Ηλεκτρικά Θέματα Συζητηση για ηλεκτρικα θεματα που αφορουν ολο το αυτοκινητο, που συμπεριλαμβανουν ηχοσυστηματα και βελτιωσεις

Προβλημα με τον πολλαπλασιαστη

Thread Tools
 
Old 03-05-2010, 10:32 AM
  #21  
Registered User
 
gmak_s2k's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Hot Topics!!!
Posts: 11,960
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Αν φαίνεται λέει....

Δεν μπορώ να φανταστώ τι θα κάνεις όταν τελικά το πάρει
Old 03-05-2010, 02:51 PM
  #22  
Registered User

 
tomidis's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Location: KASTORIA
Posts: 1,091
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by gmak_s2k,Mar 5 2010, 11:32 AM

Δεν μπορώ να φανταστώ τι θα κάνεις όταν τελικά το πάρει
να σου πω την αληθεια δεν ξερω αν του αρεσουν οι μπανανες αλλα θα ξεκινησω απο κει.. μετα βλεπουμε..οτι γουσταρει το φιλαρακι μου
εχει να χορτασει μπανανουλες
Old 01-05-2011, 06:06 AM
  #23  

 
eddiex's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Piraeus. . .
Posts: 11,536
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Honda... τι περιμενεις..
Old 02-20-2012, 09:15 AM
  #24  
Registered User
 
BilliS 2000's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 134
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Παιδια καλησπερα μια που υπαρχει ηδη τοπικ αν μπορουσε καποιος να με βοηθησει...Και εγω αντιμετωπιζω το ιδιο προβλημα...Τα μπουζι ειναι καινουργια της greddy - ngk τα βγαλαμε και ειναι πενα με σταχτι χρωμα στις ακιδες οποτε απο κει ειμαστε μια χαρα...Λογω ΑΕΜ το αμαξι δεν μπορει να μπει σε διαγνωστικο..Τι συμβαινει ξαφνικα ενω δουλευει κανονικα 3 φορες εως τωρα κανει σαν ατροφια σαν να μην στελνουν ρευμα στα μπουζι και σβηνει..βγαζοντας τον εγκεφαλο και κουνωντας την πλεξουδα με το χερι το αμαξι παιρνει κανονικα αλλα εχει ηδη καψει πολλαπλασιαστη..Γνωστος ηχος σαν τρακτερ...Να προσθεσω κατι την τελευταια φορα ακουγοταν στο γυρισμα της μιζας καποιος πουστης ρελες ...αν καποιος μπορει να βοηθησει εκφερει γνωμη θα εκτιμηθει ιδιαιτερως...
Old 02-20-2012, 09:33 AM
  #25  
Registered User

 
SBIT's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Don't know yet!
Posts: 2,421
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Και εκεί που πηγαίνεις ξαφνικά πατάς γκάζι και αντί να δίνει κόβει κάνει και 2 σκασίματα και μένεις στην άκρη....Φιλε μου το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ. Εμένα χτυπάγανε ρελίΕΔΕΣ. Εβγαζα την μπαταρία χωρίς να βγάλω τον ΑΕΜ περιμενα λίγο και μετά δούλευε κανονικά. Το πήγα στο συνεργείο και από ότι μου είπαν τα παιδιά τσεκάρανε όλους τους ρελιέδες οι οποίοι δεν έδειχναν να έχουν κάτι και απλά τους 'λίπαναν' με ένα σπρέι. Από τότε (εδώ και 3 μήνες) να μην το ματιάσω δουλεύει τζάμι. Καταρχήν θα πρέπει να εντοπίσεις ποιός ρελιές βαράει. Κάτω από το ταμπλό ή μέσα στο μοτερ. Λυπάμαι που θα στο πώ αλλά σε αυτή την περίπτωση πάς ψάχνοντας. Εγώ έφαγα εύκολα 2 μήνες.
Old 02-20-2012, 10:03 AM
  #26  
Registered User
 
BilliS 2000's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 134
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Με φτιαξες την μερα τωρα...Καπως ετσι με το γκαζι απλα ουτε σκασιματα ουτε τπτ απλα σβηνει...Εγω κουναω την πλεξουδα και μετα παιρνει σε ηλεκτρολογο το πηγες?Η μονος ασχοληθηκες?
Old 02-20-2012, 10:17 PM
  #27  
Registered User

