Κινητήρας - Μετάδοση - Περιφερειακά Συζητηση σχετικα με τον κινητηρα, μεταδοση, περιφερειακα, εισαγωγη, εξαγωγη, ψυξη και βελτιωσεις

τι νομιζετε?αποψεις, συμβουλες,προτασεις

Thread Tools
 
Old 12-02-2011, 02:45 PM
  #1  
Thread Starter
 
alexis_s2's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,220
Likes: 0
Received 1 Like on 1 Post
Default τι νομιζετε?αποψεις, συμβουλες,προτασεις

οπως λεει κ ο τιτλος,ποι ειναι η γνωμη σας επι του θεματος
φοραω vortech κομπρεσορα με 3,2 τροχαλια η οποια αν υπερβαινει της 49500 του κομπρεσορα το σειφ θα κοπουν με κοφτη,
επειδη δεν θελω να μπω στην κατηγορια τον τουρμπο μιας κ που ο κομπρεσορας βγαζει την δυναμη γραμμικα σε θεματα οταν ανοιγω να μην ξεκολιαζονται με τη μια ολα να σωσουμε κ τιποτα ιμιαξονια διαφορικα κτλπ κ επειδη θα ηθελα κ κατι παραπανω απο τα 450 που πιστευω να βγει(αλλα 400χλμ για προγραμματισμο)ελεγα να εβαζα κ νιτρο ας πουμε της ταξης των 150αλογων των οποιων θα χρεισημοποιουνται μονο για κοντρα,κ εννοειται για 4μπεκα οχι μονομπεκο κιτ,
τι λετε κ εσεις?ανοιχτες ολες οι αποψεις,ευχαριστω
Old 12-02-2011, 11:28 PM
  #2  
Community Organizer

 
S2000_FUN's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 8,607
Likes: 0
Received 2 Likes on 2 Posts
Default

Originally Posted by alexis_s2
οπως λεει κ ο τιτλος,ποι ειναι η γνωμη σας επι του θεματος
φοραω vortech κομπρεσορα με 3,2 τροχαλια η οποια αν υπερβαινει της 49500 του κομπρεσορα το σειφ θα κοπουν με κοφτη,
επειδη δεν θελω να μπω στην κατηγορια τον τουρμπο μιας κ που ο κομπρεσορας βγαζει την δυναμη γραμμικα σε θεματα οταν ανοιγω να μην ξεκολιαζονται με τη μια ολα να σωσουμε κ τιποτα ιμιαξονια διαφορικα κτλπ κ επειδη θα ηθελα κ κατι παραπανω απο τα 450 που πιστευω να βγει(αλλα 400χλμ για προγραμματισμο)ελεγα να εβαζα κ νιτρο ας πουμε της ταξης των 150αλογων των οποιων θα χρεισημοποιουνται μονο για κοντρα,κ εννοειται για 4μπεκα οχι μονομπεκο κιτ,
τι λετε κ εσεις?ανοιχτες ολες οι αποψεις,ευχαριστω
Αλέξη 450 άλογα με 3.2 τροχαλία και αυτόν τον κομπρέσσορα δεν πρόκειται να βγάλεις δυστυχώς. Απλά στο λέω γιατί δεν έχουν βγάλει πουθενά αυτά τα άλογα με αυτόν τον κομπρέσσορα και ιδιαίτερα με 3.2 τροχαλία. Βασικά δεν έχω διαβάσει επίσης πουθενά (μπορεί να έχει γίνει απλά εγώ δεν το έχω δει) για κομπρέσσορα με νίτρο. Η γνώμη μου είναι να μη μπεις σε αυτή τη διαδικασία. Είναι ρίσκο και θέλει πάρα πολύ καλό προγραμματισμό. Και 150 άλογα νίτρο είναι γερή κλοτσιά για το μοτέρ. Κάτι να στραβώσει κάτι λάθος να γίνει σε προγραμματισμό το πήρες στο χέρι. Ειλικρινά δεν αξίζει ούτε για την κόντρα που λες. Θα παίζεις το μοτέρ σου μόνο και μόνο για να δείξεις ότι είσαι πιο γρήγορος? Αυτά είναι καμώματα των παιδιών του streetdragster. Είπαμε καλές οι κόντρες και μέσα σε safe πλαίσια βελτίωσης αλλά να ρισκάρεις το μοτέρ για αυτό ειλικρινά δεν συμφωνώ
Old 12-03-2011, 02:24 AM
  #3  
Thread Starter
 
alexis_s2's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,220
Likes: 0
Received 1 Like on 1 Post
Default

to εχω σφυρηλατο ρε χρηστο εχω περασει κ χιτωνια,ο σπυρος μου ειπε αντεχει ανετα 700 αλογα,στο αμερικανικο φορουμ που διαβαζω εχουν βγαλει κ παραπανω.
Old 12-03-2011, 03:49 AM
  #4  
Community Organizer

