Έλληνες Ιδιοκτήτες S2000 / Greek S2000 Owners Official Forum of Greek S2000 Owners. Greek Lovers are in great passion with the S2000!

Γυαλισμα αυτοκινητου

Thread Tools
 
Old 10-02-2012, 09:34 AM
  #1  
Registered User
Thread Starter
 
Dicktp's Avatar
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 138
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default Γυαλισμα αυτοκινητου

Προχτες κατεβαινοντας για τη δουλειά πεφτει το ματι μου στο ακινητοποιημενο εδω και 10 μήνες αυτοκίνητο μου το οποίο και είναι γεμάτο με λευκές κυλίδες από λαδομπογιά σε μέγεθος δεκάλεπτου ευρώ. Ο π@π@ρας ο γειτονάς μου έβαλε τον πακιστανο να βάψει τα κάγκελα του και λόγω αέρα μου εκανε το αυτοκίνητο Σκ@τ@!
Πέρα από τις μεγάλες κυλίδες τις οποίες καταφέραμε με ένα φίλο φανοποιό και βγάλαμε με χίλια ζόρια και κάποιες μικροζημιες, όλο το αυτοκίνητο είναι γεμάτο με λευκά μπιμπικάκια..
Εχει κανείς υπόψιν του το κόστος μίας τέτοιας επισκευης η οποία αφορα τρίψιμο όλο το αυτοκίνητο με ειδική γόμα και καλό γυάλισμα ωστε να μην μείνει κανένα σημάδι?
Αυτό το αυτοκίνητο και ακινητοποιημένο το πληρώνω
Old 10-02-2012, 09:41 AM
  #2  
Registered User

 
blondie_s2k's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Location: Wonderland
Posts: 7,407
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Συγνώμη αλλά δεν πρέπει ο γείτονας να αναλάβει το όποιο κόστος και να στο ξαναφέρει στην αρχική του κατάσταση το αυτοκίνητο? Γιατί να το πληρώσεις εσύ?
Εμένα όταν οι διπλανοί όταν ήταν να βάψουν τα κάγκελα τους ήρθε ένας απ το συνεργείο και κάλυψε το αμάξι μου με νάιλον. Ετσι έπρεπε να κάνει και ο γείτονας σου και εφόσον δεν το έκανε πρέπει να το πληρώσει.
Old 10-02-2012, 10:42 AM
  #3  
Registered User
Thread Starter
 
Dicktp's Avatar
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 138
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by blondie_s2k
Συγνώμη αλλά δεν πρέπει ο γείτονας να αναλάβει το όποιο κόστος και να στο ξαναφέρει στην αρχική του κατάσταση το αυτοκίνητο? Γιατί να το πληρώσεις εσύ?
Εμένα όταν οι διπλανοί όταν ήταν να βάψουν τα κάγκελα τους ήρθε ένας απ το συνεργείο και κάλυψε το αμάξι μου με νάιλον. Ετσι έπρεπε να κάνει και ο γείτονας σου και εφόσον δεν το έκανε πρέπει να το πληρώσει.
Εχω μιλήσει και θα το αναλάβει εκείνος το οικονομικό, απλώς επειδή θα το πάω με το νέο έτος λόγω πινακίδων θέλω περίπου να γνωρίζω ώστε να ξέρω τι θα ζητήσω..
Δεν θέλω ούτε να το φτιάξω φτηνιάρικα, αντε το πλακώσανε το τελιώσανε, ούτε όμως και να κλέψω τον άνθρωπο ο οποίος μου ζήτησε 15 φορές συγνώμη.
Εχω την εντύπωση ένα καλό γυάλισμα ήταν 100-150 ευρώ με 3-4 κρέμες και για να το περάσουν τρίψιμο όλο με γόμα για να φύγουν τα ασπρακια κανα 100αρικο ακόμα, συνολο 250..
Είναι οκ?
Old 10-02-2012, 11:08 AM
  #4  
Registered User

 
blondie_s2k's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Location: Wonderland
Posts: 7,407
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Είναι ένας στο Περιστέρι που κάνει απίστευτη δουλειά αλλά δε θυμάμαι πως λέγεται. Θα μας πει ο Βαγγέλης που μου τον έχει συστήσει κι εμένα. Είχα μπει στο site του πάντως και έχει διάφορα πακέτα που το ακριβότερο έχει γύρω στα 300 ευρώ αλλά το αυτοκίνητο γίνεται λες και μόλις βγήκε απ το εργοστάσιο. Εγώ είχα διαλέξει (για όταν το κάνω) ένα που έκανε περίπου όσο λες..γύρω στα 160 ευρώ.
Old 10-02-2012, 11:12 AM
  #5  
Registered User

 
blondie_s2k's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Location: Wonderland
Posts: 7,407
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Φλασιά!! Το βρήκα!!! Μπες και δες.

http://www.swell.gr/
Old 10-02-2012, 12:11 PM
  #6  
Registered User
Thread Starter
 
Dicktp's Avatar
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 138
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by blondie_s2k
Φλασιά!! Το βρήκα!!! Μπες και δες.

http://www.swell.gr/
Σ'ευχαριστω!
Old 10-02-2012, 12:17 PM
  #7  
Registered User

 
Tazio's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 940
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

http://www.cardetailing.gr/

Ρίξε μια ματιά και κάνε μια ερώτηση και στα παιδιά εδώ πέρα..Αν θυμάμαι καλά γράφει συχνά και το παλικάρι από το site της Ισμήνης..
Old 10-02-2012, 12:27 PM
  #8  
Registered User
 
actinf's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Location: Moscow
Posts: 1,761
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Τον συγκεκριμένο τον θεωρώ προσωπικά τον καλύτερο στην Ελλάδα. Αν έχεις ελπίδες να σου το φτιάξει κάποιος, τότε θα είναι αυτός.
Πολύ καλος επαγγελματίας και πολύ σωστό άτομο ο Μιχάλης. Δεν έχει νόημα να τον πάρεις τηλέφωνο, δεν πρόκειται να σου κάνει καμία εκτίμηση τηλεφωνικά. Πέρνα μία βόλτα από το μαγαζί του ώστε να σε ενημερώσει αναλυτικά.
Old 10-02-2012, 05:01 PM
  #9  
Registered User
 
xristoforoS2000's Avatar
 
Join Date: Apr 2012
Location: Ανατολική Αττική
Posts: 204
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Φίλε καλή τύχη πραγματικά αν και σε μεγάλη διαδικασία μπήκες χωρίς λόγο...Ύπουλα αυτά τα χρώματα και η συντήρηση τους...
Old 10-03-2012, 01:38 AM
  #10  
Registered User

 
Vagelis's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Location: Larissa
Posts: 788
Received 4 Likes on 4 Posts
Default

Originally Posted by blondie_s2k
Φλασιά!! Το βρήκα!!! Μπες και δες.

http://www.swell.gr/
Το παιδί είναι πολυ καλός γνωστης του θεματος και χρησιμοποιεί κορυφαια υλικά όπως zaino,menzerna,wolf chemicals κτλ.



All times are GMT -8. The time now is 04:12 AM.