S2KI Honda S2000 Forums

S2KI Honda S2000 Forums (https://www.s2ki.com/forums/)
-   Σπόνσορες ελληνικής κοινότητας (https://www.s2ki.com/forums/%CE%A3%CF%80%CF%8C%CE%BD%CF%83%CE%BF%CF%81%CE%B5%CF%82-%CE%B5%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE%CF%82-%CE%BA%CE%BF%CE%B9%CE%BD%CF%8C%CF%84%CE%B7%CF%84%CE%B1%CF%82-42/)
-   -   HKS Brake Line kit (https://www.s2ki.com/forums/%CE%A3%CF%80%CF%8C%CE%BD%CF%83%CE%BF%CF%81%CE%B5%CF%82-%CE%B5%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE%CF%82-%CE%BA%CE%BF%CE%B9%CE%BD%CF%8C%CF%84%CE%B7%CF%84%CE%B1%CF%82-42/hks-brake-line-kit-822545/)

cougar power motorsport 10-15-2010 12:05 AM


Originally Posted by gmak_s2k,Oct 14 2010, 09:56 AM
Μία ερώτηση ακόμα.....

Γιατί σε αυτό το site (που αν δεν κάνω λάθος είναι δικό σας) το ίδιο kit το πουλάτε 73€ αντί για 85€;;;; :confused: :ponder:

καλημέρα Γιώργο. η τιμή στην ιστοσελίδα είναι χωρίς το φπα. ενώ η τιμή εδώ στο φόρουμ είναι με το φπα για να φαίνεται η τελική τιμή. το κιτάκι έχει 73ε συν ( 15 % ) φπα οπότε φτάνουμε στα 85ε όπως δημοσίευσα στο αρχικό ποστ.
http://www.part-box.com/hks-brake-line-kit...tml?language=gr ορίστε εδώ το λινκ στο online μαγαζί όπου δείχνει την τιμή μαζί με το ΦΠΑ.

gmak_s2k 10-15-2010 09:39 AM

Καλησπέρα Παναγιώτη.....

Συγνώμη που θα το συνεχίσω αλλά κάποια πράγματα δεν μου αρέσουν και δεν τα καταλαβαίνω.....

Το κιτάκι που πόσταρα δεν έχει επιβάρυνση ΦΠΑ....άρα συμπεριλαμβάνεται....έκανα χθες όλη την διαδικασία αγοράς και η μόνη επιβάρυνση που μου έβαλε ήταν τα μεταφορικά......

Σήμερα πήγα να το ξανακάνω από περιέργεια και όλος περιέργως δεν μπορώ να μπω καν στο site.....μου βγάζει μήνυμα οτι απαιτείται πιστοποίηση..... :suspect:

Δεν θα το συνεχίσω άλλο....

Προσωπικά δεν είχα πρόθεση να το αγοράσω αλλά δεν μπορούσα να μην επισημάνω αυτά που παρατήρησα.....

Σταματάω εδώ γιατί στο τέλος θα κατηγορηθώ οτι την έχω δει "ρομπέν των δασών".....

Όποιος καταλάβει κατάλαβε.....

Ο καθένας πλεον ας βγάλει τα συμπεράσματά του και ας κάνει οτι θέλει.....

Αυτά.....

cougar power motorsport 10-15-2010 09:46 AM

Γιώργο είναι πολύ εύλογοι οι φόβοι σου απλά απο κάποιο σημείο και πέρα δεν χρειάζεται η αμφισβητηση σου απο τη στιγμή κιόλας που σου το εξηγώ και σου βάζω και λινκ απο το online μαγαζί μας που δείχνει και το φπα και τα έξοδα και περιγραφή. επίσης το μαγαζί αυτό πανευρωπαικά το διαχειρίζεται η coordpsport που είναι ένας απο τους αντιπροσώπους / διανομείς ευρώπης. αυτή σαν εταιρεία δεν πουλά ούτε πιο φθηνά ούτε πιο ακριβά παρα μόνο στην προτεινόμενη τιμή λιανικής πώλησης που λέει η HKS .
τώρα γιατί το site μου είναι απανεργοποιημένο δεν νομίζω να είναι κάτι που σε αφορα , απλά να σου πω ότι είναι κατεβασμένο για κάποιο λόγο ο οπποίος δεν μου είναι ευχάριστος ούτε σαν ιδιοκτήτης του αλλά ούτε και στην τσέπη μου.

gmak_s2k 10-15-2010 09:54 AM

Το είπα και θα το τηρήσω.....δεν θα το συνεχίσω άλλο.....

