Έλληνες Ιδιοκτήτες S2000 / Greek S2000 Owners Official Forum of Greek S2000 Owners. Greek Lovers are in great passion with the S2000!

ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΑΓΟΡΑ S2000

Thread Tools
 
Old 10-30-2013, 09:06 AM
  #11  
Registered User
Thread Starter
 
nikos990's Avatar
 
Join Date: Oct 2013
Posts: 6
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Mathousala ναι για αυτό το αμάξι μιλάω , δυστυχώς δεν έχω την δυνατότητα να δώσω 10,000 ευρώ γιατί προέχει η δουλειά μου και όχι το αμάξι , ( εξ άλλου έχω άλλα 2 αμάξια της εταιρίας μου οπότε έχω να κυκλοφορώ ) αλλά και εγώ όταν το είδα εν μέρη είπα " ΟΚ 5,500 δεν είναι ό,τι πιο φθηνό αλλά ούτε και το πιο ακριβό " αλλά όταν σκέφτηκα πόσα πράγματα θέλει για επισκευή και ήταν τα standar απελπίστικα..Θα ήθελα να σε ρωτήσω επί ευκαιρίας μιας που έχεις ασχοληθεί αρκετά απ ότι καταλαβαίνω με το S2000 , θα είχες να μου προτίνεις κάτι από τα αμάξια που είδες?
Old 10-30-2013, 09:18 AM
  #12  
Registered User
 
Mathousalas's Avatar
 
Join Date: Oct 2013
Posts: 20
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Στα χρηματα που κοιτας δες ολα αυτα με ζελατινα στην κουκουλα οπως πχ http://www.car.gr/classifieds/cars/view/4011759/
Old 10-30-2013, 10:31 AM
  #13  
Community Organizer

 
S2000_FUN's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 8,607
Likes: 0
Received 2 Likes on 2 Posts
Default

Γενικά έχω απογοητευτεί πολύ, καθώς το ταβάνι μου είναι 10.000 ευρώ και τα σχεδόν εντάξει αυτοκίνητα είναι από 12.000 ευρώ και πάνω . Είναι πολύ δύσκολο αυτοκίνητο και θέλει πολύ ψάξιμο
Χωρίς να αποκλείω και τις ελάχιστες εξαιρέσεις αυτός είναι ο κανόνας όσο και αν δεν θέλουν οι περισσότεροι επίδοξοι αγοραστές να το πιστέψουν. ¨Ότι πληρώνεις παίρνεις και χαίρομαι που ο φίλος το αναφέρει
Old 10-30-2013, 11:09 AM
  #14  

 
tkal_s2k's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Location: Near You
Posts: 2,713
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by nikos990
ΟΚ 5,500 δεν είναι ό,τι πιο φθηνό αλλά ούτε και το πιο ακριβό "

Συνεχίζει το θεμα να ειναι S2k εδω? ...

ε λογικο να θελει μερεμετια αμα αγοραζεις με 5500 τι περιμενεις τοσο εχουν τα σκουτερ. Σιγουρα εχουν αλλαξει εποχες αλλα... οχι τοσο για να το παρεις κουτα κορδελλα και σαμπανια δωρο.


Α ρε λαλακι μου, πες κ συ !!!! Πες κ συ σισσυ...


Ευχομαι να βρεθει κατι καλο στο φασμα των Ε που ψαχνεις
Old 10-30-2013, 01:05 PM
  #15  
Registered User
 
six60maniac's Avatar
 
Join Date: Nov 2012
Posts: 22
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Εγω απέκτησα S του 2001 πριν 10 μήνες, δεν είχα την πολυτέλεια να πάρω πιο καινούργιο και σε καλύτερη κατάσταση και συμβιβάστηκα με τα ελαττώματα του που σιγά σιγά φτιάχνω.

Το πήρα 6.200 νομίζοντας ότι είναι ατρακάριστο(δεν ξέρω πως δεν το είδε ο Κινέζος, απαράδεκτος), έχω ένα θεματάκι με το σασμάν γρατζουνάει η 3η + 4η σε γρήγορες αλλαγές και βρήκα και ένα στραβό πίσω κάτω ψαλίδι όταν άλλαξα τα σινεμπλόκ, τα σινεμπλοκ και οι βίδες ήταν σχεδόν όλα κολλημένα αφού ήταν από Γερμανία το αμάξι. Ο κινητήρας άψογος.

