Έλληνες Ιδιοκτήτες S2000 / Greek S2000 Owners Official Forum of Greek S2000 Owners. Greek Lovers are in great passion with the S2000!

Ενός κακού μύρια έπονται

Thread Tools
 
Old 07-19-2013, 12:58 AM
  #1  
Community Organizer

Thread Starter
 
S2000_FUN's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 8,607
Likes: 0
Received 2 Likes on 2 Posts
Default Ενός κακού μύρια έπονται

Λοιπόν δυστυχώς για άλλη μια φορά (όπως και όταν που πήρα το αμάξι) μου συνέβησαν 2 στραβές σε πολύ μικρό χρονικό διάστημα. Την πρώτη φορά μου συνέβησαν τρεις απανωτές στραβές όταν πρωταγόρασα το αυτοκίνητο και τώρα δύο οπότε περιμένω και την τρίτη να συμβεί

Το στόρυ έχει ως εξής. Πήγα την προηγούμενη εβδομάδα να περάσω ΚΤΕΟ το αμάξι και ο τύπος που το οδήγησε στο κτέο είχε κάτι αιχμηρό στο παντελόνι του και μου έκανε την παρακάτω ζημιά. Το μυαλό μου γύρισε ανάποδα γιατί όταν πήγα να πάρω το αμάξι και το είδα ήρθε από πίσω και άρχισε να με ρωτάει για το αμάξι μου και από τα νεύρα μου δεν μπορούσα να του απαντήσω.




Οπότε παιδιά προσοχή για το ποιος και με τι κάθεται στο αμάξι σας. Ευτυχώς από ότι μου είπαν επισκευάζεται αλλά ο μπελάς που με έβαλε συν τα έξοδα δεν γυρνάνε πίσω


Σαν να μην έφτανε αυτό εχτές φεύγοντας από το σπίτι του πολύ καλού μου φίλου και συμφουρήτη Βαγγελάκη (Vagelis) βγαίνοντας από το στενό του σπιτιού του προς ποσειδώνος ακούω ένα μεγάλο "γκαπ" και το πρώτο πράγμα που σκεύτηκα ήταν "που βρήκα ρε γαμώτο" Κοιτάζω αμέσως δεξί καθρέπτη και τι να δω? ¨Ενας σκύλος είχε επιτεθεί στο αμάξι που ο άτιμος ο μουλωχτός δεν γαύγιζε αλλά περίμενε να φύγει η κίνηση για να βγω παραλιακή και να ξεκινήσω. Αποτέλεσμα δύο βαθειές γρατζουνιές σε πόρτα και πίσω αριστερό (κοιτάζοντας από μπροστά) φτερό. Γα@ώ το κέρατό μου λέω δεύτερη φορά που μου συμβαίνει αυτό. Πριν 4 χρόνια το ίδιο σκηνικό στο ίδιο ακριβώς σημείο του αυτοκινήτου. Τα γα΄@3σκυλα.

Οπότε περιμένω να συμβεί και το τρίτο κακό εμπειρικά
Old 07-19-2013, 01:51 AM
  #2  
Registered User
 
borfan's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 282
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

...λοιπον το τριτο κακο Χρησταρα ειναι να συναντησεις τον αρχηγο κ τον υπαρχηγο της Θεσ/νικης
Old 07-19-2013, 01:52 AM
  #3  
Community Organizer

Thread Starter
 
S2000_FUN's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 8,607
Likes: 0
Received 2 Likes on 2 Posts
Default

Originally Posted by borfan
...λοιπον το τριτο κακο Χρησταρα ειναι να συναντησεις τον αρχηγο κ τον υπαρχηγο της Θεσ/νικης




Αυτό θα είναι μεγάλη μου χαρά παρά κακό
Old 07-19-2013, 02:16 AM
  #4  
Registered User

 
SBIT's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Don't know yet!
Posts: 2,421
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Με τρόμαξες ρεεεεεεε!!!!! Αστα διαλαααααα!!!!!!

