Λιπαντικά - Καύσιμα - Χημικά Πρόσθετα Συζητηση σχετικα με λιπαντικα, καυσιμα και χημικα προσθετα

ΠΡΑΤΗΡΙΑ ΚΑΥΣΙΜΩΝ - ΜΑΥΡΗ ΛΙΣΤΑ!

Thread Tools
 
Old 12-26-2007, 11:35 PM
  #11  
Moderator

Thread Starter
 
energetic's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Location: Athens, Greece, Europe, Earth, Universe
Posts: 30,033
Likes: 0
Received 2 Likes on 2 Posts
Default

Originally Posted by S2000_FUN,Dec 26 2007, 12:51 PM
Παιδιά ευτυχώς δεν έπαθε κάτι σοβαρό το αυτοκίνητο. Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.Ελπίζω να μη σας συμβεί ποτέ γιατί ήταν παραμονή Χριστουγέννων έφευγα για ταξίδι και έτρεχα Κερατσίνη για να βρω Honda ανοιχτή να διαβάσει τον κωδικό μιας και δεν μπορούσα να το αφήσω έτσι.Δυσανάφλεξη και στους 4 κυλίνδρους Φαντάσου βενζίνη. Αν συνέβαινε κάτι στο αυτοκίνητό μου θα ήταν η τελευταία φορά που αυτό το βενζινάδικο θα λειτουργούσε
Πραγματικά είναι εκνευριστικό το γεγονός να ψάχνεις να βρεις σωστό βενζινάδικο. Έχει καταντήσει λαχείο η υπόθεση

Ευχαριστώ το Μάριο για την πολύτιμη βοήθειά του και το Γιώργο για την συμπαράστασή του
Χρηστο, αν μπορεις να μας πεις περισσοτερες λεπτομερειες για το πρατηριο που αναφερεις (εταιρια, περιοχη, οδος κτλ) για να το βαλω στη λιστα!
Old 12-28-2007, 12:32 AM
  #12  
Community Organizer

 
S2000_FUN's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 8,607
Likes: 0
Received 2 Likes on 2 Posts
Default

Λοιπόν το πρατήριο είναι Shell. Δεν ξέρω διεύθυνση αλλά είναι όπως έρχεσαι από Αθηνα και πιάνεις τη Θησέως (Καλλιθέα) κινούμενος προς παραλία το 1 που συναντάς στο αντίθετο ρεύμα πριν τη πλατεία Δαβάκη.Βρίσκεται κάτω από πολυκατοικία.

Και μια πολύτιμη συμβουλή. Αν δείτε ότι το πρατήριο έχει μόλις εφοδιαστεί με βενζίνη από βυτίο κάντε στροφή και φύγετε, όχι όπως εγώ που έβαλα πρώτος αμέσως μετά τον εφοδιασμό Εκείνη την ώρα η βενζίνη έχει ανακατευτεί και ότι ιζήματα έχουν μείνει στη δεξαμενή αιωρούνται. Πιστεύω έπαιξε και αυτό ρόλο.
Old 12-28-2007, 12:36 AM
  #13  

 
tkal_s2k's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Location: Near You
Posts: 2,713
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

To tip auto file fun einai gnosto toulaxiston se mena :/ otan vlepw vitio kanw strofh ase pou apo to sygkekrimeno pratirio pou vazw exei tyxei polles fores na mou poun ela argotera gt molis efyge to vitio opote thn kanw k phgainw argotera
Old 12-30-2007, 05:30 AM
  #14  
Community Organizer

 
S2000_FUN's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 8,607
Likes: 0
Received 2 Likes on 2 Posts
Default

Τότε φίλε tkal είσαι τυχερός που στο λέει. Εγώ αμφιβάλλω αν ρώταγα κανένα βενζινά αν θα μου το έλεγε. Δεν βαριέσαι άμα δεν πάθεις δεν μαθαίνεις. Αφού όλα είχαν αίσιο τέλος το προσπερνάω. Την επόμενη φορά όμως αν συμβεί θα το τινάξω στον αέρα
Old 12-30-2007, 10:54 AM
  #15  
Registered User
 
