Γενικά Θέματα εκτός S2000 For all Off Topic posts

offtopic ..super anekdoto

Thread Tools
 
Old 07-26-2006, 02:05 AM
  #11  
Registered User

Thread Starter
 
geolyk's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Paphos-Cyprus
Posts: 683
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Ενας τσιγκούνης πάει να βάλει βενζίνη και λέει στον βενζινά:

- Να μου βάλεις 5 σταγόνες βενζίνη και 3 σταγόνες λάδι.

Και ο βενζινάς:

- Να σου βήξω και λίγο μέσα στα λάστιχα;
Old 07-26-2006, 02:10 AM
  #12  
Registered User

Thread Starter
 
geolyk's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Paphos-Cyprus
Posts: 683
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Κυριακάτικο πρωινό στην κουζίνα και η σύζυγος τηγανίζει αυγά. Ο σύζυγος, αγουροξυπνημένος, ετοιμάζει τον καφέ, πίνει μια γουλιά και μετά πάει και στέκεται ακριβώς δίπλα από την σύζυγο, παρατηρώντας προσεκτικά τα αυγά. Πίνει άλλη μια γουλιά καφέ.... και αρχίζει να φωνάζει πανικόβλητος:

"Πρόσεχε...ΠΡΟΣΕΧΕ! Βάλε κι άλλο βούτυρο! Θεούλη μου! Έχεις βάλει πολλά μαζί στο τηγάνι! ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ! Γύρνα τα. Γύρνα τα ΤΩΡΑ! Χρειάζονται κι άλλο βούτυρο. Μα πού θα βρούμε κι άλλο ΒΟΥΤΥΡΟ; Ωραία... Μη, ΠΡΟΣΕΧΕ, θα σου ΚΟΛΛΗΣΟΥΝ! Προσεχτικά... ΠΡΟΣΕΧΤΙΚΑ! Σου είπα ΠΡΟΣΕΧΕ! Ποτέ δεν μ'ακούς εμένα... ΠΟΤΕ! Γρήγορα! Γύρνα τα ΓΡΗΓΟΡΑ! Είσαι τρελή; Τα έχεις παίξει; Μην ξεχάσεις να τα αλατίσεις, όλο το ξεχνάς το αλάτι. Βάλε αλάτι. ΑΛΑΤΙ! ΒΑΛΕ ΑΛΑΤΙ ΣΟΥ ΕΙΠΑ!"

Η γυναίκα έχει μείνει αποσβολωμένη. "Τι έπαθες άνθρωπε μου; Τι φωνάζεις μέσα στο αυτί μου;"

Ο σύζυγος ξαφνικά ηρεμεί τελείως και απαντάει...

"Ήθελα να σου δείξω πώς είναι να σε έχω συνοδηγό όταν οδηγάω."
Old 07-26-2006, 02:16 AM
  #13  
Registered User

Thread Starter
 
geolyk's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Paphos-Cyprus
Posts: 683
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Παει ένας τύπος με ένα Yugo στο συνεργείο και λέει στο μηχανικό:

- Καλημέρα,θα ήθελα να μου βάλετε ένα κινητήρα 2000cc

- Εντάξει.

- Επίσης θα ήθελα air-condition και ABS.

- Εντάξει,λέει ο μηχανικός

- Επίσης θέλω αεροτομές, ηλεκτρικές κλειδαριές και ζάντες αλουμινίου.

- Συμφωνεί ο μηχανικός.

O τύπος τον ρωτά πότε θα είναι έτοιμο το Yugo του.

- Έλα σε κανένα μισάωρο, του κάνει ο μηχανικός.

- Σε ένα μισάωρο!!;; Δε μου λες μαλακίες τώρα;

Και ο μηχανικός:

- Μαλακίες λέω, αλλά εσύ άρχισες πρώτος!
---------------------------------------------------------------------------------
Ένας παπάς κι ένας καλόγερος στέκονται στην άκρη του δρόμου κρατώντας ένα πανώ που γράφει:

"Το τέλος είναι κοντά. Αλλάξτε δρόμο πριν να είναι πολύ αργά!"

Περνάει το πρώτο αυτοκίνητο κι ο οδηγός του βγάζει το κεφάλι έξω απ το παράθυρο και φωνάζει:

-Τραβάτε σπίτια σας μουρλοπαπάδες, και πατάει γκάζι.

Δεν περνάνε 5 δευτερόλεπτα και ακούγεται φρενάρισμα και στο τέλος ένα τρομερό μπαμ, οπότε γυρίζει ο παπάς στον καλόγερο και λέει:

-Ρε συ, μήπως θα έπρεπε να γράψουμε καλύτερα: "Προσοχή, πεσμένη γέφυρα";
------------------------------------------------------------------------------
Πέντε Έλληνες είναι μέσα σε ένα Audi Quattro. Φτάνουν στα ελληνοαλβανικά σύνορα. Ο αστυνομικός του τελωνείου, τους σταματάει και τους λέει:

"Φοβάμαι πως είναι παράνομο να είστε πέντε σε ένα Quattro".

