Κινητήρας - Μετάδοση - Περιφερειακά Συζητηση σχετικα με τον κινητηρα, μεταδοση, περιφερειακα, εισαγωγη, εξαγωγη, ψυξη και βελτιωσεις

τι νομιζετε?αποψεις, συμβουλες,προτασεις

Old 12-05-2011, 06:36 AM
  #21  
Registered User
 
JDM P.R.'s Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Location: Pikermi
Posts: 89
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

να συμφωνήσω με τους προλαλήσαντες και να προσθέσω πως τα νίτρα θέλουν και @@δάτο συμπλέκτη , υπολόγισε άλλα 1000-1500 ευρώ Αλέξη....

το water meth injection που ανέφερε ο φίλος είναι καλή μαγκιά αν δουλέψεις 50-50 νερό μεθανόλη , σκέτο νερο δεν αξίζει για εσένα άλλα και πάλι εκεί να ξέρεις πως πρέπει να έχεις το νου σου μην ξεμείνεις γιατί έτσι όπως θα είσαι τερματισμένος από αβάνς και στέγνα άμα γίνει η στραβή πάει το μοτέρ και δεν πα να είναι σφυρήλατο το ξεχνάς...


μετά από όλα αυτά όπως καταλαβαίνεις Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ , "ΥΠΟΜΟΝΗ".... όσο θα περνάει ο καιρός θα κατασταλάζει το μυαλό σου , άρα ασχολήσου με περιφερειακά όπως ένα καλό συμπλέκτη πχ και περίμενε..... θα σου έρθουν κι άλλες ιδέες πίστεψέ με..

σου μιλάω εγώ που μέχρι να φτιάξω το προήγούμενο αμάξι μου ξόδεψα περίπου 30.000 σε "στάδια" μέχρι να καταλήξω εκεί που πραγματικά ήθελα , δηλαδή big turbo τερματισμένο.... Σκέψου πως έιχα αλλάξει 6 φορές εξάτμιση....
Old 12-05-2011, 06:49 AM
  #22  
Thread Starter
 
alexis_s2's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,220
Likes: 0
Received 1 Like on 1 Post
Default

ευχαριστω παιδια για το ενδιαφερον σας πρωτα απ ολα
ειναι καρατσεκαρισμενο οτι ολα τα νιτρα σπανε οτι κ να κανεις?
δε λεω ντε κ καλα να βαλω νιτρο απλα λεω σαν μια λυση για οποτε θελω να εχω κατι παραπανω
φοραω συμπλεκτη act εξαφτερο ουτε καν εχει πατηθει
δηλ για να τουρμπισω ποσο θα παει το μαλι περιπου,οπως λεει κ ο φιλος δεν φτανουν τα 3500
Old 12-05-2011, 07:10 AM
  #23  
Registered User
 
gmak_s2k's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Hot Topics!!!
Posts: 11,960
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Alex επέτρεψέ μου να σου αφιερώσω ένα τραγούδι....

Για εσένα και τα άλογά σου λοιπόν.......

http://www.youtube.com/watch?v=ynyFNljzM-0
Old 12-05-2011, 08:04 AM
  #24  
Thread Starter
 
alexis_s2's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,220
Likes: 0
Received 1 Like on 1 Post
Default


αν κ δεν ειναι στης προτιμησεις μου για παρτι σου το ακουσα μεχρη τη μεση
Old 12-05-2011, 08:08 AM
  #25  
Registered User
 
gmak_s2k's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Hot Topics!!!
Posts: 11,960
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Και μετά την μέση τα ίδια στραγάλια είναι....
Old 12-05-2011, 08:31 AM
  #26  
Community Organizer

 
S2000_FUN's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 8,607
Likes: 0
Received 2 Likes on 2 Posts
Default

