Έλληνες Ιδιοκτήτες S2000 / Greek S2000 Owners Official Forum of Greek S2000 Owners. Greek Lovers are in great passion with the S2000!

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΟΔΗΓΗΣΗ - ΠΙΣΤΕΣ

Thread Tools
 
Old 08-25-2009, 05:27 AM
  #651  
Registered User
 
Stradale's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Location: Ioannina
Posts: 4,901
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Δημήτρη σε ευχαριστώ!

Ρε άσε τον άνθρωπο,
πουλάω το S μου το θες?χιχι!
Old 08-25-2009, 05:34 AM
  #652  

 
General_lee's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 69
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Εγω τα εμαθα οταν εψαχνα για μπακετακι στο μιατα και τωρα προσφατα οταν εψαχνα για κρανος και φορμα καρτ να δω τι παιζει απο ομολογκε και τι τιμες.

Τιμονι δεν εχει μεινει τιποτα να καει απο μενα, πρεπει να αρχισει η σχολη λιγο, να μην εχω πολυ χρονο, να ισιωσω. Οποτε μπορω να ερθω εθελοντης.
Που να ανοιξουμε και τοπικ για racing simulators να γινει το αγαπημενο μου και να βαλω 800 λινκ να γουσταρουμε.
Old 08-25-2009, 05:54 AM
  #653  
Registered User
 
Stradale's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Location: Ioannina
Posts: 4,901
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Είναι αυτό που λένε εχει και τις Σερρες?
Για ανοιξε ενα,χαχα!
Old 08-25-2009, 05:59 AM
  #654  
Registered User
 
uma_chikara's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Location: athens
Posts: 4,828
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by General_lee,Aug 25 2009, 05:34 AM
Εγω τα εμαθα οταν εψαχνα για μπακετακι στο μιατα και τωρα προσφατα οταν εψαχνα για κρανος και φορμα καρτ να δω τι παιζει απο ομολογκε και τι τιμες.

Τιμονι δεν εχει μεινει τιποτα να καει απο μενα, πρεπει να αρχισει η σχολη λιγο, να μην εχω πολυ χρονο, να ισιωσω. Οποτε μπορω να ερθω εθελοντης.
Που να ανοιξουμε και τοπικ για racing simulators να γινει το αγαπημενο μου και να βαλω 800 λινκ να γουσταρουμε.
Ρε τιμόνι, μου έδωσες την τιμονιέρα 2 μέρες πριν πιάσουν φωτιές..και σε 5 μέρες αρχίζουν εξετάσεις....ΚΑΤΑΡΑ!
Περιμένουμε τον Οκτώβρη τώρα..
Πάντως Μέγαρα με το SUBARU του ΚΕΝ BLOCK έκανα 00.57.κάτι...
Λες να πάρω ένα τέτοιο για κανονικό???
Old 08-25-2009, 06:02 AM
  #655  
Registered User
 
Stradale's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Location: Ioannina
Posts: 4,901
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Μαζί με τα παπούτσια DC?
Old 08-25-2009, 06:36 AM
  #656  
Registered User
 
uma_chikara's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Location: athens
Posts: 4,828
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

ξυπόλητος...
anyway... Stay on TOPIC
Old 08-25-2009, 07:27 AM
  #657  
Registered User
 
Stradale's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Location: Ioannina
Posts: 4,901
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Old 08-25-2009, 11:27 AM
  #658  
Registered User

 
Taseas's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: ||-|| (()) ||\|| ||)) //\
Posts: 2,692
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Einai pragmati gia gelia kapoioi pou to paizoun politically correct kai enw mexri xtes den eixane pathsei se pista kai kanane kathe eidous "voltes" se dhmosious dromous shmera epistrefoun me eurwpaiko aera kai me apopseis Arh Stathakh...
Old 08-25-2009, 11:46 AM
  #659  
Registered User
 
uma_chikara's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Location: athens
Posts: 4,828
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Εγώ, πάντως, το δηλώνω!
Με τέτοιες συνθήκες ΔΕ γουστάρω πίστες για χρόνους!!
Μόνο για drift!
Αν ήταν όπως παλιά, που μπορούσες να πάρεις άδεια μία καθημερινή και να μείνεις χωρίς άλλα 40 αυτοκίνητα και χρονικές δεσμεύσεις, τότε οκ!
Αναμφισβήτητα θα ήταν η καλύτερη επιλογή..
Όμως δεν είναι έτσι, οπότε προτιμώ το βουνό γιατί
α)πηγαίνω όποτε θέλω
β)θα δώσω 10 ευρώ και θα ευχαριστηθώ
γ)θα κάνω ο,τι θέλω χωρίς να μου γκρινιάζει κανείς για το αν κάνω παντιλίκια ή όχι
δ)δε θελω τετράδα λάστιχα και σετ τακάκια για 2 ώρες "χαράς"

Παίζει τροχαία, οκ...αυτό είναι αρνητικό.. μεγάλο
Είναι όμως σχεδόν απίθανο να πετύχει κανείς μπλόκο σε στροφές βουνού..ειδικά σε βουνά και διαδρομές όχι ιδιαίτερα δημοφιλείς..

Η λογική λέει πίστα..Η καρδιά και η τσέπη λέει βουνό...
Old 08-25-2009, 02:04 PM
  #660  

 
General_lee's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 69
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Ηλια πρεπει να υπολογισεις οτι εμεις που ειμαστε χωρις ουσιαστικο εισοδημα ακομα και με αμαξι που δεν συντηρουμε μονοι μας δεν εχουμε την ιδια "ανεση" να το καιμε στις πιστες και να πηγαινουμε μετα να ζηταμε λεφτα καθε λιγο και λιγακι για λαστιχα και φρενα και λοιπες φθορες.

Οποιοσδηποτε αλλος ομως εχει δωσει 30 χιλιαρικα η 50 (αν ειναι καινουριο) απο την τσεπη του για σοβαρο σπορ αμαξι (και δηλωνει οτι δεν το θελει μονο για μουρη) ειναι αστειο να τσιγγουνευτει τα λεφτα της πιστας. Μιλαμε για πολυ μικρο εξοδο σε σχεση με τα 50 χιλιαρικα, η σε σχεση με τα λεφτα που θα δωσεις για να βελτιωσεις το αμαξι σε κατι.

Πχ αν μιλαγαμε για ατομο με κανονικο σταθερο εισοδημα και εβλεπα να αγοραζει hardtop των 3-4 χιλιαδων και ζαντες των 2-3 χιλιαδων και βελτιωσεις μοτερ και παει λεγοντας και μου ελεγε οτι δεν μπαινει πιστα γιατι ειναι ακριβη, ε θα τον εκραζα.

Αυτοι ειναι και ο λογοι που αναγκαστικα περισσοτερο την βγαζουμε στο βουνο παρα στην πιστα.Καποια στιγμη στο μελλον μακαρι να αλλαξει αυτο, και μακαρι να εχουμε καλυτερες πιστες.

Υ.Γ. Τασο τι εννοεις ρε, δεν το πιασα?


Quick Reply: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΟΔΗΓΗΣΗ - ΠΙΣΤΕΣ



All times are GMT -8. The time now is 11:42 AM.