Γενικά Θέματα εκτός S2000 For all Off Topic posts

ΔΙΑΦΟΡΑ ΘΕΜΑΤΑ - CHAT TOPIC V

Thread Tools
 
Old 08-26-2011, 12:26 AM
  #2021  
Registered User

 
lalakis2000's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Ego edo dipla meno...
Posts: 6,602
Likes: 0
Received 1 Like on 1 Post
Default

Πέτρο για δες λίγο τα PM σου αγορίνα μου!

Έχω στείλει προδιαγραφές για το θερμοστάτη.
lalakis2000 is offline  
Old 08-27-2011, 11:51 AM
  #2022  
Registered User
 
vtecas's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Location: ATHENS nomizo....
Posts: 1,485
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Αντώνη...ρε φίλε,με έβαλες σε πειρασμό σήμερα....αυτό το γαμημένο το χταπόδι..πωπω....πεντανόστιμ ο ρε συ...τι διάολο...πως το είχες ψήσει ?? άρχισα να ψάχνω...πήγα μία από ΑΒ...τσίφος,πέρασα από Σκλαβενίτη,επίσης τζίφος...είχαν κάτι μικρά,με μικρές βεντούζες. ..για Μαρινόπουλο,ατλάντικ,γαλαξ ία...δεν το συζητώ.....χάλια σου λέω....
vtecas is offline  
Old 08-28-2011, 11:02 PM
  #2023  
Registered User

 
lalakis2000's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Ego edo dipla meno...
Posts: 6,602
Likes: 0
Received 1 Like on 1 Post
Default

Είμαι κεφάτος,

Ψωνίζω από Βερόπουλο

Έτσι είναι οι πειρασμοί, είσαι ήσυχος, μέχρι που μια μέρα, ανακαλύπτεις κάτι που δεν ήξερες.

Και μετά τίποτε πια δεν είναι το ίδιο

Καλημέρα.
lalakis2000 is offline  
Old 08-29-2011, 01:42 AM
  #2024  
Registered User
 
uma_chikara's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Location: athens
Posts: 4,828
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Bαριέμαι πλέον να πατήσω έστω κι ένα κουμπί στο πληκτρολόγιο, σε αυτό το φόρουμ..
uma_chikara is offline  
Old 08-29-2011, 02:09 AM
  #2025  
Registered User
 
vtecas's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Location: ATHENS nomizo....
Posts: 1,485
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Αγαπητέ Ηλία ή ψηλέ ή Uma ή .....καλώς όρισες από τις σωματικές ή νοητικές σου διακοπές....το ίδιο επιθυμώ - την επιστροφή δηλαδή -και δια τα υπόλοιπα μέλη....το φόρουμ σε χρειάζεται,όπως και όλα τα υπόλοιπα αγαπητά μέλη....

Ρε δεν αφήνετε τις παπαριές και πείτε μιά καλημέρα...έχει γίνει τάφος εδώ μέσα το μαγαζί...άντε !!!! για να μαζευόμαστε...
vtecas is offline  
Old 08-29-2011, 03:52 AM
  #2026  
Registered User
 
uma_chikara's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Location: athens
Posts: 4,828
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Καλημέρα λοιπόν..
Σχετικά με την πηγή της βαρεμάρας λοιπόν θα ήθελα να πω ότι κάθε μέρα που περνάει εδώ μέσα, επαναλαμβανόμαστε..
Για να εξηγήσω..
Αυτό που με είχε κάνει να ενδιαφέρομαι για το forum αρχικά, ήταν το γεγονός ότι γίνονταν αρκετά εποικοδομητικές συζητήσεις.
Τα μέλη είχαν απόψεις τις οποίες τεκμηρίωναν και καταλήγαμε σε ενδιαφέροντα συμπεράσματα.
Πλέον, τα μόνα που βλέπω είναι ποστς τύπου "έχω βρει ένα πολύ καλό ap2 με 10.000 και υπολογίζω με 12.000 να του έχω βάλει αναρτήσεις, hardtop, ζάντες, εξάτμιση, εισαγωγή, εγκέφαλο, compressor κ.ο.κ", ή "αγόρασα ένα s και θέλω να το κάνω να ράβει ό,τι κινείται.. τί να βάλω?? Είναι καλό χταπόδι το DC?"
Δέκα χιλιάδες φορές οι ίδιες ερωτήσεις και από κάτω οι ίδιες απαντήσεις όλα μαζί σε ένα εκπληκτικό "ντεζΖαβού" περιβάλλον που σαν κερασάκι στην τούρτα, οι φίλοι μας οι Αμερικάνοι θέλησαν να "αναβαθμίσουν" επειδή κάτι τους χαλούσε...

