Αγοραπωλησίες Items for sale and wanted. Only Members allowed to sell. Posts in English only please.

ΚΑΚΟΙ Πωλητές & Αγοραστές

Thread Tools
 
Old 11-02-2016, 03:06 AM
  #181  

 
eddiex's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Piraeus. . .
Posts: 11,536
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Εγω νομιζω πως "αλλα λογια να αγαπιομαστε"... Φιλε G3O_X οταν αγορασες το αμαξι το κοιταξες σε καποιο συνεργειο? Αν ναι τοτε φταιει το συνεργειο που επελεξες. Αν οχι τοτε εσυ φταις. Τωρα που μπαινεις και γραφεις τα παραπανω ΑΦΟΥ εχεις αγορασει το αμαξι μονο κακια δειχνει για εμενα. Δεν νομιζω να σου εβαλε κανεις το πιστολι στο κεφαλι και να σου ειπαν να παρεις το αμαξι με το ζορι... Οσο για το δισκοπλατο οκ αλλα αν εχει σφραγιδα συνεργειου τι θελεις να κανει ο ανθρωπος? Θυμαμαι περιπτωρση που σε συνεργειο στην Τατοϊου βαζανε σε S2000 τακακια απο ταξι και τα χρεωνανε για ΟΕΜ. Ο πωλητης σου φταιει και γι αυτο?

Μου θυμιζεις το παλικαρι που ηρθε και αγορασε την Js μου και μετα απο ενα μηνα αφου την ειδε,, την αγορασε, την εβαλε πανω και ολα καλα θυμηθηκε ενα βαθουλωμα που ειχε πραγμα που ειχε δει και ο ιδιος οταν την αγορασε.

Τωρα τι να πω... Ολα αυτα που γραφεις εγω τα θεωρω ακυρα (γνωμη μου) και ειναι μονο για κακο δικο σου.
Old 11-02-2016, 03:54 AM
  #182  
Registered User

 
maniatis's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Location: Piraeus , Greece
Posts: 679
Likes: 0
Received 2 Likes on 2 Posts
Default

Σχετικά με το δίσκο πλατό, ειναι αληθεια οτι παιζει να ειναι ανακατασκευασμενος και οχι καινουριος, τωρα που αρχιζω και βαζω στο μυαλό μου κάποια πραγματα. Τον καινουριο τον ειχα δωσει στο παιδι που αγορασε το turbo kit και ηταν απατητος. Ο δισκος που φοραγε ηταν ανακατασκευη και όντως ειχε γινει ανακατασκευη. Ειχε καρφωθει καινουριο φερμουιτ, το πλατό ειχε γιαλιστει , τα χτενια (αν αλλαζονται) ηταν αλλαγμενα, καθως και τα 4 ελατηρια. Εκει που σου εσπασε το ελατηριο, το θεωρω περισσοτερο αστοχια υλικου και οχι λογω κακιας ανακατασκευης. Ειχα ανακατασκευασει στο παρελθον δισκο πλατο (οταν το αμαξι ηταν ατμοσφαιρικο), τουρμπιζω και κραταω το ιδιο χωρις να το αλλαξω και μου αντεξε χωρις κανενα προβλημα, παρολο που ηταν φτιαγμενο για λιγοτερα αλογα. Οταν εσπασε το μοτερ τουρμπατο και τα ξηλωσα ολα και εβαλα και το "καινουριο" μοτερ, τοτε μου εδωσε ο Αγγελος ενα δικο του σετ απο ανακατασκευη και του εδωσα εγω αυτον που φοραγα (συν τη διαφορα χρηματων εννοειται για να τον κανει και αυτον ανακατασκευη και να αντικαταστησει αυτον που μου εδωσε).

Οι μπροστινοι δισκοι ήταν οι μαμα του συγκεκριμενου αυτοκινητου, τους ειχα βγαλει για αρκετο διαστημα γιατι ειχα βαλει 6-πιστονα και μετα τους ξαναεβαλα, το ιδιο και τα τακακια. Τα τακακια ηταν γνησια και οχι κατι no name, γιατι οταν ειχα μαμα φρενα, εφαιρνα μονος μου γνησια ανταλλακτικα απο Αμερικη και θυμαμαι ειχα φερει και τακακια μπρος-πισω. Αν οι δισκοι ηταν τορνιρισμενοι, δεν θυμαμαι να το ειχα κανει. Οπως επισης δεν γνωριζα για τα ορια παχους του δισκου. Αν το γνωριζα θα τους ειχα αλλαξει με γνησιους, γιατι ειχα φερει και απο αυτους απο Αμερικη μαζι με τα τακακια.