"Τι εννοείτε είναι παράνομο;" ρωτούν οι Έλληνες.

"Quattro σημαίνει 4" απαντά ο Αλβανός.

"Quattro είναι το όνομα του αυτοκινήτου," του λέει ο οδηγός. "Να, δείτε τα χαρτιά μου: αυτό το αυτοκίνητο είναι σχεδιασμένο για πέντε άτομα."

"Εεεε! Σιγά μην ψαρώσω," απαντά ο Αλβανός. "Quattro σημαίνει τέσσερα. Είστε πέντε άτομα στο αυτοκίνητο, άρα, είστε παράνομοι."

Ο οδηγός του λέει εκνευρισμένος:

"Ανεγκέφαλε! Φώναξε τον διευθυντή σου γρήγορα!Θέλω να μιλήσω με κάποιον που έχει υψηλότερο δείκτη νοημοσύνης!!!"

"Συγνώμη", απαντά ο Αλβανός, "ο διευθυντής είναι απασχολημένος αυτή τη στιγμή με δυο τύπους σ' ένα Fiat Uno".
Old 07-26-2006, 02:21 AM
  #14  
Registered User

Thread Starter
 
geolyk's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Paphos-Cyprus
Posts: 683
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Πάει ένας τύπος στο συνεργείο για κάποια βλάβη που έχει στο αυτοκίνητό του. Βρίσκει τον μάστορα ελεύθερο και τον ρωτάει:

- Ρε μάστορα έχω ένα πρόβλημα...

- Τι πρόβλημα; του απαντάει αυτός.

- Να, καθώς πηγαίνω στην Εθνική Οδό με 220 χιλιόμετρα, στο πίσω παρμπρίζ ακούω ένα Τακ, Τακ, Τακ...

Και ο μάστορας του απαντά:

- Δεν είναι τίποτα. Ο χάρος σε προειδοποιεί να ελαττώσεις ταχύτητα.
Old 07-26-2006, 02:30 AM
  #15  
Registered User

Thread Starter
 
geolyk's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Paphos-Cyprus
Posts: 683
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

AUDI: Another Ugly Deutsche Invention

BMW: Brings Me Women but Breaks My Wallet

FIAT: Failure in Italian Automotive Technology

FORD: Fast Only Rolling Downhill

SAAB: Shape Appears Ass-Backwards

HYUNDAI: Hope You Understand Nothing's Driveable And Inexpensive...

SUBARU: Screwed Up Beyond All Repair Usually

VOLVO: Very Odd Looking Vehicular Object

PORSCHE: Proof Of Rich Spoiled Children Having Everything


honda den exei
Old 07-26-2006, 02:33 AM
  #16  
Registered User

Thread Starter
 
geolyk's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Paphos-Cyprus
Posts: 683
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Πώς βγήκε το όνομα Yugo;

Οταν ήταν σε φάση δοκιμής τσακωνόντουσαν οι τεχνικοί ποιος θα το δοκιμάσει. Και έλεγε ο ένας στον άλλο: "You Go! Not me!"
Old 07-26-2006, 02:33 AM
  #17  
Registered User

Thread Starter
 
geolyk's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Paphos-Cyprus
Posts: 683
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Γιατί το πίσω τζάμι του Zastava Yugo είναι θερμαινόμενο;

Για να ζεσταίνονται τα χέρια αυτού που σπρώχνει!
Old 07-26-2006, 02:34 AM
  #18  
Registered User

Thread Starter
 
geolyk's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Paphos-Cyprus
Posts: 683
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Ενας τύπος σε ένα ταξί θέλει να πει κάτι στον ταξιτζή. Όπως είναι από πίσω του λοιπόν, κάνει λίγο μπροστά και τον χτυπάει ευγενικά στον ώμο με τα δάχτυλα. Ο ταξιτζής τρελαίνεται! Χάνει τον έλεγχο του αυτοκινήτου, πέφτει πάνω σε ένα σκουπιδοτενεκέ, ανεβαίνει στο πεζοδρόμιο, περνάει

ξυστά από μία γριούλα, και σταματάει λίγα εκατοστά μπροστά από μία βιτρίνα σε ένα μαγαζί.

Γυρίζει στον πελάτη έξαλλος και του λέει:

"Είσαι τρελός; Κόντεψα να πάθω καρδιακή προσβολή!"

"Μα κύριε, απλά σας ακούμπησα λίγο στον ώμο για να σας μιλήσω!"