M'αυτά και μ'αυτά, λοιπόν έχω αρχίσει και κουράζομαι..ξενερώνω, πώς το λένε ;! Κι εγώ και πολλοί άλλοι, παρά το γεγονός ότι ο Λαλάκης προσπαθεί με τον τρόπο του να κρατήσει ψηλά το διαδικτυακό λάβαρο του S2ki.gr.

Δε λέω..διακοπές.. και το ίντερνετ είναι ίσως το τελευταίο πράγμα που θα σκεφτεί κάποιος, αλλά δε θεωρώ ότι αυτή η νωχελικότητα οφείλεται στα μπάνια του λαού.

Άλλο τώρα.. μικρό μεν, ενοχλητικό δε..

Ορθογραφία : ουσ θ ορθογραφία [orθoɣra'fia] - η σωστή γραφή των λέξεων

Θέλεις να γράψεις τον πόνο σου, σε καταλαβαίνω.. κατανοώ επίσης ότι κανείς δεν είναι τέλειος και πολλές φορές μας ξεφεύγουν πράγματα.. ακόμη κι εγώ που το παίζω έξυπνος, δεν έχω βγάλει λίγα ματάκια κατά καιρούς.. προσπάθησε όμως να περιορίσεις όσο γίνεται τα ορθογραφικά σου, ώστε σε μία πρόταση να μην υπερβαίνουν τα 2-3..
Λυπήσου τους ανθρώπους που διαβάζουν και έχουν όλη την καλή διάθεση να σε βοηθήσουν..

Αν βρω κουράγιο, θα ξαναμπώ να γράψω 1-2 σειρούλες..

Τέλος, θα ήθελα να πω ότι σας αγαπώ πολύ και να μη με παρεξηγείτε για τις παραξενιές μου.. απλά αναπολώ τις παλιές καλές μέρες, που δεν ήθελα να χάσω ούτε πόστ από εδώ μέσα..
uma_chikara is offline  
Old 08-29-2011, 05:34 AM
  #2027  
Registered User

 
lalakis2000's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Ego edo dipla meno...
Posts: 6,602
Likes: 0
Received 1 Like on 1 Post
Default

Θα θελα, αφού ευχαριστήσω και το Λιάκο και τα άλλα παιδιά που δείχνουν την αγάπη τους σε μένα και στα ανάλαφρα που κατά καιρούς γράφω έτσι για να περνάμε λίγο πιο ευχάριστα, να πω ότι λογικά τα πράγματα έρχεται κάποια στιγμή που ωριμάζουν...και μέσα μας αλλά και εκτός...

Έτσι το φόρουμ τώρα περνάει την ώριμη εποχή του...δε γράφονται πολλά - και πόσα να γραφτούν πια, το χουμε κάνει φύλλο και φτερό το αμάξι - πολλοί από τους παλιούς, του σκληρού, του ημίσκληρου και του μαλακού πυρήνα έχουν πουλήσει το αμάξι, και το μόνο που μένει είναι να διαφωτίζουμε που και που κανα νέο μέλος, που και τότε δηλαδή τους παραπέμπουμε στα ήδη γραμμένα...

Εν ολίγοις, δε μας φταίει το φόρουμ...αυτή είναι η εξέλιξη των πραγμάτων... (για θέματα ορθογραφίας δεν μπορώ να πω κάτι αφού μου δίνουν τροφή για σχόλια χεχεχε )

Ωστόσο, το σημαντικό είναι ότι εκτός φόρουμ βρισκόμαστε, τα λέμε, συναντήσεις, πίστες, εκδρομές, όπου και όσο μπορεί ο καθένας, στους καιρούς που ζούμε...

