Γενικά Θέματα εκτός S2000 For all Off Topic posts

ΘΕΜΑΤΑ ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑΣ I

Thread Tools
 
Old 02-14-2007, 10:29 AM
  #1  
Registered User
Thread Starter
 
D_S2000's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 866
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Red face ΘΕΜΑΤΑ ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑΣ I

Η εξηγήσεις περιττεύουν εδώ...
Old 02-15-2007, 08:41 AM
  #2  
Moderator

 
energetic's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Location: Athens, Greece, Europe, Earth, Universe
Posts: 30,033
Likes: 0
Received 2 Likes on 2 Posts
Default

Παιδια ειδατε μηπως τις τελευταιες Αποδειξεις του Ευαγγελατου στον ΑΝΤ1? Τραγικα τα πραγματα με τα θαλασσινα, ψαρια και οχι μονο. Συμφωνειτε?
Old 02-16-2007, 12:06 AM
  #3  
Registered User

 
ThanasiS2K's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 5,094
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Kala na htan mono ayta kala tha htan kai alla posa pou den kseroume kai den tha mathoume pote.
Old 02-16-2007, 08:40 AM
  #4  
Registered User
 
S_s200's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 158
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

den ton kovo ton euagkelato gia poly akomi..kapou kapoios kati ...tha ginei..
ego exo manaviko kai katepsigmena proionta...ola ayta pou elege o euagkelatos einai gia ta freska...oxi gia katepsigmena..kano apla mia enimerosi mi meinete kai nystikoi...
oi katepsigmenes garides,kalamaria..kai ola ta synafi..meto pou alievontai katapsixnontai pano sto ploio gia na mi xanoun to xroma,ti geysi ktlp..apla mia enimerosi ekana ego...
Old 02-16-2007, 09:43 AM
  #5  
Registered User
Thread Starter
 
D_S2000's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 866
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Εγώ πάντως αυτό που έχω να πω σχετικά με το τι τελικά είναι καλό να τρώμε και τι όχι αν θα παίρναμε τις μετρητοίς όλα αυτά που ακούγονται κατά καιρούς τόσο από την τηλεόραση και το ραδιόφωνο όσο κι αυτά που διαβάζουμε στις εφημερίδες δεν θα έπρεπε να τρώμε τίποτα. Όμως τρώμε... Ευτυχώς δηλ. που υπάρχει κι αυτό το ένστικτο της αυτοσυντήρησης και μας κρατάει ακόμα ζωντανούς...Πιστεύω ότι όπως σε όλα τα πράγματα σ΄αυτή την ζωή υπάρχει κι εδώ και το καλό και το κακό. Εμείς αυτό που έχουμε να κάνουμε είναι να διασφαλιστούμε -όσο γίνεται τουλάχιστον- γι' αυτό που αγοράζουμε. Κι ένας τρόπος -πιο ακριβός είναι η αλήθεια- είναι να αγοράζουμε βιολογικά προϊόντα. Από εκεί και πέρα όσοι διατηρούν τις ρίζες τους με τα χωριά των γονιών τους η ακόμα καλύτερα ζουν εκεί έχουν κι ένα πλεονέκτημα παραπάνω στο συγκεκριμένο θέμα. Οι λόγοι είναι νομίζω ευνόητοι.
Old 02-16-2007, 01:30 PM
  #6  
Registered User

 
Taseas's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: ||-|| (()) ||\|| ||)) //\
Posts: 2,692
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

O anthrwpos apo apopsh fysiologias einai poly prosarmosimos se e3wterikous paragontes. Oso gia ta viologika proionta den eiparxei ereuna se ANTHRWPOUS pou na deixnei oti yperteroun se kati enanti twn allwn kai emeis den eimaste oute hamster oute zoume se ergasthria. Mhn zhte filoi mou sthn epoxh ths paraplhroforhshs tou Euaggelatou kai ths frapelias...

Tasos
Old 02-16-2007, 03:02 PM
  #7  
Registered User
Thread Starter
 
D_S2000's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 866
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Τάσο συγγνώμη δηλ. αλλά εγώ θα προτιμούσα να φάω κάτι που ξέρω ότι δεν έχει φτάσει στο πιάτο μου με λιπάσματα κι ένα σωρό φυτοφάρμακα παρά το αντίθετο. Δεν χρειάζεται και πολύ φιλοσοφία για να μπορέσεις να διακρίνεις το τι είναι καλύτερο για τον οργανισμό σου. Και μπορεί να μην έχει γίνει και καμιά έρευνα για το πόσο καλό ή κακό έστω κάνουν τα Βιολογικά προΙόντα στον άνθρωπο αλλά από την άλλη έχουν γίνει πάρα πολλές έρευνες για το πόσο κακό κάνουν όλα τα υπόλοιπα προϊόντα που αναπτύσσονται σε καλλιέργειες που είναι γεμάτες φάρμακα και χημικά. Οπότε προσωπικά αυτό και μόνο είναι για μένα αρκετό για να δοκιμάσω και κάτι που ενδέχεται και να μην μου κάνει κακό. Κι ο Ευαγγελάτος μπορεί για λόγους τηλεθέασης να τα φουσκώνει τα πράγματα αλλά οι έρευνες που δημοσιεύονται στα πιο έγκυρα Αμερικάνικα κι Ευρωπαϊκά έντυπα δεν νομίζω ότι το κάνουν. Ας μην τ'αφήνουμε λοιπόν όλα στην τύχη τους, τουλάχιστον πράγματα που αφορούν τον εαυτό μας. Τις περισσότερες φορές εμείς είμαστε αυτοί που καθορίζουμε αυτή την τύχη.
Old 02-16-2007, 03:27 PM
  #8  
Moderator

 
energetic's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Location: Athens, Greece, Europe, Earth, Universe
Posts: 30,033
Likes: 0
Received 2 Likes on 2 Posts
Default

Ψηφιζω κατεψυγμενο (κρυογεννηση)!
Old 02-26-2007, 05:34 AM
  #9  
Registered User
 
Pakos M's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 476
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

http://www.topgear.com/content/carsurvey/2...tures/01/1.html

3η χρονιά...top gear survey
οι ξυπνιοι οδηγούν Honda
Old 02-26-2007, 08:10 AM
  #10  
Registered User
 
Christos's Avatar
 
Join Date: May 2002
Location: VOLARA city
Posts: 336
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Eεεετσιιι εεετσιιι! Τι να πρωτοπούμε για το S2000. Από το 1999 που έχει κυκλοφορήσει βρίσκεται συνεχώς με βραβεία, καλύτερου κινητήρα΄έως τα 2000cc!Να τα βλέπουν και οι ανταγωνιστές μας αυτά! ΗONDA για τις πρώτες 2 θέσεις και στο Top Gear!!!


Quick Reply: ΘΕΜΑΤΑ ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑΣ I



All times are GMT -8. The time now is 06:39 PM.