Συμπεριφορά Συζητηση σχετικα με τη συμπεριφορα του αυτοκινητου, οπως ευθυγραμμιση, αναρτησεις, φρενα, ελαστικα ζαντες και βελτιωσεις

Προβλημα με το πισω αριστερο φρενο..

Thread Tools
 
Old 06-26-2013, 02:52 AM
  #21  
Community Organizer

 
S2000_FUN's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 8,607
Likes: 0
Received 2 Likes on 2 Posts
Default

Εμένα λόγω ακινησίας δουλεύουν μια χαρά Ενα κλικ κάνουν στο ξεκίνημα να δώσουν παρουσία και μετά όλα καλά
Old 07-09-2013, 02:59 PM
  #22  
Registered User

 
Nabu's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Location: Far far away...
Posts: 8,561
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Πάντως το πρόβλημα του Μάκη νομίζω οξύνθηκε.

Η βλάβη απο την αριστερή μεριά πρέπει να πολλαπλασιάστηκε.
Old 07-10-2013, 12:02 PM
  #23  
Registered User

 
Tazio's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 940
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by uma_chikara
Να'μαι κι εγώ στο club...
Να γράψω τη σημερινή μου εμπειρία καθώς ήρθε κι εμένα η ώρα μου να μπλέξω με τα φρένα, ή να το κλειδώσω στο γκαράζ και να κυκλοφορώ με το ποδήλατο...
Όλα καλά με τα φρενάκια μου μέχρι τη στιγμή που πάω Κατεχάκη και πετυχαίνω ένα Astra.. σκάστρες και χαμός να χαλάει ο κόσμος, λέω εδώ είμαστε πάμε δυνατά..
Αρχίζω να ανεβάζω λίγη ταχύτητα, αλλά αισθάνομαι το αυτοκίνητο περίεργο.. σα να μου έχει σκάσει λάστιχο.. αποσταθεροποίηση full, δεν ανέβαζε εύκολα στροφές κ.ο.κ..
Με το που ανοίγει ο δρόμος λίγο και έχει κενό στα δεξιά, σταματώ για να δω τί τρέχει..αρχίζει να μυρίζει καμμένο και με το που ανοίγω πόρτα, βλέπω πυκνό καπνό από την πίσω αριστερή δισκόπλακα/τακάκια..
Μπαίνω πάλι γρήγορα, για να κρυώσουν και να μη λαμπαδιάσει ο τόπος, καθώς δε θέλει και πολύ σε τέτοιες φάσεις..
Δεν έχει γίνει διάγνωση ακόμη, αλλά πολύ φοβάμαι πως κόλλησε.. Γ@ΜΩ!$#@^%@&@#$Θ&%$%Τ#&%@&*#&^%#$#^&*$%
Όταν έχω χρόνο, θα το στείλω στο φρενά με οδική, μπας και καταλήξουμε πουθενά.. ταυτόχρονα ψάχνω και για πίσω δαγκάνες, να τις κουμπώσω μπας και τελειώνω μια ώρα γρηγορότερα, αλλά οι μόνες που βρήκα είναι Ασπρόπυργο από τον γνωστό Κώστα... 4 μτχ.δαγκάνες στα 160 ευρώ.. Άρα δε βρήκα.. :/
Να δω παλιοκοντράκια τι δικαιολογία ακόμα θα σκεφτείς για να μην γράψεις ότι ήπιες τσαγάκι από Astra 1.4 turbo...




All times are GMT -8. The time now is 11:38 AM.