Συμπεριφορά Συζητηση σχετικα με τη συμπεριφορα του αυτοκινητου, οπως ευθυγραμμιση, αναρτησεις, φρενα, ελαστικα ζαντες και βελτιωσεις

ζαντες replica

Thread Tools
 
Old 12-12-2010, 09:19 AM
  #1  
Registered User
Thread Starter
 
HavefuNs2k's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 124
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default ζαντες replica

http://www.car.gr/parts/view/956844/ http://www.car.gr/parts/view/957120/ ξερει κανενας τιποτα για'υτες τις ζαντες;;;
Old 12-12-2010, 09:28 AM
  #2  
Registered User

 
SBIT's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Don't know yet!
Posts: 2,421
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Ταπεινή μου άποψη είναι να αποφύγεις τις replica ζάντες. Μπορώ να σου αναφέρω μερικούς λόγους. Καταρχήν δεν ξέρεις από τι κράμα είναι, τι διαφορά βάρους, αν το κράμα είναι το ίδιο ανθεκτικό (μην πέσει σε καμια λακούβα και την πάρεις στο χέρι!), σημαντικό είναι το καλούπι στο οποίο φτιάχτηκαν να είναι σωστό (γιατί έχω δεί και replica να έχει χιλιοστά διαφορετικό πάχος αφαλού το ίδιο σέτ πράγμα που είναι πολύ σημαντικο). Σε γενικές γραμμές ξανασκέπσου το.
Old 12-12-2010, 09:54 AM
  #3  
Registered User
 
gmak_s2k's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Hot Topics!!!
Posts: 11,960
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Θα συμφωνήσω με SBIT απόλυτα.

Το S είναι ένα τόσο ιδιαίτερο αυτοκίνητο σε όλα του που δεν αφήνει περιθώρια για τέτοιου είδους πειραματισμούς.

Αν μιλάγαμε για οποιοδήποτε άλλο συμβατικό αυτοκίνητο θα σου έλεγα γιατι όχι.

Τα ουσιαστικότερα σημεία του S όσο αφορά ασφάλεια και συμπεριφορά είναι τα ζαντολάστιχα, η ανάρτηση και τα φρένα.

Ταπεινή μου γνώμη με κανένα από τα παραπάνω δεν παίζεις.....απλά πας μέχρι εκεί που φτάνει η τσέπη σου σε επιλογές safe.

Φυσικά δικό σου είναι το αυτοκίνητο, δική σου και η τσέπη για αυτό και η τελική επιλογή είναι δική σου.

Απλά, χωρίς παρεξήγηση και χωρίς καμία πρόθεση αντιπαράθεσης, δεν καταλαβαίνω κάποιους που έχουν δώσει ένα σκασμό λεφτά για να αγοράσουν το S, ένα αυτοκίνητο με εργοστασιακή τιμη σχεδόν 50.000€, και στα ζωτικής σημασίας σημεία του αυτοκινήτου κοιτάνε να βάλουν πράγματα που θα έβαζε κάποιος σε punto gt. Ειλικρινά δεν το καταλαβαίνω αυτό το σκεπτικό.
Ας μην πω παραπάνω γιατί θα γίνω πολύ κακός.

Φιλικά
Γιώργος
Old 12-12-2010, 10:51 AM
  #4  
Registered User
Thread Starter
 
HavefuNs2k's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 124
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

απ'οτι καταλαβαινω ουτε να το σκεφτομαι δηλ!!!απλα ειδα την τιμη και ειπα να ρωτησω, γιατι η work xt-7 μου αρεσει παρα πολυ αλλα και το κασε της ειναι αρκετα υψηλο!οποτε υπομονη! τnx anyway
Old 12-12-2010, 12:11 PM
  #5  
Community Organizer

 
S2000_FUN's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 8,607
Likes: 0
Received 2 Likes on 2 Posts
Default

Θα συμφωνήσω με τους προλαλήσαντες




All times are GMT -8. The time now is 05:16 PM.