Φιλτρο καμπινας το ειχα αλλαξει προσφατα σχετικα μονος μου, το θυμαμαι πολυ καλα, γιατι το ειχα φερει και αυτο απο Αμερικη. Επειδη ομως ειναι κατι αναλωσιμο με αξια 32€ και λερωνεται παρα πολυ ευκολα, νομιζω οτι εισαι λιγο υπερβολικος στο οτι ηταν αρχαιο.

Το φιλτρο αερα, ναι, δεν ηταν καινουριο. Ηταν το μαμα στο μαμα φιλτροκουτι και το ειχα στην ακρη για 5 χρονια. Παλι ομως μιλαμε για ενα αναλωσιμο υλικο μικρης αξιας, το οποιο καθενας που αγορζει ενα μεταχειρισμενο αμαξι και θελει να του κανει ενα σερβις, το αλλαζει ανεξαρτητως καταστασης.

Τα καλωδια της μπαταριας τα ειχα φτιαξει εγω, οποτε μπορει να μπηκαν αναποδα απο δικο μου λαθος, αλλα θυμαμαι οτι δεν ειχα θεμα στην τοποθετηση της μπαταριας. Το καλωδι που πηγαινε πισω για την μπαταρια, ναι δεν ειχε βγει γιατι ηταν αρκετα δυσκολο και ειχε μεινει μεσα. Δεν νομιζω ομως οτι επιρρεαζει πουθενα. Επιπλεον βαρος μονο ειναι.

Οι καπλαμαδες στις πορτες ειχαν αγοραστει απο εμενα και ειχαν αρχικα μαυρο χρωμα, καθως ηταν πολυ δυσκολο να βρω ΑΡ2 σε μπλε χρωμα. Τους πηγα στον Τσουχνιδα (Καβαλας, σχεδον απεναντι απο τον Σαρακακη) και μου τους εντυσε με μπλε δερμα εκει που ηταν το μαυρο δερμα. Το υπολοιπο κομματι του καπλαμα που ηταν πλαστικο, θα μπορουσε να μου το βαψει αλλα δεν το εκανε γιατι θα φαινοταν η διχρωμια με το ταμπλο και για αυτο μου το εντυσε και εκεινο με δερμα. Η ποιοτητα κατασκευης τους ηταν κορυφαια, οπως και οι ραφες που μου ειχε κανει. Η κατασταση τους οταν τα πηρα απο τον ταπετσερη ηταν ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ. Αρκει να σου πω πως πληρωσα στον ταπετσερη 500€ !! για να μου φτιαξει αυτους τους δυο καπλαμαδες. Η αγορα τους ηταν επιπλεον 100€ ! Βλεπεις πως τα χρηματα δεν τα υπολογιζα καθολου και σκορπαγα οτι μου ζητουσαν για να το κανω οπως επρεπε.

Οι βασεις μοτερ και σασμαν ειναι κατι για το οποιο δεν γνωριζα, αλλα δεν με θεωρω υπευθυνο. Στον Παπρα δεν το ειδαν οι μηχανικοι, ουτε και εγω. Ομως ησουν και εσυ εκει με τους δικου σου ανθρωπους και ουτε εσεις τα ειδατε. Το ιδιο εχω να πω και για τις φουσκες του ημιαξονιου, καθως και για την τροχαλια, η οποια δεν επιρρεαζει την λειτουργια του κινητηρα.