"Ναι, ξέρετε, δίκιο έχετε, αλλά είναι η πρώτη μέρα που δουλεύω ταξιτζής. Τα τελευταία εικοσιπέντε χρόνια οδηγούσα νεκροφόρα!"
Old 07-26-2006, 02:56 AM
  #19  
Registered User

Thread Starter
 
geolyk's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Paphos-Cyprus
Posts: 683
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Κάποιος προσπαθώντας να ξεπαρκάρει δίνει μια γερή κοπανισιά στον μπροστινό του. Επειδή όμως στο απέναντι πεζοδρόμιο περίμεναν κάποιοι το λεωφορείο και τον είχαν δει, κατεβαίνει και αρχίζει να γράφει σημείωμα στο αυτοκίνητο που χτύπησε:

"Φίλε, κατά λάθος σου χτύπησα το αυτοκίνητο και απέναντι είναι κάποιοι μαλάκες που νομίζουν ότι τώρα σου γράφω την ασφάλειά μου και το τηλέφωνό μου..."
--------------------------------------------------------------------------------
Tαξίδευε κάποιος με το αυτοκίνητό του από την Αθήνα πρός τη Θεσσαλονίκη.

Κάπου στο ύψος της Μαλακάσας, του πετάγεται ένας τύπος ντυμένος από την κορυφή ως τα νύχια στα κόκκινα και του κάνει νόημα να σταματήσει. Και μόλις σταματάει, πλησιάζει στο παράθυρο και του λέει:

- Γειά σου φίλε, είμαι ο μαλάκας με τα κόκκινα και πεινάω. Εχεις τίποτα φαγώσιμο;

Παραξενεύεται ο άνθρωπός μας με το παρανοικό της όλης φάσης, αλλά τον λυπάται και του δίνει ένα σάντουιτς που είχε μαζί του.

Μερικά χιλιόμετρα παρακάτω, εκεί κοντά στις στροφές της Μαλαισίνας, του πετάγεται και τον σταματάει ένας άλλος κωμικός τύπος ντυμένος όλος στα πράσινα. Σκύβει κι αυτός στο παράθυρο και του λέει:

- Φίλε μου γειά σου. Εγώ είμαι ο μαλάκας με τα πράσινα και πεθαίνω της δίψας. Δώσε μου κάτι να πιω σε παρακαλώ.

Τι να κάνει ο οδηγός, σκέφτεται "Θα δραπέτευσε καμμιά φουρνιά τρελλών από το Δαφνί", αλλά είναι και πονόψυχος και του δίνει μια Coca που είχε στο αμάξι.

Δεν προλαβαίνει να φτάσει στα Καμμένα Βούρλα και εκεί στον Αγιο Κωνσταντίνο, νάσου ένας άλλος ανάλογος τύπος ντυμένος στα μπλέ. Το έχει συνηθίσει πια το παρανοϊκό σκηνικό ο ήρωάς μας, οπότε μόλις ο μπλέ μαρέν άνθρωπος πλησιάζει στο παράθυρο, του λέει βιαστικά:

- Ξέρω, ξέρω είσαι ο μαλάκας με τα μπλέ. Λέγε τι θέλεις.

- Άδεια και δίπλωμα!

-------------------------------------------------------------------------------
Ήταν μέσα στο αυτοκίνητο ένα ζευγάρι και τρέχανε με 60 χλμ.... Κάποια στιγμή λέει η γυναίκα:

- Μήτσο μου το ξέρω ότι είμαστε παντρεμένοι εδώ και 20 χρόνια αλλά θέλω διαζύγιο...

Ο Μήτσος δεν λέει τίποτα απλά αυξάνει ταχύτητα και φτάνει τα 70.

Η γυναίκα του λέει:

- Θέλω να χωρίσουμε επειδή τα έχω με τον καλύτερο φίλο σου και είναι και καλύτερος εραστής...

Ο Μήτσος αρχίζει και θυμώνει άλλα δεν λέει τίποτα,απλα αυξάνει ταχύτητα και φτάνει τα 80χλμ. Η γυναίκα του συνεχίζει...

- Θέλω το σπίτι και τα παιδιά...

Ο Μήτσος δεν μιλάει και αυξάνει ταχύτητα στα 90 χλμ....

- Θέλω όλες τις καταθέσεις και όλες τις πιστωτικές...

Ο Μήτσος φουλάρει στα 100 και κατευθύνεται προς ένα τοίχο, οπότε και απορημένη η γυναίκα του τον ρωτάει...

- Εσύ Μήτσο δεν θέλεις τίποτα;

Και εκείνος απαντάει λίγο πριν χτυπήσουν τον τοίχο...

- Έχω όλα όσα χρειάζομαι.

