Έλληνες Ιδιοκτήτες S2000 / Greek S2000 Owners Official Forum of Greek S2000 Owners. Greek Lovers are in great passion with the S2000!

MUGEN HARDTOP GROUP BUY

Old 01-10-2011, 03:57 AM
  #1  

Thread Starter
 
Colin mc rae's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 1,046
Likes: 0
Received 1 Like on 1 Post
Default MUGEN HARDTOP GROUP BUY

Ανοιγω αυτο το topic να σας ενημερωσω μιας και ειχε γινει συζητηση περι αυτου οτι το Hardtop ειναι στα σχεδια ωστε να μπορεσουμε να βγαλουμε αντιγραφα.

Ευελπιστω πως αν ολα πανε καλα σε ενα μηνα περιπου απο τωρα θα υπαρχουν αντιγραφα ετοιμα προς τοποθετηση.Το μονο που θα ηθελα απλα ειναι να μου πειτε ποιοι ενδιαφερονται πραγματικα για κατι τετοιο.

Φυσικα κριτηριο ειναι η τιμη του συμφωνω,αλλα πρεπει πρωτα να κατασκευαστει ωστε να βγει μια τελικη τιμη,φυσικα εξαρταται και απο τον αριθμο των αντιγραφων που θα βγαλουμε.Οσο περισσοτερα τοσο καλυτερη τιμη θα πετυχουμε δλδ θα γινει κατι σαν ομαδικη αγορα.
Εννοειτε πως μολις βγει θα ανεβουν φωτογραφιες για να φανει και το σωστο fitment.Παντως σιγουρα δεν θα φτανει τις τιμες της Ελληνικης αγορας.Στο τελειως περιπου για να υπαρχει μια εικονα θα ειναι αναμεσα στα 1800-2500 το πολυ μαζι με βασεις και ολα κομπλε λαστιχα τζαμι πισω κλπ.Το μονο που θα θελει ειναι τα 2 τα κλειστρα που εχουμε και στην κουκουλα μιας και μαλλον θα χρεισημοποιουμε της κουκουλας οι περισσοτεροι.

Θα υπαρχουν σιγουρα 2 κατασκευες μια που θα ειναι carbon look (μιλαω για το χρωμα καθαρα στην τελικη του οψη)και μια που θα ειναι ετοιμη προς βαψιμο για αυτους που το θελουν στο χρωμα του αυτοκινητου τους.Απο θεμα υλικων θα ειναι τα ιδια απλα ο κατασκευαστης μου ειπε αν ειναι να βαφτει πρεπει να το ξερω ωστε να βαλω καποια αλλα υλικα και να αφαιρεσω καποια αλλα ωστε να μην γινει αδικα η δουλεια του τελικου σταδιου.

Δυστηχως αυτο πρεπει να δηλωθει απο νωρις δλδ απο την στιγμη που θα μου δωσετε την τελικη αποφαση για την παραγγελια.

Γι'αυτο και θελω να δω ποσοι ενδιαφερονται ωστε να εχουμε μια πληρη εικονα για την δουλεια και τον καιρο που θα χρειαστει ωστε να κατασκευαστουν.Ξεκιναμε λοιπον μια λιστα με τους υποψηφιους στην οποια μιας και οσοι γραψουν θα τηρηθει και σειρα πρωτεραιοτητας ως προς την κατασκευη τους αλλα και την αποστολη τους.

