Έλληνες Ιδιοκτήτες S2000 / Greek S2000 Owners Official Forum of Greek S2000 Owners. Greek Lovers are in great passion with the S2000!

Εφιαλτικό Βράδυ

Thread Tools
 
Old 12-17-2015, 12:22 AM
  #11  

 
astanapan's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 32
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Κοίτα να δείς ρε γαμωτο ζημιά απο το πουθενά. Περαστικα Θεοδοση οπως λες παίζει και να είναι καμμια απο τις φιλοζωικες που αφήνουν ζωα σε μερη που όμως δεν μπορουν να προσαρμοστούν. Προσωπική ιστορία πριν 1 χρονο εθνικη Κορινθου-Τριπολης (δρομο που κανω συχνα), χαλαρά με 100χλμ 9 βραδυ μουσικη και στο ασχετο βλεπω να ερχονται καταπανω στη Sαρα υγρα και κομματια απο το μπροστινο αμαξι που μολις με προσπερασε, ευτυχώς περνάνε ξυστά δίπλα μου αφου ημουν δεξια και αυτος αριστερή λωρίδα. Σταματαμε πιο κατω (λεω λαστιχο επαθε μηπως και βοηθησω να το αλλαξουμε μιας και ειναι πηχτρα σκοταδι), βλεπω μεσα 3 ατομα, ρωταω τι εγινε ρε παιδια και μου λεει ο οδηγος δεν καταλαβα κάτι απλα ακουσα ενα μπαμ, αναψαν ολα τα λαμπακια και σταματησα! Παω μπροστα τι να δω, σπασμενα προφυλακτήρας φτερο ψυγειο προβολακι, ιμαντας κομμενος, και απο ποδιες μονο υπολειμματα! Σημειωτεον το Μικρα ήταν με 300χλμ αστρωτο. Αφου καλουμε Οδικη και χαιρεταμε φευγουμε... 5' πιο περα με 80 ή 90 (ειχαμε σοκαριστει απο το γεγονος το συζητουσαμε και πηγαινα ακομα πιο σιγα), πετάχτηκε σαν αστραπη μια αλεπου μπροστα στις ροδες μου ίσα που προλαβα να τη δω, ευτυχως παλι δεν με βρηκε. Σημειωτέον σε αυτον τον δρομο δεν εχω δει ποτε ζωα γενικώς (ειναι και περιφραγμενος στο μεγαλυτερο κομματι), και εκεινο το βραδυ υπηρξαν 2 αλεπουδες τουλαχιστον... γ@μω τις φιλοζωικές.
Πάντως εκεινο το βραδυ θεωρω πως εσπασα ολα τα ρεκορ κ@λοφαρδιας... ενα τζοκερ να ειχα παιξει ρε γ@μωτο!
Old 12-18-2015, 01:17 AM
  #12  
Registered User
 
nikoSathan's Avatar
 
Join Date: May 2013
Location: Thessaloniki
Posts: 140
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Πω πω ρε φίλε, αν είναι να σου ..."κληρώσει", πραγματικά δεν ξέρεις από που θα σου έρθει η στραβή...

Περαστικά Θεοδόση.
Old 12-18-2015, 11:42 PM
  #13  
Registered User
 
foxy_s2k's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Brit in Athens, Greece
Posts: 1,797
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by eddiex
Ξερεις, εκει που μενω εδω και 30 χρονια δεν ειχαμε ποτε θεμα με σκυλια. Πρεπει καποια κωλοζωϊκη να ηρθε και να αφησε πολλα σκυλια μη μπορωντας να τα κρατησει αλλο. Οπως κανουν και οι μαλακες οι φιλοζωικές που αφηνουν τους λυκους στα βουνα και πανε και τρωνε τα αρνια και τα προβατα του καημενου του βοσκου. Και εγω εχω ενα σκυλι αλλα ειπαμε... ολα εχουν ενα οριο.
We've lost 2 beloved cats in the last 10 years to a pack of dogs that runs around elliniko at the old airport. I know it's not that common, but it happens, and it shouldn't. It's only a matter of time til a large pack of dogs kills a human if they don't start collecting them. You were brave to shoo them off, research shows that when a pack gets large enough, they no longer fear or respect humans.

Also by the way, dogs biting the fenders on cars is really common in the UK and US, don't know why they do it, but they do. Normally, they go around the arch like a tin opener back and forth a few times, I've seen the damage many times.
Old 12-19-2015, 01:34 PM
  #14  
Registered User
 
xristoforoS2000's Avatar
 
Join Date: Apr 2012
Location: Ανατολική Αττική
Posts: 204
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Μην μασάς εμένα εκεί στη γειτονιά στον "κεντρικό" δρόμο μου βγήκαν κατσικάκια με το getz ευτυχώς. Αποτέλεσμα ένα κατσίκι νεκρό, ένα μικρό βαθούλωμα στο καπό, ένα σπάσιμο στον προφυλακτήρα (του βάλαμε κόλα) και λίγο κουνήθηκε το αρίστερο φανάρι. Προφανώς ο βοσκός άφαντος. Είναι μην σου τύχει στραβή με τα ζωντανά
Old 12-20-2015, 07:04 AM
  #15  
Registered User

 
Project XXX's Avatar
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 429
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by xristoforoS2000
Μην μασάς εμένα εκεί στη γειτονιά στον "κεντρικό" δρόμο μου βγήκαν κατσικάκια με το getz ευτυχώς. Αποτέλεσμα ένα κατσίκι νεκρό, ένα μικρό βαθούλωμα στο καπό, ένα σπάσιμο στον προφυλακτήρα (του βάλαμε κόλα) και λίγο κουνήθηκε το αρίστερο φανάρι. Προφανώς ο βοσκός άφαντος. Είναι μην σου τύχει στραβή με τα ζωντανά
Το κατσικακι αν υπαρχει ακομα,ενδιαφερομαι..
Old 12-20-2015, 07:42 AM
  #16  
Registered User
 
xristoforoS2000's Avatar
 
Join Date: Apr 2012
Location: Ανατολική Αττική
Posts: 204
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Θα σου κανονίσω για Πάσχα
Old 12-22-2015, 03:45 AM
  #17  
Moderator

 
energetic's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Location: Athens, Greece, Europe, Earth, Universe
Posts: 30,033
Likes: 0
Received 2 Likes on 2 Posts
Default

Old 12-23-2015, 10:15 AM
  #18  
Registered User

 
Nabu's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Location: Far far away...
Posts: 8,561
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default



Old 12-24-2015, 10:50 AM
  #19  
Registered User

 
agisd's Avatar
 
Join Date: Jul 2003
Location: London
Posts: 424
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Είναι απιστευτο αυτό που συμβαινει με τα αδεσποτα (βεβαια δεν είναι το μονο στραβο που υπαρχει στην χωρα). Ειδικα στην Τριπολη είναι παρα πολλα και το βραδυ δεν μπορεις να κυκλοφορήσεις εξω με τα ποδια...
Related Topics
Thread
Thread Starter
Forum
Replies
Last Post
IAPETTOS
Αμάξωμα - Κουκούλα - Εσωτερικό
11
01-06-2015 08:20 AM
Stradale
Έλληνες Ιδιοκτήτες S2000 / Greek S2000 Owners
18
11-16-2008 06:22 AM
drsoulis23
Αμάξωμα - Κουκούλα - Εσωτερικό
10
01-24-2007 08:25 AM
Amaretos
Αμάξωμα - Κουκούλα - Εσωτερικό
34
10-23-2006 08:19 AM



Quick Reply: Εφιαλτικό Βράδυ



All times are GMT -8. The time now is 08:32 PM.