Jump to content

• 29 Pages +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Last »
  • You cannot start a new topic
  • This topic is locked

Μεταχειρισμενο S2000 ή...

#1 User is offline   KostasS2K 

• Group: Guest
  • Country: Greece

Posted 09 July 2007 - 08:24 AM

Καλησπερα σε ολους.Με λενε Κωστα,ειμαι 22 χρονων και εδω και καιρο ειμαι σε αναζητηση αυτοκινητου επιδοσεων...
Εδω και πολυ καιρο ειμαι φανατικος οπαδος του RX8,εγινα μελος στο club κτλ.Γενικα πηγαινα full για RX8,μεχρι τωρα τις τελευταιες μερες που μου αλλαξαν τα μυαλα...
Ημουνα για αγορα καινουριου Cosmo(231 ps) αλλα εχω αρχισει και σκεφτομαι για μεταχειρισμενο S2000 απο 04' μοντελο και μετα...
Το RX8 θα μου εβγαινε γυρω στα 31 χιλιαρικα οποτε και το S2000 που ψαχνω θελω να ειναι μεχρι αυτο το ποσο(παραπανω μου ειναι δυσκολο να διαθεσω...)
Θα ηθελα να ρωτησω τι πρεπει να προσεξω σε αγορα μεταχειρισμενου,ποια ειναι τα βασικα σημεια που πρεπει να κοιταξω?
Υπαρχει καποιο προβλημα που να παρουσιαζεται στην πλειοψηφεια των S2000?
Με ποσα χλμ στο οδομετρο ειναι καλα?(πχ τα περισσοτερα που βρηκα ηταν με περιπου 50000)
Οσον αφορα το μοτερ?Γνωριζω οτι ειναι full αξιοπιστο αλλα πως μπορω να καταλαβω τι χρηση εχει υποστει?
Η 7ετης εγγυηση ισχυει για τα μοντελα που ειναι απο Γερμανια?
Απο ποια χρονολογια και μετα εβγαινε με κλιματισμο και τα διαφορα ηλεκτρονικα(ESP,DSC και τετοια)?
Τελος,μου ειπαν οτι τα 06' μοντελα και μετα,ειχαν ηλεκτρονικο γκαζι και δεν πηγαινουν οπως τα προηγουμενα...Αληθευει?
Δωστε μου τα φωτα σας σάς παρακαλω!
Ευχαριστω προκαταβολικα...

#2 User is offline   katanaman 

Posted 09 July 2007 - 08:47 AM

Καλησπερα σε ολους.Με λενε Κωστα,ειμαι 22 χρονων και εδω και καιρο ειμαι σε αναζητηση αυτοκινητου επιδοσεων...
Εδω και πολυ καιρο ειμαι φανατικος οπαδος του RX8,εγινα μελος στο club κτλ.Γενικα πηγαινα full για RX8,μεχρι τωρα τις τελευταιες μερες που μου αλλαξαν τα μυαλα...
Ημουνα για αγορα καινουριου Cosmo(231 ps) αλλα εχω αρχισει και σκεφτομαι για μεταχειρισμενο S2000 απο 04' μοντελο και μετα...
Το RX8 θα μου εβγαινε γυρω στα 31 χιλιαρικα οποτε και το S2000 που ψαχνω θελω να ειναι μεχρι αυτο το ποσο(παραπανω μου ειναι δυσκολο να διαθεσω...)
Θα ηθελα να ρωτησω τι πρεπει να προσεξω σε αγορα μεταχειρισμενου,ποια ειναι τα βασικα σημεια που πρεπει να κοιταξω?
Υπαρχει καποιο προβλημα που να παρουσιαζεται στην πλειοψηφεια των S2000?
Με ποσα χλμ στο οδομετρο ειναι καλα?(πχ τα περισσοτερα που βρηκα ηταν με περιπου 50000)
Οσον αφορα το μοτερ?Γνωριζω οτι ειναι full αξιοπιστο αλλα πως μπορω να καταλαβω τι χρηση εχει υποστει?
Η 7ετης εγγυηση ισχυει για τα μοντελα που ειναι απο Γερμανια?
Απο ποια χρονολογια και μετα εβγαινε με κλιματισμο και τα διαφορα ηλεκτρονικα(ESP,DSC και τετοια)?
Τελος,μου ειπαν οτι τα 06' μοντελα και μετα,ειχαν ηλεκτρονικο γκαζι και δεν πηγαινουν οπως τα προηγουμενα...Αληθευει?
Δωστε μου τα φωτα σας σάς παρακαλω!
Ευχαριστω προκαταβολικα...

