Συναντήσεις και εκδηλώσεις Meets and events across Greece

ΕΠΙΣΗΜΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΑΤΤΙΚΗΣ

Thread Tools
 
Old 10-01-2014, 11:27 PM
  #11  
Registered User

 
SBIT's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Don't know yet!
Posts: 2,421
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Συνάντηση έχω πολύ καιρό να έρθω λόγο άλλον υποχρεώσεων. Αυτή την φορά λέω να έρθω αν όλα πάνε καλά.
Για φαγητό επειδή πήγα πρόσφατα θα προτείνω το νέο μαγαζί του Κυρ Αρίστου (αυτό στο Φάληρο) που είναι ο Πρόεδρος στην Γλυφάδα με άπειρο πάρκινγκ μιας και είναι δίπλα στο δημοτικό πάρκινγκ της Γλυφάδας. Και καλή βόλτα και πάρκινγκ και τρελό φαί σε πάρα πολύ λογικές τιμές.
SBIT is offline  
Old 10-01-2014, 11:36 PM
  #12  

 
eddiex's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Piraeus. . .
Posts: 11,536
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Συγνωμη Χρηστο που δεν ειπα για φαγητο. Εγω χαιρομαι που θα ερθω μετα απο σχεδον 2 χρονια απουσιας και δεν μπηκα στο κοπο να γραψω για το φαι.
Δεν νομιζω παντως για φαϊ εγω. Δεν εχω λεφτα για φαϊ - Θα τα φαω ΟΛΑ ΣΕ ΒΕΝΖΙΝΕΣ!
eddiex is offline  
Old 10-02-2014, 01:56 AM
  #13  
Registered User

 
nteminio's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 382
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by S2000_FUN
Εγώ προσωπικά δεν έχω απολύτως κανένα πρόβλημα για αλλαγή. Η επιλογή του γευστικού είχε απλά μείνει γιατί έχει κάποια απόσταση και έτσι γινόταν και μια μικρή βόλτα, έχει πάρκιν και έχει καλό φαγητό. Εμένα προσωπικά μου αρέσει αλλά φυσικά εννοείται ότι μπορούμε να επιλέξουμε κάποιο άλλο μέρος. Η παρέα με ενδιαφέρει εμένα περισσότερο από το μέρος (αυτός είναι άλλωστε και ο σκοπός της συνάντησης) οπότε ας ακουστούν προτάσεις όπως του Μανιάτη και τις συζητάμε είτε εδώ είτε στη συνάντηση και επιλέγουμε την πιο επιθυμητή από τους περισσότερους
Δεν ειναι κακη ιδεα να αλλαξουμε μαγαζι, αλλα ειναι κριμα να κοψουμε και την εστω μικρη βολτα που γινοταν απο το ΣΕΦ για το Γευστικον. Ηταν κατι που εδινε ενα ενδιαφερον στην συναντηση. Μπορουμε να βρουμε ενα μαγαζι αλλο, που να μας επιτρεπει να κανουμε μια αντιστοιχη βολτα και να εχει ευκολο παρκινγκ.
nteminio is offline  
Old 10-02-2014, 08:30 AM
  #14  
Registered User

 
maniatis's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Location: Piraeus , Greece
Posts: 679
Likes: 0
Received 2 Likes on 2 Posts
Default

Originally Posted by nteminio
Originally Posted by S2000_FUN' timestamp='1412229541' post='23353272
Εγώ προσωπικά δεν έχω απολύτως κανένα πρόβλημα για αλλαγή. Η επιλογή του γευστικού είχε απλά μείνει γιατί έχει κάποια απόσταση και έτσι γινόταν και μια μικρή βόλτα, έχει πάρκιν και έχει καλό φαγητό. Εμένα προσωπικά μου αρέσει αλλά φυσικά εννοείται ότι μπορούμε να επιλέξουμε κάποιο άλλο μέρος. Η παρέα με ενδιαφέρει εμένα περισσότερο από το μέρος (αυτός είναι άλλωστε και ο σκοπός της συνάντησης) οπότε ας ακουστούν προτάσεις όπως του Μανιάτη και τις συζητάμε είτε εδώ είτε στη συνάντηση και επιλέγουμε την πιο επιθυμητή από τους περισσότερους
Δεν ειναι κακη ιδεα να αλλαξουμε μαγαζι, αλλα ειναι κριμα να κοψουμε και την εστω μικρη βολτα που γινοταν απο το ΣΕΦ για το Γευστικον. Ηταν κατι που εδινε ενα ενδιαφερον στην συναντηση. Μπορουμε να βρουμε ενα μαγαζι αλλο, που να μας επιτρεπει να κανουμε μια αντιστοιχη βολτα και να εχει ευκολο παρκινγκ.
Δεν ειναι ασχιμη η βολτα που γινοταν ρε Μιχαλη αλλα οπως βλεπεις εχει καταντησει να μην γινεται καν αυτη η βολτα στο Γευστικον!
Και αν ολα ξεκινανε απο το μαγαζι, που δεν λεω μια χαρα ειναι και καλη ποιοτητα φαγητου εχει και καλες τιμες, τοτε ισως θα ηταν καλο να κανουμε μια αλλαγη-δοκιμη και αν δεν κατσει το ξανασυζηταμε.
Αυτο που λεει ο Σαραντης στη Γλυφαδα ειναι μια πολυ καλη επιλογη για αρχη, μιας που το εχει δοκιμασει και εχει και παρκιν. Και θα γινει και μια σχετικα μεγαλη βολτουλα μετα το ΣΕΦ.
Απο την αλλη, εγω προτεινα κατι κοντα στο ΣΕΦ γιατι ενας λογος που μπορει να μην μαζευομαστε στο Γευστικον ειναι η αποσταση. Ο αλλος μπορει να σκεφτεται και την αποσταση-χρονο πηγαινε ελα στο Γευστικον αλλα και την βενζινη που θα χαλάσει. Οποτε σου λεει αν ειναι να χαλασω 10 βενζινη και 12-15 Γευστικον, καθομαι στα αυγα μου! Ενω αν εχει μειωσει στο μηδεν τη βενζινη, μπορει να σκεφτει να πληρωσει μονο το φαγητο. Δυστυχως μπορει σε καποιους να ακουγονται τραγικα και σε καποιους αλλους απολυτως φυσιολογικα αυτα που λεω, αλλα ετσι ειναι τα πραγματα. Και αν θελουμε να βρισκομαστε ολο και περισσοτερα ατομα στις συναντησεις αλλα και στο φαγητο μετα, πρεπει να τα υπολογιζουμε ολα και για ολους.
maniatis is offline  
Old 10-03-2014, 04:22 AM
  #15  
Registered User

