Έλληνες Ιδιοκτήτες S2000 / Greek S2000 Owners Official Forum of Greek S2000 Owners. Greek Lovers are in great passion with the S2000!

Εκλαπει χταποδι JS RASING μεσα απο γνωστο μαγαζι

Thread Tools
 
Old 09-25-2014, 01:59 PM
  #1  
Thread Starter
 
alexis_s2's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,220
Likes: 0
Received 1 Like on 1 Post
Default Εκλαπει χταποδι JS RASING μεσα απο γνωστο μαγαζι

το θεμα εχει ως εξης
λιγο πριν το τελος του 2012 που ετοιμαζομασταν με τα παιδια να ανεβουμε σερρες στην πιστα ειχα παει στο σπυρο-κινεζο b16a work shop να βαλω τον κομπρεσορα που τον ειχα για επισκευη ρουλεμαν, ασχετα αν δεν μπηκε γιατι εχανε λαδια η τσιμουχα,παρατηρησαμε οτι το χταποδι μου μαρκας js rasing γνησιο οχι μαιμου ειχε τρυπησει στον δευτερο σωληνα λιγο μετα την εξοδο στον δευτερο κυλινδρο απο μεσα προς τα εξω στη σειρα,
το βγαλαμε για επισκευη κ βαλαμε ενα μαμα
πιστευωντας οτι τα ξσ ειναι τιτανιο λεω να βρουμε καποιον να το κολησουμε
περνωντας τον rspec τηλ μου λεει τα jsδεν ειναι τιτανιο
εγω τελει του 2012 παρεδωσα πινακιδες που ακομα κ μεχρη τωρα δεν της εχω παρει
περνωντας ο καιρος μιας κ δεν μενω αθηνα, να περναγα να το επερνα να το κολαγα κ τυγχανει μια μερα να ειμαι αθηνα αρχες του 2014 λεω να περασω κ απο το σπυρο να παρω το χταποδι να το φτιαξω να μην εχω εκκρεμοτητες οτι μπορω να μαζευω σιγα σιγα με λιγα λογια,παω στο σπυρο του λεω σπυρο να παρω να φτιαξω το χταποδι ,οκ μου λεει,ψαχνοντας να το βρουμε πουθενα το χταποδι στην αποθηκη παντου παρεα ψαχναμε αδικα
επειδη ειχε παθει κ μια ζημια μου λεει αλεξ θα ξαναψαξω δεν μπορει εδω θα ειναι κ θα σε ενημερωσω,οκ φιλε του λεω εγινε
με περνει την επομενη μερα απογευμα τηλ κ μου λεει αλεξ το χταποδι λειπει απο το μαγαζι μου δεν το βρησκω πουθενα κ δεν ξερω τι εγινε εχω πληρης αγνοια γιατι νομιζα οτι το χταποδι ειναι εδω,δεν το εχω δωσει πουθενα κ ουτε εχω πει σε καποιον πχ που το ειδε να το δοκιμασω κτλπ,μετα κ απο καποια τηλ που εκανε σε οικειους του μαγαζιου μηπως ξερανε κατι παλι τπτ,πουθενα το χταποδι
η πρωτη κουβεντα που μου ειπε αλεξ μην στεναχωριεσαι η ευθηνη ειναι δικια μου απο το μαγαζι μου χαθεικε κ θα σου βρω ενα ολοιδιο,
δεν κρυβω οτι στεναχωρεθεικα αρκετα γιατι κανει κενα σκασμο λεφτα το ριμαδι,αλλα ως επαγγελματιας ως σπυρος που ειναι κ σαν χαρακτηρας με καθυσηχασε ,γιατι θα μπορουσε να πει διαφορα ξερεις τοσο καιρο ειναι εδω κτλπ γνωριοζεται απο συνεργεια τη λενε σε τετοιες περιπτωσεις
αψογος ο σπυρος απο την πλευρα του
μιλησα αυτες της μερες στο σπυρο κ του ειπα οτι θα γραψω για το χταποδι τι συνεβη κ μου απαντησε χωρις δισταγμο αλεξ πληρης διαφανεια δεν εχω κανενα προβλημα
το θεμα ειναι ομως οτι καποιος το πειρε απο το μαγαζι του σπυρου κ χωρις την εγκριση του θεωρειτε κλεψια
κ δεν καθησυχαζωμαι που θα μου βρει αλλο χταποδι καθως το δικο μου χταποδι κλεψανε κ θα ηθελα να μαθω ποιος το εκανε,εκτος αυτου να μην την πληρωσει την νυφη ο σπυρος καθως δεν φταιει σε τπτ
τα χαρακτηρηστικα του χταποδιου ειναι ειναι
ειχε ανοιγμα 2 εκατοστα καθετα στον δευτερο σωληνα απο μεσα προς τα εξω
τα σεναρια ειναι τα εξης
η κοληθηκε οπως ειναι ,αρα θα φαινεται το μπαλωμα
η αλαχτεικε ολως ο σωληνας με αποτελεσμα το γαζι ισως να μην ειναι ιδιο με το γνησιο
αλλα το σημαντικοτερο το χρωμα του ειναι στανταρ οτι θα διαφερει με τους αλλους 3 σωληνες
οσπωτε οποιος παρακαλω πολυ γνωριζει κατι για ενα χταποδι με αυτα τα χαρακτηρηστικα να με ενημερωσει σχετικα,μπορει να το πειρε το ματι καποιου η να ξερει για ενα κολημενο js
να βοηθησει την κατασταση να βρεθει ο κλεφτης γιατι αναμεσα μας ειναι καθως μονο σε ς2000 μπαινει
κ σιγουρα δεν θα φοβαται αμα παει σε καποιο συνεργειο απο τα γνωστα μας μην του χαθει κ κατι δικο του εις αγνοια των αφεντικων του
οποιαδηποτε πληροφορια μου δωσετε να ειστε σιγουρη δεν προκειτε να εκθεσω κανενα ονομα καθως ειμαι κ 35 φευγα κ φοραω παντελονια κ οχι φουστιτσες τις μοδας
εκτος καν ο ιδιος με την θεληση του μπει μπροστα κ πει δεν εχω προβλημα κας αναφερθει τονομα μου
αν ο κλεφτης ειναι κ συριζαιος προοδευτικως καλο θα ηταν αν τον βρουμε να τον δικασουμε με τους προοδευτικος νομους
κοψιμο το χερι δηλ
σε περιπτωση που το εχει καποιος κ δεν γνωριζε την ακριβης προελευση του το χταποδι θα μεινει δικο του δεν θα του το παρει κανενας απλα θα μας βοηθησει να λυσουμε το νημα δεν εχει να φοβηθει τιποτα
καθαρος ουρανος αστραπες δεν φοβαται
ευελπιστω αν καποιος γνωριζει κατι ας συγκινηθει λιγο κ να βοηθησει ειλικρινα γιατι ετσι θα αποτρεψουμε παλι τετιου ειδους ασχημα φαινομενα
αυτα.....
Old 09-25-2014, 09:30 PM
  #2  
Community Organizer

