Περιοχή μόνο για μέλη Members only Greek S2000 Forum

ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΕΣ + ΠΩΛΗΣΗ:

Old 10-14-2010, 04:09 AM
  #11  
Moderator

 
energetic's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Location: Athens, Greece, Europe, Earth, Universe
Posts: 30,033
Likes: 0
Received 2 Likes on 2 Posts
Default

Συμφωνω μαζι σου eddiex, το ξερω οτι δεν θες να το πουλησεις. Απλα ηταν γενικο το σχολιο μου στο θεμα αντικειμενικης αξιας.
Old 10-14-2010, 07:16 AM
  #12  
Registered User
 
uma_chikara's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Location: athens
Posts: 4,828
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

εγώ είχα βάλει το δικό μου παλαιότερα για 27.000, θα το κάνω και πάλι !!
Μαζί σου, Θεοδοσάκο!
Old 10-14-2010, 07:22 AM
  #13  
Registered User

 
harri-S-'s Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Location: zakynthos
Posts: 2,415
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

κ εγω επισης μαζι σου Θεο..
Old 10-14-2010, 07:58 AM
  #14  
Registered User

 
S2000art's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 201
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Παιδια συμφωνω απολυτα με τους προλαλισαντες απλα εχω να ρωτησω το εξης:
Εδω η δικια μου ασφαλιστικη δεν μου βαζει κλοπη πλακα μου κανετε?
Η τιμη του σακη καινουριο εκανε κοντα στα 50000 σωστα?
Η τιμη του evo καινουριο εκανε 50000.
Τα evo κρατησαν λογικες τιμες πιστευω λογο σωστης διαχειρησης των club και τα s2000 που δεν κανουμε τιποτα κανουν οσο ενα fiat 500.
Συγκρινονται τα αυτοκινητα ιδιας αξιας με το s2000?
Καλα να παθουμε...
Αυτα.
Old 10-14-2010, 12:00 PM
  #15  
Registered User

 
S2johnyK's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 2,801
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Θεοδόση …
Η σκέψη σου είναι πάρα πολύ σωστή και θα μπορούσε να επιφέρει αποτελέσματα ΑΝ η αγορά αυτοκινήτου στην Ελλάδα ήταν κλειστή. Σκέψου όμως το εξής, η διαμόρφωση των τιμών δεν γίνεται μόνο από εγχώρια προϊόντα, δηλαδή S2000 που πουλήθηκαν από Σαρακακη. Επίσης αν ο Σαρακακης υπερτιμολογησε το συγκεκριμένο αυτοκίνητο για την εγχώρια αγορά (ενδεχομένως γιατί το κράτος με την φορολογία τον ανάγκασε, λέω εγώ τώρα…) δεν σημαίνει ότι και οι υπόλοιπες χώρες έκαναν το ίδιο.

Δες λοιπόν το εξής, τι τιμή είχε ένα καινούριο S2000 στην Αμερική και στην υπόλοιπη Ευρώπη και σκέψου πως η εισαγωγή τους στη χώρα μας μπορεί να θεσει νέα δεδομένα. Ακόμα και όλοι μας από το club αν το βάζαμε (εκτός του ότι ένα μέρος από αυτά που είπε η Ισμήνη θα επαληθευόταν) πάλι θα υπήρχαν άλλα τόσα S2000 από εισαγωγή που θα έριχναν τους μέσους όρους.

Για να καταλάβεις πόσο ουτοπικό είναι αυτό φαντάσου όχι μόνο εμάς αλλά και όλους τους Έλληνες ιδιοκτήτες να έκαναν το ίδιο και από την άλλη μεριά οι μαντραδες να γέμιζαν τις αγγελίες από εισαγόμενα ή τρακαρισμένα στο 1/3 της τιμής που ζητάμε εμείς. Ο μέσος όρος τιμής θα ήταν πάλι χαμηλός.

Στην ουσία δεν έχεις μόνο τις ασφαλιστικές να ‘’αντιμετωπίσεις’’ αλλά και το Ελληνικό κράτος το ίδιο το οποίο ‘’άφησε’’ να διατεθεί στο ελληνικό αγοραστικό κοινό ένα προϊόν το οποίο ποτέ δεν είχε πραγματική αξία 50.000 euro.
Old 10-14-2010, 12:45 PM
  #16  
Registered User
 
Sportster's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,100
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default



Ο σαρακακης στην βουλιαγμενης πουλαει ενα S καινουργιο με ΗΤ μαμα, νομιζω 07 μοντελο, 41Κ επαναλαμβανω με Hard Top
Old 10-14-2010, 01:07 PM
  #17  
Registered User
 
Sportster's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,100
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

https://www.s2ki.com/forums/index.php?showtopic=806743
Old 10-14-2010, 01:40 PM
  #18  
Registered User