kalispera file kwsta k kalos orises. an thes 4 porto oikogeneiako yparxoyn k alla amaksia opos bmw-mercedes- pou einai pisokinita kai pane opos to rx8 :D

an pali thes s2000 tote allazei to thema. apo epidoseis den exoyn kammia sxesi. apo xorous sto s2k xwrane 2 atoma me to zori. oute 1 mpoukali nero den mporeis na baleis stin kampina :thumbup:

exo pollous gnostous pou aganaktisan mexri na poulisoun to mazda tous. asimforo se ola tou. to mono kalo einai oti exei xwpous.... sxetika. opote pare ena bmw i ena mercedes kai me ta lefta pou tha glitoseis apo tis benzines... tourmpise to :eek3:

tora xwris plaka, pare s file mou kammia sxesi. 368 xlm. me 41litra benzinis k air contition k tsites pou k pou. ΤΕΛΟΣ

#3 User is offline   eddiex 

• Off Topic
  • View gallery
  • Group: Member

Posted 09 July 2007 - 08:50 AM

an pali thes s2000 tote allazei to thema. apo epidoseis den exoyn kammia sxesi. apo xorous sto s2k xwrane 2 atoma me to zori. oute 1 mpoukali nero den mporeis na baleis stin kampina :thumbup:

Μην ακουω βλακειες... Αφου εχουμε και χωρο για μπουκαλακι με νερο εκτος αμα καπνιζεις και το χρησιμοποιεις σαν τασακι! :LOL:
Posted Image

Posted Image Ότι να 'ναι © 2014 Posted Image I am a Ninja ® EddieX Posted Image

#4 User is offline   eddiex 

• Off Topic
  • View gallery

Posted 09 July 2007 - 08:59 AM

Λοιπον αμα σκεφτεσε να παρεις RX8 ελπιζω να εχεις δικο σου βενζιναδικο η τουλαχιστον καποιος στο οικογενειακο περιβαλλον να εχει. Ειχα φιλους που το δωσαν λογο ασυμφορησης με το τι καιει σε βενζινες και λαδια γιατι και απο λαδια δεν παει πισω! Ξερεις τι εστι wankel...
Γενικα να το κοιταξεις πολυ το S2k για τυχον στουκες κτλ. Τωρα αν εχει φαει ενα φτερο και μια πορτα εμενα δεν μου λεει πολλα αλλα πρεπει να κοιταξεις για σοβαρα ζητηματα! Προβλημα? Δεν νομιζω να βγαζουμε καποιο προβλημα, μονο τις ανακλησεις να κοιταξεις και συγκεκριμενα τα oil jets να εχουν γινει. Το τι εχει τραβηξει το μοτερ δεν νομιζω να το μαθεις ποτε! Μονο με μια δυναμομετρηση να δεις αν ειναι "απο τα καλα σχετικα δουλεμενα και στρωμενα η οχι". Εγω παντως δεν μπηκα στο κοπο ακομα. 7ετες εγγυηση απο Γερμανια δεν ισχυει. Η Honda δινει 3χρονια κανονικα, ο Σαρακακης μας δινει +4 εδω για Ελλαδα! Δεν ισχυει εξω αυτο. Κλιματισμο σε S2000 δεν εχω δει ακομα. Vsa (το ESP που λες εσυ) ειναι απο 2006 και μετα αν δεν κανω λαθος αλλα ειναι ιεροσυλια στο αμαξι μας να εχουμε VSA (ESP) και μ@λ@κι3ς. Και ηλεκτρικο γκαζι απο 2006 και μετα μαλλον. Ξεχασα κατι? Ελπιζω να βοηθησα λιγο!

