Έλληνες Ιδιοκτήτες S2000 / Greek S2000 Owners Official Forum of Greek S2000 Owners. Greek Lovers are in great passion with the S2000!

ΑΤΥΧΗΜΑΤΑ

Thread Tools
 
Old 05-23-2007, 02:37 AM
  #11  
Registered User

 
LOCAL S's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 2,450
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by energetic,May 22 2007, 08:22 AM
Παιδια με πληροφορησαν σημερα το πρωι οτι ενα κοκκινο S2000 βρεθηκε στη Μεσογειων τρακαρισμενο και δεν φαινοταν καν οτι υπηρχε πλεον καμπινα. Το παλικαρι που το ειδε ειπε οτι ειναι σιγουρος οτι οποιος ηταν εκει μεσα αποκλειεται να βγηκε ζωντανος. Ελπιζω να μην ειναι κανενας απο εδω, και ακομα περισσοτερο ελπιζω να μην εγινε τιποτα μοιραιο στον οδηγο/συνοδηγο.

Μηπως εχετε ακουσει κατι εσεις βρε παιδια?
Mε τοσο γλυστερη ασφαλτο, ειναι εγκλημα να κανει καποιος ''μαγκιες'', οτι αμαξι και να εχει... Πιστευω οτι τα παιδια του s2k gr. εχουν τα μυαλα στη θεση τους, αρα δεν νομιζω οτι ηταν καποιος απο εμας...(ελπιζω!).

Παντος οι ''κοντρακηδες'' μου ερχονται διπλα συνεχεια, οτι καιρο και να εχει, βρεξει-χιονισει...!!!!!
Old 05-24-2007, 02:51 PM
  #12  
Registered User
 
loutsy's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 11
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Μιας και λετε για τρακαρισματα, να σας πο και την δικια μου ιστορια. Ηρθε περισι το s απο γερμανια.Το ειχα 2 βδομαδες μεσα επειδη περιμενα τον εκτελονισμο. Με το που βγαινουν τα χαρτια τρεχο προι προι περναω κτεο ασφαλειες κτλ.ξεκιναω για σερρες οπου σπουδαζω(2 ωρες αποσταση απο Πτολεμαιδα).ειμαι μεσα στισ σερρες σε ενα φαναρι πανο σε στροφι κιολας σταματημενος.3εκιναο, καρφονο την δευτερα στα vtec... . . εκει εκλεισα τους λογαριαζμους μου με τα παιζοδρομια. ουτε μια μερα.κατι ωρες το ειχα μονο. παλι καλα ειχα κανει μικτη ασφαλεια και η Honda μου το εκανε ολοκαινουργιο..
Old 05-24-2007, 02:59 PM
  #13  
Registered User
 
loutsy's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 11
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

κ κατι ακομα ρε παιδια. το κουμπι πισσω απο το χειροφρενο που πεταει νερο στα φωτα, δεν ειναι πολι σπαστικο? ο/η κα8ε ενας/μια που μπαινει παει να αρα3ει το κουλο του και γινεται μουσκεμα το to s.ασε που αν το εχεις και καμπριο εκτος απο μουσκεμα γινεσαι και ρομπα. εχεi κανει κανεις τπτ για αυτο?
Old 05-24-2007, 03:28 PM
  #14  
Registered User

 
Taseas's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: ||-|| (()) ||\|| ||)) //\
Posts: 2,692
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Mporeis na to aposyndeseis... as sou pei kapoios pou to ekane... an kai an kaneis ena search tha to vreis eimai sigouros
Old 05-24-2007, 10:42 PM
  #15  
Registered User
 
gmak_s2k's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Hot Topics!!!
Posts: 11,960
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by Taseas,May 25 2007, 02:28 AM
Mporeis na to aposyndeseis... as sou pei kapoios pou to ekane... an kai an kaneis ena search tha to vreis eimai sigouros
Το έχω ήδη κάνει εγώ γιατί πρόκειται για μία λειτουργία εντελώς αχρείαστη.
Και πώς τα έφερνε πάντα η μοίρα και πατιόταν στις πλεόν ακατάλληλες στιγμές, φρεσκοπλυμένο ή top down ή με γκόμενα σε νυχτερινή έξοδο ντυμένοι και οι δυο στην "πένα" με αποτέλεσμα να γινόμαστε και οι δύο γ@μ@τ@.
Λοιπόν loutsy πρέπει να σηκώσεις την κονσόλα. Δεν είναι με βίδες και ξεκουμπώνει σχετικά εύκολα. Ξεκίνα να την ξεκουμπώνεις από το πλαστικό που είναι γύρω από τον λεβιέ των ταχυτήτων. Όταν φτάσεις στο σημείο που είναι τα δύο κουμπιά θα δεις την φύσα που είναι συνδεδεμένη με το κουμπί των πλυστικών των φώτων.
Την βγάζεις και για να μην είναι χύμα πεταμένη μετά, πιθανόν να έχει κολλητική ταινία στο σασί πάνω στην οποία κολλάς την φύσα.
Δηλαδή ή είχε προβλέψει η Honda οτι είναι άχρηστη η φύσα και θα την αποσυνδέαν και έβαλε κολλητική ταινία εκεί για αυτό το σκοπό ή έτυχε να έχει το δικό μου. Πάντως αν δεν έχει βάλε για να στερεώσεις την φύσα και να μην είναι πεταμένη χύμα.
Ξανακουμπώνεις την κονσόλα και για εκδίκηση τώρα που δεν δουλεύει πάτα καμιά δεκαριά φορές το κουμπί. Εγώ αυτό έκανα
Old 05-25-2007, 01:03 AM
  #16  
Registered User

