Αμάξωμα - Κουκούλα - Εσωτερικό Συζητηση σχετικα με το αμαξωμα, κουκουλα, εσωτερικο, καθως και λυσεις, επιδιορθωσεις και βελτιωσεις

Κουκούλα φύλαξης για S2000

Thread Tools
 
Old 11-03-2015, 06:45 AM
  #11  

 
tony_l's Avatar
 
Join Date: Feb 2012
Posts: 211
Received 1 Like on 1 Post
Default

Όχι ρε συ, δεν είμαι τέτοιος άνθρωπος. Νομίζω μπορούν να συνυπάρξουν γατάκια και s2k μαζί. Για το CBR πως βρήκα λύση;
Old 11-03-2015, 07:43 AM
  #12  

 
s2k_fan(tastic)'s Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 239
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Έχω δοκιμάσει για παρόμοιο πρόβλημα, όπου ήθελα να κρατήσω μακρυά τις γάτες από τον κήπο, φλούδες εσπεριδοειδών...οι γάτες λόγω της έντονης μυρωδιάς μένουν μακρυά...βέβαια το να βάλω φλούδες από πορτοκάλι στα σύνορα του κήπου δεν ήταν κάτι,δεν νομίζω όμως να έκανα το ίδιο γύρω από το αυτοκίνητο...!!Ξέρω οτί υπάρχουν και κάποια απωθητικά σπρευ γι'αυτή την περίπτωση...κάνε αν θες μια ερώτηση σε κάποιο κατάστημα με γεωπονικά είδη κλπ.
Old 11-03-2015, 07:53 AM
  #13  
Moderator

Thread Starter
 
energetic's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Location: Athens, Greece, Europe, Earth, Universe
Posts: 30,033
Likes: 0
Received 2 Likes on 2 Posts
Default

Η ολόσωμη κουκούλα ειναι η καλύτερη λύση πιστεύω.
Old 11-03-2015, 10:17 AM
  #14  
Registered User

 
Project XXX's Avatar
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 429
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by energetic
Έχω πάρει απο AutoPlus κουκούλα για άλλο αυτοκίνητο και ειναι αρκετά καλή. Φαντάζομαι οτι θα ειναι το ίδιο υλικό με αυτο που αναφέρεις.

Απο εφαρμογή πως ειναι πάνω στο S2000?
Μια χαρα ειναι απο εφαρμογη.και αν εχει καποιες ιδιαιτεροτητες το αμαξι οπως π.χ. σποιλερ ή αεροτομη κ.λ.π. τους το λες και την προσαρμοζουν στα μετρα του.
Old 11-04-2015, 11:54 PM
  #15  
Registered User

 
avagr's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 36
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by tony_l
Αν και έχω στεγασμένο χώρο φύλαξης για το s2k, δεν είναι εντελώς κλειστό με αποτέλεσμα να κυκλοφορούν αρκετά γατάκια γύρω από τα αυτοκίνητα της οικογένειας. Φοβάμαι ότι θα αρχίσουν να εξασκούν τα νυχάκια τους στην κουκούλα μου αργά ή γρήγορα... Έχει αντιμετωπίσει κανείς τέτοιο θέμα; Στη μηχανή που είχα ίδιο πρόβλημα την σκέπαζα ολόκληρη με κουκούλα, αλλά η μηχανή είναι trackbike κι αυτό γίνεται μια στο τόσο οπότε δεν είναι κόπος, στο αυτοκίνητο που μπαινοβγαίνει συχνά, τι κάνουμε; Υπάρχει κάποιο απωθητικό ή να πάρω ημικάλυμμα;
Για τις γάτες έχω δοκιμάσει σχεδόν τα πάντα : απωθητικά σπρει, νέφτι, πιπέρι, ναφθαλινη. Μόνο η ναφθαλίνη δούλεψε αλλά και αυτή μετά από κανα μήνα την συνηθίζουν οι γατόπαρδοι και μυρίζει και το αμάξι μετά... Οπότε η καλύτερη λύση μια ολοκληρη κουκούλα όσο το δυνατόν πιο χοντρή.
Old 11-05-2015, 10:51 PM
  #16  

 
tony_l's Avatar
 
Join Date: Feb 2012
Posts: 211
Received 1 Like on 1 Post
Default

Χθες βράδυ το πάρκαρα πρώτη φορά στο γκαράζ μου και έβαλα από πάνω ένα κομμάτι μουσαμά που είχα πρόχειρο. Κατέβηκα μετά από 10' και η γάτα είχε βρει πλέον το καινούριο σημείο που θα ξαπλώνει...
Ελπίζω μόνο να τα πάνε καλά οι δύο τους και να μη βρω νυχιές γιατί αλλιώς θα έχω καινούριο κασκόλ για το χειμώνα
Old 11-10-2015, 12:14 AM
  #17  

 
eddiex's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Piraeus. . .
Posts: 11,536
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Εχοντας χρησιμοποιησει και τις 2 πλεον κουκουλες μπορω να πω πως η AutoPlus εχει καλυτερη εφαρμογη και νομιζω πως ηταν και πιο καλη ποιοτικα.
Old 11-14-2015, 11:19 AM
  #18  
Moderator

Thread Starter
 
energetic's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Location: Athens, Greece, Europe, Earth, Universe
Posts: 30,033
Likes: 0
Received 2 Likes on 2 Posts
Default

Λοιπον, πήρα τελικά απο την AutoPlus επειδή στο παρελθόν σε άλλο αυτοκίνητο έχω δει άψογη εφαρμογή.

Εχει τέλεια εφαρμογή και είχε επιλογές ποιότητας απο €60 έως €150. Για να μη προβληματιστώ ιδιαίτερα επέλεξα τη καλύτερη ποιοτικά και τελικά πάνω στο S ειναι άψογη η εφαρμογή της.

Επισυνάπτω και μια φωτογραφία στη συσκευασία της για να δείτε ποσο χώρο πιάνει πακεταρισμένη.
Attached Thumbnails Κουκούλα φύλαξης για S2000-image.jpeg  
Old 11-14-2015, 12:24 PM
  #19  

 
tony_l's Avatar
 
Join Date: Feb 2012
Posts: 211
Received 1 Like on 1 Post
Default

Με 'γεια λοιπόν και στα δικά μας οι υπόλοιποι! Ένα παιδί έβαλε στο fb καλή κριτική και γι'αυτη:
http://www.ebay.com/itm/180947426432...&ul_noapp=true
Old 11-14-2015, 10:03 PM
  #20  
Moderator

Thread Starter
 
energetic's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Location: Athens, Greece, Europe, Earth, Universe
Posts: 30,033
Likes: 0
Received 2 Likes on 2 Posts
Default

Ναι το διάβασα, δεν ειναι καθόλου άσχημη η τιμη αλλα στις φωτογραφίες δείχνει ως εσωτερικού χώρου. Μπορεί να κάνω και λάθος.


Quick Reply: Κουκούλα φύλαξης για S2000



All times are GMT -8. The time now is 08:29 PM.