Συμπεριφορά Συζητηση σχετικα με τη συμπεριφορα του αυτοκινητου, οπως ευθυγραμμιση, αναρτησεις, φρενα, ελαστικα ζαντες και βελτιωσεις

Ελαστικα

Old 05-25-2012, 04:09 AM
  #1  
Registered User
Thread Starter
 
nick27's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 134
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default Ελαστικα

Ηρθε η ωρα να αλλαξω τα λαστιχα απο το S μου και οπως ξερετε οι τιμες στα 18 αρια που φοραω ειναι πανακριβες!Βρηκα σε αυτο το site:www.elastika-online.gr τα FALKEN FK 452.Ειναι σαν τα TOYO T1R που φοραω τωρα.Οι τιμες ειναι πολυ καλυτερες απ'ολους που ρωτησα...Ηθελα να ρωτησω αν καποιος εχει παραγγειλει απο το συγκεκριμενο site και αν εχει καποιος δοκιμασει ποτε τα συγκεκριμενο λαστιχο..Αν ξερει καποιος κατι θα βοηθαγε πολυ...Ευχαριστω προκαταβολικα
Old 05-25-2012, 04:28 AM
  #2  
Registered User

 
SBIT's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Don't know yet!
Posts: 2,421
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Έχει γίνει και παλαιότερα αναφορά σε αυτό το site. Για να μην λέμε πολλά από αυτό παραγγέλνουμε όλοι σχεδόν (είτε από αυτό, είτε από τον camskill ο οποίος σταμάτησε να φέρνει Ελλάδα από αρχές του χρόνου). Για περισσότερες πληροφορίες ψάξε σε παλαιότερα τοπικ. Αναφορικά με το λάστιχο δεν μπορώ να βοηθήσω γιατί δεν τα έχω βάλει ποτέ.
Old 05-25-2012, 04:39 AM
  #3  
Registered User

 
blondie_s2k's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Location: Wonderland
Posts: 7,407
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Εγώ έχω παραγγείλει και έμεινα πολύ ευχαριστημένη. Μου τα έστειλαν και νωρίτερα απ ότι μου είχαν πει. Για το λάστιχο δεν ξέρω.
Old 05-25-2012, 04:59 AM
  #4  
Registered User
Thread Starter
 
nick27's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 134
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Ευχαριστω πολυ παιδια... Δεν θελω να γινομαι κουραστικος,απλα δεν βρηκα κατι(οχι οτι τα εψαξα και ολα) για το συγκεκριμενο site σε παλιοτερα topics.Παντος με μια απαντηση νομιζω οτι με καλυψατε πληρως!!!Thanks Ισμηνη και SBIT.Tωρα αν καποιος εχει δοκιμασει και τα συγκεκριμενα ελαστικα θα βοηθουσε ακομα περισσοτερο!!!
Old 05-25-2012, 11:15 PM
  #5  
Registered User

 
harri-S-'s Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Location: zakynthos
Posts: 2,415
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

elastika on line Νικολα χωρις φοβο...
Old 05-27-2012, 06:59 AM
  #6  
Registered User

 
S2johnyK's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 2,801
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by nick27
Ηρθε η ωρα να αλλαξω τα λαστιχα απο το S μου και οπως ξερετε οι τιμες στα 18 αρια που φοραω ειναι πανακριβες!Βρηκα σε αυτο το site:www.elastika-online.gr τα FALKEN FK 452.Ειναι σαν τα TOYO T1R που φοραω τωρα.Οι τιμες ειναι πολυ καλυτερες απ'ολους που ρωτησα...Ηθελα να ρωτησω αν καποιος εχει παραγγειλει απο το συγκεκριμενο site και αν εχει καποιος δοκιμασει ποτε τα συγκεκριμενο λαστιχο..Αν ξερει καποιος κατι θα βοηθαγε πολυ...Ευχαριστω προκαταβολικα
Νίκο όντως οι τιμές τους δεν παίζονται...
Από ψεγάδια το μόνο που έχω ακούσει ήταν για ένα πταίσμα αναφορικά με την περίπτωση ενός φίλου μου που ενώ είχε παραγγείλει ένα συγκεκριμένο ελαστικό, μάλλον λόγω έλλειψης αυτού ακριβώς που παρήγγειλε του έστειλαν ένα άλλο ίδιας διάστασης αλλά διαφορετικού δείκτη ταχύτητας χωρίς καμία ενημέρωση πρώτα.
Τώρα για τα Falken δεν έχω προσωπική εμπειρία αλλά θα σε συμβούλευα να ψάχτεις λιγο με το θέμα εγγύηση.
Στο παρελθόν η συγκεκριμένη εταιρία είχε κάποιες ανακλήσεις