This post has been edited by eddiex: 09 July 2007 - 09:05 AM

#5 User is offline   S2000_FUN 

• View gallery
  • Group: Community Organizer

Posted 09 July 2007 - 09:15 AM

Θα συμφωνήσω με τον eddiex σε όλα!!! :thumbup:

Να προσθέσω βέβαια για τα χιλιόμετρα ότι πρέπει να δεις service book αν είναι πραγματικά.

Εγώ που αγόρασα πρόσφατα 2004 μοντέλο από Γερμανία μπορώ να σου πω ότι πολύ δύσκολα θα βρεις ένα καλό με 31.000 euro εκτός και αν έχεις κάποιο πολύ γνωστό να στη κάνει τη δουλειά.

Stopped at 565whp

Posted ImagePosted Image

#6 User is offline   KostasS2K 

• Topic Starter

Posted 09 July 2007 - 09:17 AM

Μου το εχουν πει οτι απο επιδοσεις δεν εχουν καμια σχεση αυτα τα 2 αυτοκινητα...Δεν ψαχνω για οικογενειακο αυτοκινητο,για σπορ κουπε η διθεσιο καμπριο παω...
Οσο για τις ανακλησεις που μπορω να μαθω...?
Γνωριζω οτι ο wankel ειναι δυσκολος στη συντηρηση και γενικα θελει πολυ προσοχη για να τον εχεις μια ζωη!Για τον κινητηρα του Honda δεν ξερω πολλα πραγματα,μονο το οτι ειναι πολυ αξιοπιστος!Στην δυναμομετρηση ποσο πρεπει να δειξει για να ειναι καλα?
Μου προτεινεται να προχωρησω αφοβα στην αγορα μτχ S?

#7 User is offline   KostasS2K 

• Topic Starter

Posted 09 July 2007 - 09:20 AM

Επειδη δεν εχω καποιο γνωστο για να το φερω απο εξω,μαλλον απο Ελληνα ιδιωτη θα το παρω...Ή απο εναν πολυ καλο εισαγωγεα που γνωριζω καλα απο Χαιδαρι.

#8 User is offline   eddiex 

• Off Topic
  • View gallery

Posted 09 July 2007 - 09:30 AM

Γνωριζω οτι ο wankel ειναι δυσκολος στη συντηρηση και γενικα θελει πολυ προσοχη για να τον εχεις μια ζωη!

Με εκανες και γελασα... :LOL: Να σαι καλα. Μια ζωη... :LOL: το αλλο με τον ΤΟΤΟ το ξερεις!

Παντως μπορει να μην εχουμε χωρο αλλα το καμπριο ειναι καμπριο και τα θηλυκα ματακια γυρνανε καλυτερα σε ενα topless αμαξι (που να της εχεις και μεσα topless) :banghead: .
Για ανακλησεις θα παρεις το Αρ.Πλασιου του S2k που σκεφτεσαι να παρεις και θα παρεις μια Honda εδω αντιπροσωπια και θα τους πεις να σου πουνε αν εχουν γινει ολες. Που βεβαια αμα μιλαμε για 2004 μοντελο δεν νομιζω να εχει κιολας!
Παντως και εγω Γερμανικο πηρα (με Θερμενομενα κιολας :cool: ) αλλα απο Ελληνα ιδιωτη οποτε προχωρα αφοβα για την αγορα του S2k που θες και μην σκεφτεσε τπτ αλλο.

