Περιοχή μόνο για μέλη Members only Greek S2000 Forum

ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΕΣ + ΠΩΛΗΣΗ:

Thread Tools
 
Old 10-15-2010, 01:50 AM
  #21  
Registered User

 
katanaman's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 707
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Ενταξει ρε παιδια μην τρελαινεστε... στην τελικη οτι πληρωνεις παιρνεις... με 10 κ 11 χιλιαδες δεν παιρνεις σ2κ εκτος αν ο αλλος εχει τρελη αναγκη, αλλα κ παλι προτιμα να παει σε μαντρα... Για παραδειγμα τα πλυντηρια...ε... τα ρχ8, τα βρισκεις με 9 χιλιαρικα κ καποιος το αγορασε 40.... κ ειναι κ 6 χρονια πιο καινουργιο απ το σ2κ ...τι να πουν αυτοι? κ ο κωτσοβολος πιο ακριβα τα δινει...
τεσπα...καλη κινηση,μακαρι να πιασει τοπο, αλλα με την κριση που ερχεται, δεν εχουμε δει ακομα τιποτα... στην τελικη μην πουλαει κανεις...το αμαξι ειναι πλεον συλλεκτικο...γκαραζ, παραδοση πινακιδων κ ενα σμαρτ για οικονομια...
Old 10-15-2010, 01:58 AM
  #22  

Thread Starter
 
eddiex's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Piraeus. . .
Posts: 11,536
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Δεν καταλαβαινεις, ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΠΕΙΔΗ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΠΟΥΛΗΣΟΥΜΕ ΚΤΛ. Αν διαβασεις ΟΛΟ το τοπικ θα καταλαβεις γιατι και το λεω ξεκαθαρα!
Old 10-15-2010, 02:33 AM
  #23  
Registered User

 
katanaman's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 707
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Ναι ρε eddiex το καταλαβα....δεν γραφεις κβαντικη φυσικη...\ ετσι που λες να ειναι τα πραγματα...απλα ερχεται αυριο ο ασφαλιστης σου κ σου λεει, εμεις τοσα σου δινουμε απο την μεικτη...θες? παρτα...δεν θες? παλι παρτα κ τελος το θεμα...το car.gr, xe.gr k autotriti ειναι προσχημα... δεν θα αλλαξει κατι αν ανεβασεις εσυ το μ.ο. στα σ2κ... η αλλαξε ασφαλιστικη κ βρες μια αλλη να σου ασφαλισει μεχρι κ τα μπουλονια, με το αναλογο κοστος βεβαια...
Old 10-15-2010, 02:40 AM
  #24  

Thread Starter
 
eddiex's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Piraeus. . .
Posts: 11,536
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

ΕΙΣΑΙ ΛΑΘΟΣ και μην μου πουλας ειρωνια. Ο Μ.Ο. που ασφαλιζεται ενα αυτοκινητο βγαινει απο εκει. ΑΝ ΑΝΕΒΕΙ ο μεσος ορος τοτε ΜΑΛΛΟΝ θα μπορουμε να το ασφαλισουμε για περισσοτερα χρηματα. Ετσι αντι για 15000€ που θα παρω τωρα ΠΑΙΖΕΙ να παρω και παραπανω. Χωρις ειρωνιες χωρις τπτ...
Old 10-15-2010, 02:55 AM
  #25  
Registered User

 
Nabu's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Location: Far far away...
Posts: 8,561
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by katanaman,Oct 15 2010, 02:33 AM
απλα ερχεται αυριο ο ασφαλιστης σου κ σου λεει, εμεις τοσα σου δινουμε απο την μεικτη...θες? παρτα...δεν θες? παλι παρτα κ τελος το θεμα...το car.gr, xe.gr k autotriti ειναι προσχημα...
Αν είσαι πολύ σίγουρος για αυτό εδώ που έγραψες τότε ίσως όλα αυτα να είναι άκυρα.

Εγώ πάντως, μέχρις στιγμής, απο συζητήσεις που ακούω απο όλους τους γνωστούς μου, που μιλάνε όλοι με τους ασφαλιστές τους, όλοι το ίδιο πράγμα λένε.

"Οι αντικειμενικές αξίες της αγοράς βγαίνουν απο τον Μ.Ο. των τιμών που έχουν τα site αυτά.

Επίσης ξέρω και παραδείγματα απο εδώ μέσα, που για ΑΛΛΑ ποσά τα είχαν ασφαλισμένα και ΑΛΛΑ ποσά πήραν στα χεράκια τους στο τέλος.