 
S2000_FUN's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 8,607
Likes: 0
Received 2 Likes on 2 Posts
Default

Μάλιστα.....Συμβαίνουν και αυτά λοιπόν Τουλάχιστον προς τιμήν του ο Σπύρος προσφέρθηκε να το αντικαταστήσει και αυτό μετράει πολύ Τι να πω ρε Αλεξ... θα έχω το νου μου μήπως εντοπίσω κάποιο χταπόδι σαν αυτό όπως ελπίζω και τα υπόλοιπα παιδιά. Ελπίζω επίσης ότι αν είναι και κάποιος από εδώ μέσα που μπορεί να το αγόρασε χωρίς να το ξέρει να το πει. Για να το πήρε-βούτηξε ό ίδιος δεν θέλω να το πιστέψω. Δεν μπορεί να γίνει και εύκολα από το συνεργείο του Σπύρου αλλά όχι και απίθανο
Old 09-25-2014, 09:42 PM
  #3  
Registered User

 
protogeo's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Location: HondaLand
Posts: 1,665
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Κριμα ρε Αλεξ ελπιζω να βρεις ακρη...

btw αλλος ενας λογος για να μην αφηνουμε πραγματα σε συνεργεια... απο οτι φανηκε... ποτε δεν ξερεις... δυστυχως
Old 09-25-2014, 10:19 PM
  #4  
Registered User

 
SBIT's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Don't know yet!
Posts: 2,421
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Όλα γίνονται τελικά!!!! Για την αντίδραση του Σπύρου δεν περίμενα τίποτα λιγότερο. Είναι άνθρωπος πάνω από όλα!
Από εκεί και πέρα δεν θα είναι και τόσο εύκολο να εντοπισθεί το χταπόδι γιατί μια πολύ απλή λύση για να μην βλέπεις τίποτα είναι να το ντύσεις οπότε δεν μπορεί κάποιος να καταλάβει κάτι. Από εκεί και πέρα να εμφανιστεί κανείς και να σου πέι έχω το χταπόδι το βλέπω και αυτό δύσκολο μιας και θα φοβάται μην εκτεθεί ή μην εκθέσει κόσμο που δεν πρέπει μιας και αυτές συνήθως οι δουλειές γίνονται από γνωστούς μεταξύ τους.