 
nteminio's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 382
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

να κανουμε μια αλλαγη τοτε να επισκεφτουμε το μαγαζι που προτεινε ο SBIT?
nteminio is offline  
Old 10-06-2014, 02:11 AM
  #16  
Registered User

 
nteminio's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 382
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

ενας ενας παιδια μην σκοτωνεστε να πειτε την γνωμη σας
nteminio is offline  
Old 10-06-2014, 03:34 AM
  #17  
Community Organizer

Thread Starter
 
S2000_FUN's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 8,607
Likes: 0
Received 2 Likes on 2 Posts
Default

Originally Posted by nteminio
ενας ενας παιδια μην σκοτωνεστε να πειτε την γνωμη σας

Μιχάλη εγώ δεν το προχώρησα καθώς και πολλοί από αυτούς που μπορεί να πουν τη γνώμη τους να μην εμφανιστούν καθόλου οπότε τσάμπα λόγια. Θα το δούμε σήμερα επιτόπου
S2000_FUN is offline  
Old 10-06-2014, 03:56 AM
  #18  
Registered User

 
maniatis's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Location: Piraeus , Greece
Posts: 679
Likes: 0
Received 2 Likes on 2 Posts
Default

Καιρου επιτρεποντος παντα γιατι εδω στον Πειραια ο καιρος ειναι πολυ μουντος.
Δεν λεω να ακυροθει η συναντηση γιατι μπορει να ειναι ετσι μουντος μεχρι το βραδυ και να μην ριξει σταγονα.
Θα σας κρατησω ενημερους για τις καιρικες συνθικες μεχρι τις 8 περιπου για να ξερετε τι να κανετε.
maniatis is offline  
Old 10-06-2014, 06:05 AM
  #19  
Community Organizer

Thread Starter
 
S2000_FUN's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 8,607
Likes: 0
Received 2 Likes on 2 Posts
Default

Originally Posted by maniatis
Καιρου επιτρεποντος παντα γιατι εδω στον Πειραια ο καιρος ειναι πολυ μουντος.
Δεν λεω να ακυροθει η συναντηση γιατι μπορει να ειναι ετσι μουντος μεχρι το βραδυ και να μην ριξει σταγονα.
Θα σας κρατησω ενημερους για τις καιρικες συνθικες μεχρι τις 8 περιπου για να ξερετε τι να κανετε.
Τον κοίταξα και εγώ το πρωί στα διάφορα site. Δεν δίνει βροχή αλλά φυσικά εσύ είσαι πιο κοντα από όλουσ στο σημείο συνάντησης
S2000_FUN is offline  
Old 10-06-2014, 07:17 AM
  #20  
Registered User

 
nteminio's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 382
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by S2000_FUN
Originally Posted by nteminio' timestamp='1412590280' post='23357847
ενας ενας παιδια μην σκοτωνεστε να πειτε την γνωμη σας

Μιχάλη εγώ δεν το προχώρησα καθώς και πολλοί από αυτούς που μπορεί να πουν τη γνώμη τους να μην εμφανιστούν καθόλου οπότε τσάμπα λόγια. Θα το δούμε σήμερα επιτόπου
σωστο!! αποψε να ρθω φαγωμενος η' αχορταγος?
nteminio is offline  


Quick Reply: ΕΠΙΣΗΜΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΑΤΤΙΚΗΣ



All times are GMT -8. The time now is 09:36 AM.