Έλληνες Ιδιοκτήτες S2000 / Greek S2000 Owners Official Forum of Greek S2000 Owners. Greek Lovers are in great passion with the S2000!

350z entiposeis

Old 08-01-2006, 02:48 AM
  #51  
Registered User

 
lalakis2000's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Ego edo dipla meno...
Posts: 6,602
Likes: 0
Received 1 Like on 1 Post
Default

Χαίρομαι που επιτέλους εμφανίστηκε ένα ιδιαίτερα καυτό Topic. Ακόμα πιο πολύ χαίρομαι γιατί ακούω θετικές εντυπώσεις για τις ΟΕΜ αναρτήσεις από όσους έχουν κάνει συγκρίσεις με aftermarket.

To 350Z είναι μία πολύ καλή επιλογή για κάποιον που θέλει να αλλάξει από S. Θα γούσταρα πολύ να έχω ΚΑΙ ένα τέτοιο στο γκαράζ μου. Γιατί πρόκειται για ένα διαφορετικό αυτοκίνητο σε φιλοσοφία, ένα GT επιδόσεων σε λογική τιμή. Τα πλαστικά του δεν μου άρεσαν λιγάκι, όπως τα είδα σε ένα cabrio στη Χαλκίδα που τα είχε βγάλει μία αντιπροσωπεία ένα Σαββατόβραδο για μόστρα, αλλά θα μπορούσα να ζήσω.

Τα μειονεκτήματα που προαναφέρθηκαν για το S όντως υφίστανται, αλλά για μερικούς (μεταξύ αυτών και εγώ) είναι πλεονεκτήματα.

Π.χ. Ζεσταίνεται το έταιρον ήμισυ από το κεντρικό τούνελ; Δεν πειράζει, να ανεβάσει λίγο τη φουστίτσα για να δροσιστεί. Το S μας φέρνει πιο κοντά με το άλλο φύλο (αν και το μέγεθος του τούνελ είναι τέτοιο που δεν αφήνει περιθώρια για πολλά εντός του αυτοκινήτου - ΑΥΤΟ ειναι μειονέκτημα).

Ταξιδεύεις ανοιχτός με πάνω από εκατό και δεν μπορείς να ακούσεις τίποτα εκτός από τον αέρα; Δεν πειράζει, το προτιμώ από το να ακούω γκρίνιες γιατί δεν πέτυχε το μανικιούρ ή η βαφή.

Και για όσους έχουν την απορία, με καλή διάθεση (όχι από τον οδηγό, αυτό είναι δεδομένο) στο S μπορείς να φορτώσεις και 2 αιθέριες υπάρξεις (δεν βάζουμε ό,τι κι ό,τι μέσα) για σύντομες αποστάσεις. Το τι θα κάνεις μετά εξαρτάται αποκλειστικά από εσένα. Αυτά περί χωριτικότητας.

Η τιμή είναι αντικειμενικά υψηλή, αλλά τι να κάνουμε, αυτά έχει η ζωή, ο καθένας κάνει τις επιλογές του κρίνοντας αν αξίζει τον κόπο, και το θέμα τελειώνει. Εγώ δεν έχω μετανοιώσει δευτερόλεπτο για την επιλογή μου γιατί ήξερα ότι αυτό που έψαχνα μπορούσε να το προσφέρει μόνο το S, μια Elise ή ένα Caterham. Και επειδή ήμουνα μία ζωή Hondaκιας, γουστάρω τα αγωνιστικά μοτέρ και τα πισωκίνητα καθαρόαιμα, διάλεξα το S. Ποσώς με ενδιαφέρει αν κάποιοι το έχουν αγοράσει πιο φτηνά από εμένα, ίσα ίσα χαίρομαι κιόλας - να μεγαλώνει η κοινότητα.

