Έλληνες Ιδιοκτήτες S2000 / Greek S2000 Owners Official Forum of Greek S2000 Owners. Greek Lovers are in great passion with the S2000!

Μεταχειρισμενο S2000 ή...

Thread Tools
 
Old 07-09-2007, 01:37 PM
  #21  

 
vtec-man's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Location: Peiraias
Posts: 587
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Αυτό το παλικάρι ο eddiex έχει μία τάση να γαμάει όλα τα post, ξεπέρασε και τον τασέα. Αρε τσουτσέκια ξύλο που θέλετε.....

Εγώ δηλαδή που καπνίζω θα διψάω ? Οχι βέβαια, βάζουμε το νερό ανάμεσα απο τα πόδια ή πιάνουμε το μπουκαλάκι με tie wraps στον καθρεύτη έτσι να φαντάζει με αγιασμό απο την Παναγία τη Σουμελά (Μεγάλη χάρη της)

ΥΓ Το RX-8 μόνο για στεναχώριες είναι... Σε όλα του. Με S2000 μαμά κάνεις λαρυγκοσκόπηση σε RX-8 με πρώτο στάδιο.... Τέλος
vtec-man is offline  
Old 07-09-2007, 01:42 PM
  #22  
Registered User

 
katanaman's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 707
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by vtec-man,Jul 9 2007, 01:37 PM
Εγώ δηλαδή που καπνίζω θα διψάω ? Οχι βέβαια, βάζουμε το νερό ανάμεσα απο τα πόδια ή πιάνουμε το μπουκαλάκι με tie wraps στον καθρεύτη έτσι να φαντάζει με αγιασμό απο την Παναγία τη Σουμελά (Μεγάλη χάρη της)
katanaman is offline  
Old 07-09-2007, 02:00 PM
  #23  
Registered User
 
dino_s's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 232
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

me ths anaklisis ti pezei den exw idea ....ti einai?
dino_s is offline  
Old 07-09-2007, 11:21 PM
  #24  
Registered User
 
Drifteropoulos's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: sti Honolulu
Posts: 1,612
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by eddiex,Jul 9 2007, 06:53 AM
Εννοειτε οτι πρεπει να περιμενεις απαντησεις και απο αλλα μελοι...

Αλλα ενα θα σου πω, μην ακουσεις τπτ περι χρωματος και επειδη ειμαι σιγουρος οτι θα το σχολιασει ο Drifteropoulos το θεμα μην τον ακους. Εχει SilverStone και επειδη το εχει μετανιωσει προσπαθει εμας τους ομορφους με τα Berlina μας να νοιωσουμε ασχημα.

Και παλι Black Rules και δεν ξαναμαμαω το topic αλλο!
Ολα τα χρώματα για S τα ίδια είναι.
Εσ Δύο Χιλιάδες να είναι και ότι να 'ναι.

εκτος από μαύρο
Drifteropoulos is offline  
Old 07-09-2007, 11:45 PM
  #25  
Registered User
 
Pakos M's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 476
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Τωρα αν μπει καποιος και γραψει κατι για το RX8 εκει θα πεσουν να τον φανε!Ο Ελληνας ξερολας...
ψάχνοντας για πισωκούνα έκανα και εγώ δοκιμή σε ένα ρχ8, μπήκα στο club τους και μίλησα για αρρυθμίες στον κινητήρα έλλειψη δύναμης χαμηλά και μεγάλο βάρος και μόνο που δεν με έβρισαν. Τελικά βέβαια κατέληξα στο S το οποίο πραγματικά δεν έχει καμία σχέση. Είναι σκέτη τρομοκρατία!

Στο θεμα μας τωρα...Το απογευμα εκανα μια βολτα απο μια μαντρα και μου ειπαν τα εξης:με το S2000 θα στριβεις με την ταυτοτητα στο στομα,ενω με το rx8 ατσαλακωτος,οτι ειναι κουραστικο αμαξι,πανω στον χρονο θα με κουρασει λογω του θορυβου κτλ,ειναι δυστροπο και οχι και τοσο φιλικο προς τον οδηγο και διαφορα τετοια...Ισχυουν ρε παιδια ολα αυτα?Λιγο υπερβολικα δεν ειναι?
όλα τα παραπάνω ισχύουν, πολύς θόρυβος, πρέπει να είσαι συνέχεια στην τσίτα πράγμα πολύ κουραστικό, δύστροπη συμπεριφορά στους ελληνικούς δρόμους, καθόλου φιλικό..έως επικίνδυνο.
Pakos M is offline  
Old 07-09-2007, 11:51 PM
  #26  

 
eddiex's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Piraeus. . .
Posts: 11,536
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by vtec-man,Jul 9 2007, 11:37 PM
Αυτό το παλικάρι ο eddiex έχει μία τάση να γαμάει όλα τα post, ξεπέρασε και τον τασέα. Αρε τσουτσέκια ξύλο που θέλετε.....
ΑΑΑΑ, ωστε ετσι αναφερεσαι για μενα πια Κυριε Αντιπροεδρε???
Και τσουτσεκι και ξυλο... Εγω φταιω που ειμαι Αστειατωρας και τα βλεπω ολα θετικα και κανω Χουμορ... Αλλα ΟΚ, αφου ειναι να με διορθωσεις εσυ θα αλλαξω και θα δειτε την σοβαρη πλευρα του Ninja!

