Αμάξωμα - Κουκούλα - Εσωτερικό Συζητηση σχετικα με το αμαξωμα, κουκουλα, εσωτερικο, καθως και λυσεις, επιδιορθωσεις και βελτιωσεις

ΑΜΑΞΩΜΑ - ΚΟΥΚΟΥΛΑ

Thread Tools
 
Old 08-07-2008, 12:04 AM
  #531  
Registered User

 
Esprit's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Location: Marousi
Posts: 121
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Ολα εξαρτώνται από το όργανο και όλοι μας έχουμε εμπειρίες από κομπλεξισμούς και τι μπορούν να σου βρούν αν θέλουν να κόψουν την κλήση. Προσωπικά 8 χρόνια με το crx και 6 χρόνια με το μιάτα πήρα μία κλήση μόνο για φιμέ τζάμια. Ενώ για έλλειψη μπροστινής πινακίδας στο μιάτα (τότε που ήταν 33 ευρώ) μου κόβανε 2 το χρόνο! Μία στις δύο μου τη χαρίζανε, εξαρτάται από το όργανο...

Αμα υπολλείπεται του οικονομικού στόχου η Αστυνομία θα τη βρεί την δικαιολογία να σε γράψει! Οταν σταματήσει αυτό κάποτε και εκλείψει η εισπρακτική πολιτική τότε αυτό το κράτος μπορεί να έχει κάνει ένα βήμα μπροστά! Γιατί πριν λίγο καιρό μου πήρανε το δίπλωμα για ένα μήνα επειδή έτρεχα με υπερβολική ταχύτητα στην Εθνική, σε ένα δρόμο που αν ακολοθούσα το ανώτατο όριο ταχύτητας απλά κινδύνευα να πέσουν όλοι πάνω μου, αλλά από την άλλη δεν ειδα ποτέ την Αστυνομία να γράφει κάποιον που κινείται στην Εθνική με παλιά και φθαρμένα ελαστικά... Δεν είδα ποτέ να με επιβραβεύει που διατηρώ το αυτοκίνητο σε άψογη κατάσταση, με τα σέρβις του με τα σωστά ελαστικά, με το ΚΤΕΟ του ούτε θα ακούσω ποτέ από το στόμα του οργάνου ότι συμφωνεί μαζί μου που πήγαινα με 180 με αυτό το αυτοκίνητο που πατάει διαφορετικά, που κολλάει στο δρόμο, που σου δίνει και έχει μια απίστευτη ασφάλεια σε σχέση με ένα κουβαδάκι... (Σόρρυ για το οφτόπικ)
Esprit is offline  
Old 08-07-2008, 04:20 AM
  #532  
Registered User
 
MANOS_BLUE's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 81
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by Esprit,Aug 7 2008, 12:04 AM
Ολα εξαρτώνται από το όργανο και όλοι μας έχουμε εμπειρίες από κομπλεξισμούς και τι μπορούν να σου βρούν αν θέλουν να κόψουν την κλήση. Προσωπικά 8 χρόνια με το crx και 6 χρόνια με το μιάτα πήρα μία κλήση μόνο για φιμέ τζάμια. Ενώ για έλλειψη μπροστινής πινακίδας στο μιάτα (τότε που ήταν 33 ευρώ) μου κόβανε 2 το χρόνο! Μία στις δύο μου τη χαρίζανε, εξαρτάται από το όργανο...

Αμα υπολλείπεται του οικονομικού στόχου η Αστυνομία θα τη βρεί την δικαιολογία να σε γράψει! Οταν σταματήσει αυτό κάποτε και εκλείψει η εισπρακτική πολιτική τότε αυτό το κράτος μπορεί να έχει κάνει ένα βήμα μπροστά! Γιατί πριν λίγο καιρό μου πήρανε το δίπλωμα για ένα μήνα επειδή έτρεχα με υπερβολική ταχύτητα στην Εθνική, σε ένα δρόμο που αν ακολοθούσα το ανώτατο όριο ταχύτητας απλά κινδύνευα να πέσουν όλοι πάνω μου, αλλά από την άλλη δεν ειδα ποτέ την Αστυνομία να γράφει κάποιον που κινείται στην Εθνική με παλιά και φθαρμένα ελαστικά... Δεν είδα ποτέ να με επιβραβεύει που διατηρώ το αυτοκίνητο σε άψογη κατάσταση, με τα σέρβις του με τα σωστά ελαστικά, με το ΚΤΕΟ του ούτε θα ακούσω ποτέ από το στόμα του οργάνου ότι συμφωνεί μαζί μου που πήγαινα με 180 με αυτό το αυτοκίνητο που πατάει διαφορετικά, που κολλάει στο δρόμο, που σου δίνει και έχει μια απίστευτη ασφάλεια σε σχέση με ένα κουβαδάκι... (Σόρρυ για το οφτόπικ)
MANOS_BLUE is offline  
Old 08-07-2008, 06:43 AM
  #533  
Registered User
 