Για την φουσκα βεβαια θεωρω υπευθυνο τον Αγγελο που δεν εβαλε το σωστο κλιπ αλλα εβαλε δεματικο. Για τις βιδες στη βαση του μοτερ δεν το συζηταω, ειναι απαραδεκτο και ριχνω ολη την ευθυνη στο συνεργειο, γιατι προφανως οταν εβαλε πανω το μοτερ, θα ειδε οτι ηταν κλωτσιμενες οι βιδες αλλα δεν ασχοληθηκε και δεν με ενημερωσε. Και να εισαι σιγουρος οτι εγω με τετοια πραγματα δεν παιζω, για να το αφηνα ετσι το αμαξι εις γνωση μου. Οπως και για το μοτερ, εγω το αγορασα σαν rebuilt AP2 που ειχε κανει 7000 χλμ. Το γεγονος οτι εχεις μεινει τωρα απο φλατζα, το θεωρω απαραδεκτο και δειχνει οτι ειτε δεν μπηκαν τα σωστα υλικα οταν εγινε το rebuilt, είτε δεν εγινε σωστή τοποθετηση. Ειλικρινα λυπαμαι για αυτο και θα ζηταγα ευθυνες για αυτο. Οσο για τα κλιπακια, παλι δεν το ηξερα και εννοειται πως θα ηθελα να ειναι ολα σωστα, καθως τα χρηματα που διεθετα γενικοτερα για το αμαξι ωστε να το εχω στην πενα, ηταν απεριοριστα και μπορουν να στο επιβεβαιωσουν πολλοι απο το φορουμ. Τα κλιπακια δεν νομιζω πως θα με περιοριζαν οικονομικως για να τα εχω σωστα.

Δεν νομιζω οτι σου εχω κρυψει κατι, ουτε ειχα και λογο να στο κρυψω. Αν εχεις καποιο αλλο λογικο παραπονο να μου εκφρασεις, οχι σαν τα φιλτρα αερα-καμπινας, ειναι στη διαθεση σου να το ακουσω.
Old 11-06-2016, 01:43 PM
  #183  
Registered User

 
G3O_-X-_'s Avatar
 
Join Date: Nov 2014
Location: Tsukuba, Japan
Posts: 309
Received 1 Like on 1 Post
Default

Originally Posted by eddiex
Εγω νομιζω πως "αλλα λογια να αγαπιομαστε"... Φιλε G3O_X οταν αγορασες το αμαξι το κοιταξες σε καποιο συνεργειο? Αν ναι τοτε φταιει το συνεργειο που επελεξες. Αν οχι τοτε εσυ φταις. Τωρα που μπαινεις και γραφεις τα παραπανω ΑΦΟΥ εχεις αγορασει το αμαξι μονο κακια δειχνει για εμενα. Δεν νομιζω να σου εβαλε κανεις το πιστολι στο κεφαλι και να σου ειπαν να παρεις το αμαξι με το ζορι... Οσο για το δισκοπλατο οκ αλλα αν εχει σφραγιδα συνεργειου τι θελεις να κανει ο ανθρωπος? Θυμαμαι περιπτωρση που σε συνεργειο στην Τατοϊου βαζανε σε S2000 τακακια απο ταξι και τα χρεωνανε για ΟΕΜ. Ο πωλητης σου φταιει και γι αυτο?

Μου θυμιζεις το παλικαρι που ηρθε και αγορασε την Js μου και μετα απο ενα μηνα αφου την ειδε,, την αγορασε, την εβαλε πανω και ολα καλα θυμηθηκε ενα βαθουλωμα που ειχε πραγμα που ειχε δει και ο ιδιος οταν την αγορασε.

Τωρα τι να πω... Ολα αυτα που γραφεις εγω τα θεωρω ακυρα (γνωμη μου) και ειναι μονο για κακο δικο σου.
Οχι φιλε μου καμια κακια...δεν ειμαι τετοιος ανθρωπος! Σχεδον 2 χρονια που εχω το αυτοκινητο ουτε ενοχλησα ποτε τον Λευτερη για το οτιδηποτε, ουτε κλαφτηκα για τα λεφτα που εδωσα, ουτε ειπα οτι το αυτοκινητο ειναι για πεταμα...! Η ολη κουβεντα ξεκινησε για ενα δισκο/πλατω που υποτιθεται ηταν καινουργιο. Τωρα αν ο Λευτερης δεν θυμοταν τι εβαλε στο αυτοκινητο του ή δεν εμπιστευοταν το συνεργειο που πηγαινε...ποσως με ενδιαφερει!!! Εγω το αυτοκινητο το αγορασα απο τον Λευτερη...οχι απο τον ταδε μηχανικο! Και δεν ειναι για τα χρηματα που χρειαστηκαν για να αλλαχτει (αναλωσιμο ειναι και αυτο...καποια στιγμη θα χρειαζοταν), αλλα μη μου παρουσιαζε το αυτοκινητο σαν καινουργιο και οτι δεν ηθελε ουτε 1 ευρω! Τρια αυτοκινητα εχω δωσει και ξερω πολυ καλα τι σημαινει "μεταχειρισμενο σαν καινουργιο"!!!