 
S2000_FUN's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 8,607
Likes: 0
Received 2 Likes on 2 Posts
Default

Originally Posted by alexis_s2
to εχω σφυρηλατο ρε χρηστο εχω περασει κ χιτωνια,ο σπυρος μου ειπε αντεχει ανετα 700 αλογα,στο αμερικανικο φορουμ που διαβαζω εχουν βγαλει κ παραπανω.

Αλέξη πρώτα από όλα το μοτέρ σου μπορεί να αντέχει 700 άλογα ο κομπρεσσοράς σου δεν πάει ούτε 700 ούτε 450 αυτό σου λέω. Και επίσης το ότι είναι σφηρίλατο το μοτέρ δεν μου λέει κάτι. Ένας λάθος προγραμματισμός, λίγο λάθος ψέκασμα στο νίτρο λίγο να στεγνώσει το μοτέρ και δεν πα να είναι για 2000 άλογα έχει αποδημήσει και εσύ μένεις με την ίδέα ότι έχεις σφηρίλατο μοτέρ και δεν παθαίνει κάτι. Δεν είναι έτσι τα πράγματα. Μπες στο Αμερικάνικο φόρουμ και δες τι παθαίνουν και τα σφηρίλατα όταν κάτι πάει στραβά. Έχεις δει σφηρίλατο πιστόνι να έχει λιώσει? Αυτά σου λέω.
Old 12-03-2011, 04:31 AM
  #5  
Thread Starter
 
alexis_s2's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,220
Likes: 0
Received 1 Like on 1 Post
Default

ενα παιδι απο αμερικη με 12 πιεση κ 4 τροχαλια εχει βγαλει 406,εγω με 15 πιεση δεν θα βγαλω 450?εχω βαλει κ πεταλουδα 70 +οτι ανοιξα κ την εισαγωγη
Old 12-03-2011, 04:49 AM
  #6  
Community Organizer

 
S2000_FUN's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 8,607
Likes: 0
Received 2 Likes on 2 Posts
Default

Originally Posted by alexis_s2
ενα παιδι απο αμερικη με 12 πιεση κ 4 τροχαλια εχει βγαλει 406,εγω με 15 πιεση δεν θα βγαλω 450?εχω βαλει κ πεταλουδα 70 +οτι ανοιξα κ την εισαγωγη
Θες να σου πω ψέματα για να μη σε στενοχωρήσω ή την αλήθεια? Με τι συμπίεση στο μοτέρ τα είχε βγάλει αυτός και σε τι δυναμόμετρο? Μήπως έγραφε bhp και όχι whp? Δεν γίνεται ρε Αλέξη να βγάλεις αυτά τα άλογα με αυτόν τον κομπρέσσορα αλλά δεν συνεχίζω γιατί έχω την εντύπωση ότι ακούγομαι κακός και δεν μου αρέσει.
Old 12-03-2011, 05:05 AM
  #7  
Registered User

 
katanaman's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 707
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Αλεξη μην ακους τον Φαν, δεν ξερει εγω θα σου ελεγα να το κανεις! δεν εχεις να χασεις τιποτα. μοτερ βρισκεις κ στον πλατανα οτι ωρα θες Εκτος αυτου πιστευω πως ενα τραπεζακι στο σαλονι απο μπλοκ F20c θα ξαφνιασει ευχαριστα τους επισκεπτες σου ταυτοχρονα θα σου θυμιζει τα 450 ΑΝΕΤΑ αλογα, την κοντρα εκεινο το βραδυ και την διαδρομη με τον τυπο της εξπρες-σερβις μεχρι τον μαστορα σου.Τελος θα ηθελα να σου επισημανω οτι οι αμερικανοι εχουν τσακ νορις, σουπερμαν, σωζουν τον πλανητη 4-5 φορες τον χρονο και γενικα ειναι...αμερικανοι ΕΝΤΕΛΩΣ! οποτε πριν βαλεις σε τροχια κανα πιστονι και συ, ασε τα πειραματα και τουρμπισε να τελειωνεις μια και καλη...
Old 12-03-2011, 05:11 AM
  #8  
Community Organizer

