Συμπεριφορά Συζητηση σχετικα με τη συμπεριφορα του αυτοκινητου, οπως ευθυγραμμιση, αναρτησεις, φρενα, ελαστικα ζαντες και βελτιωσεις

Προβλημα με το πισω αριστερο φρενο..

Thread Tools
 
Old 07-12-2009, 03:33 AM
  #11  
Registered User

 
harri-S-'s Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Location: zakynthos
Posts: 2,415
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

παιδια επειδη ειναι κλειδωμενο το τοπικ των φρενων σας ρωτω κατι εδω..με 17αρες ζαντες μεχρι ποσα mm μπορω να βαλω δισκους κ δαγκανες??
Old 07-12-2009, 08:43 AM
  #12  
Registered User
 
package's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 6,073
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Γιατί κάνετε πειράματα? Τα μαμά πράγματα δεν σας καλύπτουν? Τασέαααααααααααααααααααα
Old 07-12-2009, 10:59 AM
  #13  
Registered User
 
Stradale's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Location: Ioannina
Posts: 4,901
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Oχι ρε δεν μας φτάνουν, είμαστε γρήγοροι.
Old 07-12-2009, 11:41 AM
  #14  
Registered User
 
uma_chikara's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Location: athens
Posts: 4,828
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Μη φωνάζεις Τασέα, Κωστάκη...
Έχει πετάξει κι αυτός κατά καιρούς κάτι περί TARROX.. ειδικά τότε με τους Ιταλούς..
Μετά μάλλον πάει βόλτα στο βουνό και υποσυνείδητα καταλαβαίνει πως δε χρειάζεται και ηρεμεί για λίγο..


Εδώ η άποψή μου για τα φρένα καθώς και για άλλες μετατροπές στο S2000 :

https://www.s2ki.com/forums/index.php?showt...&#entry16630156

Old 07-15-2009, 04:47 AM
  #15  
Registered User

 
harri-S-'s Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Location: zakynthos
Posts: 2,415
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by harri-S-,Jul 12 2009, 01:33 PM
με 17αρες ζαντες μεχρι ποσα mm μπορω να βαλω δισκους κ δαγκανες??
καλα ολα αυτα που μου λετε αλλα αυτο που ρωτησα δε μ απαντησατε..
Old 07-15-2009, 05:30 AM
  #16  

 
s2k_cy's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,092
Likes: 0
Received 2 Likes on 2 Posts
Default

Υπάεχει και το search γιου νοου!!!!
anw

Σιγουρα θα χρειαστείς 3-5mm spacers

Διαβασε πιο κάτω

https://www.s2ki.com/forums/index.php?showt...6827&hl=wilwood
Old 07-15-2009, 05:33 AM
  #17  

 
s2k_cy's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,092
Likes: 0
Received 2 Likes on 2 Posts
Default

Εντωμεταξύ πρίν βρείς ποια BBK χωράνε σε μαμά Ζάντες λύσε και το πρόβλημα με το VSA, κατα πόσο θα δουλεύει με το BBK.

P.S. Γ@μω το κέρατο μου πρέπει να είμαι δυσλεκτικός . 500 φορές edit ενα ποστ για να το διορθώσω
Old 07-15-2009, 09:46 AM
  #18  
Registered User

 
harri-S-'s Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Location: zakynthos
Posts: 2,415
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

χχμμμμμ........αυτο πραγματικα δεν το ειχα σκεφτει.......ειδες η εμπηρια τι κανει...αν δεν εισαι εμπηρος σε κατι εισαι γ@μησε τα..
Old 05-12-2013, 11:39 AM
  #19  
Registered User
 