Απλα ενα πραγμα θα σου πω Κωστα. Που ειναι πολυ σημαντικο. Παρε μονο Μαυρο (Berlina Black) τα αλλα χρωματα ειναι ανυπαρκτα / αφαντα! :LOL:
Πω Πω τι σας ειπα, θα ερθω την Τεταρτη και θα φαω ξυλο! :LOL:

#9 User is offline   eddiex 

• Off Topic
  • View gallery

Posted 09 July 2007 - 09:31 AM

Και ξεχασα αλλα ειναι και το πιο γρηγορο χρωμα!

Black Rules !!!

Και Κωστα για να ξερεις... Ειμαι Ninja!

#10 User is offline   KostasS2K 

• Topic Starter

Posted 09 July 2007 - 09:45 AM

Ωραιος ο φιλος...Thanx φιλαρακι,θα γραψω οταν θα εχω νεοτερα!
Περιμενω απαντησεις και απο τα αλλα μελη...

#11 User is offline   eddiex 

• Off Topic
  • View gallery

Posted 09 July 2007 - 09:53 AM

Εννοειτε οτι πρεπει να περιμενεις απαντησεις και απο αλλα μελοι...

Αλλα ενα θα σου πω, μην ακουσεις τπτ περι χρωματος και επειδη ειμαι σιγουρος οτι θα το σχολιασει ο Drifteropoulos το θεμα μην τον ακους. Εχει SilverStone και επειδη το εχει μετανιωσει προσπαθει εμας τους ομορφους με τα Berlina μας να νοιωσουμε ασχημα.

Και παλι Black Rules και δεν ξαναμαμαω το topic αλλο!

#12 User is offline   MANOS 

Posted 09 July 2007 - 09:58 AM

To S2000 δεν έχει καμία μα καμία σχέση με το RX8. Και δεν τα συγκρίνω κιόλας από κάθε άποψη. Το S είναι μακράν καλύτερο σε όλα του εκτός από τους χώρους που και πάλι το συνηθίζεις. Αν τα οδηγήσεις και τα δύο θα καταλάβεις τι εννοώ. Λίγα αμάξια παραγωγής έχουν το χαρακτήρα του S.
Με τα λεφτά που διαθέτεις θα έπαιρνα από Γερμανία ένα αρχές 04 με λίγα χιλιόμετρα και ατρακάριστο από κάποιον που να εμπιστεύεσαι.
Είναι αλλού το S, τι να λέμε τώρα. Σκέψου ότι μετά από τόσα χρόνια και το μάτι όλων δεν ξεκολλάει από πάνω του, δε σου λέει κάτι αυτό?

Μην περιμένεις χλίδα, μόνο τις ικανότητές σου να το πάς στο όριο θέλει......

#13 User is offline   andreas2000 

Posted 09 July 2007 - 10:04 AM

Μην περιμένεις χλίδα, μόνο τις ικανότητές σου να το πάς στο όριο θέλει......

Αυτό ακριβώς φίλε.
Αν θέλεις κάτι πιο κυριλέ ή πιο ταξιδιάρικο θα το μετανιώσεις.
Ξέρω δυο παιδιά που πήραν s2k και το έδωσαν για Ζ4 και slk.
Απλά είναι λίγο πιο απόλυτο και αρκετά πιο δύστροπο στο όριο.
Καλό ψάξιμο και με μεγάλη προσοχή ... στο ψάξιμο και στο δρόμο!
Posted Image

Fun is not (only) a straight line ...

#14 User is offline   Psilos 

Posted 09 July 2007 - 11:47 AM

Το RX-8 είναι πολύ καλό αυτοκίνητο, εντυπωσιακό, καλοστημένο, διασκεδαστικό και πιο ευκολοδήγητο από το S2000 αλλά όπως είπε κι ένας φίλος και κάτοχος RX-8, "αυτό το μπουρ*&λο καίει και σταματημένο!" Σε ένα συγκριτικό του Drive στην Κρήτη, που πήγαιναν τέρμα γκάζι και με δαγκωμένες ταυτότητες, το RX-8 έκαψε 33λτ/100χλμ!!! :yikes: (αν θυμάμαι καλά, ΕVO8 32, M3 29, S2000 16...)