Κολημένος στον εγκέφαλο από ότι κατάλαβα Στα είπαν πολύ σωστά όλα τα παιδιά πιο πάνω. Εσύ το γυρνάς από εδώ το γυρνάς από εκεί προσπαθώντας να πιαστείς από μια κουβέντα θετική για να πας να βάλεις τα νίτρα. Εγώ το μόνο επιπλέον που θα σου πω και θα σε συμβουλέψω είναι επειδή ασχολούμουν με την interamerican κάνε ασφάλεια interamerican. Έχει οδική το πακέτο και σίγουρα θα σε πάρει μαζί του ο τύπος όταν με το κακό το φορτώσεις. Δεν ξέρω σε ποια οδική είναι ο φίλος ο κατάναμαν και σε στέλνουν με ταξί αλλά με την Ιντεραμέρικαν τσεκαρισμένο θα σε πάρει μαζί του ο γερανίστας και έτσι θα έχεις και παρέα στην επιστροφή να του εξιστορήσεις πώς πατώντας αυτό το μαγικό κουμπάκι στέλνεις το πιστόνι σε τροχιά
Old 12-05-2011, 09:09 AM
  #27  
Registered User
 
JDM P.R.'s Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Location: Pikermi
Posts: 89
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by alexis_s2
ευχαριστω παιδια για το ενδιαφερον σας πρωτα απ ολα
ειναι καρατσεκαρισμενο οτι ολα τα νιτρα σπανε οτι κ να κανεις?
δε λεω ντε κ καλα να βαλω νιτρο απλα λεω σαν μια λυση για οποτε θελω να εχω κατι παραπανω
φοραω συμπλεκτη act εξαφτερο ουτε καν εχει πατηθει
δηλ για να τουρμπισω ποσο θα παει το μαλι περιπου,οπως λεει κ ο φιλος δεν φτανουν τα 3500

δεν σπάνε όλα τα νιτράτα , άλλα πως να το κάνουμε , δεν είσαι ο επαγγελματίας κοντράκιας που αυτό το πράγμα σου έλειπε !!! Και επειδή το αμάξι το έχεις να το χαίρεσαι και όχι για μία φορά το μήνα το τούρμπο αξίζει τα λεφτά του , πραγματικά...

ο συμπλέκτης σου δεν κάνει για πολλά νίτρα , θα πατινάρει εγγυημένα , το νίτρο θέλει δίδισκο++

βρες μία fullrace twinscroll πολλαπλή , ρίξε και δύο εξτέρναλ με μία gt3582 να δεις την γλύκα...
Old 12-05-2011, 09:57 AM
  #28  
Registered User

 
katanaman's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 707
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by S2000_FUN
Δεν ξέρω σε ποια οδική είναι ο φίλος ο κατάναμαν και σε στέλνουν με ταξί αλλά με την Ιντεραμέρικαν τσεκαρισμένο θα σε πάρει μαζί του ο γερανίστας και έτσι θα έχεις και παρέα στην επιστροφή να του εξιστορήσεις πώς πατώντας αυτό το μαγικό κουμπάκι στέλνεις το πιστόνι σε τροχιά

Ναι ρε φαν ενταξει, η ιντεραμερικαν την εχει μεγαλη κ σιγουρη, αλλα για φαντασου να εισαι με την γυναικα και εκει που τι εχεις παει σε κλασσατο εστιατοριο, εχεις φαει κ το γλυκακι σου, γυρνωντας σκεφτεσαι '' δεν της ριχνω και μια νιτρα ( τι σκεφτηκατε παλι? ) να δει τι σημαινει s2k με 450 αλογατα? πατας το μπλιμπλικι και σου βγαινει ξινο...και αντε μετα να την πεισεις οτι πρεπει να μπει συνεπιβατιδα, στον κατα τα αλλα συμπαθη εξπρεσοσερβανθρωπο, με την λαδωμενη και ταυτοχρονα ευωδιαστη φορμα του, ακουμπωντας στα πετρελαιωμενα καθισματα με το cinema συνολακι της..tres banal (δεν βρισκω κ τον τονο) που θα ελεγε και ο φιλος λαλακης . Τι κανεις εκει? και συ ρε Αλεξ, αφου βλεπεις οτι το γ@μημενο το νιτρο θα σου χαλασει την βραδια οπως κ να χει, τι επιμενεις? βαλε τουρμπο να κοιμηθουμε ησυχοι αποψε! Μας εχεις αγχωσει ρε ανθρωπε θες να μπαινουμε ξημερωματα κ να ρωταμε ''εσπασε?'' δευτερα φυση κοντευει να μας γινει
Old 12-05-2011, 12:54 PM
  #29  
Registered User