S(2000)UPERMAN's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 36
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Old 12-31-2007, 07:34 AM
  #16  
Registered User
 
Alonso's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 205
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Λοιπόν θα μπορούσα να γράψω,εδώ για 2 βεντζινάδικα που μας γ@μ@νε τα αυτοκίνητα?Στο παλιό μου που έβαζα απο εκεί είχα προβλήματα λόγο βεντζίνης συνεχώς ενώ πρίν κανα μήνα που έβαζαν φίλοι μου απο εκεί του ενός του έμεινε μοτέρ στο χέρι και του άλοθ όλο μπουκώματα μέχρι που το το είπα και απο τότε δεν ξανάβαλε εκεί και δουλεύει ρολόι.Και τα 2 πάντως βρίσκονται στην Κλεισθένους..τι και αν πληρώνω φθηνότερα αν είναι να τα πληρώνω μετά 4πλα κ 5πλά στα συνεργεία?Οι συγκεκριμένο που τ κάνουν είναι καθαρά κλέφτες γιατί βγάζουν αυτοί χαλόντας τα δικά μας αυτοκίνητα που δεν πήραμε και τσάμπα..Πρέπει να τιμορούνται παραδειγματικα,και όχι με τα αστεία ποσά που είαμε παραπάνω!!Ελεος!Αυτό πρέπει κάπου εδώ να σταματήσει και πρεπει σιγα σιγα να αρχισουμε να το σταματάμε εμεις με όποιον τρόπο κρίνουμε σωστο,συγνώμη που μιλάω έτσι αλλα μας κλέβουνε!!
Old 12-31-2007, 08:55 AM
  #17  
Registered User
 
actinf's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Location: Moscow
Posts: 1,761
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Alonso, poia einai afta ta 2 venzinadika? Rotao giati exei tixei na valo stin klisthenous kapoies fores...
Old 12-31-2007, 10:32 AM
  #18  
Registered User
 
Alonso's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 205
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Το stadar που είναι εξακριβωμένο πως μας δουλέβει ψηλό γαζί είναι η πρώτη ΕΚΟ που βλέπουμε αριστερά καθώς ερχόμαστε απο Μεσογείων..Μετά απο αυτό που μας έχει κάνει στην παρέα δεν παίζει να ξαναβάλει απο εκεί κανένας γνωστός μου δεν πάει να την πουλάει και μισό ευρώ το λίτρο!!Καλό θα ήταν όποιος έχει κάτι παρόμοιο υπόψην του να μας τους ''ΔΙΝΕΙ'' με τη μία..
Old 12-31-2007, 10:35 AM
  #19  
Registered User
 
alexadros's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 64
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

pedia tha sas po kai egw ena
pou piga kai plakothika sto ksilo me ton m@L@KA
stin pireos molis vgenis apo kaminia onoma BP
kai ama pate pitetou filakia
ilikrina mou mpoukose olo to s2k
Old 01-01-2008, 11:43 PM
  #20  
Moderator

Thread Starter
 
energetic's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Location: Athens, Greece, Europe, Earth, Universe
Posts: 30,033
Likes: 0
Received 2 Likes on 2 Posts
Default

Λοιπον ειναι δυσκολο να συγκρατησουμε και τις διευθυνσεις ξεχωρισα το αρχικο μου ποστ σε δυο λιστες και θα ανανεωνω τη πρωτη λιστα για ενημερωση ολων μας.

-Μαυρη λιστα με ανεπισημα στοιχεια απο προσωπικες μας εμπειριες και περιστατικα.
-Μαυρη λιστα με επισημα στοιχεια & προστιμα.


LIST UPDATED! TTT


Quick Reply: ΠΡΑΤΗΡΙΑ ΚΑΥΣΙΜΩΝ - ΜΑΥΡΗ ΛΙΣΤΑ!



All times are GMT -8. The time now is 11:40 AM.