Από την άλλη, το S2000 είναι από τα πιο σκληροπυρηνικά αυτοκίνητα στην κατηγορία και κατά την άποψή μου από τους τελευταίους των Μοϊκανών στα πραγματικά σπόρ καθαρόαιμα διθέσια.
Δεν είναι το ταχύτερο για κόντρες στις ευθείες ειδικά τον τελευταίο καιρό που οι άλλοι κατασκευαστές έχουν αφηνιάσει με την τοποθέτηση τούρμπο στα μοντέλα τους. Είναι όμως εκπληκτικά γρήγορο στα στροφιλίκια και κυρίως στην πίστα σε βαθμό που θα σε ενθουσιάσει αν είσαι λάτρης του είδους. Χρειάζεται αρκετή εξάσκηση στην πίστα για να το μάθεις καλά, γιατί ηλεκτρονικά βοηθήματα και ελεγχόμενα διαφορικά δεν υπάρχουν. Το μόνο βοήθημα είναι το δικό σου καλό οδηγικό επίπεδο και ο σεβασμός στο εργαλείο γιατί...δαγκώνει ακόμη και τον έμπειρο.
Όταν το μάθεις θα διασκεδάσεις αφάνταστα και λίγα από αυτά τα τουρμπάκια θα μπορούν να σ' ακολουθούν σε στροφιλίκια.

Με λίγα λόγια, το S2000 απλά δεν παίζεται, αρκεί να ξέρεις ότι αυτά που μπορεί να σου δώσει, είναι αυτά που πάντα ήθελες και τώρα μπορείς να τ' αποκτήσεις.
Αν νομίζεις ότι εκ πρώτης όψεως πληροί τις προδιαγραφές σου, παρ' το και δε θα το μετανιώσεις.
Προσωπικά, μου προέκυψε καλύτερο από τις προσδοκίες μου ;)

Μιχάλη κόψε, ζαλίζομαι...

#15 User is offline   dims2k 

Posted 09 July 2007 - 12:35 PM

re paidia kala ta lete ola alla me 31xiliarika den nomizw na vriskeis '04 kai elliniko kiolas.tha prepei na valeis ligo pio vathia to xeri sti tsepi

#16 User is offline   STAM 

Posted 09 July 2007 - 02:29 PM

Gia montelo 04 kai meta gyro sta 34.000 Euro....... :rolleyes:

#17 User is offline   katanaman 

Posted 09 July 2007 - 03:38 PM

Ωραιος ο φιλος...Thanx φιλαρακι,θα γραψω οταν θα εχω νεοτερα!
Περιμενω απαντησεις και απο τα αλλα μελη...

περα απ την πλακα φιλε κωστα αν παρεις s2k θα εχεις κανει την καλυτερη επιλογη. γκαζια - πισω κινηση - καμπριο- αλεξισφαιρο...

ανοιξε μια χρυση ευκαιρια κ θα δεις τι γινεται απο μεταχειρισμενα rx8(25-30αμαξια καθε φορα).
το s αν και κυκλοφορει 8 χρονια πανω απο 10-15 δεν θα βρεις και αν μιλαμε για MY 04+ τοτε 5-6 αμαξια.
αν χρειαστεις πληροφοριες σχετικα με το πως θα βρεις ατρακαριστο η τουλαχιστον ελαφρα χτυπημενο στειλε μου pm. Εχω καποιες info που σιγουρα θα σε βοηθησουν. οσο για την τιμη για μοντελα 2004 κ πανω παιζει γυρω στα 34-39 χιλιαρικα. οποτε αν δεις καποιο με 29-31 κατι δεν παει καλα.Οχι πως δεν θα ειναι facelift αλλα μονο το εμπρος μερος... :eek3: :D

#18 User is offline   katanaman 

Posted 09 July 2007 - 03:44 PM

Αληθεια εχει πεσει τοσο πολυ η τιμη του cosmo? 31χιλιαρικα?
φανταστειτε την χαρα που θα πηραν οσοι το αγορασαν πριν 3 χρονια 43-44 χιλιαδες :LOL:

