Περιοχή μόνο για μέλη Members only Greek S2000 Forum

Όλα τα όμορφα κάποτε...τελειώνουν...

Old 04-05-2010, 03:43 AM
  #1  
Registered User
Thread Starter
 
Alexandros's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 90
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default Όλα τα όμορφα κάποτε...τελειώνουν...

Καλημέρα παιδιά και Χρόνια Πολλά!

Σας γράφω από το κρεβάτι του πόνου, μιας και είμαι χτυπημένος στα πλευρά μου από ατύχημα....

Δυστυχώς η Hondaρα με έβαλε στο κρεβάτι...

Χθες ήμουν στο νησί και πήγαινα να βάλω βενζίνη στο αμάξι. Η απόσταση είναι περίπου 100μ. Για να μην τα πολυλογώ, αλλαγή 2ας σε 3η με πολύ νορμάλ χιλιόμετρα γιατί δεν είχε ζεσταθεί το αμάξι, αρπάζουν οι πίσω τροχοί γαρμπίλι χαλικάκι, και τρώω μια σφαλιάρα, άλλο πράγμα...

Αμέσως ανάποδο κλειδώνει το τιμόνι γυρίζει το αμάξι, αλλα για κακή μου τύχη πιάνει γαρμπίλι και από την άλλη πλευρά...εκεί πλέον το έχασασ το παιχνίδι....

Φεύγει και χτυπάει σε ένα πετρότοιχο με τον κώλο, πέρνω σβούρα και με χτυπάει στο δίπλα πετρότοιχο όπου και σταματάω....οι αερόσακοι δεν άνοιξαν, ευτυχώς φορούσα ζώνη ασφλαείας και δεν έφυγα από το αμάξι, αλλά όλο την ένταση της ορμής από την καμπίνα την απορόφησα εγώ....με αποτέλεσμα να μην μπορώ να κουνηθώ....Δεν μπορώ να σας περιγράψω το μέγεθος του σωαμτικού πόνου, αλλά ούτε και του ψυχικού....

Το πρόσεχα σαν τα μάτια μου, μέσα στο γκαράζ και ήρθε μια στιγμή για να τα διαλύσει όλα....το αμάξι έχει ζημιές γύρω-γύρω οι οποίες δεν ξέρω αν φτιάχνονται...θα πάει μέσα στην βδομάδα στο Άγγελο να το δει και να δούμε τι θα κάνουμε....

Μην σας κουράζω άλλο, απλά ήθελα να σας πώ τον πόνο μου, και να σας υπενθυμίσω πως αρκεί μια στιγμή για να σας χαλάσει το όνειρο...
Old 04-05-2010, 05:28 AM
  #2  
Community Organizer

 
S2000_FUN's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 8,607
Likes: 0
Received 2 Likes on 2 Posts
Default

Αλέξανδρε λυπάμαι πολύ που το διαβάζω αυτό. Ξέρω ότι ο πόνος είναι μεγάλος και δεν παρηγορείσαι εύκολα αλλά θα σου πω κάτι που στο λένε πολλοί αλλά άμα δεν το ζήσεις δεν καταλαβαίνεις την αξία του. Φίλε αφού είσαι εσύ καλα΄και δεν έπαθες κάτι πιο σοβαρό τότε όλα τα άλλα ξαναφτιάχνονται. Το S2000 είναι ένα όνειρο που δεν είναι άπιαστο να ξαναγίνει και αργά ή γρήγορα θα το αποκτήσεις ξανά αν δεν φτιάχνεται αυτό. Και αν επισκευάζεται να ξέρεις ότι εδώ είμαστε εμείς να σε βοηθήσουμε όσο μπορούμε να το ξαναβγάλεις στο δρόμο όσο πιο ανώδυνα γίνεται.
Old 04-05-2010, 05:42 AM
  #3  
Registered User
 
ManosS2k's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Location: somewhere in hell... ];)
Posts: 5,280
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Εγω παλι ειμαι της λογικης του "αν δεν την παθεις δε θα μαθεις" αλλα οταν την παθεις αν γινεται να ειναι μικρη η ζημια...

Περαστικα κ σε σενα Αλεξανδρε αλλα κ ευχομαι να ειναι παλι ετοιμοτο το αμαξι σε μικρο χρονικο διαστημα...
Old 04-05-2010, 08:10 AM
  #4  
Registered User
 
gmak_s2k's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Hot Topics!!!
Posts: 11,960
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Περαστικά Αλέξανδρε και μακάρι αυτό να είναι το πρώτο και το τελευταίο σου ατύχημα.

Σιδερένιος και αφού πρώτα γίνεις εσύ καλά να κάνεις και πάλι μάχιμο το S σου
Old 04-05-2010, 09:35 AM
  #5  
Registered User

 
blondie_s2k's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Location: Wonderland
Posts: 7,407
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Κρίμα βρε Αλέξανδρε...τι να πω.. Ευτυχώς είσαι εσυ καλά, τη γλύτωσες σχετικά φθηνά. Τα άλλα φτιάχνονται όταν με το καλό σηκωθείς απ το κρεβάτι του πόνου.
Ελπίζω να έχεις μικτή τουλάχιστον...
Old 04-05-2010, 09:42 AM
  #6  

 
Dimitrisss's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Location: Egaleo,Athens
Posts: 2,440
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Περαστικα και σιδερενιος Αλεξανδρε!
Old 04-05-2010, 09:56 AM
  #7  
Registered User
 
t.i.n.t.'s Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 1,940
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

ευχες για ταχεια αναρρωση,το παν ειναι να σαι εσυ καλα
Old 04-05-2010, 10:24 AM
  #8  
Registered User

 
leftis's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: The weasel's nest
Posts: 2,988
Likes: 0
Received 1 Like on 1 Post
Default

Πολυ λυπαμαι Αλεξανδρε. Ευχομαι σ'εσενα υγεια πανω απ'ολα και γρηγορα να γινεις καλα, και επειτα να αναστησεις και τo S σου.
Old 04-05-2010, 02:21 PM
  #9  

 
nipponS2000's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 714
Received 5 Likes on 5 Posts
Default

Αλεξ περαστικα ρε φιλε.Ενα να ξερεις,τα σιδερα φτιαχνονται η ξανααγοραζονται.Ο Αλεξ οχι.Οπωτε αφου εσυ εισαι ο.κ τα αλλα περισευουν.Και το S θα το φτιαξεις απλα θελει λιγο υπομονη και χρονο.Και παλι περαστικα και μακαρι να ειναι αυτο το τελευταιο σου ατυχημα.
Old 04-05-2010, 08:29 PM
  #10  
Moderator

 
energetic's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Location: Athens, Greece, Europe, Earth, Universe
Posts: 30,033
Likes: 0
Received 2 Likes on 2 Posts
Default

Περαστικα και το σημαντικοτερο ειναι οτι εσυ εισαι καλα.

Quick Reply: Όλα τα όμορφα κάποτε...τελειώνουν...



All times are GMT -8. The time now is 02:48 PM.