Αμάξωμα - Κουκούλα - Εσωτερικό Συζητηση σχετικα με το αμαξωμα, κουκουλα, εσωτερικο, καθως και λυσεις, επιδιορθωσεις και βελτιωσεις

S2000+Καλιμπρα=?

Thread Tools
 
Old 01-15-2011, 06:47 AM
  #11  
Registered User

 
avagr's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 36
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Αν η αντιπροσωπεία σου είπε 8-9, όντως σε φανοποιό εκτός, το κόστος θα είναι κανα 3άρι παρακάτω. Ψάξε βρες καλό φανοποιό που θα είσαι σίγουρος ότι κάνει καλή δουλειά και αν τα λεφτά είναι εκεί προχώρα. Για μένα τα 10000 ήταν το όριο για να επισκευάσω το δικό μου. Αν δεν βρεις καλό μάστορα άστο. Οι περισσότερες πιθανότητες είναι το αμάξι να πηγαίνει σαν κάβουρας μετά.
Old 01-15-2011, 10:59 AM
  #12  
Registered User
 
Antwnis's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Location: athina
Posts: 116
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Επειδη ειχα ενα τρακαρισμα κ εγω προσφατα,μετα απο παρα πολυ ψαξιμο και αφου ειμαι στο χορο [ο πατερας μου ειναι φανοποιος στα κεντρικα της νισσαν] κ μετα απο πολλες συζητησεις,αφου ειχα κ εγω παρομοιο προβληματισμο,καταληξαμε οτι το μπροστινο μερος δεν ειναι τοσο προβλημα [καθαρα μετωπικη η συγκρουση] αφου μπορεις να αλλαξεις ολη την μπροστινη γεφυρα και το αμαξι οντος να πλησιαζει στο απολυτο του εργοστασιακου. Αν η συγκρουση ειναι πλαγιομετωπικη η στο πλαι και εχει παρει η κεντρικη καμπινα τοτε οι πιθανοτητες να πλησιασει την αρχικη κατασταση το αμαξι δεν ειναι οι υπερ σου. Το να παραθεσω και εγω οτι πρεπει να βρεις πολυυυυυυυ καλο φανοποιο με πολυ ορεξη και χρονο για να ασχοληθει ειναι περιττο αφου ηδη εχει αναφερθει.

Τελος [μιας και μαλλον σας κουρασα],ο φιλος που μας φτιαχνει το αμαξι [και σου τονιζω οτι η κεντρικη καμπινα που μετρηθηκε ηταν αθικτη] μου ανεφερε οτι αν δεν ειμασταν φιλοι δεν θα αναλαμβανε ποτε τετοιο αυτοκινητο,αφου χρειαζονται πολλες πολλες πολλες ωρες μετρηματος για να γινει σωστη δουλεια.

Οσο για το τι σου ειπαν στη χοντα μην ασχολεισαι,εμενα μου το ειχαν βγαλει 14χιλ το τρακαρισμα και μου κοστισε 3+ με πρωσοπικες εργασιες βεβαια.

Καλη τυχη και καλο κουραγιο σε οτι και αν αποφασισεις και οτιδηποτε χρειαστεις ειμαι εδω να σε βοηθησω με την -ασχημη- εμπειρια που απεκτησα.
Old 01-16-2011, 05:28 AM
  #13  
tha
Registered User

Thread Starter
 
tha's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 37
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Παιδια ευχαριστω πολυ για ολες τις πληροφοριες!Θα κατσουμε να λυσουμε ολο το αμαξι αφου ετσι κι αλλιως αν δεν φτιαχτει θα πουληθει ανταλλακτικα για να δουμε ακριβος τι εχει γινει,γιατι μπορει να υπαρχουν πραγματα που δεν φαινονται με την πρωτη ματια.
το χτυπημα ειναι ολο στο πλαι,επανω στον τροχο ακριβος,μπροστα δεν εχει σπασει ουτε ο προφυλακτηρας.Αλλα εχει στραβωσει η πλευρα αυτη μαζι με τον θολο.Ειδωμεν!
Old 01-16-2011, 08:14 AM
  #14  
Registered User

 
SBIT's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Don't know yet!
Posts: 2,421
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Όλα όσα σου είπαν τα παιδία παραπάνω είναι πολύ σωστά και συμφωνώ απόλυτα ότι 1) εκτός Honda θα το κάνεις φθηνότερα 2) για να το κάνεις πρέπει να βρείς γάτο φανοποιο 3) ότι και να γίνει όσο γάτος και να είναι το τρακάρισμα θα φαίνεται. Από εκεί και πέρα θα ήθελα να κάνω 2 ερωτήσεις. Από το μπαμ είχατε κανένα ψιλοράγισμα στο μπαμπριζ? και έχετε δεί αν η πλάτη του μοτέρ από την πλευρα του τρακαρίσματος δεν έχει τραβήξει ζόρυ - τσακίσει (εννοώ την λαμαρίνα μεταξύ μοτέρ και καμπίνας?
Old 01-16-2011, 09:17 AM
  #15  
tha
Registered User

Thread Starter
 
tha's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 37
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Επειδη το χτυπημα ειναι σχετικα μπροστα δεν φαινεται να εχει κατι πισω απο το μοτερ που λες.Βεβαια αν δεν βγει το μοτερ και να μετρηθει το αμαξι ποτε δεν ξερεις.Παντως το παρμπριζ ειναι κομπλε,οι πορτες ανοιγοκλεινουν κανονικα,αεροσακοι δεν εχουν ανοιξει,πισω που εχει χτυπησει λιγο το καπο ανοιγει κανονικα και η κουκουλα φαινεται κομπλε.
Related Topics
Thread
Thread Starter
Forum
Replies
Last Post
DimitrisThess
Αγοραπωλησίες
2
04-23-2014 03:47 AM
Heli2000
Έλληνες Ιδιοκτήτες S2000 / Greek S2000 Owners
17
04-28-2009 01:25 PM



Quick Reply: S2000+Καλιμπρα=?



All times are GMT -8. The time now is 07:29 AM.