 
S2000_FUN's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 8,607
Likes: 0
Received 2 Likes on 2 Posts
Default

Originally Posted by katanaman
Αλεξη μην ακους τον Φαν, δεν ξερει εγω θα σου ελεγα να το κανεις! δεν εχεις να χασεις τιποτα. μοτερ βρισκεις κ στον πλατανα οτι ωρα θες Εκτος αυτου πιστευω πως ενα τραπεζακι στο σαλονι απο μπλοκ F20c θα ξαφνιασει ευχαριστα τους επισκεπτες σου ταυτοχρονα θα σου θυμιζει τα 450 ΑΝΕΤΑ αλογα, την κοντρα εκεινο το βραδυ και την διαδρομη με τον τυπο της εξπρες-σερβις μεχρι τον μαστορα σου.Τελος θα ηθελα να σου επισημανω οτι οι αμερικανοι εχουν τσακ νορις, σουπερμαν, σωζουν τον πλανητη 4-5 φορες τον χρονο και γενικα ειναι...αμερικανοι ΕΝΤΕΛΩΣ! οποτε πριν βαλεις σε τροχια κανα πιστονι και συ, ασε τα πειραματα και τουρμπισε να τελειωνεις μια και καλη...
Ο φίλος ο katanaman το έθεσε πιο ωραία από εμένα Να σαι καλά γέλασα με την καρδιά μου με το ποστ σου
Old 12-03-2011, 05:45 AM
  #9  
Thread Starter
 
alexis_s2's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,220
Likes: 0
Received 1 Like on 1 Post
Default

Originally Posted by S2000_FUN
Originally Posted by alexis_s2' timestamp='1322919067' post='21207066
ενα παιδι απο αμερικη με 12 πιεση κ 4 τροχαλια εχει βγαλει 406,εγω με 15 πιεση δεν θα βγαλω 450?εχω βαλει κ πεταλουδα 70 +οτι ανοιξα κ την εισαγωγη
Θες να σου πω ψέματα για να μη σε στενοχωρήσω ή την αλήθεια? Με τι συμπίεση στο μοτέρ τα είχε βγάλει αυτός και σε τι δυναμόμετρο? Μήπως έγραφε bhp και όχι whp? Δεν γίνεται ρε Αλέξη να βγάλεις αυτά τα άλογα με αυτόν τον κομπρέσσορα αλλά δεν συνεχίζω γιατί έχω την εντύπωση ότι ακούγομαι κακός και δεν μου αρέσει.
oxi ρε χρηστο σε καμια περηπτωση τουλαχιστον για μενα δεν ακουγεσε κακως,
καταναμαν εγραψες,
δεν σταματαμε εδω συνεχιζουμε της αποψεις
Old 12-03-2011, 05:46 AM
  #10  
Thread Starter
 
alexis_s2's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,220
Likes: 0
Received 1 Like on 1 Post
Default

Originally Posted by S2000_FUN
Originally Posted by alexis_s2' timestamp='1322919067' post='21207066
ενα παιδι απο αμερικη με 12 πιεση κ 4 τροχαλια εχει βγαλει 406,εγω με 15 πιεση δεν θα βγαλω 450?εχω βαλει κ πεταλουδα 70 +οτι ανοιξα κ την εισαγωγη
Θες να σου πω ψέματα για να μη σε στενοχωρήσω ή την αλήθεια? Με τι συμπίεση στο μοτέρ τα είχε βγάλει αυτός και σε τι δυναμόμετρο? Μήπως έγραφε bhp και όχι whp? Δεν γίνεται ρε Αλέξη να βγάλεις αυτά τα άλογα με αυτόν τον κομπρέσσορα αλλά δεν συνεχίζω γιατί έχω την εντύπωση ότι ακούγομαι κακός και δεν μου αρέσει.
ξεχασα ,κατα τη γνωμη σου ποσα θα βγαλω?


Quick Reply: τι νομιζετε?αποψεις, συμβουλες,προτασεις



All times are GMT -8. The time now is 12:27 AM.