Γενικά Θέματα εκτός S2000 For all Off Topic posts

Speed cameras

Thread Tools
 
Old 10-03-2005, 12:56 AM
  #1  
Registered User
Thread Starter
 
nik2000's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 301
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default Speed cameras

Πηγα ΣΚ στα μερη μου, μοντα στην Βυτινα, το ψιλο εσκισα στο δρομο (με βροχη), ευτυχως ειχα και ενα αντιρανταρ, το οποιο μεσα στο τουνελ του Αρτεμισιου αρχισε να βαραει. εχουν βαλει καμερες, δεν τις ειχα ξαναδει, αρα παιδες προσοχη.

ενδιαφερον λινκ για παρομοια θεματα speed cameras, radar detectors (για αυτους που δεν το ξερουν) ειναι το πλεον πασιγνωστο, www.bloka.gr

αυτα, α και by the way εκανα 420 χλμ με ενα ντεμποζιτο, καλα δεν ειναι? αρα μαλλον δεν το εσκισα παρα πολυ, παει και αλλο, αλλα εβρεχε, next time!!

μου εφυγε σε μια στοφη, με 3η, υπο βροχη, και εκανα εαν ωραιο 360+!!! οδηγουσα με το ενα χερι, γιατι το αλλο ηταν στα ποδια της συνοδηγου!!!! πλακα ειχε, την γλυτωσα!!
Old 10-03-2005, 02:29 AM
  #2  
Registered User

 
agisd's Avatar
 
Join Date: Jul 2003
Location: London
Posts: 424
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Οι φωτοκαμερες ειναι στις εισοδους/εξοδους του τουνελ με οριο 60.
Old 10-03-2005, 02:46 AM
  #3  
Registered User
Thread Starter
 
nik2000's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 301
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

εχει και μια ή δυο μεσα!!
Old 10-03-2005, 02:57 AM
  #4  
Registered User

 
agisd's Avatar
 
Join Date: Jul 2003
Location: London
Posts: 424
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by nik2000' date='Oct 3 2005, 02:46 AM
εχει και μια ή δυο μεσα!!
εισαι σιγουρος; που ακριβως; ειδες τα κουτια;

συνηθως πηγαινω με 80 μεσα...
Old 10-03-2005, 03:13 AM
  #5  
Registered User
Thread Starter
 
nik2000's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 301
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

περιπου στα μεσα του τουνελ, εκει που εχει κατι ανοιγματα, δεξια και αριστερα. ειδα και φλας οταν πηρε φωτο εναν τυπο που ετρεχε λιγο παραπανω!!
πρεπει να τα εβαλαν τωρα τελευταια!
Old 10-03-2005, 04:26 AM
  #6  
Registered User

 
agisd's Avatar
 
Join Date: Jul 2003
Location: London
Posts: 424
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by nik2000' date='Oct 3 2005, 03:13 AM
περιπου στα μεσα του τουνελ, εκει που εχει κατι ανοιγματα, δεξια και αριστερα. ειδα και φλας οταν πηρε φωτο εναν τυπο που ετρεχε λιγο παραπανω!!
πρεπει να τα εβαλαν τωρα τελευταια!
μη μου λες τετοια...θυμασαι σε τι ταχυτητα ηταν οταν τον χτυπησε;
Old 10-03-2005, 04:42 AM
  #7  
Registered User
Thread Starter
 
nik2000's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 301
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

δεν θυμαμαι! πανω απο 100 σιγουρα!(ειμασταν στο αντιθετο ρευμα) εαν σε επιανε δεν θα εβλεπες το φλας? εχω φαει φλας εγω!!!!!
(τετοια τρωω εξω και μου φωναζει η μανα μου οτι τζαμπα μου μαγειρευει, που λεει και το γνωστο ανεκδοτο!!)


παντως στο γυρισμο, δουλευε μονο η μια, ή δεν επιασε το ρανταρ τις αλλες!!
Old 10-03-2005, 11:29 PM
  #8  

 
vtec-man's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Location: Peiraias
Posts: 587
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Μάγκες καλημέρα,

Πιθανόν να βγώ λίγο Off-topic (Πρόεδρε ζητάω την κατανόηση σου γιατι θα θίξω ενα πολύ μεγάλο ζήτημα)

Αυτο το χέρι στα πόδια και δεν ξέρω και γω που αλλού της συνοδηγού έχει κάψει πάρα πολύ κόσμο και καλό θα ήταν με νευρικά αυτοκίνητα όπως το S να αποφεύγεται ιδιαίτερα στην κακοκαιρία και στην γρήγορη οδήγηση! Αυτά δεν πάνε μαζί.

Περιστατικά του στύλ Στρίβω και ανάβω ταυτόχρονα τσιγάρο ενώ προσπαθώ να μιλήσω στο κινητό και παράληλλα ψάχνω να βρώ το φάκελο για ακούσω το Mp3 που μου την κάρφωσε χωρίς να αφήσω παραπονεμένη την πανδαισία που κάθεται δίπλα μου δεν είναι μαγκιά! Πάσο όλοι τα χουμε κάνει αυτά αλλα το ζήτημα απαιτεί προσοχη!

Εχω πάει πολλές φορές να φάω την μούρη μου με τέτοιου τύπου ακροβατικά αλλά δεν το ξανακάνω. Ακόμα και αν δεν πάθουμε τίποτα (το αντεύχομαι) σκευτείτε... Ειναι βαριά, βαριά του φανοποιού η....


Cheers...
Old 10-04-2005, 12:46 AM
  #9  
VAG
Registered User
 
VAG's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 632
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Καλά του φανοιποιού την.... εσύ την γνώρισες πρόσφατα κ ξέρεις πόσο βαριά είναι!! Και πολύ σωστά μιλας. Αυτό είναι ένα αυτοκίνητο που απαιτεί και τα δύο χέρια στο τιμόνι και το butmeter δηλ τον πωπό σας σε κατάσταση εγρήγορσης. Σε υγρές δε διαδρομες τέτοια ύγρά κόλπα με τα πόδια της συνοδηγού θα σας φέρουν δάκρυα στα μάτια και όχι από ηδονή!! Φίλος δοκίμασε το ίδιο σε βρεγμένη στροφή και τώρα χαίρομαι εγώ το αυτοκινητάκι του!!! Χέστηκε τόσο που ξενέρωσε για πάντα!! Δεν φταίει ρε παιδιά το τουτού τα μυαλό μας ή και κάτι άλλο πτάει!!!
Old 10-04-2005, 12:57 AM
  #10  
Registered User
Thread Starter
 
nik2000's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 301
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Συμφωνω με ολα τα παραπανω, αλλα ομως δυστυχως εγω δεν τα τηρω παντα!!!! εσεις δηλ παντα φορατε ζωνη, παντα με τα 2 χερια στο τιμονι??? δεν κανετε μα..ες???
και το κοκκινο θα περασω, εαν ειναι 3 η ωρα το πρωι μεσα στην ερημια!! (προσεχτικα παντα βεβαια ε?)

ζωνη πχ, εγω δεν βαζω παντα, το ξερω οτι ειναι μα..α αλλα.....
κρανος στην μηχανη, τις περισσοτερες φορες φοραω, αλλα το καλοκαιρι με 40 βαθμους στην Αθηνα...χλωμο!!!!

ειστε τοσο καλα παιδια??????


Quick Reply: Speed cameras



All times are GMT -8. The time now is 07:16 AM.