Συμπεριφορά Συζητηση σχετικα με τη συμπεριφορα του αυτοκινητου, οπως ευθυγραμμιση, αναρτησεις, φρενα, ελαστικα ζαντες και βελτιωσεις

Μπουλόνια

Old 02-01-2016, 10:04 PM
  #21  
Moderator

 
energetic's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Location: Athens, Greece, Europe, Earth, Universe
Posts: 30,033
Likes: 0
Received 2 Likes on 2 Posts
Default

Originally Posted by IAPETTOS
Originally Posted by r5turbo' timestamp='1453802134' post='23862801
http://www.ebay.co.uk/itm/SKUNK2-For...4AAOSwdpxUYDv6

Ψήνομαι για αυτά εγώ.
δες και αυτα που ειναι ανοικτα απο πανω,http://www.hendyeshop.co.uk/project-...ut-28090-p.asp

https://youtu.be/pwYC7Nm_5zs
με "φλοατινκ βαση" πολυ ομορφα αλλα στα διπλα λεφτα !!
Τα floating το μονο που προσφέρουν ειναι προστασία για να μη γρατζουνιστουν οι ζάντες στο σημείο που βιδωνουν. Υπάρχει καποια άλλη ιδιαιτερότητα ή κατι άλλο που μπορεί να προσφέρουν?


Originally Posted by tony_l
Γιατί προτιμάτε ανοικτά από πάνω; Ωραία τα pmu με το floating αλουμίνιο. Αυτά πήρες τελικά Αντώνη; Αυτά που σου έδωσαν με τις volk δεν έκαναν;
Προσωπικά θα ήθελα κλειστού τύπου, αλλα τα ανοικτά προσφέρουν λιγότερο άγχος φαντάζομαι για να μπορούν να ταιριάξουν σε διαφορετικά μήκη μπουζονιων ή οταν χρησιμοποιείς διαφορετικά μεγέθη ζάντας και offset.

Ο Αντώνης, φαντάζομαι οτι ηθελε αυτο που κι εγω ψάχνω για λόγους πιθανής υπερθέρμανσης σε πίστα για να μη φύγει καμια ζάντα. Σπάνιο, αλλα πιθανό. Πιστεύω οτι πολυ καλα κανει και τα αλλάζει.

Originally Posted by IAPETTOS
Originally Posted by energetic' timestamp='1453754165' post='23862390
Καλορίζικα! Είναι μια από τις λύσεις που σκεφτόμουν πριν από ένα μήνα. Υπάρχουν περιπτώσεις (σπάνιες βέβαια) που τα Duraluminum μπορεί λόγω υπερθέρμανσης να παραδώσουν πνεύμα και έψαχνα extended lug nuts σαν κι αυτά που πήρες για να αντικαταστήσω της Rays που έχω επάνω.

Οσο για το σπείρωμα που αναφέρθηκες, δεν χαλάνε εφόσον σφίξεις στα σωστά κιλά με δυναμόκλειδο. Το ίδιο ισχύει και για αυτά που πήρες να ξέρεις. Λογικά παίρνουν περισσότερο ζόρι.

Μήπως θα μπορούσες από περιέργεια να μας πεις πόσο ζυγίζει το κάθε ένα;

Μπορεις να το γράψεις κι εδώ να το έχουμε στο database.
επιτελους τα εχω στα χερια μου τα μπουλονια,
τα ζυγισα για να κανουμε και συγκρισεις.. ειναι 56 γραμμ το ενα , και θελει 103Νm σφιξιμο
Καλορίζικα, ανεβασε και καμια φωτογραφία να μας φτιάξεις λιγο. Βλεπω οτι ειναι λιγο ελαφρύτερα απο της OZ (όχι extended) που είχα ζυγίσει κάποτε στα 62 γραμμάρια.
Old 02-08-2016, 12:33 PM
  #22  

 
IAPETTOS's Avatar
 
Join Date: Apr 2014
Posts: 99
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by IAPETTOS
Καλορίζικα, ανεβασε και καμια φωτογραφία να μας φτιάξεις λιγο. Βλεπω οτι ειναι λιγο ελαφρύτερα απο της OZ (όχι extended) που είχα ζυγίσει κάποτε στα 62 γραμμάρια.

Φιλε μου ευχαριστω,θα ανεβασω και φωτο αυριο που θα τα "κουμπωσω" πανω στις ζαντες , το ωραιο ειναι που ταιριαξε το μαυρο χρωμα των μπουλονιων με το λογοτυπο πανω "P.MU"(project μ) σε μπρονζε αποχρωση ιδια με τις ζαντες της Works !!





ουτε να το ειχα παραγγειλει λεμε..!! ...............------>>>>>>>>>>>>>





εδω πανω στις ζαντες









Related Topics
Thread
Thread Starter
Forum
Replies
Last Post
rog06s2k
S2000 Under The Hood
0
06-12-2011 07:12 AM
MDS2K
S2000 Talk
1
03-15-2001 03:42 PM


Quick Reply: Μπουλόνια



All times are GMT -8. The time now is 06:25 PM.