Το να έχει γρατζουνιές η να έχει ξαναβαφτεί 5 και 6 φορές δεν λέει κάτι, κοίτα να μην είναι πολύ τρακαρισμένο και αν είναι, να είναι εντάξει το σασί του, ο κινητήρας να είναι σε καλή κατάσταση και με καλή συμπίεση, στο σασμάν να κοιτάξεις να κουμπώνουν όλες οι ταχύτητες χωρίς πρόβλημα.

Μην περιμένεις με αυτά τα λεφτά να βρεις τέλειο S.

Αυτά από μένα
Old 10-30-2013, 03:36 PM
  #16  
Registered User

 
maniatis's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Location: Piraeus , Greece
Posts: 679
Likes: 0
Received 2 Likes on 2 Posts
Default

Μου φαινεται πολυ αστείο να ακούω υποψήφιους αγοραστές να θέλουν να αγοράσουν S2000 με 5,5-6 χιλιάδες ευρώ και πόσο μάλλον να ειναι 2003+ και να ειναι και ατρακαριστο!
Δυστυχως όμως υπάρχουν κάτι καραγκιόζηδες-κανίβαλοι που παίρνουν κάτι κουρέλια S του '00, τα κάνουν πασχαλινό αυγό, σπάνε και κανενα μοτέρ και μετα αναγκαστικά το πουλάνε γυρω στα 5-6-7 χιλιαρικα γιατι δεν αξίζει και παραπάνω, οπότε χαλάνε την πιάτσα της αγοραπωλησίας ενός τέτοιου αυτοκινήτου. Το κάνουν να φαινεται ίσο ή και κατώτερο ενός smart 600cc με 1000.000 χλμ!
Τα λέω ολα αυτα και πιστεύω πως τα περισσότερα παλαιά κυρίως μέλη θα έχουν παρόμοια άποψη με εμένα, διότι όλοι μας τα έχουμε πληρώσει τα αυτοκίνητα μας 25.000€ + πριν 4-5 χρόνια για μοντέλα 2002-2003, τα έχουμε φροντίσει και τα έχουμε πληρώσει ολα αυτα τα χρόνια σαν να ηταν παιδια μας και τωρα έρχεται ο καθένας που θέλει να κανει την πλάκα του( για να μην πω την αλλη λέξη) και το κομμάτι του και λέει ότι θέλει να πάρει σωστό S του 2003 με 6000€!
Ε δε γίνεται ρε φίλε! Δεν εισαι ούτε εσυ μάγκας, ούτε εμείς βλάκες! Μπορει οι εποχές και οι καταστάσεις να μας έχουν πιέσει όλους αλλα το τζάμπα έχει πεθάνει!
Και η δικαιολογία ότι πλησιάζει και το σήμα, οπότε ο άλλος ζωρίζεται δεν παιζει,γιατι άμα ζωριζεται καταθέτει πινακίδες και τις παίρνει όταν έχει! Φόρο πολυτελείας απο του χρόνου δεν θα έχουν τα 2003 και κάτω, οπότε είμαστε άρχοντες! Δεν ζωριζομαστε καθόλου!
Αν ειναι και δεν θέλετε να πληρώνετε τελη και φόρους κτλ, πηγαιντε πάρτε ένα πληντυριο (rx8) με 6-7κ € που ειναι 1300cc να είστε άρχοντες για το κράτος και οι καλύτεροι φίλοι των βενζιναδων!
Και για να παμε και για ύπνο, η ουσία ειναι μια: Για να πάρεις ένα αξιοπρεπές S, πρεπει να δώσεις πάνω απο 10-12κ. Αλλιώς μην ψάχνετε άδικα και σπαταλάτε το χρόνο σας χωρίς λόγο!
Οποιαδήποτε σχόλια-κριτικές δεκτά! Εμένα αυτη ειναι η γνώμη μου και δεν αλλάζει σχετικά με την αγορά του συγκεκριμένου αυτοκινήτου.
Old 10-30-2013, 03:39 PM
  #17  