Ζητω συγνωμη απ'ολους για την off topic απαντηση μου προς τον Επιτημο Αντιπροεδρο μας. Ευχαριστω!
eddiex is offline  
Old 07-10-2007, 01:11 AM
  #27  
Registered User
 
patriot_S2K's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Location: Glyfada
Posts: 636
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by Pakos M,Jul 10 2007, 10:45 AM
ψάχνοντας για πισωκούνα έκανα και εγώ δοκιμή σε ένα ρχ8, μπήκα στο club τους και μίλησα για αρρυθμίες στον κινητήρα έλλειψη δύναμης χαμηλά και μεγάλο βάρος και μόνο που δεν με έβρισαν. Τελικά βέβαια κατέληξα στο S το οποίο πραγματικά δεν έχει καμία σχέση. Είναι σκέτη τρομοκρατία!



όλα τα παραπάνω ισχύουν, πολύς θόρυβος, πρέπει να είσαι συνέχεια στην τσίτα πράγμα πολύ κουραστικό, δύστροπη συμπεριφορά στους ελληνικούς δρόμους, καθόλου φιλικό..έως επικίνδυνο.
εισαι στην τσίτα αλλά όχι μόνο τόσο από την συμπεριφορά του αμαξιού (τουλαχιστον σε μενα ε ) αλλά πιο πολύ ψυχολογικά σε προκαλεί να το σκίζεις συνεχώς Αν θέλεις πιο φιλικό S ψαξε από του 04 και μετά...
Όσο για το Rx-8 , ξερουμε όλοι μας ότι ο καθένας υποστηρίζει το αυτοκίνητό του και πλέκει το εγκώμιο του, λοιπόν εγώ έχω οδηγήσει ρχ8 αλλά δε θα πώ τίποτα επ'αυτού, το μόνο που θα πώ είναι ότι όταν ο κολλητός μου (Οδηγός ρχ8)που οδηγησε το S μου στην εθνική ελέγε πολύ γ@μ΄@το στην οδήγηση, πολύ δεμενο, όχι μαούνα σαν το δικό μου κορυφαίο κιβώτιο, ότι πληηρώνεις παίρνεις, το v-tec ειναι καύλα κτλ..εγώ είχα λυθεί στο γέλιο εκείνη την ώρα γιατι αυτός έκραζε συνεχώς τα S2000....

patriot_S2K is offline  
Old 07-10-2007, 04:10 AM
  #28  
Registered User

 
Taseas's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: ||-|| (()) ||\|| ||)) //\
Posts: 2,692
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

@ katanaman

Epeidh exw varethei na akouw malakies edw mesa...

To RX8 einai ena poly kalo autokinhto gia to logw pou sxediasthke me isws to megalytero meionekthma thn katanalwsh. Exei polles omoiothtes me to s2000 (50/50 katanomh varous, pisw kinhsh, mploke diaforiko, stisimo). Einai e3isou grigoro stis strofes opws exei pei kai melos tou club (apo tous ligous pou 3eroun na odhgoun) kai polla e3artontai apo thn poiothta elastikwn se sxesh me to S. Den exei kamia sxesh me mercedes, bmw ktl kai den asxoloumai kan na pw giati. Einai poly pio filiko se sxesh me to s2000 (makrytero meta3onio, pio elastiko kinhthra ktl) kai genika ligotero apolito kai ligotero sklhropyriniko xwris na shmainei pws auto einai kako. Akomh den mou areei katholou o sxediasmos tou. To s2000 to latreuw kai diskola tha eperna allo autokinhto an to allaza kyriws dioti tha eprepe na anevei poly o proypologismos gia na parw kati pou na prosferei thn idia aisthish (opou ekei ysterei to RX8). Afou kalipsame to thema odhgishs kai "epikindynothtas" na anaferw oti ta montela apo 04+ exoun arketous xwrous kai auto to thema den me eixe provlimatisei pote. Klimatismos apo ergostasio den yparxei (gia aftermarket den exw akousei tipota) kai VSA kai hlektroniko gazi exoune apo 06+. Modelo 04-05 tha vreis me 35.000. Enas filos poulaei to diko tou 05 gyrw sta 35.000 ama3i poly prosegmeno, elliniko kai mauro. Auta apo mena.
Taseas is offline  
Old 07-10-2007, 04:51 AM
  #29  
Registered User

 
ThanasiS2K's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 5,094
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Pantos paidia ektos thn katanalwsh den briskw allo meion sto rx8.Mou aresei poly kai den tha me xalage ena 231hp me turbo kit ths greedy (exw dei na to dinoun kai 2.500xiliarika metaxeira ta paidia sto rx8club to kitaki).
Alla ayth h katanalwsh ta kseskizei ola den dikaiologo me tipota ena rx8 me 231 (pou den einai 231 alla poly ligotera sto dyno) na kaiei perissotero apo ena m3 e36 321hp.Ekana ayth thn sygkrisi giati to ena to exei enas gnwstos mou kai to m3 enas ksaderfos mou.
Telos panton offtopic bghkame pali.Nai O taseas milontas gia tous xwrous milaei fantazome oti sta f/l exei thiki stis portes kati pou lypei sta proigoumena montela.
ThanasiS2K is offline  
Old 07-10-2007, 05:04 AM
  #30  
Registered User
Thread Starter
 
KostasS2K's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 10
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Οταν λετε λιγους χωρους,ποσο λιγο να εχει ρε παιδια?Διαβασα οτι εχει 152 λιτρα χωρο αποσκευων.Αυτο μεταφραζεται σε 2 με 3 sack-voyage,σωστα?
Ε,2 ατομα παιρνει μεσα,1 ο ενα,1 ο αλλος,και αλλο ενα κοινο και τελειωσε η υποθεση...
Οσο για την καταναλωση,το S2000 τι λεει?Μεσα στην πολη,σε ταξιδι,χαλαρα,ταπα,κτλ...
KostasS2K is offline  


Quick Reply: Μεταχειρισμενο S2000 ή...



All times are GMT -8. The time now is 02:22 AM.