Λιπαντικά - Καύσιμα - Χημικά Πρόσθετα Συζητηση σχετικα με λιπαντικα, καυσιμα και χημικα προσθετα

τι λαδια να πρωτιμησω?

Thread Tools
 
Old 10-12-2010, 04:09 AM
  #41  
Moderator

 
energetic's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Location: Athens, Greece, Europe, Earth, Universe
Posts: 30,033
Likes: 0
Received 2 Likes on 2 Posts
Default

eddiex, θα σου προτεινα να βαλεις τα LE 607 ALMASOL. H προηγουμενη ονομασια τους ηταν LE 1605. Απο μαμα λιπαντικο, κατεληξα σε αυτο για το διαφορικο με το 4.77 επειδη ηθελα να ειμαι οσο το δυνατον πιο ησυχος, επειδη ποτε δεν ξερεις κατα ποσο καλη ειναι η τοποθετηση αυτου. Μεχρι τωρα ολα πανε καλα χωρις το παραμικρο βουητο παντως. Το συγκεκριμενο λιπαντικο το εβαλα στο Β16a Workshop οπου τα εχει σε stock αν σε ενδιαφερει.
Old 10-12-2010, 04:18 AM
  #42  

 
eddiex's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Piraeus. . .
Posts: 11,536
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Ξερω, ξερω... ειναι το λιπαντικο που κανει 78€ τα 5mL... Χαχαχαχαχα. Τελικα βρηκα απο την προηγουμενη αλλαγη που ειχα κανει ενα 90PA Motul και εχει μεινει αλλο 1,5λτρ. Και θα χρησιμοποιησω αυτο για αυτην την φορα. Για σασμαν πρεπει να παρω μονο ή εχει και MTF II ο Σπυρος?
Old 10-12-2010, 04:20 AM
  #43  
Moderator

 
energetic's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Location: Athens, Greece, Europe, Earth, Universe
Posts: 30,033
Likes: 0
Received 2 Likes on 2 Posts
Default

Παρε τηλεφωνο να σου πει τιμες και διαθεσιμοτητα. Η τιμη παντως του λιτρου για το LE ειναι χαμηλοτερη πια αν δε κανω λαθος. Μιλα μαζι του.
Old 10-12-2010, 04:24 AM
  #44  

 
eddiex's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Piraeus. . .
Posts: 11,536
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Ναι ρε. Πλακα κανω και εγω. Απλα επειδη εχω 90PA και αυτα δεν εχουν ημ. ληξης θα βαλω αυτο να τελειωσει και μετα θα παω και εγω σε LE.
Απλα ουτος η αλλως τοσα χρονια Motul 90PA βαζω χωρις το παραμικρο προβλημα και εγω
Old 10-12-2010, 04:26 AM
  #45  
Moderator

 
energetic's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Location: Athens, Greece, Europe, Earth, Universe
Posts: 30,033
Likes: 0
Received 2 Likes on 2 Posts
Default

Σωστη η σκεψη σου.
Old 10-12-2010, 05:32 AM
  #46  
Registered User
 
Paris-Xania's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Location: Chania Crete
Posts: 52
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Mιλουσα προχθες με εναν ο οποιος εχει μαγαζι με λιπαντικα,λαδια,βαλβολινες κ αλλα κ οταν του ειπα οτι βαζω τα AMSOIL μου ειπε να προσεχω γιατι δεν υπαρχει αντιπροσωπος στην Ελλαδα κ οτι μια φορα ειχαν βρει εναν που εφερνε αλλα τελικα ηταν μαιμου AMSOIL!!!! Εχει ακουσει κανεις τιποτα γυρω απ' αυτο?? Αν ειναι να μην τα ξαναβαλω...
Old 10-12-2010, 06:07 AM
  #47  
Registered User

 
Nabu's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Location: Far far away...
Posts: 8,561
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Dejavu?
Old 10-13-2010, 02:01 PM
  #48  
Registered User
 
gre165-makis's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,117
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

ENEOS
Old 10-13-2010, 07:09 PM
  #49  
Registered User

 
george.alex's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Location: odos xwrafia arithmos agkathia
Posts: 452
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