Και εκείνη ρωτάει:

- Τι έχεις Μήτσο;

Και απαντάει εκείνος:

- Τον αερόσακο!!!!
--------------------------------------------------------------------------------
Σε ένα δρόμο διπλής κατευθύνσεως τρακάρουν δύο αμάξια (μετωπικά). Βγαίνει ο ένας οδηγός τσατισμένος και λέει στον άλλο οδηγό:

- Ρε συ στραβομάρα έχεις;

Και απαντά ο άλλος:

- Γιατι ρε φίλε δεν σε πέτυχα;
----------------------------------------------------------------------------------
Ένα χέρι στο τιμόνι, ένα χέρι έξω από το παράθυρο: Chicago

Ένα χέρι στο τιμόνι, ένα χέρι στην κόρνα: New York

Ένα χέρι στο τιμόνι, ένα χέρι στην εφημερίδα και το πόδι μονίμως κολημένο στο γκάζι: Boston

Και τα δύο χέρια στο τιμόνι, μάτια κλειστά και τα δύο πόδια στο φρένο, τρέμοντας από φόβο: Κινέζοι, αλλά οδηγώντας στην Kalifornia

Και τα δύο χέρια στον αέρα, χειρονομώντας, και τα δύο πόδια στο γκάζι, κεφάλι γυρισμένο για να μιλήσει σε κάποιον στο πίσω κάθισμα: Rome

Ένα χέρι στην κόρνα, το άλλο να χαιρετάει, ένα αυτί στο κινητό, το άλλο να ακούει δυνατή μουσική, πόδι στο γκάζι, τα μάτια καρφωμένα σε γυναίκες περαστικές, συζήτηση με κάποιον στο διπλανό κάθισμα: Welcome to Greece!
-----------------------------------------------------------------------------
Φοβερός και τρομερός μηχανόβιος-καμικάζι-κλπ-κλπ μόλις αγόρασε το καινούριο"εργαλείο", μια γυαλιστερή R1..... Η πρώτη λογική σκέψη είναι να πεταχτεί βρε αδερφέ για ένα καφέ εδώ δίπλα, στην Θεσσαλονίκη. Mε τέτοιο εργαλείο, σου λέει ο άνθρωπος, τι είναι 500 χιλιόμετρα... Κρανάκι, μπουφανάκι, γαντάκι, καβάλα στο εργαλείο και βουρ στην εθνική. Εκεί που πήγαινε λοιπόν σκέφτεται ότι είναι ευκαιρία να δει τι τραγούδι λαλάει το μηχάνημα. 150...200...250, ο τύπος είναι στη απόλυτη νιρβάνα και ΜΠΑΜ! ένα σπουργιτάκι καρφώνεται στο κράνος! Πανικός, φρένα και σταμάτημα στην άκρη του δρόμου. Όχι ρε γαμώτο, πάει το καημένο, τι μου 'φταιξε το δύσμοιρο κλπ κλπ.... αλλά ως εκ θαύματος το σπουργιτάκι είναι ακόμα ζωντανό (σε τι κατάσταση είναι, άστο καλύτερα...). Μετά από 2 λεπτά βρίσκεται στο ιατρείο του κοντινότερου κτηνίατρου. Εγχείρηση, οξυγόνο, νυστέρια, μέχρι που βγαίνει ο γιατρός από το χειρουργείο μετά από 3 ώρες και του το παραδίδει στα χέρια μπανταρισμένο. "Μεγάλε, τύχη βουνό, το σώσαμε το καημένο. Τράβα τώρα σπίτι σου και κοίτα να το περιποιηθείς. Βάλτο σε ένα κλουβί με φρέσκο νερό και κανναβούρι και περίμενε να συνέλθει". Βουρ στο σπίτι ο γκαζοφονιάς, βάζει το πουλάκι σε ένα κλουβί με νερό και κανναβούρι και περιμένει... Οι μέρες περνάνε... Μετά από λίγες μέρες, το σπουργιτάκι αρχίζει να συνέρχεται. Ανοίγει το δεξί μάτι και βλέπει τα κάγκελα του κλουβιού. Κλείνει το δεξί μάτι. Ανοίγει το άλλο μάτι, ξαναβλέπει κάγκελα και από την αριστερή πλευρά. Κλείνει και το αριστερό μάτι. Ανοίγει και τα δύο μάτια μαζί και βλέπει γύρω-γύρω κάγκελα και λέει "Όχι ρε πούστη μου, τον σκότωσα...".


pedes telos pisteva na sas aresan
Related Topics
Thread
Thread Starter
Forum
Replies
Last Post
The Raptor
Off-topic Talk
6
02-05-2013 10:38 AM
The Raptor
The Corner
5
01-03-2012 11:56 AM
wantone
Off-topic Talk
1
11-13-2006 01:27 AM
wantone
The Corner
8
08-26-2004 02:42 PM



Quick Reply: offtopic ..super anekdoto



All times are GMT -8. The time now is 10:30 AM.