 
GiorgoS2k's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Athens, Greece
Posts: 194
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Μέσα κ εγώ!
http://www.car.gr/classifieds/cars/view/995235/
Old 10-14-2010, 11:20 PM
  #19  
Registered User

 
Nabu's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Location: Far far away...
Posts: 8,561
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by S2johnyK,Oct 14 2010, 12:00 PM
Θεοδόση …
Η σκέψη σου είναι πάρα πολύ σωστή και θα μπορούσε να επιφέρει αποτελέσματα ΑΝ η αγορά αυτοκινήτου στην Ελλάδα ήταν κλειστή. Σκέψου όμως το εξής, η διαμόρφωση των τιμών δεν γίνεται μόνο από εγχώρια προϊόντα, δηλαδή S2000 που πουλήθηκαν από Σαρακακη. Επίσης αν ο Σαρακακης υπερτιμολογησε το συγκεκριμένο αυτοκίνητο για την εγχώρια αγορά (ενδεχομένως γιατί το κράτος με την φορολογία τον ανάγκασε, λέω εγώ τώρα…) δεν σημαίνει ότι και οι υπόλοιπες χώρες έκαναν το ίδιο.

Δες λοιπόν το εξής, τι τιμή είχε ένα καινούριο S2000 στην Αμερική και στην υπόλοιπη Ευρώπη και σκέψου πως η εισαγωγή τους στη χώρα μας μπορεί να θεσει νέα δεδομένα. Ακόμα και όλοι μας από το club αν το βάζαμε (εκτός του ότι ένα μέρος από αυτά που είπε η Ισμήνη θα επαληθευόταν) πάλι θα υπήρχαν άλλα τόσα S2000 από εισαγωγή που θα έριχναν τους μέσους όρους.

Για να καταλάβεις πόσο ουτοπικό είναι αυτό φαντάσου όχι μόνο εμάς αλλά και όλους τους Έλληνες ιδιοκτήτες να έκαναν το ίδιο και από την άλλη μεριά οι μαντραδες να γέμιζαν τις αγγελίες από εισαγόμενα ή τρακαρισμένα στο 1/3 της τιμής που ζητάμε εμείς. Ο μέσος όρος τιμής θα ήταν πάλι χαμηλός.

Στην ουσία δεν έχεις μόνο τις ασφαλιστικές να ‘’αντιμετωπίσεις’’ αλλά και το Ελληνικό κράτος το ίδιο το οποίο ‘’άφησε’’ να διατεθεί στο ελληνικό αγοραστικό κοινό ένα προϊόν το οποίο ποτέ δεν είχε πραγματική αξία 50.000 euro.
Γιάννη πολύ σωστά αυτά που λες...

Όλα όμως, ευτυχώς, στην υπόθεση μας δεν ισχύουν.

Πλέον έτσι όπως έχουν έρθει τα πράγματα, S2000 απο εξωτερικό δεν εισάγωνται. Λόγο φόρων η τιμή στο τέλος είναι πολύ μεγαλύτερη απο αυτή που βρίσκεις ένα εγχώριο αμάξι.

2ον, το αμάξι έχει σταματήσει πλέον να παράγεται άρα και δεν έχουμε να αντιμετωπίσουμε οποιοδήποτε Σαρακάκη, Μαρακάκη κτλ...

Τώρα, αν έχουν μείνει στις εκθέσεις 1-2-3 κομμάτια ακόμα χαλάλι...

Παιδιά, όλα είναι με το μέρος μας.
Εγώ δεν βρίσκω λόγο για να μην συμβεί όλο αυτό...

Πάμε γερά με τσαμπουκά, πάνω κάνω αγγελία τώρα.
Old 10-14-2010, 11:27 PM
  #20  

Thread Starter
 
eddiex's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Piraeus. . .
Posts: 11,536
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by Nabu,Oct 15 2010, 09:20 AM
Πλέον έτσι όπως έχουν έρθει τα πράγματα, S2000 απο εξωτερικό δεν εισάγωνται. Λόγο φόρων η τιμή στο τέλος είναι πολύ μεγαλύτερη απο αυτή που βρίσκεις ένα εγχώριο αμάξι.

2ον, το αμάξι έχει σταματήσει πλέον να παράγεται άρα και δεν έχουμε να αντιμετωπίσουμε οποιοδήποτε Σαρακάκη, Μαρακάκη κτλ...

Παιδιά, όλα είναι με το μέρος μας.
Εγώ δεν βρίσκω λόγο για να μην συμβεί όλο αυτό...

Quick Reply: ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΕΣ + ΠΩΛΗΣΗ:



All times are GMT -8. The time now is 07:45 AM.