 
SBIT's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Don't know yet!
Posts: 2,421
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Το πήγα στο συνεργείο που το πάω μόνιμα και γνωρίζουν και ηλεκτρολογικά και το αμάξι. Ξεκινήσαμε και ψάξαμε σχεδόν όλη την πλεξούδα μήπως έχει φθαρεί πουθενά κανένα καλώδιο και γίνεται κάποιο μικρό βραχυκύκλωμα. Δεν το έκανε και συνέχεια ώστε να μπορέσω να το εντοπίσω. Δεν βρήκαμε τίποτα το πήρα το αμάξι και έφυγα. Μετά από καμια βδομάδα με αφήνει πάλι πάω να το βάλω μπροστά και οι ρελιέδες χορεύαν σε ρυθμούς Ρίο. Και έτσι καταλήξαμε στους ρελιέδες να θέλουν 'λίπανση'. Εσένα τώρα έτσι όπως το λές που κουνάς την πλεξούδα και δουλεέυει κανονικά μου ακούγεται για φθαρμένο καλώδιο που πότε κάνει επαφή και πότε δεν κάνει.
Old 02-21-2012, 01:22 AM
  #28  
Registered User
 
BilliS 2000's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 134
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by SBIT
Το πήγα στο συνεργείο που το πάω μόνιμα και γνωρίζουν και ηλεκτρολογικά και το αμάξι. Ξεκινήσαμε και ψάξαμε σχεδόν όλη την πλεξούδα μήπως έχει φθαρεί πουθενά κανένα καλώδιο και γίνεται κάποιο μικρό βραχυκύκλωμα. Δεν το έκανε και συνέχεια ώστε να μπορέσω να το εντοπίσω. Δεν βρήκαμε τίποτα το πήρα το αμάξι και έφυγα. Μετά από καμια βδομάδα με αφήνει πάλι πάω να το βάλω μπροστά και οι ρελιέδες χορεύαν σε ρυθμούς Ρίο. Και έτσι καταλήξαμε στους ρελιέδες να θέλουν 'λίπανση'. Εσένα τώρα έτσι όπως το λές που κουνάς την πλεξούδα και δουλεέυει κανονικά μου ακούγεται για φθαρμένο καλώδιο που πότε κάνει επαφή και πότε δεν κάνει.
Eτσι μου φαινεται και εμενα γιατι μολις κουναω τα καλωδια παιρνει το θεμα ειναι να μην γινει ζημια στο αμαξι..Οτι ειναι βραχυκυκλωμα ειναι σιγουρα γτ ανοιξα καπω κατευθειαν και ειχε ετσι λιγο καπνο ξερεις απο το τσακ...Το θεμα ειναι να βρεθει γτ δεν λεει να βγαζεις το αμαξι μια στο τοσο και να μενεις...Εχει μηπως κανενας κανα μεταχειρο πολλαπλασιαστη?Σαραντη σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες ο ρελες που χτυπαει σε μενα ειναι καπου μεσα στο κοντερ η κοντα στο δοχειο με τα υγρα φρενων....
Old 02-21-2012, 01:38 AM
  #29  
Registered User

 
SBIT's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Don't know yet!
Posts: 2,421
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Πάντως καλό θα είναι μέχρι να βρείς που είναι το πρόβλημα να μην το δουλεύεις το αμάξι. όχι τίποτα άλλο αλλά μην κάει και κανένας εγκέφαλος ή κάτι άλλο. Αφού το ακούς από εκεί τότε το πιό πιθανό είναι να είναι οι ρελίέδες πάνω από την πεταλιέρα. Ξεκίνα από αυτούς και την καλωδίωσή τους και μετά προχώρα βήμα βήμα. Ο καπνός είδες από που μπορεί να ξεκίνησε? ποιό καλώδιο μπορεί να φούντωσε?
Old 02-21-2012, 01:56 AM
  #30  
Registered User
 
BilliS 2000's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 134
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Oχι ρε γαμωτο απλα ειδα ετσι ελαχιστο καπνο...Να σε ρωτησω εσενα στα ψηλα σου κανε τπτ κοψιματα π.χ 8κ+..?


Quick Reply: Προβλημα με τον πολλαπλασιαστη



All times are GMT -8. The time now is 04:24 AM.