Αγοραπωλησίες Items for sale and wanted. Only Members allowed to sell. Posts in English only please.

WTB: motorsport τακάκια

Thread Tools
 
Old 01-10-2016, 02:42 AM
  #1  

Thread Starter
 
tony_l's Avatar
 
Join Date: Feb 2012
Posts: 211
Received 1 Like on 1 Post
Default WTB: motorsport τακάκια

Βλέπω ότι πολλοί έχουν αλλάξει τα φρένα τους με BBK... Έχει κανείς λοιπόν τίποτα καλά τακάκια από μπροστά που να περίσσεψαν; Θα ήθελα να δοκιμάσω τα εργοστασιακά φρένα με καλό τακάκι σε πρώτη φάση, αλλά επειδή παντού διαβάζω ότι δεν κάνεις ιδιαίτερη δουλειά για χρήση πίστας, δεν θέλω να πληρώσω καινούρια τακάκια και να καταλήξω ότι δεν κάνουν γι' αυτό που θέλω. Αν λοιπόν, έχει περισσέψει κάτι (RC6, XP8, XP10 κτλ) ρίξτε μια απάντηση με μια τιμούλα, σας παρακαλώ. Ακόμα καλύτερα θα είναι να βρεθούν μπρος-πίσω, αλλά δεν ξέρω αν με νοιάζει ιδιαίτερα το πίσω. Με τα BBK αλλάζεις και σωληνάκια; Έχει νόημα να βάλω σωληνάκια τώρα και να τα αλλάξω μετά;

Θεεεενκς!
Old 01-20-2016, 03:34 AM
  #2  

 
Colin mc rae's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 1,046
Likes: 0
Received 1 Like on 1 Post
Default

Βαζοντας ΒΒΚ πρεπει να αλλαξεις και σωληνακια.!

Κανεις ομως δεν σου λεει να μην τα αλλαξεις απο τωρα.Και αυτο γιατι αλλος δινει ΒΒΚ με σωληνακια και αλλος χωρις.Και σε μεταχειρισμενα αλλα και σε καινουργια σετ.

Για να κανεις τις δοκιμες που θελεις κατα την γνωμη μου πρεπει να τα αλλαξεις για να εχεις μια πληρη αποψη του θεμματος.Επειτα αν πας σε ΒΒΚ βλεπεις το κιτ και αποφασιζεις τι θα παρεις
Old 01-21-2016, 01:24 AM
  #3  

Thread Starter
 
tony_l's Avatar
 
Join Date: Feb 2012
Posts: 211
Received 1 Like on 1 Post
Default

Άλεξ, έχω διχαστεί λίγο με τα φρένα. Χρήματα αυτή τη στιγμή για BBK δεν υπάρχουν γιατί έχουν άλλα πράγματα προτεραιότητα (ανάρητηση, rollbar κτλ) και το κόστος έστω και για καινούρια καλά τακάκια-σωληνάκια-υγρά μπρος πίσω είναι μεγάλο. Αν είναι να δώσω 500 ευρώ για μαμά φρένα και καλό τακάκι και να μην είμαι πάλι ευχαριστημένος, τι να το κάνω; Από την άλλη, δεν έχω δοκιμάσει ποτέ τα μαμά φρένα του s με καλό τακάκι να δω αν μου κάνουν. Απλά διαβάζω παντού τα χειρότερα. Ξέρω σίγουρα ότι εντελώς stock setup σε καλή κατάσταση δεν μου κάνει. Το οδήγησα σε φίλου το s2k με 45k km και είδα ελάχιστη διαφορά με το δικό μου. Αν, αντίστοιχα, με καλά τακάκια-σωληνάκια-υγρά είναι πάλι λίγο καλύτερο από του φίλου μου, σίγουρα δεν μου κάνει σαν λύση οπότε κοιτάω κατευθείαν για BBK αργότερα. Στο μεταξύ, αν βρεθούν καλά τακάκια μεταχειρισμένα τα βάζω πάνω μπας και βελτιωθεί λίγο και ησυχάσω μέχρι να βρω χρήματα για μεγαλύτερα φρένα.
Related Topics
Thread
Thread Starter
Forum
Replies
Last Post
S2Kme
Want to Buy
0
02-19-2011 01:41 AM
owenxguo
Bay Area For Sale
0
02-26-2010 01:32 AM
ericshun
Want to Buy
0
10-04-2007 10:15 AM
luckistryke
Want to Buy
0
03-15-2006 12:15 AM
DDuds2k
Want to Buy
0
02-19-2006 07:43 PM



Quick Reply: WTB: motorsport τακάκια



All times are GMT -8. The time now is 11:03 PM.