κει και πέρα ο καθένας κάνει ότι νομίζει
Εσύ καλά έκανες και πολύ σωστά το ανέφερες. Εγώ απλά είπα ότι υπάρχει και ο αντίλογος και δεν ξέρουμε τελικά ποιος από τους 2 έχει δίκιο
Old 07-06-2011, 12:14 AM
  #45  
Registered User
 
actinf's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Location: Moscow
Posts: 1,761
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Χρήστο να σε ρωτήσω. Εσύ που καμιά φορά μας φέρνεις ανταλλακτικά HONDA από έξω, μήπως είναι μαϊμούδες επειδή κάνουν κάτω από την μισή τιμή του επίσημου-σαρακάκη?
Μήπως το bar-code είναι "περιέργο". Μήπως είσαι και εσύ "απατεώνας"..?

Ετοιμάσου να ακούσεις σε λίγο καιρό τετοιους προβληματισμούς.

Όπως και να έχει, αντί να καθόμαστε να ακούμε διάφορους μύθους και ραδιο-αρβύλες, καλό ειναι να ψαχνόμαστε και λίγο. Θα ήθελα αυτά που δήλωσε η HONDA-Μαστορας, να τα δηλώνει με στοιχεία, όπως με στοιχεία φαίνεται να απαντά η Trade-Wind. Μόνο έτσι μπορούμε και εμείς να βγάλουμε μία άκρη. Τώρα δηλώσεις του τύπου "μου είπε" "μου έδειξε" κλπ μου ακούγονται ανεύθυνες και αστείες. Συγνώμη, αλλά αν περιμέναμε για τα πάντα τους επίσημους αντιπροσώπους στην Ελλάδα, τότε ζήτω που καήκαμε. Ας κοιτάξουν να φτιάξουν λίγο την τιμολογιακή τους πολιτική και ας αφήσουν τις ραδιο-αρβύλες. Δεν τρώμε κουτόχορτο πια.
Old 07-06-2011, 12:17 AM
  #46  
Registered User
 
actinf's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Location: Moscow
Posts: 1,761
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by S2000_FUN
Originally Posted by taz5' timestamp='1309880955' post='20747596
Πολύ καλή και τεκμηριωμένη απάντηση, δεν μας είπε όμως γιατί σταμάτησε να φέρνει τα συγκεκριμένα λάδια, ούτε αν έκαναν μηνυτήρια αναφορά στον αντιπρόσωπο.

Τέλος πάντων εγώ απλά έγραψα ότι άκουσα, απο κει και πέρα ο καθένας κάνει ότι νομίζει
Εσύ καλά έκανες και πολύ σωστά το ανέφερες. Εγώ απλά είπα ότι υπάρχει και ο αντίλογος και δεν ξέρουμε τελικά ποιος από τους 2 έχει δίκιο

Ας στείλει κάποιος ένα mail στην FUCHS Ελλάδας και ας αναφέρει αυτά που μάθαμε από την HONDA-Μάστορας και την απάντηση της Trade-WInd για να δούμε τί θα μας απαντήσει. Απλά πράγματα.
Old 07-06-2011, 01:27 AM
  #47  
Community Organizer

 
S2000_FUN's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 8,607
Likes: 0
Received 2 Likes on 2 Posts
Default

Originally Posted by actinf
Χρήστο να σε ρωτήσω. Εσύ που καμιά φορά μας φέρνεις ανταλλακτικά HONDA από έξω, μήπως είναι μαϊμούδες επειδή κάνουν κάτω από την μισή τιμή του επίσημου-σαρακάκη?
Μήπως το bar-code είναι "περιέργο". Μήπως είσαι και εσύ "απατεώνας"..?

Ετοιμάσου να ακούσεις σε λίγο καιρό τετοιους προβληματισμούς.