για τα LE 607 ALMASOL ειχα δει και γω μια εξωφρενικη τιμουλα την πρωτη φορα που αλλαξα λαδια και τοτε αποφασισα μαι 75€=1/2qt μαζι με amsoil.
να πω οτι δεν ηξερα τι θα πει αγκυλωμα στην 6η ή σε αλλες ταχυτητες που εχω διαβασει κατα καιρους και μιλαμε τωρα για θερμοκρασιες 0 και μειον πολλες φορες και με το αμαξι ακινητο για 2 βδομαδες εμπαινα ξεκιναγα κατ ευθειαν και αλλαζαν αμεσως ολες μεχρι και την 6η σε λιγοτερο απο 3 λεπτα καθ οτι ισιωμα ο δρομος. μετα με αμσοιλ κατακαλοκαιρο...βρασε ρυζι. αλλα οταν ξαναχω λ7 θα παιξω εκει μπαλα

μπορει να φανει οτι κανω διαφημιση στο μαι αλλα να ξεκαθαρισω
α) δε μου καιγεται καρφι ουτε δινω δεκαρα τσακιστη για κανενα πωλητη δεν παει να πουλαει τα καλυτερα διαλεχτα. δε μου κανει χαρη. το οφειλει. ασχετα αν χειροκροτουμε ορθιοι και μετα μανιας τους σωστους γιατι εχουμε σκυλοπ^δηχτει απ τους μο^νοπαναδες.
μονο για το καλο αυτου που τα σκαει με νοιαζει να παιρνει ο,τι καλυτερο και στη σωστη τιμη και θα ειμαι παντα αντιθετος σε κυκλωματα που εκμεταλλευονται την αγαπη του καθενος για κατι και δε με νοιαζει κι ας ειναι η μανα μου αν εχει πιασοκωλιστικο πραμα 'η παει να με κοροιδεψει ή να μου πουλησει φυκι για μεταξωτη κορδελα δε θα τη βγαλει καθαρη θα την π^δ^ξω ασαλειωτα οταν μου δοθει η ευκαιρια δεν εξυπηρετω κανενος τα γουστα και δε κοροιδευω κανεναν-προδιδω εμπιστοσυνη που μπορει να μου δειξει καποιος για οτι σκατα συμφεροντα και να εχω ή να μου ταξουνε και ας πεθανω σε μια κρυα υπογα απ την πεινα και την αφραγκια.
οπως και οι ψηφοφοροι ετσι και οι αγοραστες ειναι αυτοι που εχουν τη δυναμη και οι πωλητες πρεπει να το καταλαβουνε αυτο αλλα μονο οταν ειμαστε ΟΛΟΙ ενωμενοι και να λεμε τα συκα συκα και τη σκαφη σκαφη.
ΑΥΤΟΣ αλλωστε ειναι και ο σκοπος υπαρξης των απανταχου κλαμπς, συνδικατων και συναφη ομαδων.
αλλα οπως πολυ σοφα λεει ο λαος .. μια του κλεφτη δυο.. μακροπροθεσμα.. ουδεν κρυπτον υπο του ηλιου.
β) και για να τελειωνω LE 607 ALMASOL και ενεος βαση αριθμων και υπολογισμων φαινεται πεντακαθαρα οτι δεν εχουν την αναλογια τιμης/αποδοσης που σεβεται τον αγοραστη. δηλαδη εμας. (αυτα σε συγκριση με το μαι και δεν ειμαι ο μονος που το λεω απο προσωπικη εμπειρια αλλα και ο μαριος το εχει αναφερει με τη bmw του και ο μιχαλης που ειχε s2k απο σπαρτη και μαλιστα το ειχε δυναμομετρησει και ειδε 10+ αλογα απο μαμα. αυτα για να μιλαμε με αποδειξεις.
γ) το μονο που μου μενει ειναι μετα να μοιραζω σαν τους ιεχωβαδες τα "ΞΥΠΝΑ"
Old 10-13-2010, 10:14 PM
  #50  
Registered User

 
SBIT's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Don't know yet!
Posts: 2,421
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

+1
Related Topics
Thread
Thread Starter
Forum
Replies
Last Post
Dimis_414
Έλληνες Ιδιοκτήτες S2000 / Greek S2000 Owners
19
12-16-2013 01:42 AM
PanosS
Σπόνσορες ελληνικής κοινότητας
5
01-29-2010 04:54 AM
scottusa
Κινητήρας - Μετάδοση - Περιφερειακά
16
10-28-2006 05:09 PM



Quick Reply: τι λαδια να πρωτιμησω?



All times are GMT -8. The time now is 01:14 AM.