 
sk4s2k's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 271
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Συνεχιζω από katanaman... τουρμπισε το Αλεξανδρε. Μαζευε λεφτα για τουρμπινα και μαλακο λαστιχο, κλασικες λυσεις... συμβουλη από το κουλαδι αλλης γειτονιας ρε που ειναι ο energetic?
Old 12-05-2011, 02:29 PM
  #30  
Registered User

 
blondie_s2k's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Location: Wonderland
Posts: 7,407
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by katanaman
Originally Posted by S2000_FUN' timestamp='1323106261' post='21212059
Δεν ξέρω σε ποια οδική είναι ο φίλος ο κατάναμαν και σε στέλνουν με ταξί αλλά με την Ιντεραμέρικαν τσεκαρισμένο θα σε πάρει μαζί του ο γερανίστας και έτσι θα έχεις και παρέα στην επιστροφή να του εξιστορήσεις πώς πατώντας αυτό το μαγικό κουμπάκι στέλνεις το πιστόνι σε τροχιά

Ναι ρε φαν ενταξει, η ιντεραμερικαν την εχει μεγαλη κ σιγουρη, αλλα για φαντασου να εισαι με την γυναικα και εκει που τι εχεις παει σε κλασσατο εστιατοριο, εχεις φαει κ το γλυκακι σου, γυρνωντας σκεφτεσαι '' δεν της ριχνω και μια νιτρα ( τι σκεφτηκατε παλι? ) να δει τι σημαινει s2k με 450 αλογατα? πατας το μπλιμπλικι και σου βγαινει ξινο...και αντε μετα να την πεισεις οτι πρεπει να μπει συνεπιβατιδα, στον κατα τα αλλα συμπαθη εξπρεσοσερβανθρωπο, με την λαδωμενη και ταυτοχρονα ευωδιαστη φορμα του, ακουμπωντας στα πετρελαιωμενα καθισματα με το cinema συνολακι της..tres banal (δεν βρισκω κ τον τονο) που θα ελεγε και ο φιλος λαλακης . Τι κανεις εκει? και συ ρε Αλεξ, αφου βλεπεις οτι το γ@μημενο το νιτρο θα σου χαλασει την βραδια οπως κ να χει, τι επιμενεις? βαλε τουρμπο να κοιμηθουμε ησυχοι αποψε! Μας εχεις αγχωσει ρε ανθρωπε θες να μπαινουμε ξημερωματα κ να ρωταμε ''εσπασε?'' δευτερα φυση κοντευει να μας γινει
Δεν έχεις δίκιο...νομίζω πως οποιαδήποτε γυναίκα θα το ευχαριστηθεί αρκεί να πέσει σε γερανατζή σαν κι αυτόν που με είχε μαζέψει εμένα όταν είχα τρακάρει με το miata στην Πατρών-Αθηνών και μου έλεγε ιστορίες τύπου είχε πάει να μαζέψει μπατσικό που είχε μείνει, νύχτα, και όπως ήταν σταματημένος στην άκρη του δρόμου έσκασε μύτη τύπος λιώμα που πέρασε τη ράμπα του γερανού για την έξοδο που έψαχνε και ανέβηκε πάνω με χίλια κι έκανε την καμπίνα του γερανού ίσωμα. Και στα καπάκια τον μάζεψαν και οι μπάτσοι που ήταν ακριβώς δίπλα!! ΠΟΣΟ καντέμης μπορεί να ήταν ο τύπος...

Και για να μην είμαι off topic...σκέψου Αλέξανδρε αν ο τύπος ο λιώμας είχε και νίτρα...θα την είχε περάσει την καμπίνα του γερανού σφαίρα και ποιος ξέρει που αλλού θα έσκαγε μετά..

Quick Reply: τι νομιζετε?αποψεις, συμβουλες,προτασεις



All times are GMT -8. The time now is 08:27 AM.