Originally Posted by maniatis
Σχετικά με το δίσκο πλατό, ειναι αληθεια οτι παιζει να ειναι ανακατασκευασμενος και οχι καινουριος, τωρα που αρχιζω και βαζω στο μυαλό μου κάποια πραγματα. Τον καινουριο τον ειχα δωσει στο παιδι που αγορασε το turbo kit και ηταν απατητος. Ο δισκος που φοραγε ηταν ανακατασκευη και όντως ειχε γινει ανακατασκευη. Ειχε καρφωθει καινουριο φερμουιτ, το πλατό ειχε γιαλιστει , τα χτενια (αν αλλαζονται) ηταν αλλαγμενα, καθως και τα 4 ελατηρια. Εκει που σου εσπασε το ελατηριο, το θεωρω περισσοτερο αστοχια υλικου και οχι λογω κακιας ανακατασκευης. Ειχα ανακατασκευασει στο παρελθον δισκο πλατο (οταν το αμαξι ηταν ατμοσφαιρικο), τουρμπιζω και κραταω το ιδιο χωρις να το αλλαξω και μου αντεξε χωρις κανενα προβλημα, παρολο που ηταν φτιαγμενο για λιγοτερα αλογα. Οταν εσπασε το μοτερ τουρμπατο και τα ξηλωσα ολα και εβαλα και το "καινουριο" μοτερ, τοτε μου εδωσε ο Αγγελος ενα δικο του σετ απο ανακατασκευη και του εδωσα εγω αυτον που φοραγα (συν τη διαφορα χρηματων εννοειται για να τον κανει και αυτον ανακατασκευη και να αντικαταστησει αυτον που μου εδωσε).

Οι μπροστινοι δισκοι ήταν οι μαμα του συγκεκριμενου αυτοκινητου, τους ειχα βγαλει για αρκετο διαστημα γιατι ειχα βαλει 6-πιστονα και μετα τους ξαναεβαλα, το ιδιο και τα τακακια. Τα τακακια ηταν γνησια και οχι κατι no name, γιατι οταν ειχα μαμα φρενα, εφαιρνα μονος μου γνησια ανταλλακτικα απο Αμερικη και θυμαμαι ειχα φερει και τακακια μπρος-πισω. Αν οι δισκοι ηταν τορνιρισμενοι, δεν θυμαμαι να το ειχα κανει. Οπως επισης δεν γνωριζα για τα ορια παχους του δισκου. Αν το γνωριζα θα τους ειχα αλλαξει με γνησιους, γιατι ειχα φερει και απο αυτους απο Αμερικη μαζι με τα τακακια.

Φιλτρο καμπινας το ειχα αλλαξει προσφατα σχετικα μονος μου, το θυμαμαι πολυ καλα, γιατι το ειχα φερει και αυτο απο Αμερικη. Επειδη ομως ειναι κατι αναλωσιμο με αξια 32€ και λερωνεται παρα πολυ ευκολα, νομιζω οτι εισαι λιγο υπερβολικος στο οτι ηταν αρχαιο.

Το φιλτρο αερα, ναι, δεν ηταν καινουριο. Ηταν το μαμα στο μαμα φιλτροκουτι και το ειχα στην ακρη για 5 χρονια. Παλι ομως μιλαμε για ενα αναλωσιμο υλικο μικρης αξιας, το οποιο καθενας που αγορζει ενα μεταχειρισμενο αμαξι και θελει να του κανει ενα σερβις, το αλλαζει ανεξαρτητως καταστασης.