ενα μπραβο στην mazda!!! καταφερε κ γεμισε την αγορα rx8 κ παραλληλα γαμ@σε την μεταπωλητικη αξια του μοντελου. :thumbdn:

#19 User is offline   katanaman 

Posted 09 July 2007 - 04:09 PM

Ενα-ενα τα θυμαμαι και γελαω μονος μου . ειχα μπει κ γω στο διλημμα πριν παρω τον Σακη μου και κοιτουσα λιγο προς rx8( ευτυχως συνηλθα γρηγορα) κ λιγο προς lotus elise και προκειμενου να μαθω περισσοτερα μπηκα στα αντιστοιχα club.
Αυτοι οι τυποι στο rx8 club ειναι απιστευτοι. στην αρχη ολα καλα εμπαινες παντου, ρωτουσες -απαντουσαν και γενικα μαθαινες πληροφοριες. Μολις ομως αρχισαν τα προβληματα και οι ψ@λιες απο αλλα πισωκινητα (
:confused: ) εμπαινε λουκετο παντου. λουκετο στις κοντρες, λουκετο στις δυσλειτουργιες, λουκετο στα καυσιμα κ καταναλωση.... ε στο τελος αφησαν ανοικτες μονο κατι σελιδες του στυλ:

"πλεξιμο κ σταυροβελονια"

κ "τι θα μαγειρεψω σημερα?" :dance2:

μετα απο αυτο δεν νομιζω πως θες αλλο λογο για να επιλεξεις s2k φιλε κωστα.

#20 User is offline   KostasS2K 

• Topic Starter

Posted 09 July 2007 - 04:33 PM

Φιλε εχεις δικιο οσον αφορα το rx8club.Αλλα μην τους παιρνει ολους η μπαλα...
Καποια απο τα παιδια ηταν πολυ ενταξει,φερθηκαν πολυ καλα.Αλλα οι υπολοιποι προτιμησαν να κανουν μια παρεα,να τα λενε μονο μεταξυ τους,να μην "ακουνε" αλλοι κτλ.Μονοι τους εβγαλαν ή θα βγαλουν τα ματια τους...
Τωρα αν μπει καποιος και γραψει κατι για το RX8 εκει θα πεσουν να τον φανε!Ο Ελληνας ξερολας...
Τελοσπαντων,δε θελω να τα θυμαμαι...
Στο θεμα μας τωρα...Το απογευμα εκανα μια βολτα απο μια μαντρα και μου ειπαν τα εξης:με το S2000 θα στριβεις με την ταυτοτητα στο στομα,ενω με το rx8 ατσαλακωτος,οτι ειναι κουραστικο αμαξι,πανω στον χρονο θα με κουρασει λογω του θορυβου κτλ,ειναι δυστροπο και οχι και τοσο φιλικο προς τον οδηγο και διαφορα τετοια...Ισχυουν ρε παιδια ολα αυτα?Λιγο υπερβολικα δεν ειναι?
Πιστευω οτι για καποιον που θελει να παρει S,το μονο που μενει ειναι να συμβιβαστει με τους χωρους...Τιποτα αλλο!

#21 User is offline   vtec-man 

• Group: Gold Member
  • Interests:Μαγκιά, κλ@νιά και APEXi N1

Posted 09 July 2007 - 04:37 PM

Αυτό το παλικάρι ο eddiex έχει μία τάση να γαμάει όλα τα post, ξεπέρασε και τον τασέα. Αρε τσουτσέκια ξύλο που θέλετε.....