Και καλύτερα έτσι για μένα...γιατί καλό το ίντερνετ...αλλά λάιβ έχει άλλη χάρη ρε παιδί μου...

Δηλαδή, είναι αλλιώς να σου λέει ο Ηλίας πως μπαίνει στις στροφές, με τι ευθυγράμμιση κλπ, και αλλιώς να σαι μέσα εκείνη την ώρα...

Κι αλλιώς να μπαίνεις στον ΤΟΠΟ ΛΑΤΡΕΙΑΣ, κι αλλιώς να το λατρεύεις ζωντανά βλέποντάς το και ακούγοντάς το μαζί με τα άλλα να σκίζει το Πήλιο, πηγαίνοντας με ντάλα ήλιο, μεσημεριάτικα, κομβόι με άλλους 10 υπερήρωες και τις γυναίκες τους, και ένα τρελό Λαλάκη να δείχνει το δρόμο προς το Μυλοπόταμο...

Γιατί όπως λέει και ο Γκρεμάκις, αυτά μένουν

Σας φιλώ.

Υ.Γ. Την επόμενη φορά όλοι με μαγιώ
lalakis2000 is offline  
Old 08-29-2011, 06:01 AM
  #2028  
Registered User

 
lalakis2000's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Ego edo dipla meno...
Posts: 6,602
Likes: 0
Received 1 Like on 1 Post
Default

Ωριμότητα στο φόρουμ σημαίνει:

Ο Λαλάκης δεν ταλαιπωρεί πλέον τους COs με άσχετα τόπικ όπου να ναι.

Κι ακόμη και όταν το κάνει (γιατί παιδί είναι κι αυτό, να παίξει θέλει, τι να το κάνεις, να το μαλώσεις, δεν κάνει ) τότε οι COs λένε δε βαριέσαι άστον μωρέ τώρα ή του κλείνουν το μάτι με νόημα και αυτός κάνει αυτό που πρέπει και μαζεύεται.

Εντάξει, πάνε οι παλιές εποχές που γινόμασταν @@@@άνα αλλά μ αρέσει καλύτερα τώρα. Έχει άλλη χάρη η ωριμότητα. Άλλο αέρα. Παριζιάνικο.

Άλλωστε, όπως θα λεγαν και κάποια senior members (τα οποία δεν κατονομάζω για ευνόητους λόγους αλλά έχουν την απαιτούμενη εμπειρία )

τα ώριμα φρούτα είναι και τα πιο ζουμερά
lalakis2000 is offline  
Old 08-29-2011, 07:57 AM
  #2029  
Registered User
 
vtecas's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Location: ATHENS nomizo....
Posts: 1,485
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Ηλία...στην αρχή πίστεψα ότι μας το έριξες το κλάσιμο,αλλά τελικά ..
Προχθές το απόγευμα,ακριβώς αυτό συζητάγαμε με τον Αντουάν,εγώ αν και νεότερος,μπήκα σε ένα κλαμπ που έβραζε από ζωντάνια....και τους τελευταίους μήνες...
Βέβαια ο Αντώνης ήταν κατατοπιστικότατος,όπως κι εδώ....ωστόσο,ότι δικαιολογία και να υπάρχει,η κατάσταση δεν είναι ευχάριστη.Οπότε ,έστω και αυτή η καλημέρα.....κάτι κάνει...και ελπίζω να γίνουν πολλές,τώρα που θα επιστρέψουν κι όσοι έχουν μείνει
vtecas is offline  
Old 08-29-2011, 11:15 PM
  #2030  
Registered User

 
lalakis2000's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Ego edo dipla meno...
Posts: 6,602
Likes: 0
Received 1 Like on 1 Post
Default

Την καλημέρα μου.

Άντε να ρίξει κανα χιονάκι να πάρουμε με τον Άρη τα βουνά.

Άρη να χαίρεσαι τη σύζυγο.
lalakis2000 is offline  


Quick Reply: ΔΙΑΦΟΡΑ ΘΕΜΑΤΑ - CHAT TOPIC V



All times are GMT -8. The time now is 02:00 PM.