Αμάξωμα - Κουκούλα - Εσωτερικό Συζητηση σχετικα με το αμαξωμα, κουκουλα, εσωτερικο, καθως και λυσεις, επιδιορθωσεις και βελτιωσεις

roll bars

Thread Tools
 
Old 07-01-2011, 12:33 AM
  #1  
Registered User

Thread Starter
 
hondas2050's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 76
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default roll bars

Καλημέρα guys.Ψάχνω καποιον που να μπόρει να μου φτιάξει roll bar για το s σαν αυτό στην φωτογραφία.
Πήγα σε έναν που ξέρω αλλά μου ζήτησε παραπάνω απ'ότι περίμενα.¨Οποιος ξέρει καποιόν ας μου πεί.
(Το αμάξι το έχω τελείως γυμνό μέσα)
Thanks!
Attached Thumbnails roll bars-standard-harness-diag.gif   roll bars-s21dh.jpg  
Old 07-19-2011, 01:53 AM
  #2  
Registered User
 
loupos@cougar's Avatar
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 14
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Ρε φίλε γιατί να βρεις κάποιον που να σου το κατεσκευάσει και να μην το αγοράσεις απο εργοστάσιο. Θα είναι πολύ πιο έυκολη και απλή διαδικασία παρά που να το φτιάξεις που θα είναι χρονοβόρο και τα λεφτά που θα γλιτώσεις δεν θα είναι πολλά. Έχουμε σε στοκ κιτ της cusco αν ενδιαφέρεσαι που είναι bolt on δηλ. μπαίνει χωρις μετατροπές ή οτιδήποτε άλλο.
Old 07-19-2011, 05:05 AM
  #3  
Registered User

 
Nabu's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Location: Far far away...
Posts: 8,561
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Συμφωνώ με τον Λούπο. Στο τέλος η διαφορά στα χρήματα θα είναι τόσο μικρή που θεωρώ ότι δεν θα αξίζει τον παραπάνω χρόνο,κόπο που θα έχει χρειαστεί μέχρι τότε. Και όλα αυτά θεωρόντας ότι το τελικό αποτέλεσμα θα είναι στα επίπεδα κατασκευής ενός ίδιου με τα Cusco, Safety21 κ.α.
Old 07-19-2011, 11:16 AM
  #4  
Registered User

 
katanaman's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 707
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Που το πιο πιθανο ειναι να μην εχουν καμμια σχεση οι 2 κατασκευες.Ασε που για να σου κολλησουν ολες αυτες τις σωληνες ΜΕΣΑ στην καμπινα εκτος οτι υπαρχει κινδυνος να καουν καλωδιωσεις, θα πρεπει να ξηλωσεις τα παντα, να παρεις μετρα, να το βαψεις κλπ κλπ κλπ. θα βγει πολυ κατωτερης ποιοτητας απο ενα ετοιμο κ σιγουρα δεν θα γλιτωσεις πολλα λεφτα.
Old 07-19-2011, 10:31 PM
  #5  
ntz
Registered User
 
ntz's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 428
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Εντάξει δεν είναι τόσο τραγικά τα πράγματα με τα φτιαχτά. Τόσα αγωνιστικά με φτιαχτά γίνονται και πιστέψτε με οι κολλήσεις είναι πολύ ανώτερες από τα έτοιμα. Απλά προφανώς το παιδί δεν θέλει κάτι ομολογκέ, οπότε και το φτιαχτό θα είναι πιο φθηνό σε κατασκευή αλλά και πιο απλό. Η λύση του έτοιμου αν είναι σε λογικά λεφτά πάντα είναι πιο συμφέρουσα.
Related Topics
Thread
Thread Starter
Forum
Replies
Last Post
rockstar garage
Sponsor S2000 Exterior and S2000 Interior Deals
4
10-05-2016 11:00 AM



Quick Reply: roll bars



All times are GMT -8. The time now is 12:27 AM.