Αγοραπωλησίες Items for sale and wanted. Only Members allowed to sell. Posts in English only please.

Αναζήτηση αγοράς S2k

Thread Tools
 
Old 11-08-2016, 12:03 PM
  #81  
Registered User

 
maniatis's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Location: Piraeus , Greece
Posts: 679
Likes: 0
Received 2 Likes on 2 Posts
Default

Δεν πειράζει που δεν τον ξέρεις. Ρώτησα αν τον ήξερες για να του έστελνες ένα μήνυμα αλλα θα του το στείλω αλλιώς.
Για να γνωρίζετε όλοι περί τίνος ανθρώπου μιλάμε κοιταχτεί τι έγινε. Έψαχνα να πάρω ξανα s για πάρτη μου, το ειδα στο car, μου άρεσε (αλλα και κάτι δεν μου άρεσε αλλα δεν πήγε το μυαλό μου πουθενά) τον πήρα τηλέφωνο για να ρωτήσω πληροφορίες, μου λέει ότι το αμάξι ειναι 2003 μοντέλο και οχι 2001, μου λέει ότι το δίνει μόνο με hard top και χωρίς κουκούλα μέσα, τα βρίσκουμε όλα και στελνω τον φαναρτζή μου για να το τσεκάρει. Μηχανικά δεν με ενδιέφερε τόσο, γιατι λεω ο,τι και να έχει ή να βγάλει, λύνονται και δεν κολλάω σε τέτοιου είδους θέματα.
Παει ο Φαναρτζης μου, το βλέπει, μου λέει ότι ειναι όλο ξανα βαμμενο αλλα καθαρό το σασί. Οκ τότε, λεω, μου κανει το αμάξι για τα λεφτά και για τον σκοπό που το θελω. Του λεω να δώσει 200€ προκαταβολή και την επόμενη να παει να αφήσει το αμάξι στον φαναρτζή με όλα τα χαρτιά, δηλώσεις κτλ, να πάρει το μετρητό και να κανει ο διεκπεραιωτής την μεταβίβαση. Όλα καλά μέχρι εδώ. Πάω και εγώ το απόγευμα να κάνω μια εξουσιοδότηση για τον διεκπεραιωτή στο ΚΕΠ και βλέπω τον αριθμό ότι ήταν γνωστός. Ρωτάω τον Σπύρο αν ήταν το δικό του και μου λέει ναι. Παίρνω και τον Πανό (religion) και μου λέει πως το αμάξι ειναι του 2001 και οχι του 2003. Οποτε και εγώ αποφασίζω να ακυρώσω την αγορά, γιατι το αμάξι δεν ήταν της χρονιάς που έλεγε αλλα έλεγε ψέματα και δεύτερον γιατι είχε κομμένο σασί στο τούνελ του σασμάν. Του τα εξηγώ αυτά και τι μου λέει ο τύπος;
"Θα σου κρατήσω 80€ απο τα 200€ που έδωσες γιατι το πέρασα ΚΤΕΟ το αμάξι για να στο πουλήσω και εσύ δεν το αγοράζεις"
Αρχίζω να φορτώνω και του εξηγώ πως ήταν δίκη του αρμοδιότητα να έχει ΚΤΕΟ το αμάξι απο τη στιγμή που θέλει να το πουλήσει. Τίποτα αυτος.
Τελος πάντων λεω, άστο γιατι πρόκειται περί γυφτου, και λεω στον φαναρτζή μου να παει την άλλη μέρα να πάρει τα 120€ απο το μαγαζί του στην Ελευςινα, μιας και εκει είχε παει να το τσεκάρει και να μου τα δώσει κάποια στιγμή. Την άλλη μέρα που παει να τα πάρει ο φίλος μου, του λέει δεν στα δίνω γιατι εγώ για να περάσω ΚΤΕΟ το αμάξι έχασα το μεροκάματο μου και θα τα κρατήσω γιατι ετςι θελω. Νταβατζηλίδικα δηλαδή. Απο τη μια τα πήρα λίγο γιατι δεν μου αρεςε Ο τρόπος του και η πονηριά του, γιατι νομίζει ότι με έπιασε μαλακα και αυτος ειναι έξυπνος. Απο την άλλη μετα είπα να μην ασχοληθώ και να τον κάνω λίγο ξεφτίλα, μιας και δεν θα έβγαζα άκρη μαζί του γιατι πρόκειται περί μέγιστου γυφτου.Οποτε είπα να σας ενημερώσω όλους εδώ μέσα να ξέρετε περί τι ανθρώπου πρόκειται για να μην βρεθείτε και εςεις σε αντίστοιχη θέση. Τα λεφτά εγώ τα έχω ξεγραμμένα και ούτε με απασχολεί να τα πάρω πίσω. Εύχομαι όμως αυτος να μην καταφέρει ποτέ να το πουλήσει!
Προσοχη λοιπόν φίλοι μου!
Old 12-23-2016, 12:00 AM
  #82  
Registered User
 
mousou's Avatar
 
Join Date: Dec 2016
Posts: 2
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

γεια σας .ειμαι καινουριος στο forum και ενδιαφερομαι να αγορασω ενα s 2000 επιτελους .καταφερα να μαζεψω λιγα χρηματα και ψαχνοντας ειδα αυτο στο car https://www.car.gr/classifieds/cars/view/8910014/ μου ειπε οτι ειναι σε πολυ καλη κατασταση εκτος απο την κουκουλα που εχει ενα σκισιμο.θελω να παρακαλεσω εαν γνωριζει καποιος κατι να με ενημερωσει η εαν εχει καποιο αλλο στο μυαλο του που αξιζει να μου πει .ευχαριστω και εαν δεν ειμαι στο σωστο topic επισεις να μου πει που να παω.
Old 12-23-2016, 01:30 PM
  #83  
Registered User

 
Arhs2k's Avatar
 
Join Date: Feb 2014
Posts: 23
Likes: 0
Received 1 Like on 1 Post
Default

Εχεις μηνυμα
Old 01-03-2017, 09:16 AM
  #84  
Registered User

 
baldur's Avatar
 
Join Date: Jan 2017
Posts: 16
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Καλησπέρα σας. Ψάχνω s2k γιατί έχει παρπαριάσει ο εγκέφαλός μου από το γουργουρητό του boxer που έχω τώρα. Επίσης μου έχει λείψει η πίσω κίνηση. Tα μισά φοιτητικά μου χρόνια τα είχα βγάλει με rx7 fc.