Old 05-27-2012, 09:01 AM
  #7  
Registered User
Thread Starter
 
nick27's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 134
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Johny αυτο που με ανησυχει πιο πολυ ειναι οι ημερομηνιες...Πηρα τηλεφωνο και ρωτησα και μου ειπαν οτι αν κατι δεν μου αρεσει τα παιρνουν πισω μου επιστρεφουν ολο το ποσο πισω!!!Οσο αφορα τα λαστιχα, δινουν σε ολα 2 χρονια εγγυηση.Μαλλον θα ειμαι ο πρωτος που θα τα δοκιμασει απο εδω, μιας και τα οικονομικα μου δεν μου επιτρεπουν να παρω κατι καλυτερο...Thanks παντος!!!
Old 05-28-2012, 05:26 AM
  #8  
Registered User

 
blondie_s2k's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Location: Wonderland
Posts: 7,407
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Νίκο αυτό που ξέχασα να σου πω να προσέξεις είναι αν πρόκειται να επιλέξεις να στα στείλει σε κάποιο απ τα βουλκανιζατέρ που συνεργάζεται να πάρεις πρώτα τηλέφωνο να ρωτήσεις αν ισχύουν οι τιμές που γράφει για τοποθέτηση γιατί εμένα μου είχε τύχει να επιλέξω ένα που με βόλευε κοντά στο σπίτι μου και όταν με πήραν να μου πουν πως ήρθαν τα λάστιχα μου είπαν πως οι τιμές που έγραφε στο site είχαν αλλάξει και δεν ίσχυαν. Φαντάσου στο site έγραφε ή 20 ή 30 ευρώ, δε θυμάμαι ακριβώς, και αυτός μου ζήτησε 50.
Old 05-28-2012, 01:48 PM
  #9  
Registered User

 
TEOs's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Location: Kilkis
Posts: 436
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Φοράω τα FK-452 γύρω στα 2 χρόνια. Δεν έχω κάποιο παράπονο απτά λάστιχα (οδηγαω πολύ ήρεμα)
Σκληρό λάστιχο με καλή συμπεριφορά στα νερά και καλή συμπεριφορά στο δρόμο με χαμηλά ποσοστά θορύβου
Για τα 380 ευρώ που είχα πληρώσει την 4αδα δε νομίζω ότι οποιοδήποτε άλλο λάστιχο να μπορούσε να μου προσφέρει αυτά.


http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Falken/FK452.htm
http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Toyo/T1R.htm
Old 06-01-2012, 12:39 PM
  #10  
Registered User
Thread Starter
 
nick27's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 134
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Ισμηνη πηρα οπως μου ειπες χθες ενα εξουσιοδοτημενο συνεργειο τηλεφωνο και μου ζητησε 35 ευρω (φυσιολογικα νομιζω).Απο περιεργεια με ρωτησε τι λαστιχα θα εβαζα και ποσο και του ειπα τα FALKEN 620 ευρω....O τυπος με πηρε μετα απο λιγο και μου ειπε πως βρηκε BRIDGESTONE POTENZA 050A και μου ζητησε 690 με τοποθετηση-ζυγοσταθμιση.Οπου και να ρωτησα για τα συγκεκριμενα λαστιχα μου ζητουσαν γυρω στο 1000αρικο...Η αληθεια ειναι οτι ακομη και στο elastika on line.gr τα βρηκα πολυ πιο ακριβα.Τελικα μου τα εφερε ο ανθρωπος απο την αποθηκη της ΕΛΑΣΤΡΑΚ που ειναι ο αντιπροσωπος στην Ελλαδα και με φρεσκιες ημερομηνιες(τελη του '11)και με εγγυηση.Τεο σε ευχαριστω για την συμβουλη σου για τα FALKEN αλλα τελικα προτιμησα τα POTENZA...μιας και ειχανε σχεδον την ιδια τιμη!!!

Quick Reply: Ελαστικα



All times are GMT -8. The time now is 01:02 AM.