Ξεκιναω λοιπον και δηλωνω τον εαυτο μου πρωτο

1) Colin mc rae
2) S2000_FUN
3) KSILINOS(if all its ok)
4) Nabu (Υπάρχει ενδιαφέρον αν η τιμή και η ποιότητα είναι καλες )
Old 01-10-2011, 05:04 AM
  #2  
Community Organizer

 
S2000_FUN's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 8,607
Likes: 0
Received 2 Likes on 2 Posts
Default

Μακάρι να έρθει η ώρα αυτή και εγώ είπα θα βοηθήσω με κλείστρα βάσεις κλπ. Το ότι ενδιαφέρομαι το γνωρίζετε και μιας και που ρωτάς για χρώμα φυσικά θα το κάνω στο χρώμα του αυτοκινήτου μου
Old 01-10-2011, 11:55 AM
  #3  

Thread Starter
 
Colin mc rae's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 1,046
Likes: 0
Received 1 Like on 1 Post
Default

Και για οσους νομιζουν οτι θα παμε στον κυρ μητσο της γειτονιας να φτιαξουμε κατι τετοιο ανεβαζω και μερικες φωτο μπας και σας πεισω οτι δεν ειναι τυχαιος κατασκευαστης και οτι εχει ειδη πολυχρονη πειρα στις carbon κατασκευες.Η κυρια ασχολια του ηταν η ιστιοπλοια τα τελευταια χρονια ασχολειτε και με τα αυτοκινητα!













Old 01-10-2011, 01:52 PM
  #4  
Registered User

 
katanaman's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 707
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Μπραβο για την προσπαθεια κ για την τιμη...πολυ καλη, σε σχεση με τα εξωφρενικα χρηματα που ζητανε επωνυμες εταιριες κ απ οτι βλεπω απ τις φωτο πρεπει να ειναι πραγματικα επαγγελματιας ο φιλος σου...καλη συνεχεια ευχομαι...
Old 01-10-2011, 04:11 PM
  #5  
Registered User

 
Tazio's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 940
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Πολύ καλές τιμές και γενικά πολύ ωραίο φαίνεται το όλο πράγμα...Αν δεν είχα ήδη hardtop θα έμπαινα αμέσως στην λίστα...
Old 01-10-2011, 09:40 PM
  #6  
Registered User

 
KSILINOS's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 210
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Απο θεμα εφαρμογης που πιστευω ειναι το πιο σημαντικο θεμα...τι προβλεψεις υπαρχουν?
Old 01-10-2011, 10:56 PM
  #7  

Thread Starter
 
Colin mc rae's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 1,046
Likes: 0
Received 1 Like on 1 Post
Default

Οι προβλεψεις ειναι θετικοτατες ο κατασκευαστης ακρως συνεργαζομενος και με πολυ ορεξη για δουλεια αν κατι παει στραβα στο ολο project.
Γενικα μιας και ειναι ιδιοκατασκευη ολα ειναι υπο ελεγχο και προς διορθωση!Τπτ δεν θα φυγει απο το μαγαζι του αν δεν ειναι σωστο!Ελπιζω να σας καλυψα
Οι φωτογραφιες νομιζω μιλανε απο μονες τους!
Old 01-11-2011, 02:43 AM
  #8  
Registered User

 
KSILINOS's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 210
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Πισυευω πως με το που βγουν στη παραγωγη κ δοκιμαστουν πανω στα αυτοκινητα σε υψηλες ταχυτητες κ γενικα στο θεμα κραδασμων π τρωνε σε ανωμαλιες του δρομου κλπ,θα ειμαι κ γω υποψηφιος.
Old 01-11-2011, 03:05 AM
  #9  
Registered User

 
Nabu's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Location: Far far away...
Posts: 8,561
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Αλέξανδρε ερώτηση.

Για να βγει η τελική τιμή, ο άνθρωπος που θα το κάνει, θα πρέπει να ξέρει απο την αρχή το νούμερο τον κομματιών που θα κάνει?

Πάντως, η δουλειά φαίνεται πολύ καλή. Εδώ εγώ που το Hardtop είναι απο τα τελευταία πράγματα που θα έκανα στο αμάξι ποτέ, και το γλυκοκοιτάζω
Old 01-11-2011, 09:18 AM
  #10  
Registered User
 
uma_chikara's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Location: athens
Posts: 4,828
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Gremaki, σου θυμίζει τίποτα η πασαρέλα..?

Quick Reply: MUGEN HARDTOP GROUP BUY



All times are GMT -8. The time now is 03:02 PM.