 
LOCAL S's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 2,450
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by gmak_s2k,May 24 2007, 10:42 PM
Το έχω ήδη κάνει εγώ γιατί πρόκειται για μία λειτουργία εντελώς αχρείαστη.
Και πώς τα έφερνε πάντα η μοίρα και πατιόταν στις πλεόν ακατάλληλες στιγμές, φρεσκοπλυμένο ή top down ή με γκόμενα σε νυχτερινή έξοδο ντυμένοι και οι δυο στην "πένα" με αποτέλεσμα να γινόμαστε και οι δύο γ@μ@τ@.
Λοιπόν loutsy πρέπει να σηκώσεις την κονσόλα. Δεν είναι με βίδες και ξεκουμπώνει σχετικά εύκολα. Ξεκίνα να την ξεκουμπώνεις από το πλαστικό που είναι γύρω από τον λεβιέ των ταχυτήτων. Όταν φτάσεις στο σημείο που είναι τα δύο κουμπιά θα δεις την φύσα που είναι συνδεδεμένη με το κουμπί των πλυστικών των φώτων.
Την βγάζεις και για να μην είναι χύμα πεταμένη μετά, πιθανόν να έχει κολλητική ταινία στο σασί πάνω στην οποία κολλάς την φύσα.
Δηλαδή ή είχε προβλέψει η Honda οτι είναι άχρηστη η φύσα και θα την αποσυνδέαν και έβαλε κολλητική ταινία εκεί για αυτό το σκοπό ή έτυχε να έχει το δικό μου. Πάντως αν δεν έχει βάλε για να στερεώσεις την φύσα και να μην είναι πεταμένη χύμα.
Ξανακουμπώνεις την κονσόλα και για εκδίκηση τώρα που δεν δουλεύει πάτα καμιά δεκαριά φορές το κουμπί. Εγώ αυτό έκανα
Εγω εβγαλα το τασακι γιατι δεν καπνιζω(τραβιεται και βγαινει), αποκτησα και εναν επιπλεον αποθηκευτικο χώρο(!!!!) και πηγα σε ηλεκτρολογο, μου εβαλε μεσα στο ντουλαπακι που ηταν το τασακι ενα μικρο διακοπτακι που κοβει το ρευμα στα πλυστικα,αρα οταν θελω το ανοιγοκλεινω. 20 euro!
Old 05-25-2007, 01:42 AM
  #17  
Registered User
 
gmak_s2k's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Hot Topics!!!
Posts: 11,960
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by LOCAL S,May 25 2007, 12:03 PM
Εγω εβγαλα το τασακι γιατι δεν καπνιζω(τραβιεται και βγαινει), αποκτησα και εναν επιπλεον αποθηκευτικο χώρο(!!!!) και πηγα σε ηλεκτρολογο, μου εβαλε μεσα στο ντουλαπακι που ηταν το τασακι ενα μικρο διακοπτακι που κοβει το ρευμα στα πλυστικα,αρα οταν θελω το ανοιγοκλεινω. 20 euro!
Local δικά σου είναι τα λεφτά και οτι θέλεις τα κάνεις αλλά πιστεύω οτι πέταξες 20
Old 05-30-2007, 07:47 AM
  #18  
Registered User
 
VagelakiS2000's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 67
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Χθες το βραδυ, Βουλιαγμενης μετα την γεφυρα της Βουτας πρεπει να εγινε τρελο ατυχημα. Ετυχε απλα και περναγα απο το αντιθετο ρευμα και ειδα περιπολικα, ανακριτικα μεσα στην μεση του δρομου οπως και εναν ολοκληρο κορμο δενδρου κομμενου και πεσμενου κυριολεκτικα μεσα στην μεση...τωρα οσον αφορα τους επιβαινοντες δεν ειδα και τιποτα...μακαρι τελικα να μην επαθε κανεις τιποτα.
Old 05-30-2007, 08:24 AM
  #19  
Moderator

 
energetic's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Location: Athens, Greece, Europe, Earth, Universe
Posts: 30,033
Likes: 0
Received 2 Likes on 2 Posts
Default

Αστα να πανε, δε προσεχουνε καθολου.
Old 05-30-2007, 11:31 PM
  #20  
Registered User

 
LOCAL S's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 2,450
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

[QUOTE=gmak_s2k,May 25 2007, 01:42 AM] Local δικά σου είναι τα λεφτά και οτι θέλεις τα κάνεις αλλά πιστεύω οτι πέταξες 20


Quick Reply: ΑΤΥΧΗΜΑΤΑ



All times are GMT -8. The time now is 04:06 PM.