Stradale's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Location: Ioannina
Posts: 4,901
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Stradale is offline  
Old 08-16-2008, 04:09 AM
  #534  
Registered User
 
kriti2000's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 43
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

ξερει κανεις απο τι υλικο ειναι φτιαγμενη η κουκουλα στο s?γιατι παραγγειλα μια απο αμερικη και με ρωτησαν απο τι υλικο 8α την ηθελα.απο cloth or honda twill.
kriti2000 is offline  
Old 08-16-2008, 04:55 AM
  #535  
Registered User
 
patriot_S2K's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Location: Glyfada
Posts: 636
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

vinilio
patriot_S2K is offline  
Old 08-16-2008, 09:33 AM
  #536  
Registered User
 
kordelinos's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 645
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Ρε παιδια συγγνώμη κιόλας αλλα πάτε καλααααααααααααααα?????τι τιμες είναι αυτές που βάλατε μεμβράνες??????θα τρελαθ'ω......εγώ έβαλα lhummar εδώ στη χαλκιδα με 70 ευρώ τα 3 τζαμάκια...όχι μπροστινό...ελάτε εδω οσοι θελετε..το παλικάρι μου έδωσε και βεβαίωση..όποιος θέλει ας επικοινωνήσει μαζί μου για να κανονισουμε..και έλεγα οτι στη χαλκιδα είναι κλέφτες..ΠΑΝΤΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑΣ ΚΛΕΦΤΗΣ!!!!!
kordelinos is offline  
Old 08-16-2008, 11:55 PM
  #537  
Registered User

 
ThanasiS2K's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 5,094
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Kriti2000 einai honda twill.Cloth einai yfasmatini opws sta miata kai sta z4 gia paradeigma.Dixnei poiotika kalhtero kai pio mayro alla thelei kai perissoteri synthrisi.To s2000 exei binilio apo thn mana tou.
Kordelino kai egw sthn lumar ebala mebranes kai gia ta 2 tzamia giati pisw exw zelatina mou phra 54E opote ta 70 pou les gia ta 3 mou fenonte telios logika.
ThanasiS2K is offline  
Old 08-17-2008, 10:50 AM
  #538  
Registered User
 
kordelinos's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 645
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

προεδρε την αεροτομή πίσω απο που την πηρες??θα χαρω αν βοηθησεις..καλα να περνατε..
kordelinos is offline  
Old 08-17-2008, 11:19 AM
  #539  
Registered User

 
energetic's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Location: Athens, Greece, Europe, Earth, Universe
Posts: 30,033
Likes: 0
Received 2 Likes on 2 Posts
Default

Η αεροτομη στο κοκκινο S2000 ειναι μαμα της Honda για τα μοντελα χρονολογιας 00-03. Ηταν ηδη στο S οταν το πηρα. Μπορεις να την αγορασεις απο Honda Ελλαδας ή απο εξωτερικο.
energetic is offline  
Old 08-18-2008, 02:58 AM
  #540  
Registered User

 
ThanasiS2K's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 5,094
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Pise aerotomh apo sarakaki ypologize kana 650ari eyrw.
Alliws ebay
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Honda-00-05...sspagenameZWD1V
Me metaforika kana 150ari eyrw. Alla den einai h gnhsia.
H diafora basiki einai oti thn gnhsia thn paraggelneis kai me kwdiko xrwmatos etoimh gia topothetisi.Apo to ebay erxete abafth.
Ypopsin kai stis 2 periptwseis kaneis trypes sto kapo.
Energetic kai egw me to amaksi mazi thn phra Pantos 650 den tha eskaga me tipota gia ena komati plastiko.
ThanasiS2K is offline  


Quick Reply: ΑΜΑΞΩΜΑ - ΚΟΥΚΟΥΛΑ



All times are GMT -8. The time now is 07:42 AM.