Έλληνες Ιδιοκτήτες S2000 / Greek S2000 Owners Official Forum of Greek S2000 Owners. Greek Lovers are in great passion with the S2000!

ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ

Thread Tools
 
Old 11-29-2007, 10:10 AM
  #1  
Registered User
Thread Starter
 
D_S2000's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 866
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ

Σήμερα το αυτοκίνητο αφού πέρασε από το Maha dyno του Φωτεινέλη στην Μεταμόρφωση πήγε στον καρτόδρομο στις Αφίδνες για να τραβηχτούν κάποια πλάνα με οδηγό τον Τάκη Σκαλτσά που είναι οδηγός αγώνων εδώ και 24 συναπτά έτη. Κι όλα αυτά για να παρουσιαστεί (Μαζί μ'ένα Seat Leon που ήταν σήμερα μαζί μου) στην εκπομπή του Στράτου Φωτεινέλη R-Evolution. Λοιπόν το dyno έδειξε νούμερα που ούτε ο Γιάννης δεν περίμενε να δει αφού το συγκεκριμένο dyno είναι πολύ αυστηρό. Κι αν προσθέσεις και το πάγιο πρόβλημα όλων των ελληνικών Dynos σχετικά με την τόσο απαραίτητη παροχή αέρα για να δουλέψει σωστά το μοτέρ και να βγάλει τ' άλογα που πρέπει τότε τα παρακάτω αποτελέσματα είναι πραγματικά εντυπωσιακά.
Λοιπόν το αυτοκίνητο έβγαλε κάτι λιγότερο από 300Hp στον στρόφαλο και 26 (αν θυμάμαι καλά) Kgrm ροπή (Όταν το καλύτερο εργοστασιακό S2000 που έχει μετρηθεί όπως μου είπαν τα παιδιά εκεί είναι 218Hp).
Στην πίστα εγώ τα έχασα. Μόνο να φανταστώ μπορούσα μέχρι τώρα τις πραγματικές δυνατότητες του αυτοκινήτου που σήμερα τις είδα να ξετυλίγονται μπροστά μου σαν συνοδηγός του Κου Σκαλτσά. Τρελό χέρι ο Τάκης απλά έκανε το αυτοκίνητο ότι ήθελε κι αυτό απλά υπάκουε τις εντολές του εύκολα κι άκοπα κάνοντάς τον στο τέλος να παραδεχθεί ότι πρόκειται περί ενός καθαρόαιμου αγωνιστικού αυτοκινήτου που είναι καλύτερο από το 85% των αγωνιστικών αυτοκινήτων που τρέχουν στις διάφορες κατηγορίες αγώνων σε όλη την Ελλάδα. Με πολύ δύναμη, κυρίως ροπή που εντυπωσίαζε και άψογο στήσιμο όπως μου είπε το θεωρεί το καλύτερο αυτοκίνητο με διαφορά απ΄όσα έχει οδηγήσει μέχρι τώρα στα πλαίσια της εκπομπής.
Και αν και περίμενα να μου πει κάτι καλό μετά από τα απίστευτα που έκανε το αυτοκίνητο μέσα στην πίστα όταν τελειώνοντας μου τόνιζε ξανά και ξανά το πόσο καλό απ' όλες τις απόψεις είναι τ' αυτοκίνητο καταλαβαίνετε την χαρά μου.
Όσοι λοιπόν θέλετε να πάρετε μια γεύση από το πως πέρασε ένα διαφορετικό S2000 στην πίστα των Αφιδνών σήμερα δεν έχετε παρά να παρακολουθήσετε την εκπομπή R-Evolution στο TV-Magic την μεθεπόμενη Τρίτη 11/12/2007 στις 7.00 το απόγευμα.
Don't miss it...and stay tuned...
Old 11-29-2007, 11:16 AM
  #2  
Registered User

 
tomidis's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Location: KASTORIA
Posts: 1,091
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

g@μωτη μου που να πιασω tv magic εδω στα κατσαβραχα που ειμαι
Old 11-29-2007, 11:44 AM
  #3  
Registered User

 
geolyk's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Paphos-Cyprus
Posts: 683
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

lol oute egw to piano kala kala sto menidi
Old 11-29-2007, 11:56 AM
  #4  
Registered User
 