Με ενδιαφέρει να μην είναι καγκουρεμένο και φυσικά να είναι αστουκάριστο. Για να ακριβολογώ, εννοώ όχι χοντρά τρακαρισμένο == να μην έχει πάρει σασί, κόψει κανένα ψαλίδι, ανοίξει αερόσακος.
Αν θα είναι pre ή facelift δε με ενδιαφέρει.
Υπάρχει περίπτωση να βρω κάτι με κάτω από 15κ; Έχω βρει κάποια σαν του κυρίου από πάνω αλλά δεν ξέρω κατά πόσο μπορώ να τα εμπιστευτώ.
Ποια θα ήταν μια λογική τιμή αγοράς και τι θα έπρεπε να προσέξω γενικώς;
Old 01-09-2017, 02:23 AM
  #85  
Registered User

 
Arhs2k's Avatar
 
Join Date: Feb 2014
Posts: 23
Likes: 0
Received 1 Like on 1 Post
Default

Καλησπερα φιλε μου εγω πουλαω αυτο https://www.car.gr/9036126-honda-s-2000..Αν σε ενδιαφερει παρε με τηλεφωνο να τα πουμε καλυτερα
The following users liked this post:
baldur (01-18-2017)
Old 01-18-2017, 08:16 AM
  #86  
Registered User

 
baldur's Avatar
 
Join Date: Jan 2017
Posts: 16
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by arhs2k
καλησπερα φιλε μου εγω πουλαω αυτο https://www.car.gr/9036126-honda-s-2000..αν σε ενδιαφερει παρε με τηλεφωνο να τα πουμε καλυτερα
φίλε πέφτεις μακρυά και δυστυχώς δεν έχω το χρόνο να πάρω άδεια για να δω απομακρυσμένα αυτοκίνητα
Old 06-10-2017, 03:30 PM
  #87  

 
dim85's Avatar
 
Join Date: Jun 2017
Posts: 36
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Γεια σας! καινουριος στο forum και ενδιαφερομαι και γω για αγορα s2000 αμεσα αφου επιτελους οι συνθηκες μου το επιτρεπουν.
Βρισκομαι επαρχια αλλα μες τη βδομαδα θα κατεβω αθηνα για να δω ενα υποψηφιο..
Αν πουλατε η εχετε πληροφοριες η καποιο στα υποψην σε αριστη κατασταση και οσο μαμα γινεται παρακαλω στειλτε μου.
παρακολουθω καιρο το forum και προσπαθω να ενημερωθω αρκετα για το αυτοκινητο ελπιζω συντομα να ειμαι κατοχος και να τα λεμε
Old 06-14-2017, 09:23 PM
  #88  
Registered User

 
maniatis's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Location: Piraeus , Greece
Posts: 679
Likes: 0
Received 2 Likes on 2 Posts
Default

Originally Posted by dim85
Γεια σας! καινουριος στο forum και ενδιαφερομαι και γω για αγορα s2000 αμεσα αφου επιτελους οι συνθηκες μου το επιτρεπουν.
Βρισκομαι επαρχια αλλα μες τη βδομαδα θα κατεβω αθηνα για να δω ενα υποψηφιο..
Αν πουλατε η εχετε πληροφοριες η καποιο στα υποψην σε αριστη κατασταση και οσο μαμα γινεται παρακαλω στειλτε μου.
παρακολουθω καιρο το forum και προσπαθω να ενημερωθω αρκετα για το αυτοκινητο ελπιζω συντομα να ειμαι κατοχος και να τα λεμε
Καλό θα ήταν να αναφέρεις και το budget που διαθέτεις για να μπορείς να λάβεις και τις αντίστοιχες απαντήσεις.
Old 06-14-2017, 10:43 PM
  #89  

 
dim85's Avatar
 
Join Date: Jun 2017
Posts: 36
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

αυτη τη στιγμη μπορω να διαθεσω εως 11.000 μετρητα για ενα με οσο λιγοτερες παρεμβασεις και ατυχηματα γινεται..
εχω δει καποια αυτοκινητα αλλα ηταν το λιγοτερο τραγικα για τα δικα μου τουλαχιστον κριτηρια. το ενα μαλιστα μου ειπε ο φαναρτζης μου οτι 99% ηταν μαιμου μιας κ ειδε παρεμβασεις στον αριθμο πλαισιου...
Old 06-14-2017, 11:02 PM
  #90  

 
pontios2000's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 437
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

εμένα αν μου έλεγε έτσι ο φαναρτζης θα είχα πάει στους μπάτσους να το αναφέρω να το κοιτάξουν ... γιατί αν είναι έτσι τα πράγματα κάποιος κακομοίρης το κλαίει και μπορεί να μην είχε και ασφάλεια κλοπής .... μπας και σιγά σιγά τα μαζέψουν τα λαμόγια ...


Quick Reply: Αναζήτηση αγοράς S2k



All times are GMT -8. The time now is 11:13 PM.