uma_chikara's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Location: athens
Posts: 4,828
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Να'μαι κι εγώ στο club...
Να γράψω τη σημερινή μου εμπειρία καθώς ήρθε κι εμένα η ώρα μου να μπλέξω με τα φρένα, ή να το κλειδώσω στο γκαράζ και να κυκλοφορώ με το ποδήλατο...
Όλα καλά με τα φρενάκια μου μέχρι τη στιγμή που πάω Κατεχάκη και πετυχαίνω ένα Astra.. σκάστρες και χαμός να χαλάει ο κόσμος, λέω εδώ είμαστε πάμε δυνατά..
Αρχίζω να ανεβάζω λίγη ταχύτητα, αλλά αισθάνομαι το αυτοκίνητο περίεργο.. σα να μου έχει σκάσει λάστιχο.. αποσταθεροποίηση full, δεν ανέβαζε εύκολα στροφές κ.ο.κ..
Με το που ανοίγει ο δρόμος λίγο και έχει κενό στα δεξιά, σταματώ για να δω τί τρέχει..αρχίζει να μυρίζει καμμένο και με το που ανοίγω πόρτα, βλέπω πυκνό καπνό από την πίσω αριστερή δισκόπλακα/τακάκια..
Μπαίνω πάλι γρήγορα, για να κρυώσουν και να μη λαμπαδιάσει ο τόπος, καθώς δε θέλει και πολύ σε τέτοιες φάσεις..
Δεν έχει γίνει διάγνωση ακόμη, αλλά πολύ φοβάμαι πως κόλλησε.. Γ@ΜΩ!$#@^%@&@#$Θ&%$%Τ#&%@&*#&^%#$#^&*$%
Όταν έχω χρόνο, θα το στείλω στο φρενά με οδική, μπας και καταλήξουμε πουθενά.. ταυτόχρονα ψάχνω και για πίσω δαγκάνες, να τις κουμπώσω μπας και τελειώνω μια ώρα γρηγορότερα, αλλά οι μόνες που βρήκα είναι Ασπρόπυργο από τον γνωστό Κώστα... 4 μτχ.δαγκάνες στα 160 ευρώ.. Άρα δε βρήκα.. :/
Old 05-12-2013, 12:40 PM
  #20  
Registered User
 
kordelinos's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 645
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by uma_chikara
Να'μαι κι εγώ στο club...
Να γράψω τη σημερινή μου εμπειρία καθώς ήρθε κι εμένα η ώρα μου να μπλέξω με τα φρένα, ή να το κλειδώσω στο γκαράζ και να κυκλοφορώ με το ποδήλατο...
Όλα καλά με τα φρενάκια μου μέχρι τη στιγμή που πάω Κατεχάκη και πετυχαίνω ένα Astra.. σκάστρες και χαμός να χαλάει ο κόσμος, λέω εδώ είμαστε πάμε δυνατά..
Αρχίζω να ανεβάζω λίγη ταχύτητα, αλλά αισθάνομαι το αυτοκίνητο περίεργο.. σα να μου έχει σκάσει λάστιχο.. αποσταθεροποίηση full, δεν ανέβαζε εύκολα στροφές κ.ο.κ..
Με το που ανοίγει ο δρόμος λίγο και έχει κενό στα δεξιά, σταματώ για να δω τί τρέχει..αρχίζει να μυρίζει καμμένο και με το που ανοίγω πόρτα, βλέπω πυκνό καπνό από την πίσω αριστερή δισκόπλακα/τακάκια..
Μπαίνω πάλι γρήγορα, για να κρυώσουν και να μη λαμπαδιάσει ο τόπος, καθώς δε θέλει και πολύ σε τέτοιες φάσεις..
Δεν έχει γίνει διάγνωση ακόμη, αλλά πολύ φοβάμαι πως κόλλησε.. Γ@ΜΩ!$#@^%@&@#$Θ&%$%Τ#&%@&*#&^%#$#^&*$%
Όταν έχω χρόνο, θα το στείλω στο φρενά με οδική, μπας και καταλήξουμε πουθενά.. ταυτόχρονα ψάχνω και για πίσω δαγκάνες, να τις κουμπώσω μπας και τελειώνω μια ώρα γρηγορότερα, αλλά οι μόνες που βρήκα είναι Ασπρόπυργο από τον γνωστό Κώστα... 4 μτχ.δαγκάνες στα 160 ευρώ.. Άρα δε βρήκα.. :/

Λιακο εμενα λογω ακινησιας μου κολλησαν οι μπροστα...Με ενα κιτ επισκευης δαγκανας λυθηκαν ολα...!τσιμουχακια,βγαλσιμο το πιστονι καθαρισμα/γρασαρισμα και ξανα μανα..!Τωρα για τις πισω δεν ξερω αν ισχυει το ιδιο..αλλα ξερω οτι υπαρχει κιτακι και για τις πισω!



All times are GMT -8. The time now is 09:19 AM.