Τέτοια μονο να είναι αγορίνα μου!!!!!!!!
Old 07-19-2013, 02:33 AM
  #5  
Registered User
 
actinf's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Location: Moscow
Posts: 1,761
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Εντάξει, δεν γίνεται καθε φορά να πέφτουν πανω σου σκυλιά και να αφήνουν και σημάδι. Σε όλο τον κόσμο αντε να γαυγίσουν λίγο, αντε και κανουν και λίγο παραπάνω τους ψευτόμαγκες, αλλά όχι και να πέσουν πάνω στο αμάξι!!
Old 07-19-2013, 02:47 AM
  #6  
Community Organizer

Thread Starter
 
S2000_FUN's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 8,607
Likes: 0
Received 2 Likes on 2 Posts
Default

Originally Posted by actinf
Εντάξει, δεν γίνεται καθε φορά να πέφτουν πανω σου σκυλιά και να αφήνουν και σημάδι. Σε όλο τον κόσμο αντε να γαυγίσουν λίγο, αντε και κανουν και λίγο παραπάνω τους ψευτόμαγκες, αλλά όχι και να πέσουν πάνω στο αμάξι!!
Και όμως. Την πρώτη φορά μπορούν να το επιβεβαιώσουν αρκετά μέλη από εδώ αφού ήταν μαζί μου. Συμβαίνει Τάσο δεν περιορίζονται μόνο να γαυγίσουν λόγω της εξάτμισης αλλά κάνουν και επιθεση. Το ίδιο το έχει πάθει και ο Nippon από εδώ μέσα
Old 07-19-2013, 03:02 AM
  #7  
Registered User

 
lalakis2000's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Ego edo dipla meno...
Posts: 6,602
Likes: 0
Received 1 Like on 1 Post
Default

Κρις, νομίζω πως ο Σαράντης έχει δίκιο.

Αυτά τα μικροατυχήματα συμβαίνουν σε όλους μας (εντάξει, δεν έχουν σε όλους αδυναμία τα σκυλιά, προφανώς έχει να κάνει με το άρωμα που φοράς, πρέπει να είναι το Eau de Πα-ι-δάκια ή το Essence de Kontosouvli, πετυχημένο πραγματικά αν κρίνω από το αποτέλεσμα και την προτίμηση που σου δείχνουν τα τετράποδα ). Αλλά εν τέλει όντως σε όλους συμβαίνουν και δεν είναι να σκάμε κιόλας. Ξέρεις καλά ότι άλλα είναι τα σημαντικά, οπότε μην το ξεχνάς.

Εγώ μια μέρα δεν τράβηξα καλά το χειρόφρενο, μπαίνω ήσυχος στο σπίτι (πεινούσα θυμάμαι ), μετά από λίγο ακούω ένα Μπάμ, πρωτόγνωρος ήχος, κάπως βαθύς , αλλά δεν έδωσα σημασία (μόλις είχε ζεσταθεί το φαγάκι κι είχαν άλλα πράγματα προτεραιότητα).

Ε να μην τα πολυλογώ το S είχε πάει μια βόλτα ως τη γκαραζόπορτα, άραξε πάνω της και ξεκουράστηκε.

Γλιτώσαμε με μικρές εκδορές

Αν είχε πάρει μεγαλύτερη φόρα, θα έπρεπε να αλλάζαμε και τη γκαραζόπορτα
Old 07-19-2013, 03:13 AM
  #8  
Registered User

 
lalakis2000's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Ego edo dipla meno...
Posts: 6,602
Likes: 0
Received 1 Like on 1 Post
Default

Kαι για μία πιο επιστημονική εξήγηση, από αύριο επιστρέφει σε ορθή πορεία ο Ερμής (ήταν ανάδρομος εδώ και κανα μήνα).

Άρα, αν πρέπει να πας οπωσδήποτε Bάφλας Χάους, πάρε ένα ταξί.

Φτηνότερα θα σου ρθει

Εσύ θα ανοίξεις το παράθυρο και θα χαιρετάς από μέσα τα σκυλάκια που θα σας ακολουθούν.
Old 07-19-2013, 03:40 AM
  #9  
Registered User

 
SBIT's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Don't know yet!
Posts: 2,421
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Old 07-19-2013, 05:05 AM
  #10  
Registered User
 
borfan's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 282
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default



Quick Reply: Ενός κακού μύρια έπονται



All times are GMT -8. The time now is 02:54 PM.