Εγώ δηλαδή που καπνίζω θα διψάω ? Οχι βέβαια, βάζουμε το νερό ανάμεσα απο τα πόδια ή πιάνουμε το μπουκαλάκι με tie wraps στον καθρεύτη έτσι να φαντάζει με αγιασμό απο την Παναγία τη Σουμελά (Μεγάλη χάρη της)

ΥΓ Το RX-8 μόνο για στεναχώριες είναι... Σε όλα του. Με S2000 μαμά κάνεις λαρυγκοσκόπηση σε RX-8 με πρώτο στάδιο.... Τέλος
Posted Image
Αν έχεις τύχη διάβαινε,
αν έχεις χέρια κράτα,
αν έχεις πίσω κίνηση, τέρμα το γκάζι πάτα!

Παρακευή και Σάββατο να μην ποτ&#

#22 User is offline   katanaman 

Posted 09 July 2007 - 04:42 PM

Εγώ δηλαδή που καπνίζω θα διψάω ? Οχι βέβαια, βάζουμε το νερό ανάμεσα απο τα πόδια ή πιάνουμε το μπουκαλάκι με tie wraps στον καθρεύτη έτσι να φαντάζει με αγιασμό απο την Παναγία τη Σουμελά (Μεγάλη χάρη της)

:LOL: :LOL: :LOL:

#23 User is offline   dino_s 

Posted 09 July 2007 - 05:00 PM

me ths anaklisis ti pezei den exw idea ....ti einai?

#24 User is offline   Drifteropoulos 

• Interests:Drift, Moto, Graphic De5ign

Posted 10 July 2007 - 02:21 AM

Εννοειτε οτι πρεπει να περιμενεις απαντησεις και απο αλλα μελοι...

Αλλα ενα θα σου πω, μην ακουσεις τπτ περι χρωματος και επειδη ειμαι σιγουρος οτι θα το σχολιασει ο Drifteropoulos το θεμα μην τον ακους. Εχει SilverStone και επειδη το εχει μετανιωσει προσπαθει εμας τους ομορφους με τα Berlina μας να νοιωσουμε ασχημα.

Και παλι Black Rules και δεν ξαναμαμαω το topic αλλο!

Ολα τα χρώματα για S τα ίδια είναι.
Εσ Δύο Χιλιάδες να είναι και ότι να 'ναι.

εκτος από μαύρο :)

Posted ImagePosted Image

#25 User is offline   Pakos M 

Posted 10 July 2007 - 02:45 AM

Τωρα αν μπει καποιος και γραψει κατι για το RX8 εκει θα πεσουν να τον φανε!Ο Ελληνας ξερολας...

ψάχνοντας για πισωκούνα έκανα και εγώ δοκιμή σε ένα ρχ8, μπήκα στο club τους και μίλησα για αρρυθμίες στον κινητήρα έλλειψη δύναμης χαμηλά και μεγάλο βάρος και μόνο που δεν με έβρισαν. Τελικά βέβαια κατέληξα στο S το οποίο πραγματικά δεν έχει καμία σχέση. Είναι σκέτη τρομοκρατία!

Στο θεμα μας τωρα...Το απογευμα εκανα μια βολτα απο μια μαντρα και μου ειπαν τα εξης:με το S2000 θα στριβεις με την ταυτοτητα στο στομα,ενω με το rx8 ατσαλακωτος,οτι ειναι κουραστικο αμαξι,πανω στον χρονο θα με κουρασει λογω του θορυβου κτλ,ειναι δυστροπο και οχι και τοσο φιλικο προς τον οδηγο και διαφορα τετοια...Ισχυουν ρε παιδια ολα αυτα?Λιγο υπερβολικα δεν ειναι?

όλα τα παραπάνω ισχύουν, πολύς θόρυβος, πρέπει να είσαι συνέχεια στην τσίτα πράγμα πολύ κουραστικό, δύστροπη συμπεριφορά στους ελληνικούς δρόμους, καθόλου φιλικό..έως επικίνδυνο.

This post has been edited by Pakos M: 10 July 2007 - 02:46 AM

Posted Image
Fast in - Fast out
http://photoreal.tk/

Ads by Google   S2KI

Share this topic:

• 29 Pages +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Last »
  • You cannot start a new topic