Σπόνσορες ελληνικής κοινότητας A Forum for Greek Sponsors to offer their products or services and sell.

Stratos rear big brake kit

Old 12-05-2010, 11:04 AM
  #1  

Thread Starter
 
stratos's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 181
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default Stratos rear big brake kit

Το κιτ περιλαμβανει δυο δισκους 330mm solid και βασεις για τις μαμα δαγκανες.Η τιμη του ειναι στα 500 ευρω τοποθετημένο.




Last edited by stratos; 03-28-2018 at 03:28 AM.
Old 12-05-2010, 12:26 PM
  #2  
Registered User
 
uma_chikara's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Location: athens
Posts: 4,828
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Στράτο, οι δίσκοι αυτοί είναι αεριζόμενοι..?
Old 12-05-2010, 01:37 PM
  #3  
Registered User

 
maniatis's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Location: Piraeus , Greece
Posts: 679
Likes: 0
Received 2 Likes on 2 Posts
Default

Δυστυχώς όχι Ηλια.
Και εγώ θα ήθελα να ήταν αεριζομενοι αλλά ξεφευγαν παρά πολύ σε κόστος και έτσι παρηγγειλα στον φίλο μας τον Στρατο τους παραπάνω!
Δεν παύει όμως να είναι ένα παρά πολύ καλό σετ βελτίωσης, ακόμα και αν δεν είναι αεριζομενα.Εξαλου και τα μαμά δεν είναι.
Old 12-05-2010, 10:24 PM
  #4  
Community Organizer

 
S2000_FUN's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 8,607
Likes: 0
Received 2 Likes on 2 Posts
Default

Κάτι μου θυμίζουν αυτές οι φωτογραφίες

Απίστευτα τα φρένα του Στράτου από απόδοση και τιμή
Old 12-05-2010, 10:30 PM
  #5  
Moderator

 
energetic's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Location: Athens, Greece, Europe, Earth, Universe
Posts: 30,033
Likes: 0
Received 2 Likes on 2 Posts
Default

Και με πολυ καλο "after sales support". Ο Στρατος ειναι απο τα παιδια που χαιρομαστε να τον εχουμε sponsor, επειδη οποιαδηποτε στιγμη και να χρειαστεις βοηθεια, για οποιοδηποτε λογο, θα ειναι εκει να σε ενημερωσει και να σου λυσει οποιαδηποτε απορια.

Καλη αρχη stratos με την πρωτη σου προσφορα οπου ειναι πολυ δελεαστικη. Το setup του ειναι δοκιμασμενη λυση παντως τοσο στον Χρηστο (S2000_FUN) οσο και σε μενα (με λιγο διαφορετικο setup).
Old 12-05-2010, 10:32 PM
  #6  
Registered User

 
SBIT's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Don't know yet!
Posts: 2,421
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

+1 και από εμένα για την δουλειά του Στράτου. Από απόδοση στου Χρήστου τουλάχιστον φαίνεται ότι κάνουν πάρα πολύ καλή και σημαντική δουλειά και από τιμή είναι σε πολύ λογικά πλαίσια. Πάντως αν στου FUN έδειξαν να κάνουν δουλειά πιστεύω ότι σε μαμά θα είναι ακόμα πιο εμφανείς η διαφόρα μιας και έχουν να κάνουν με λίγότερη πίεση. Θα πώ εντυπώσεις σε λίγες μέρες.
Old 12-16-2010, 03:03 AM
  #7  
Registered User

 
SBIT's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Don't know yet!
Posts: 2,421
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Για να τα έχουμε μαζεμένα σε ένα τοπικ.

Εχθές έκανα την επίσκεψή μου και εγώ στον Στράτο για να βάλουμε το σετ που προτείνει για τα πίσω φρένα. Είχαμε ένα πολύ ωραίο απόγευμα με κουβεντούλα και δουλειά σε πολύ χαλαρούς ρυθμούς. Αναφορικά με τα φρένα ακόμα δεν μπορώ να έχω εντυπώσεις γιατί δεν έχουν πατήσει ακόμα. Βέβαια έχω δεί τα αποτελέσματα στο αυτοκίνητο του Χρήστου και έχω μείνει εκπληκτος. Θα επανέλθω να σας πώ εντυπώσεις και σε ατμοσφαιρικό τι αίσθηση δίνει. Σε αυτό το σημείο θέλω να πώ για το Στράτο ότι πραγματικά ο άνθρωπός είναι πολύ προσεκτικός στην δουλειά - χόμπι του και δεν του ξεφεύγει απολύτως τίποτα. Καθώς λοιπόν εχθές έβγαζέ κάθε τι από το αυτοκίνητο το μέτραγε να δεί φθορές κλπκλπ. Συμπεράσματα: οι δίσκοι μου είναι σαν καινούργιοι αλλά εκείνο που τον προβλημάτισε είναι ότι τα τακάκια από την μερία του οδηγού ήταν φθαρμένα διαφορετικά από της άλλη πλευράς. Καθώς τσέκαρε και τα εμβολάκια της δαγκάνας παρατήρησε ότι το ένα εμβολάκι ήταν λίγο πρίν το τελείως στεγνό και μάλλον πρέπει να ψιλοκόλλαγε ανεπέστητα. Στράτο θυμάσαι εχθές ότι σου είπα ότι κάποιες φορές μου αναβε στα καλά καθούμενα το λαμπάκι του χειροφρένου ενώ από υγρά φρένων ήμουν οκ? Μπορεί να κόλλαγε το εμβολάκι από το τράβηγμα του χειροφρένου και για αυτό να έμενε αναμένω. Μετά το γρασάρισμα που του έκανες, σήμερα δεν άναψε καθόλου. Μπορεί και να μην είναι αυτό αλλά το αναφέρω σαν περιστατικό.
Στράτο σε ευχαριστώ πολύ για την δουλεία που έκανες και για την προσοχή που έδειξες (που λείπει από πολλούς μάστορες) και φυσικά για την ωραία κουβεντούλα. Από το νέο χρόνο να δούμε και το projectακι που είπαμε
Old 02-01-2011, 09:38 PM
  #8  
Registered User

 
harri-S-'s Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Location: zakynthos
Posts: 2,415
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

οι δισκοι τι παχος εχουν? 28 οπως οι μαμα?
Old 02-01-2011, 10:14 PM
  #9  
Registered User

 
SBIT's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Don't know yet!
Posts: 2,421
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Χάρη αν θυμάμαι καλά είναι 28 αλλά για να μην σου πώ μακακία θα το επαληθεύσω και θα επανέλθω.
Old 02-02-2011, 09:01 AM
  #10  

Thread Starter
 
stratos's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 181
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Οι μαμα μπροστα ειναι 25mm παχος και οι πισω ειναι 12mm παχος. Το δικο μου κιτ φοραει 330mmΧ12mm.

Quick Reply: Stratos rear big brake kit



All times are GMT -8. The time now is 03:02 PM.