Κινητήρας - Μετάδοση - Περιφερειακά Συζητηση σχετικα με τον κινητηρα, μεταδοση, περιφερειακα, εισαγωγη, εξαγωγη, ψυξη και βελτιωσεις

Πρόβλημα με διαφορικό

Thread Tools
 
Old 10-21-2013, 03:18 AM
  #1  
Registered User
Thread Starter
 
leas2000's Avatar
 
Join Date: Oct 2002
Location: Athens
Posts: 8
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default Πρόβλημα με διαφορικό

Έγινα και εγώ ευτυχής κάτοχος ενός s2000 07 μοντέλου την περασμένη Τετάρτη. Το πήγα στον Μάστορα για έλεγχο και όλα ήταν ΟΚ εκτός από κάτι λάδια που έχανε το διαφορικό. Περίμενα τσιμούχα για να μην χάνει αλλά δεν πρόσεξα ότι το κακό παράγινε με μια μεγάλη κηλίδα λαδιού στο γκαράζ. το αποτέλεσμα, χτες στις 3 το πρωί το διαφορικό έγινε κιμάς ... Το αυτοκίνητο είναι τώρα στον Μάστορα και περιμένω να μπει καινούριο (βασικά μεταχειρισμένο ) γιατί ο Σαρακάκης έχει το καινούριο σε "προσφορά" από 6000 ευρώ σε 3700. Ελπίζω το αυτοκίνητο να επιστρέψει σύντομα στα χεριά μου. Το διαφορικό θα μου κοστίσει 600 ευρώ + εργατικά υπολογιζω.

Αυτα!
Old 10-21-2013, 04:02 AM
  #2  
Community Organizer

 
S2000_FUN's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 8,607
Likes: 0
Received 2 Likes on 2 Posts
Default

Originally Posted by leas2000
Έγινα και εγώ ευτυχής κάτοχος ενός s2000 07 μοντέλου την περασμένη Τετάρτη. Το πήγα στον Μάστορα για έλεγχο και όλα ήταν ΟΚ εκτός από κάτι λάδια που έχανε το διαφορικό. Περίμενα τσιμούχα για να μην χάνει αλλά δεν πρόσεξα ότι το κακό παράγινε με μια μεγάλη κηλίδα λαδιού στο γκαράζ. το αποτέλεσμα, χτες στις 3 το πρωί το διαφορικό έγινε κιμάς ... Το αυτοκίνητο είναι τώρα στον Μάστορα και περιμένω να μπει καινούριο (βασικά μεταχειρισμένο ) γιατί ο Σαρακάκης έχει το καινούριο σε "προσφορά" από 6000 ευρώ σε 3700. Ελπίζω το αυτοκίνητο να επιστρέψει σύντομα στα χεριά μου. Το διαφορικό θα μου κοστίσει 600 ευρώ + εργατικά υπολογιζω.

Αυτα!
Εχω διαφορικό αν θες στα 400 ευρώ
Old 10-21-2013, 04:31 AM
  #3  
Registered User
Thread Starter
 
leas2000's Avatar
 
Join Date: Oct 2002
Location: Athens
Posts: 8
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by S2000_FUN
Εχω διαφορικό αν θες στα 400 ευρώ
Ηλικίας? Χιλιόμετρα?
Old 10-21-2013, 04:52 AM
  #4  
Registered User
 
uma_chikara's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Location: athens
Posts: 4,828
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Κι εμένα τα 600 μου φαίνονται μπόλικα, τόσο που έχουν πάει τα ανταλλακτικά, πλέον.. με τα μεταχειρισμένα, δε μπορείς ποτέ να είσαι σίγουρος γιατί συνήθως η φάση είναι "γουρούνι στο σακί".. Ούτε οι ίδιοι δεν ξέρουν τί πουλάνε και λένε ό,τι να'ναι σχετικά με χρονολογίες και χιλιόμετρα.. Κάποια στιγμή χρειάστηκα μοτέρ και οι παπαριές που είχα ακούσει ήταν πέρα από κάθε φαντασία.. 01-02 μοτέρ που τα πάσαραν για 05 κ.ο.κ.. γι αυτό κι εμείς έχουμε φτιάξει ένα topic με καλούς πωλητές-αγοραστές, για να είμαστε λίγο πιο σίγουροι για τα χρήματα που δίνουμε, καθώς και για την προέλευση των ανταλλακτικών, έτσι ώστε να μην επικροτούνται παράνομες διαδικασίες..
Να σε ενημερώσουμε λοιπόν, ότι ο παραπάνω κύριος (Fun), είναι από τους πλέον αξιόλογους/αξιόπιστους σε τέτοια θέματα..
Old 10-21-2013, 05:05 AM
  #5  
Registered User
Thread Starter
 
leas2000's Avatar
 
Join Date: Oct 2002
Location: Athens
Posts: 8
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by uma_chikara
Κι εμένα τα 600 μου φαίνονται μπόλικα, τόσο που έχουν πάει τα ανταλλακτικά, πλέον.. με τα μεταχειρισμένα, δε μπορείς ποτέ να είσαι σίγουρος γιατί συνήθως η φάση είναι "γουρούνι στο σακί".. Ούτε οι ίδιοι δεν ξέρουν τί πουλάνε και λένε ό,τι να'ναι σχετικά με χρονολογίες και χιλιόμετρα.. Κάποια στιγμή χρειάστηκα μοτέρ και οι παπαριές που είχα ακούσει ήταν πέρα από κάθε φαντασία.. 01-02 μοτέρ που τα πάσαραν για 05 κ.ο.κ.. γι αυτό κι εμείς έχουμε φτιάξει ένα topic με καλούς πωλητές-αγοραστές, για να είμαστε λίγο πιο σίγουροι για τα χρήματα που δίνουμε, καθώς και για την προέλευση των ανταλλακτικών, έτσι ώστε να μην επικροτούνται παράνομες διαδικασίες..
Να σε ενημερώσουμε λοιπόν, ότι ο παραπάνω κύριος (Fun), είναι από τους πλέον αξιόλογους/αξιόπιστους σε τέτοια θέματα..
Είμαι σίγουρος και σας ευχαριστώ για τις τόσο γρήγορες απαντήσεις και λύσεις! Όπως καταλαβαίνετε είμαι καινούριος σε αυτό όλο και λίγο απογοητευμένος που το αμάξι είναι μέσα ακόμα δεν το αγόρασα.
Old 10-21-2013, 05:40 AM
  #6  
Community Organizer