Τα καλωδια της μπαταριας τα ειχα φτιαξει εγω, οποτε μπορει να μπηκαν αναποδα απο δικο μου λαθος, αλλα θυμαμαι οτι δεν ειχα θεμα στην τοποθετηση της μπαταριας. Το καλωδι που πηγαινε πισω για την μπαταρια, ναι δεν ειχε βγει γιατι ηταν αρκετα δυσκολο και ειχε μεινει μεσα. Δεν νομιζω ομως οτι επιρρεαζει πουθενα. Επιπλεον βαρος μονο ειναι.

Οι καπλαμαδες στις πορτες ειχαν αγοραστει απο εμενα και ειχαν αρχικα μαυρο χρωμα, καθως ηταν πολυ δυσκολο να βρω ΑΡ2 σε μπλε χρωμα. Τους πηγα στον Τσουχνιδα (Καβαλας, σχεδον απεναντι απο τον Σαρακακη) και μου τους εντυσε με μπλε δερμα εκει που ηταν το μαυρο δερμα. Το υπολοιπο κομματι του καπλαμα που ηταν πλαστικο, θα μπορουσε να μου το βαψει αλλα δεν το εκανε γιατι θα φαινοταν η διχρωμια με το ταμπλο και για αυτο μου το εντυσε και εκεινο με δερμα. Η ποιοτητα κατασκευης τους ηταν κορυφαια, οπως και οι ραφες που μου ειχε κανει. Η κατασταση τους οταν τα πηρα απο τον ταπετσερη ηταν ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ. Αρκει να σου πω πως πληρωσα στον ταπετσερη 500€ !! για να μου φτιαξει αυτους τους δυο καπλαμαδες. Η αγορα τους ηταν επιπλεον 100€ ! Βλεπεις πως τα χρηματα δεν τα υπολογιζα καθολου και σκορπαγα οτι μου ζητουσαν για να το κανω οπως επρεπε.

Οι βασεις μοτερ και σασμαν ειναι κατι για το οποιο δεν γνωριζα, αλλα δεν με θεωρω υπευθυνο. Στον Παπρα δεν το ειδαν οι μηχανικοι, ουτε και εγω. Ομως ησουν και εσυ εκει με τους δικου σου ανθρωπους και ουτε εσεις τα ειδατε. Το ιδιο εχω να πω και για τις φουσκες του ημιαξονιου, καθως και για την τροχαλια, η οποια δεν επιρρεαζει την λειτουργια του κινητηρα.

Για την φουσκα βεβαια θεωρω υπευθυνο τον Αγγελο που δεν εβαλε το σωστο κλιπ αλλα εβαλε δεματικο. Για τις βιδες στη βαση του μοτερ δεν το συζηταω, ειναι απαραδεκτο και ριχνω ολη την ευθυνη στο συνεργειο, γιατι προφανως οταν εβαλε πανω το μοτερ, θα ειδε οτι ηταν κλωτσιμενες οι βιδες αλλα δεν ασχοληθηκε και δεν με ενημερωσε. Και να εισαι σιγουρος οτι εγω με τετοια πραγματα δεν παιζω, για να το αφηνα ετσι το αμαξι εις γνωση μου. Οπως και για το μοτερ, εγω το αγορασα σαν rebuilt AP2 που ειχε κανει 7000 χλμ. Το γεγονος οτι εχεις μεινει τωρα απο φλατζα, το θεωρω απαραδεκτο και δειχνει οτι ειτε δεν μπηκαν τα σωστα υλικα οταν εγινε το rebuilt, είτε δεν εγινε σωστή τοποθετηση. Ειλικρινα λυπαμαι για αυτο και θα ζηταγα ευθυνες για αυτο. Οσο για τα κλιπακια, παλι δεν το ηξερα και εννοειται πως θα ηθελα να ειναι ολα σωστα, καθως τα χρηματα που διεθετα γενικοτερα για το αμαξι ωστε να το εχω στην πενα, ηταν απεριοριστα και μπορουν να στο επιβεβαιωσουν πολλοι απο το φορουμ. Τα κλιπακια δεν νομιζω πως θα με περιοριζαν οικονομικως για να τα εχω σωστα.

Δεν νομιζω οτι σου εχω κρυψει κατι, ουτε ειχα και λογο να στο κρυψω. Αν εχεις καποιο αλλο λογικο παραπονο να μου εκφρασεις, οχι σαν τα φιλτρα αερα-καμπινας, ειναι στη διαθεση σου να το ακουσω.
Οσον αφορα το δισκο/πλατω και τι ακριβως εγινε δεν το συνεχιζω γιατι δεν θα βγει καποιο νοημα...πραγματικα!