Όπως και να έχει, αντί να καθόμαστε να ακούμε διάφορους μύθους και ραδιο-αρβύλες, καλό ειναι να ψαχνόμαστε και λίγο. Θα ήθελα αυτά που δήλωσε η HONDA-Μαστορας, να τα δηλώνει με στοιχεία, όπως με στοιχεία φαίνεται να απαντά η Trade-Wind. Μόνο έτσι μπορούμε και εμείς να βγάλουμε μία άκρη. Τώρα δηλώσεις του τύπου "μου είπε" "μου έδειξε" κλπ μου ακούγονται ανεύθυνες και αστείες. Συγνώμη, αλλά αν περιμέναμε για τα πάντα τους επίσημους αντιπροσώπους στην Ελλάδα, τότε ζήτω που καήκαμε. Ας κοιτάξουν να φτιάξουν λίγο την τιμολογιακή τους πολιτική και ας αφήσουν τις ραδιο-αρβύλες. Δεν τρώμε κουτόχορτο πια.
Εγώ είμαι ο μεγαλύτερος απατεώνας....

Δεν λέω ότι έχει άδικο η Trade-Wind αλλά οφείλω να ομολογήσω ότι είναι εύλογη η απορία του Τάσου σχετικά με το γιατί σταμάτησε να φέρνει αυτά τα λάδια η Trade-Wind
Old 07-06-2011, 01:52 AM
  #48  
Registered User
 
actinf's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Location: Moscow
Posts: 1,761
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Πολλά έχει σταματήσει να φέρνει.
Δεν φέρνει πλεον τα MOTUL 90 PA
Ούτε τα κεριά της MOTHERS
Ούτε τα προιόντα της RAIN-X
Αυτά θυμάμαι γιατί τα αγόραζα.
Προφανώς ππιο λογικός λόγος μου φαίνεται ότι δεν πουλανε, παρά το ότι όλα ειναι "νοθευμένα"

Θα στείλει κανεις mail στην FUCHS, η θα μείνουμε στις θεωρίες συνομωσίας?
Old 07-06-2011, 06:59 AM
  #49  
Registered User

 
lalakis2000's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Ego edo dipla meno...
Posts: 6,602
Likes: 0
Received 1 Like on 1 Post
Default

Τα τελωνεία του Πακιστάν έχουν απεργία.

Ιδού η λύση του μυστηρίου κύριοι!


Λαλάκις: Εμπιστεύεται το Πακιστανικό λιπαντικό, μέχρι την τελευταία σταγόνα του

(κι ας μην είναι από τη Μυτιλήνη).
Old 07-06-2011, 07:02 AM
  #50  
Registered User

 
lalakis2000's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Ego edo dipla meno...
Posts: 6,602
Likes: 0
Received 1 Like on 1 Post
Default

Ήμουνα νιος και γέρασα...

Αυτό το θέμα με τα λάδια, όσο παρακολουθώ φόρουμ, είναι πιο καυτό και από φουστίτσα μίνι σε 18άρα Σουηδέζα στη Μύκονο.

Δεν παλιώνει ποτέ - σαν το παλιό καλό κρασί.

Εκεί που λες, το λύσαμε επιτέλους κι αυτό - τσουπ! να σου πετιέται πάλι.

Νομίζω ότι πρέπει να ασχοληθούμε σοβαρά με άλλου είδους λιπαντικά και να αφήσουμε το Λαμπριανίδη να βγάλει κανα μεροκάματο.

Γιατί κι αυτοί στη durex, κλέφτες να γίνουν;

Δεν κάνει.
Related Topics
Thread
Thread Starter
Forum
Replies
Last Post
Nabu
Συναντήσεις και εκδηλώσεις
19
07-27-2012 02:24 AM
alexis_s2
Κινητήρας - Μετάδοση - Περιφερειακά
22
07-03-2012 05:02 AM
Drifteropoulos
Κινητήρας - Μετάδοση - Περιφερειακά
29
10-25-2009 07:10 AM



Quick Reply: ΛΑΔΙΑ ΜΟTUL 8100 5-40 ΑΠΟ TRADE-WIND



All times are GMT -8. The time now is 06:48 PM.