Ηλεκτρικά Θέματα Συζητηση για ηλεκτρικα θεματα που αφορουν ολο το αυτοκινητο, που συμπεριλαμβανουν ηχοσυστηματα και βελτιωσεις

VSA συνεχώς αναμμένη ένδειξη

Thread Tools
 
Old 02-07-2014, 09:00 AM
  #1  
Registered User
Thread Starter
 
kgiannis-rodos's Avatar
 
Join Date: Feb 2014
Posts: 6
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default VSA συνεχώς αναμμένη ένδειξη

Καλησπέρα ,
Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το S2000.
Εδώ και μία εβδομάδα χωρίς να το ζορίσω ή κάνω κάτι ιδιαίτερο στο S2000 μου ανάβει συνεχώς στο ταμπλό το VSA.
Το πήρα στον μηχανικό μου και το πήρε στη Honda για το διαγνωστικό, του έβγαλε το error και σήμερα το ξαναπήρα για δεύτερη διάγνωση και μου αναφέρανε ότι έχει χαλάσει η μονάδα του ABS και ότι θα πρέπει να κοιτάξουμε για μεταχειρισμένη. (για το λόγο ότι καινούργια κάνει ακριβά)
Πως γίνεται καινούργιο το s2000 και να χαλάσει σε 5 χρόνια η μονάδα του ABS? (Το είχα αγοράσει καινούργιο το honda απο αντιπρόσωπο στην Ελλάδα)
Ξέρει κάποιος να προτίνει κάτι περαιτέρω ?
Αν γνωρίζει κάποιος κάτι παραπάνω ή έχει πάθει το ίδιο πρόβλημα ας επικοινωνήσει μαζί μου παρακαλώ.
Old 02-07-2014, 09:45 PM
  #2  
Registered User

 
harri-S-'s Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Location: zakynthos
Posts: 2,415
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

σου αναβει ξαφνικα εν κινηση η ειναι παντα αναμενο?
Old 02-08-2014, 01:22 AM
  #3  
Registered User
Thread Starter
 
kgiannis-rodos's Avatar
 
Join Date: Feb 2014
Posts: 6
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Είναι πάντα αναμμένο και μου αναφέρανε ότι θέλει άλλαγμα η μονάδα όλη του ABS, κάτι που κοστίζει κοντά στα 2000 ευρώ.(Θα δω και για μεταχειρισμένο)
Έχει πάθει κάποιος το ίδιο πρόβλημα;
Με βάση την εγγύηση της Honda(7 χρόνια) υπάρχει περίπτωση μέσω του αντιπροσώπου της honda να γίνει αντικατάσταση του απτη στιγμή που είναι βλάβη που έχει παρατηρηθεί και σε άλλα s2000?
Και επειδή κάτι θα βρούνε οι μαλ**ες να μου πούνε ένα άλλο παλικάρι στο εξωτερικό έκανε επέκταση εγγύησης και του το αντικαταστήσανε με καινούργιο.
Όποιος έχει άποψη για το θέμα ή γνωρίζει κάτι παραπάνω ας δώσει πληροφορίες παρακαλώ.
Καλημερα !
Old 02-08-2014, 01:47 AM
  #4  
Registered User

 
harri-S-'s Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Location: zakynthos
Posts: 2,415
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

κ μενα μου το κανει αυτο αλλα οχι συνεχωμενα.αναβει για 3δ κ μετα σβηνει... μ αλλον ομως ειναι διαφορετικο το προβλημα.. ευχομαι να βρεις την ακρη κ να μην ειναι αυτο που ειναι τοσο ακριβο...7αρι εχεις?
Old 02-08-2014, 12:02 PM
  #5  
Registered User

 
Nabu's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Location: Far far away...
Posts: 8,561
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Αν βάση άδειας έχεις ακόμη κάλυψη απο την εγγύηση τότε θα πρότεινα να επικοινώνησεις με μια Honda, να δώσεις τα στοιχεία της άδειας σου και να δεις τι θα σου πούνε φίλε μου.

Μονάδα ABS μπορείς σίγουρα να βρεις μεταχειρισμένη κάπου απο κάποιο τρακαρισμένο.
Old 02-08-2014, 01:17 PM
  #6  
Registered User
 
TNToulis's Avatar
 
Join Date: Jun 2012
Posts: 43
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Αν δεν βγάλεις άκρη εγώ έχω επισκευάσει την δικιά μου μονάδα μια φορά. Δεν σου λέω ότι σίγουρα επισκευάζεται αλλά αν θέλεις να δοκιμάσουμε το βλέπουμε. Για να βγάλεις το κομμάτι που θέλει επισκευή δεν βγάζεις ΚΑΝΕΝΑ σωληνάκι! μην ξηλώσεις τσάμπα σωληνάκια/υγρά και χαζα... έχω βγάλει στο δικό μου την μονάδα, την επισκεύασα και την ξαναέβαλα και λειτουργεί ΣΩΣΤΑ.
Related Topics
Thread
Thread Starter
Forum
Replies
Last Post
tha
Αμάξωμα - Κουκούλα - Εσωτερικό
14
01-16-2011 09:17 AM
Heli2000
Έλληνες Ιδιοκτήτες S2000 / Greek S2000 Owners
17
04-28-2009 01:25 PM



Quick Reply: VSA συνεχώς αναμμένη ένδειξη



All times are GMT -8. The time now is 08:32 PM.