Σε κάθε περίπτωση κρίμα για την όλη φάση..........
Old 09-28-2014, 01:07 PM
  #5  
Registered User
 
kordelinos's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 645
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Τι να πεισ?η αθλιοτητα σε ολο της το μεγαλειο..ασ εχουμε το νου μας σε κανενα car κτλ...
Εγω το ειχα δει το χταποδι πριν 2 χρονια οταν ειχα παει να βαλω τον αγραφο κ ειχα ρωτησει αν πουλιωταν,και τον Σπυρο κ τον Αλεξανδρο..
Ελαβα αρνητικη απαντηση και κατεληξα στο οτι το μαμα ειναι το καλυτερο...χαχαχαχα..σε οτι s βλεπω κ μου δινεται η ευκαιρια,θα κοιταω το χταποδι κατευθειαν..
Old 09-29-2014, 08:57 AM
  #6  
Thread Starter
 
alexis_s2's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,220
Likes: 0
Received 1 Like on 1 Post
Default

Originally Posted by kordelinos
Τι να πεισ?η αθλιοτητα σε ολο της το μεγαλειο..ασ εχουμε το νου μας σε κανενα car κτλ...
Εγω το ειχα δει το χταποδι πριν 2 χρονια οταν ειχα παει να βαλω τον αγραφο κ ειχα ρωτησει αν πουλιωταν,και τον Σπυρο κ τον Αλεξανδρο..
Ελαβα αρνητικη απαντηση και κατεληξα στο οτι το μαμα ειναι το καλυτερο...χαχαχαχα..σε οτι s βλεπω κ μου δινεται η ευκαιρια,θα κοιταω το χταποδι κατευθειαν..
ετσι ειναι φιλε οπως τα λες, οσποτε εσυ γνωριζεις κ το χταποδι απο πρωτο χερι
Old 10-06-2014, 07:03 PM
  #7  
Registered User

 
Nabu's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Location: Far far away...
Posts: 8,561
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default



Αλέξη δύσκολο να βρεθεί το χταπόδι αλλά μακάρι. Έτσι για το γαμώτο τουλάχιστον.

Θα έχω και εγώ το νου μου.
Old 12-11-2014, 01:18 AM
  #8  
Registered User

 
protogeo's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Location: HondaLand
Posts: 1,665
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

ειχε καμια εξελιξη το θεμα? μπα ε?
Old 12-15-2014, 05:11 AM
  #9  
Thread Starter
 
alexis_s2's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,220
Likes: 0
Received 1 Like on 1 Post
Default

το ολο θεμα που ποσταρα δεν περιμενα να ειχαμε καμια εξελιξη απλα ηθελα αυτος που το πειρε να το βαλει στον ΚΩΛΟ του{σορι για το γαλλικο αλλα εδω παει χωρις @....)
απολαυση θα ειναι να ξεκιναει κ να μπαινει με φ60 μετα φ50 κ οσο παει κ ανοιγει
χρισημο εργαλειο 4 σε 1 δεν
καν δεν το βαλει κ ειχε προλαβει να το δωσει,ναρχισουν να τον πιανουν τρομαρες να περνει τηλ σαυτον που το εδωσε κ να του λεει φιλε σε πρακαλω μην το πεις σε κανεναν κ γινω ρομπα κτλπ
αλλα θα πρωτεινα στον αγοραστη αυτος που του το πουλησε να τον κανει σκυλακι του με την εννοια κοιτα φιλε κανε μου αυτο αι φερ τουτο αι φερ κοινο δωσε μου κ τα λεφτα που σου εδωσα πισω γιατι αλλιως θα σε δωσω στεγνα
γελιο θα εχει παντως ολη η φαση
Old 12-15-2014, 10:37 AM
  #10  
Registered User

 
Tazio's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 940
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by alexis_s2
το ολο θεμα που ποσταρα δεν περιμενα να ειχαμε καμια εξελιξη απλα ηθελα celui qui a obtenu pour le mettre dans son âne {σορι για το γαλλικο αλλα εδω παει χωρις @....)
απολαυση θα ειναι να ξεκιναει κ να μπαινει με φ60 μετα φ50 κ οσο παει κ ανοιγει
χρισημο εργαλειο 4 σε 1 δεν
καν δεν το βαλει κ ειχε προλαβει να το δωσει,ναρχισουν να τον πιανουν τρομαρες να περνει τηλ σαυτον που το εδωσε κ να του λεει φιλε σε πρακαλω μην το πεις σε κανεναν κ γινω ρομπα κτλπ
αλλα θα πρωτεινα στον αγοραστη αυτος που του το πουλησε να τον κανει σκυλακι του με την εννοια κοιτα φιλε κανε μου αυτο αι φερ τουτο αι φερ κοινο δωσε μου κ τα λεφτα που σου εδωσα πισω γιατι αλλιως θα σε δωσω στεγνα
γελιο θα εχει παντως ολη η φαση


Quick Reply: Εκλαπει χταποδι JS RASING μεσα απο γνωστο μαγαζι



All times are GMT -8. The time now is 05:41 AM.