Έλληνες Ιδιοκτήτες S2000 / Greek S2000 Owners Official Forum of Greek S2000 Owners. Greek Lovers are in great passion with the S2000!

Αγορα s2000 και προταση μηχανικου για ελεγχο

Thread Tools
 
Old 07-28-2016, 01:12 AM
  #1  
Registered User
Thread Starter
 
s2kait's Avatar
 
Join Date: Jul 2016
Posts: 2
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default Αγορα s2000 και προταση μηχανικου για ελεγχο

Γεια σε όλους. Αποφασισα κι εγω να αγορασω ενα s2000 εχω διαβασει απο το φορουμ περιπου τι πρεπει να προσεξω περιπου αλλα ακομα και κατι που νομιζω οτι ειναι καλο δε ξερω που να παω να το ελεγξω επειδη δε ξερω καποιον καλο μηχανικο να εμπιστευομαι.
Μπορειτε να μου προτεινετε καποιους μηχανικους αν γινεται κοντα στη περιοχη των Αχαρνων.
Ακομα, υπαρχουν μηχανικοι που μπορουν να ερθουν να ελεγξουν το αυτοκινητο επειδη καποιοι ειτε επειδη εχουν παραδωσει πινακιδες ειτε για αλλο λογο δε θελουν να πανε το αμαξι μεχρι το συνεργειο.
Τελος υπαρχει καποιος απο εδω να πουλαει το s του η να μου προτεινει κατι καλο. Απο budget τωρα μπορω να πω ειμαι στα 12000.
Old 07-28-2016, 02:47 AM
  #2  
Registered User

 
SBIT's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Don't know yet!
Posts: 2,421
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Φίλε καλησπέρα. Με το καλό να βρεις το Sακι που θέλεις. Στην περιοχή των Αχαρνών δεν γνωρίζω κάποιον πέρα από ένα συνεργείο που ήταν παλιά γνωστό στο χώρο των Honda (Γκιουλμπάλογλου αν δεν κάνω λάθος κοντά στο Praktiker Μεταμόρφωσης).
Θα σου πρότεινα να μην έρθει κανείς να δει το αυτοκίνητο μιας και σωστός έλεγχος γίνεται μόνο αν το αμάξι το δείτε και από κάτω!! Εκτός αν εκεί που είναι υπάρχει αναβατόριο!! Το αμάξι θα πρέπει να πάει σε συνεργείο.

Τέλος το budget που έχεις είναι αρκετά καλό και νομίζω θα βρεις αυτό που θέλεις. Να μην σε πειράξει αν κάποιο αμάξι το δεις περιποιημένο-προσεγμένο αλλά έχει αλλάξει ένα φτερό ή έχει βάψει προφυλακτήρα. Αυτά για το συγκεκριμένο αμάξι είναι πταίσματα. Να μετρηθεί το αμάξι να είναι ίσιο καταρχήν (πράγμα που θα σημαίνει ότι δεν έχει φάει καμία καλή. Δύσκολα θα βρεις ατρακάριστό S στην Ελλάδα και αν το βρεις θα το δίνουν σε πολύ παραπάνω χρήματα.

Με το καλό σου εύχομαι
Old 07-28-2016, 04:50 AM
  #3  
Registered User
Thread Starter
 
s2kait's Avatar
 
Join Date: Jul 2016
Posts: 2
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

οκ ευχαριστω πολυ φιλε μου
Related Topics
Thread
Thread Starter
Forum
Replies
Last Post
kantis123
Έλληνες Ιδιοκτήτες S2000 / Greek S2000 Owners
0
07-20-2018 05:53 AM
kantis123
Έλληνες Ιδιοκτήτες S2000 / Greek S2000 Owners
0
05-16-2018 08:31 AM



Quick Reply: Αγορα s2000 και προταση μηχανικου για ελεγχο



All times are GMT -8. The time now is 06:50 PM.