Για τους δισκους απο μονος σου μου ειχες πει οτι ειναι καινουργιοι...

Τα τακακια τα γνησια, στο πισω μερος εχουν χαρακτο το Honda...αυτα δεν γραφανε απολυτως τιποτα!

Τα φιλτρα και την κατασταση τους την ανεφερα για τη συνολικη εικονα του αυτοκινητου, κι οτι ολα ηταν αλλαγμενα και καινουργια, και, και, και, και, ...

Για τους καπλαμαδες, οτι πληρωσες το Χ ποσο και οτι τα πηγες στο ταδε μαγαζι δεν μου λεει απολυτως τιποτα! Το αποτελεσμα μετραει και η δουλεια που ειχε γινει ηταν κατω του μετριου...!

Για το μοτερ τωρα...τι ηταν και τι δεν ηταν, τι αλλαχτηκε και τι οχι ενας Θεος ξερει...οποτε και παλι δεν εχει νοημα η κουβεντα... Επισης να ζητησω ευθυνες απο ποιον, τον Αγγελο? Το θεωρω απλα αστειο...

Σε ολα τα παραπανω να προσθεσω οτι μια βδομαδα αφου αγοραστηκε το αυτοκινητο αλλαχτηκαν ολα τα ρουλεμαν στη ουρα του σασμαν γιατι ακουγοταν σαν τρακτερ!

Δεν επιδιωκω να κερδισω τιποτα απο ολα αυτα...! Το αυτοκινητο ελεγχθηκε απο συνεργειο της επιλογης μου και η αγορα ηταν δικια μου αποφαση...δεν μου εβαλε κανεις το μαχαιρι στο λαιμο! Απλα μην συνεχιζεις να επιμενεις οτι το αυτοκινητο ηταν σαν καινουργιο, κι οτι δεν ηθελε ουτε 1€!!!
Old 11-07-2016, 08:49 AM
  #184  
Registered User

 
maniatis's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Location: Piraeus , Greece
Posts: 679
Likes: 0
Received 2 Likes on 2 Posts
Default