 
kosdali's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: thessaloniki
Posts: 1,241
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by nikos990
!Εκτός αυτού με προβλημάτισε ότι το έχει μόνο 7 μήνες και το πουλάει...Τι λέτε εσείς?
αυτο που σκεφτεσαι και συ και πολλοι αλλοι...λες θα παρω ενα σ2000 με 5κ και θα το συμμαζεψω, το παιρνεις βλεπεις οτι δεν συμμαζευεται ετσι απλα με 500 και 1000ε δεν μπορεις να το συντηρησεις γενικοτερα ασε που δεν το ευχαριστιεσαι επειδη ειναι παρταλι και αντι να σου φτιαχνει την ψυχολογια στην γ@μ@ει και απο θεμα οδηγησης αλλα και προβληματων και αποφασιζεις να το ξαναπουλησεις...με πορδες αυγα δεν βαφονται και γι αυτο τα περισσοτερα φτηνα σ2000 εχουν κανει 2 και 3 μεταβιβασεις τα τελευταια 2 χρονια. περα απο αυτο υπαρχουν σπανιως οι εξαιρεσεις αλλα αυτα πουλιουνται σε 5-10 μερες το πολυ αφου αγοραστικο κοινο μεχρι 10κ υπαρχει,αρα αυτα που μενουν απουλητα μηνες εχουν βρωμισει και περιμενουν τον υποψηφιο σχετικο που νομιζει οτι ειναι ο μοναδικος στην Ελλαδα που εχει το χαρισμα και βρηκε την ευκαιρια!
Old 10-30-2013, 10:43 PM
  #18  
Registered User

 
Amaretos's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Location: Peiraeus
Posts: 2,269
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by kosdali
Originally Posted by nikos990' timestamp='1383145105' post='22853570
!Εκτός αυτού με προβλημάτισε ότι το έχει μόνο 7 μήνες και το πουλάει...Τι λέτε εσείς?
αυτο που σκεφτεσαι και συ και πολλοι αλλοι...λες θα παρω ενα σ2000 με 5κ και θα το συμμαζεψω, το παιρνεις βλεπεις οτι δεν συμμαζευεται ετσι απλα με 500 και 1000ε δεν μπορεις να το συντηρησεις γενικοτερα ασε που δεν το ευχαριστιεσαι επειδη ειναι παρταλι και αντι να σου φτιαχνει την ψυχολογια στην γ@μ@ει και απο θεμα οδηγησης αλλα και προβληματων και αποφασιζεις να το ξαναπουλησεις...με πορδες αυγα δεν βαφονται και γι αυτο τα περισσοτερα φτηνα σ2000 εχουν κανει 2 και 3 μεταβιβασεις τα τελευταια 2 χρονια. περα απο αυτο υπαρχουν σπανιως οι εξαιρεσεις αλλα αυτα πουλιουνται σε 5-10 μερες το πολυ αφου αγοραστικο κοινο μεχρι 10κ υπαρχει,αρα αυτα που μενουν απουλητα μηνες εχουν βρωμισει και περιμενουν τον υποψηφιο σχετικο που νομιζει οτι ειναι ο μοναδικος στην Ελλαδα που εχει το χαρισμα και βρηκε την ευκαιρια!
Συμφωνώ με όλους σας περι > 12Κ για να ειναι ανεκτό αλλα αυτο το ποστ εγραψε !!
Old 10-30-2013, 10:57 PM
  #19  
Registered User
 
actinf's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Location: Moscow
Posts: 1,761
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by actinf
Αγαπητέ Νίκο, καλωσορισες στο forum.
Αρχικά διάβασε αυτό το τόπικ.
Έχω την εντύπωση ότι και το δικό σου τόπικ θα έχει τις ίδιες ακριβώς απαντήσεις και την ίδια ακριβώς κατάληξη, επομένως για να μην χάνει κανείς χρόνο διάβασε αυτές τις 2 σελιδούλες και θα πάρεις τις απαντήσεις σου.
Εγώ από την μεριά μου σου εύχομαι καλή ψάξιμο.
@nikos990

Εγώ σε είχα προειδοποιήσει
Old 10-30-2013, 11:51 PM
  #20  

 
tkal_s2k's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Location: Near You
Posts: 2,713
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by actinf
Originally Posted by actinf' timestamp='1382946940' post='22849399
Αγαπητέ Νίκο, καλωσορισες στο forum.
Αρχικά διάβασε αυτό το τόπικ.
Έχω την εντύπωση ότι και το δικό σου τόπικ θα έχει τις ίδιες ακριβώς απαντήσεις και την ίδια ακριβώς κατάληξη, επομένως για να μην χάνει κανείς χρόνο διάβασε αυτές τις 2 σελιδούλες και θα πάρεις τις απαντήσεις σου.
Εγώ από την μεριά μου σου εύχομαι καλή ψάξιμο.
@nikos990

Εγώ σε είχα προειδοποιήσει
Ετσι


Quick Reply: ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΑΓΟΡΑ S2000



All times are GMT -8. The time now is 04:03 PM.