Το δικό μου είναι και θα παραμείνει νορμάλ, γιατί με καλύπτει απόλυτα. Η αναζήτηση για παραπάνω άλογα δεν με αφορά. Το αυτοκίνητο έχει μία αποδεδειγμένη ισορροπία σε εργοστασιακή μορφή. Όταν αλλάζεις κάτι, το πιο πιθανό είναι ότι η αρχική ισορροπία διαταρράσσεται και ειλικρινά δεν μπορώ να σπάω το κεφάλι μου - δεν είμαι και μηχανικός, συν τοις άλλοις. Βέβαια, δεν κατακρίνω αυτούς που γουστάρουν να το ψάχνουν, αλλά η εμπειρία δείχνει ότι συχνά μπαίνεις σε περιπέτειες, όσο δοκιμασμένες κι αν είναι οι λύσεις. Και εγώ δεν είμαι για τέτοιες περιπέτειες.

Αυτά για την ώρα.
Old 08-01-2006, 02:54 AM
  #52  
Registered User

Thread Starter
 
geolyk's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Paphos-Cyprus
Posts: 683
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

http://www.digimods.co.uk/images/Virtualca...ivicconcept.jpg

egw exw balei 3 ginekes mesa
Old 08-01-2006, 03:06 AM
  #53  
Registered User

 
YiorgoS2k's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Location: Limassol
Posts: 818
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by geolyk,Aug 1 2006, 02:54 AM
Το νέο Civic coupe

Δυστυχώς δεν το βλέπω να έρχεται Κύπρο... Δεν ξέρω για Ελλάδα, αλλά χλωμό το βλέπω
Old 08-01-2006, 03:07 AM
  #54  
Registered User

Thread Starter
 
geolyk's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Paphos-Cyprus
Posts: 683
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

http://forum.videohelp.com/images/gu...86265/4240.jpg
http://forum.videohelp.com/images/gu...86266/4241.jpg
Old 08-01-2006, 03:12 AM
  #55  
Registered User

 
Amaretos's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Location: Peiraeus
Posts: 2,269
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Ti einai touto re @geolyk?
Old 08-01-2006, 03:15 AM
  #56  
Registered User

Thread Starter
 
geolyk's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Paphos-Cyprus
Posts: 683
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

lene oti einai o antikatastatis tou NSX
Old 08-01-2006, 03:23 AM
  #57  
Registered User

 
YiorgoS2k's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Location: Limassol
Posts: 818
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

@geolyk

3 μήνες πριν έλεγες αυτά

with the money of this red think (God make it car )

i can take 5+ S2000 and have differnt colours and half with hard top always on and some always cabrio LOOL



S2000 FTW
Σε αυτό το Post...

Τι σε έκανε να αλλάξεις γνώμη ξαφνικά; Τι μεσολάβησε;
Old 08-01-2006, 03:24 AM
  #58  
Registered User

Thread Starter
 
geolyk's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Paphos-Cyprus
Posts: 683
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

lipon parte kai ton antikatastati tou s2k

http://www.autoblog.com/2006/01/05/honda-c...-from-students/
Old 08-01-2006, 03:28 AM
  #59  
Registered User

Thread Starter
 
geolyk's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Paphos-Cyprus
Posts: 683
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

nai se afto to post einai me mia ferrari

apla ithela na diksw oti tosa polla lefta ston dromo oti einai iperboli ..na ta exeis

ki oti protimo to S2k apo tin ferrari .....an mou elegan dialekse mia ferrari i ena S2k tha dialega ferrari giana tin pouliso kai na parw lambo ... einai i agapimenimou
Old 08-01-2006, 03:33 AM
  #60  
Registered User

 
YiorgoS2k's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Location: Limassol
Posts: 818
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

lene oti einai o antikatastatis tou NSX
Μάλλον δεν θα είναι όμως. Είναι το 2003 Honda HSC Concept, αλλά τώρα μιλάνε για ψηλότερες επιδόσεις.

Quick Reply: 350z entiposeis



All times are GMT -8. The time now is 11:01 AM.