:ignore:

Καλή συνέχεια....

cougar power motorsport 10-15-2010 10:00 AM

μπα ότι θες πες μου γιώργο, δεν υπάρχει πρόβλημα αφού σου λέω.
αλλιώς άμα θες στείλε μου πμ.

gmak_s2k 10-15-2010 02:17 PM

Λοιπόν.....

Μιλήσαμε με τον Παναγιώτη για το όλο θέμα......

Επειδή θέλω να είμαι σωστός θα πω οτι σχετικά με το site του www.cougar-raceparts.com και το οτι πήγα να μπω και μου ζήταγε πιστοποίηση δεν υπάρχει κάτι περίεργο.....μου εξήγησε και είναι φυσιολογικό για κάποιους λόγους που όντως δεν είναι αναγκαίο να τους γράψουμε.....

Από εκεί και πέρα για τα υπολοιπα θέματα που έχω αναφέρει.....τα συζητήσαμε και περιμένω από τον Παναγιώτη να πράξει το σωστό.....

Αυτά για την ώρα.....

cougar power motorsport 10-15-2010 10:30 PM

λοιπόν παιδιά τώρα που το λύσαμε με το Γιώργο να τα πούμε λίγο μαζί να ξεκααρίζει το τοπίο. λοιπόν σε κάποια σημεία έιχε δίκαιο ο Γιώργος και σε καποια εγώ. γιώργο thank's που εξήγησες σχετικά με την ιστοσελίδα. τώρα σχετικά με την τιμή που είχα στην ιστοσελίδα μου : ναι ήταν 73 ευρώ και ναι όπως συμφώνησε και ο Γιώργος χωρίς ΦΠΑ. Οπότε με το ΦΠΑ βγαίνει στα 85ε και απεκεί και πέρα δωρεάν μεταφορικά. Αυτό που δεν πρόσεξα εγώ και λάθος μου ήταν οτι 73 + ΦΠΑ ήταν με συνάλλαγμα 1 στερλινα = 1.22ε . Ενώ με συνάλλαγμα τωρινό ή της μέρας του ποστ βγαίνει στ 69ε + ΦΠΑ σύνολο 79 ( όπου 1 στερλινα = 1.15 ε ) . ΟΠΟΤΕ ΝΕΑ ΤΙΜΗ ΤΗΣ ΟΜΑΔΙΚΗΣ ΕΙΝΑΙ 79Ε :D νοουμένου ότι όταν κλείσει η αγορά θα διατηρηθεί το ίδιο συνάλλαγμα, εάν όχ τότε πάμε με βάσει το συναλλαγμα της μέρας που κλείνει.

Αντε λοιπόν 6 ευρώ ακόμη πιο φθηνά :D

Nabu 10-15-2010 11:13 PM

:thumbup:

gmak_s2k 10-15-2010 11:29 PM

[QUOTE=cougar power motorsport,Oct 16 2010, 09:30 AM]Αυτό που δεν πρόσεξα εγώ και λάθος μου ήταν οτι 73 + ΦΠΑ ήταν με συνάλλαγμα 1 στερλινα = 1.22ε . Ενώ με συνάλλαγμα τωρινό ή της μέρας του ποστ βγαίνει στ 69ε + ΦΠΑ σύνολο 79 ( όπου 1 στερλινα = 1.15 ε ) . ΟΠΟΤΕ ΝΕΑ ΤΙΜΗ ΤΗΣ ΟΜΑΔΙΚΗΣ ΕΙΝΑΙ 79Ε :D

cougar power motorsport 10-15-2010 11:46 PM

γειά σου ρε γιώργη είσαι ξηγημένος ρε φίλε μην φοβάσαι τίποτα. με το συνάλλαγμα συμφωνώ μαζί σου , μια πάνω μια κάτω δεν μπορείς να δουλέψεις σωστά και υπάρχει και ο κίνδυνος να παρεξηγηθείς. όπως και να χει , Η ΟΜΑΔΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΩ και στα 79Ε :D


All times are GMT -8. The time now is 10:43 AM.


© 2024 MH Sub I, LLC dba Internet Brands