S2000Geo's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 784
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Μπραβο ρε Δημητρη, εχεις ενα απο τα καλυτερα S2k ΓΕΝΙΚΩΣ, οχι μονο στην Ευρωπη. Προσωπικα διαβαζω και τους Αμερικανους.... τοσο ολοκληρωμενο αμαξι δεν εχω δει, οι πιο πολλοι ενδιαφερονται για την δυναμη και δινουν ενα σωρο λεφτα και φτιαχνουν ενα S2000 500-600 αλογα, αυτο που εχεις κανει εσυ ομως ... ειναι αλλο πραγμα. Τελειωνοντας θα ηθελα να πω ... οτι θελω να πατησουμε επιτελους
Old 11-29-2007, 11:58 AM
  #5  
Registered User
 
ManosS2k's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Location: somewhere in hell... ];)
Posts: 5,280
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Poio amaksi einai auto?Exoume kamia foto?
Old 11-29-2007, 12:40 PM
  #6  

 
eddiex's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Piraeus. . .
Posts: 11,536
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by ManosS2k,Nov 29 2007, 10:58 PM
Poio amaksi einai auto?Exoume kamia foto?
Ελα μωρε μια μ@λ@κι@ και μιση ειναι...

...ειναι και ασημι... δεν χανεις τπτ αλλα παραθετω φωτογραφια απο κατω:



Old 11-29-2007, 01:13 PM
  #7  
Moderator

 
energetic's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Location: Athens, Greece, Europe, Earth, Universe
Posts: 30,033
Likes: 0
Received 2 Likes on 2 Posts
Default

Μπραβο Δημητρη! Παντα χαιρομαι να ακουω τα καλα νεα σου μιας και εχεις περασει τοσα πολλα για να φτασεις ως εδω.

Παιδια, στη NOVA υπαρχει το Τv-Magic? Πειτε μου αλλιως να παρω αυριο τηλ να μου πουνε.
Old 11-29-2007, 01:20 PM
  #8  
Registered User
 
ManosS2k's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Location: somewhere in hell... ];)
Posts: 5,280
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Wpa sry nomiza oti to post to ekane o Marios k den pige to mialo m sto pirobolo tou Dimitri

Eimaste mesa sta stena twn delfwn k imoun akribws apo pisw k mas eixe parei ta autia opote meta ton rwtaw re dimitri poses strofes isoun k m apantaei me ena poli fisiologiko tropo RELANTI FYSIKA meta m eksigise ti paizei me auti tin amaksara p DISTIXWS einai asimi alla xalali tou!

Tha arxisw apo aurio na kanw search to TV magic!Apo tote p eklisan ton Tsoukala to exw xasei entelws
Old 11-29-2007, 01:21 PM
  #9  
Registered User
 
Destinator's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Location: Athens, Greece
Posts: 42
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by D_S2000,Nov 29 2007, 11:10 AM
Και αν και περίμενα να μου πει κάτι καλό μετά από τα απίστευτα που έκανε το αυτοκίνητο μέσα στην πίστα όταν τελειώνοντας μου τόνιζε ξανά και ξανά το πόσο καλό απ' όλες τις απόψεις είναι τ' αυτοκίνητο καταλαβαίνετε την χαρά μου.
Όσοι λοιπόν θέλετε να πάρετε μια γεύση από το πως πέρασε ένα διαφορετικό S2000 στην πίστα των Αφιδνών σήμερα δεν έχετε παρά να παρακολουθήσετε την εκπομπή R-Evolution στο TV-Magic την μεθεπόμενη Τρίτη 11/12/2007 στις 7.00 το απόγευμα.
Don't miss it...and stay tuned...
Συγχαρητήρια!!

Ωραία θα ήταν να κάνει κάποιος που έχει pc με tv capture εξοπλισμό εγγραφή και να ανεβάσει το video σε κανα Youtube μήπως και δεν προλάβουμε να το δούμε...
Old 11-29-2007, 01:38 PM
  #10  
Registered User
 
dims2k's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 679
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

dimitri to amaksi sou einai pragmatiko oplo an kai to gnwrizame apla twra tha to doume pio analutika! na to xairesai alla na se vlepoume kai pio suxna gia na to apolamvanoume ki emeis



All times are GMT -8. The time now is 04:10 AM.