 
S2000_FUN's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 8,607
Likes: 0
Received 2 Likes on 2 Posts
Default

Originally Posted by uma_chikara
Κι εμένα τα 600 μου φαίνονται μπόλικα, τόσο που έχουν πάει τα ανταλλακτικά, πλέον.. με τα μεταχειρισμένα, δε μπορείς ποτέ να είσαι σίγουρος γιατί συνήθως η φάση είναι "γουρούνι στο σακί".. Ούτε οι ίδιοι δεν ξέρουν τί πουλάνε και λένε ό,τι να'ναι σχετικά με χρονολογίες και χιλιόμετρα.. Κάποια στιγμή χρειάστηκα μοτέρ και οι παπαριές που είχα ακούσει ήταν πέρα από κάθε φαντασία.. 01-02 μοτέρ που τα πάσαραν για 05 κ.ο.κ.. γι αυτό κι εμείς έχουμε φτιάξει ένα topic με καλούς πωλητές-αγοραστές, για να είμαστε λίγο πιο σίγουροι για τα χρήματα που δίνουμε, καθώς και για την προέλευση των ανταλλακτικών, έτσι ώστε να μην επικροτούνται παράνομες διαδικασίες..
Να σε ενημερώσουμε λοιπόν, ότι ο παραπάνω κύριος (Fun), είναι από τους πλέον αξιόλογους/αξιόπιστους σε τέτοια θέματα..
Σε ευχαριστώ Ηλία για τα καλά σου λόγια
Old 10-21-2013, 09:23 AM
  #7  
 
alexis_s2's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,220
Likes: 0
Received 1 Like on 1 Post
Default

Originally Posted by uma_chikara
Κι εμένα τα 600 μου φαίνονται μπόλικα, τόσο που έχουν πάει τα ανταλλακτικά, πλέον.. με τα μεταχειρισμένα, δε μπορείς ποτέ να είσαι σίγουρος γιατί συνήθως η φάση είναι "γουρούνι στο σακί".. Ούτε οι ίδιοι δεν ξέρουν τί πουλάνε και λένε ό,τι να'ναι σχετικά με χρονολογίες και χιλιόμετρα.. Κάποια στιγμή χρειάστηκα μοτέρ και οι παπαριές που είχα ακούσει ήταν πέρα από κάθε φαντασία.. 01-02 μοτέρ που τα πάσαραν για 05 κ.ο.κ.. γι αυτό κι εμείς έχουμε φτιάξει ένα topic με καλούς πωλητές-αγοραστές, για να είμαστε λίγο πιο σίγουροι για τα χρήματα που δίνουμε, καθώς και για την προέλευση των ανταλλακτικών, έτσι ώστε να μην επικροτούνται παράνομες διαδικασίες..
Να σε ενημερώσουμε λοιπόν, ότι ο παραπάνω κύριος (Fun), είναι από τους πλέον αξιόλογους/αξιόπιστους σε τέτοια θέματα..
Old 10-21-2013, 12:07 PM
  #8  
Registered User
 
kordelinos's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 645
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Παρε το διαφορικο του Fun και ειναι σα να πηρες με 3700 απο τον Σαρακακη...!!Εχω παρει τα μισα μηχανικα πραγματα του S απο δαυτον,και για μενα και για φιλους..ολα αψογα...
Old 10-30-2013, 11:32 AM
  #9  
Registered User

 
Nabu's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Location: Far far away...
Posts: 8,561
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

+1 για τον Χρήστο ως λύση!!

Όχι να ευλογούμε τα γένια μας αλλά ο Χρήστος είναι εγγύηση σε ότι πει ότι δίνει.

If you go FUN and never go back!
Old 10-31-2013, 04:29 AM
  #10  
Community Organizer

 
S2000_FUN's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 8,607
Likes: 0
Received 2 Likes on 2 Posts
Default

Ευχαριστώ πάρα πολύ παιδιά για τα καλά σας λόγια. Το ίδιο ισχύει και για όλα τα παιδιά που βρίσκονται στο forum. Τουλάχιστον σε μεταξύ μελών συναλλαγές τόσα χρόνια δεν έχω συναντήσει παράπονα. Από άλλες "πηγές" δεν γνωρίζω
Related Topics
Thread
Thread Starter
Forum
Replies
Last Post
energetic
Συναντήσεις και εκδηλώσεις
29
07-14-2009 11:40 AM
wuchan01
Florida For Sale
0
05-20-2008 04:42 PM
energetic
Έλληνες Ιδιοκτήτες S2000 / Greek S2000 Owners
267
01-03-2008 11:50 PM
energetic
Συναντήσεις και εκδηλώσεις
111
11-05-2007 01:37 PM
energetic
Συναντήσεις και εκδηλώσεις
17
10-17-2007 04:33 AM



Quick Reply: Πρόβλημα με διαφορικό



All times are GMT -8. The time now is 12:30 AM.