Αυτό εγώ το θεωρώ κοροιδία και αν μπορώ να κάνω κάτι για αυτό τότε θα το κάνω.
Old 10-15-2010, 03:04 AM
  #26  
Registered User

 
katanaman's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 707
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Δεν το ειπα ειρωνικα... σε στυλ πλακας το πα, αλλα το παρεξηγησες...
κ σου λεω ΠΑΛΙ , η ασφαλιστικη σου θα βρει τροπο να σε ριξει κ να σου δωσει 15.000 αντι για 20.000 που αξιζει τ αμαξι... το πιο σωστο θα ηταν ολο το κλαμπ να ασφαλιζε τ αμαξια σε μια εταιρεια με συγκεκριμενους ορους ...
Το να ανεβασεις 10-15 αγγελιες ακομα και fake δεν ειναι δυσκολο...λες ομως να ειναι τοσο αφελεις οι ασφαλιστες? να σου πουν: ναι ελα παρε 20χιλιαρικα? ενω το να πεις σε μια ασφαλιστικη θελω να το ασφαλισω για 50.000, πες μου ποσα θες να δινω καθε 6μηνο ειναι πιο εφικτο νομιζω κ καποτε το εκανε μια εταιρεια κ ασφαλιζε μεχρι κ τα εξτρα που εχεις βαλει...
τεσπα...οπως ειπα κ πιο πανω, μακαρι να πιασει τοπο αυτη η κινηση...
Old 10-15-2010, 03:08 AM
  #27  
Registered User
 
actinf's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Location: Moscow
Posts: 1,761
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by Nabu,Oct 15 2010, 12:55 PM
Επίσης ξέρω και παραδείγματα απο εδώ μέσα, που για ΑΛΛΑ ποσά τα είχαν ασφαλισμένα και ΑΛΛΑ ποσά πήραν στα χεράκια τους στο τέλος.
Με αφορμή αυτό το topic πήρα τηλέφωνο στην ασφάλειά μου χτες (interamerican) και ρώτησα ποιά θα είναι η πραγματική αποζημίωσή μου σε περίπτωση κλοπής. Το S είναι του 2001 και είναι σφαλισμένο για 18500 ευρώ.
Η κοπέλα της εξυπηρέτησης πελατών ήταν κατηγορηματική, ότι από τη στιγμή που με χρεώνουν ασφάλεια για 18500 ευρώ, τόσα ακριβώς θα είναι και τα χρήματα που θα λάβω. Μάλιστα μου είπε συγκεκριμένα ότι "εγώ έχω ένα Micra ασφαλισμένο για 6000, το οποίο αν το πουλήσω τώρα είναι ζήτημα αν θα πιάσω 3000. Αν μου το κλέψουν θα αποζημιωθώ για 6000. Οπότε μάλλον πρέπει κάποιος να μου το κλέψει "
Τώρα δεν ξέρω πόσο ισχύουν όλα αυτά, αυτή όμως ήταν η απάντηση που πηρα...
Old 10-15-2010, 03:12 AM
  #28  

Thread Starter
 
eddiex's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Piraeus. . .
Posts: 11,536
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Κοιταξε, παλια το κανανε πολλοι αυτο. Δηλαδης να ασφαλιζεις το αμαξι σου για οσο θες εσυ, πληρωνες κανονικα τα μαλιοκεφαλα σου και οταν ερχοταν (χτυπα ξυλο) η ωρα της να παρεις τα λεφτα που δικαιουσε απο την ασφαλιστικη σου ελεγε παλι, τοσο αξιζει το αμαξι σου. ΑΣΧΕΤΟΣ αν εσυ το ασφαλιζες πχ για 30.000€. Εγω μιλαγα εχθες με Εθνικη μια ωρα και ζητησα να μου εξηγησουν πως βγαινει αυτη η "αξια". Και μου ειπαν ξεκαθαρα απο τα περιοδικα και το internet. Οποτε λογικο ειναι οταν ο μ.ο. απο τις ακυρες αγγελιες ειναι στο 14 - 15κ να παιρνεις και τοσα. Δεν ειναι αφελεις οι ασφαλιστες αλλα υπαρχει ενας τροπος που βγαινουν αυτα. Και αυτο ειναι ετσι, με το car - xe - autotriti. Αν κανουμε εκει κατι ΠΙΣΤΕΥΩ οτι μπορει να αλλαξει λιγο αυτο για τα δικα μας αυτοκινητα.
Old 10-15-2010, 03:13 AM
  #29  

Thread Starter
 
eddiex's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Piraeus. . .
Posts: 11,536
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by Nabu,Oct 15 2010, 12:55 PM
Επίσης ξέρω και παραδείγματα απο εδώ μέσα, που για ΑΛΛΑ ποσά τα είχαν ασφαλισμένα και ΑΛΛΑ ποσά πήραν στα χεράκια τους στο τέλος.
Ακριβως
Old 10-15-2010, 03:15 AM
  #30  
Registered User

 
Nabu's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Location: Far far away...
Posts: 8,561
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Θοδωρής ακούει?

Ρε φίλε... εσύ για πόσα... και τελικά πόσα??? Για ρίξε κάνα φως.

Μήπως έχεις κάποια παραπάνω πληροφορία να μοιραστείς?

Εγώ πάντως συνεχίζω....
http://www.car.gr/classifieds/cars/view/995941/


Quick Reply: ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΕΣ + ΠΩΛΗΣΗ:



All times are GMT -8. The time now is 08:28 AM.