Βλέπω πως κάθε φορά που γράφεις κάτι, βγάζεις και ένα καινουριο πρόβλημα την φορά και για το οποίο μάλλον ειναι υπεύθυνος εγώ!
Για τα ρουλεμάν το σασμάν που αναφέρεις, δεν νομίζω να υπήρχε σαν πρόβλημα όταν αγόρασες το αμάξι. Το οδήγησες μαζί με τον μηχανικό απο τον απαντά και κανεις δεν το άκουσε. Τώρα αν σου βγήκε στην πορεία, δεν νομίζω ότι έχω κάποια ευθύνη. Δεν ειναι ένα αναλώσιμο που πρεπει κάθε τόσο να το αλλάζεις ή να το κοιτάζεις. Αν σου κάτσει, το αλλάζεις.
Αρχιζω να σκέφτομαι αλλα πράγματα στο μυαλό μου. Τη μια σου έβγαλε όλα τα ρουλεμάν στο σασμάν και έκανε σαν τρακτέρ, την άλλη σου σπάει ο δίσκος στο σημείο που σου έσπασε, το μοτέρ σου καίει φλάντζα (!) και όλα στα μετα απο 3000 χλμ ευλαβικης οδήγησης! Θεωρείς ότι ειναι τυχαίο;
Όταν αγόρασες το αμαξι φόραγε απο τους ακριβότερους ογκομετρικους συναγερμούς της αγοράς, αξίας 450€, αλλα τον ξηλώσες γιατι δεν ήταν καλός! By the way, τον ίδιο φοράνε και αλλα σοβαρά άτομα του φόρουμ με πανάκριβα αυτοκίνητα. Δεν λεω ονόματα για ευνόητους λόγους
Τους καπλαμαδες τους θεωρείς δουλειά κάτω του μετρίου, όταν τέτοιου είδους δουλειά με εξωτερικές ραφές τις βρίσκεις σε ακριβά αυτοκίνητα. Εσύ απλα τα ξηλωσες γιατι ήταν κακής ποιότητας. Οκ!
Τι να πω, περί ορέξεως...
Επισης, να σε ενημερώσω πως κανένας κατασκευαστής αυτοκινήτων δεν έχει χαραγμένο το λογότυπο του σε τακάκια. Όλοι τα αγοράζουν απο εταιρίες που κατασκευάζουν τακάκια και η Honda τα αγοράζει συγκεκριμένα απο την Nissin. Το λογότυπο ειναι πάντα σφραγισμένο και οχι χαραγμένο. Λογικό λοιπόν η σφραγίδα σε ένα τέτοιο υλικό να έχει σβηστεί ύστερα απο τόση χρήση.
Επειδη όπως είπες δεν έχει νόημα να ανακυκλωνομαστε στα ίδια και τα ίδια, θα κλείσω λέγονταν πως αγόρασες ένα αμάξι 12 ετών και πως όταν το πήρες, ναι δεν ήθελε πραγματικά ούτε 1€. Αν δεν το είχες πάρει και το είχα ακόμα εγώ και το κυκλοφορούσα, ίσως μου τα έβγαζε όλα αυτά τα προβλήματα (ισως και οχι) και η αλήθεια ειναι ότι θα τα έφτιαχνα. Δεν ειναι ότι ήξερα ότι ήθελε δίσκο πλατό, φρένα, ρουλεμάν, κτλ και δεν στο είπα και στο πούλησα ετςι.
Σε κάθε περίπτωση ήξερες τι αγόραζες. Ήξερες ότι το αμάξι ήταν τούρμπο στο παρελθόν και μπορεί να έχει φθορές μεγαλύτερες ενός μη Τούρμπο στην ίδια κατάσταση. Ήξερες μέσα απο το φόρουμ ποιος είμαι και τι έχω κανει κατα καιρούς στο αμάξι και πως το συντηρούσε. Και σε θεωρώ τυχερό, διότι αυτο που πήρες και στην κατάσταση που πήρες, δεν συγκρίνεται με τι παίζει έξω και σε τι κατάσταση ειναι. Διάβασε το ποστ μου για το αμάξι του Μιχάλη απο την Ελευςινα και θα καταλάβεις για τι πράγμα μιλάω. Το πουλάει για ατρακάριστο και 2003 μοντέλο ενώ ειναι 2001 και έχει κόψει το σασί κάτω απο το σασμάν. Αυτο το πράγμα δεν θα το έβλεπε κανένας Φαναρτζης όπου και να το πήγαινες, και εγώ το έγραψα για να προστατέψω τα μέλη που ήθελαν να το πάρουν. Εσύ ρώτησες κανέναν απο εδώ μέσα και σου είπε να μην πάρεις το αμάξι μου γιατι ειναι κακό; Δεν νομίζω να σου είπε κανεις κάτι τέτοιο αν ρώτησες. Τώρα αν το αμάξι μου είχε κάποια ελαττώματα τα οποία οφείλονται στον μηχανικό μου, ο οποίος εκμετάλλευτηκε την εμπιστοσύνη που του έδειξα και με κορόιδεψε, δυστυχώς αυτο το μαθαίνω τώρα απο εσένα και πραγματικά λυπάμαι για αυτο. Γιατι και εγώ φαίνομαι αναξιόπιστος σε εσένα αλλα και αυτος χαλάει το όνομα του σαν συνεργείο.
Old 11-13-2016, 09:51 AM
  #185  
Registered User

 
G3O_-X-_'s Avatar
 
Join Date: Nov 2014
Location: Tsukuba, Japan
Posts: 309
Received 1 Like on 1 Post
Default

οκ, οτι πεις...
Old 11-15-2016, 11:26 PM
  #186  
Registered User

 
maniatis's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Location: Piraeus , Greece
Posts: 679
Likes: 0
Received 2 Likes on 2 Posts
Default

Ο νοών νοειτω!
Related Topics
Thread
Thread Starter
Forum
Replies
Last Post
jsyang15
California - Southern California S2000 Owners
1
08-20-2009 03:05 PM



Quick Reply: ΚΑΚΟΙ Πωλητές & Αγοραστές



All times are GMT -8. The time now is 10:50 AM.