Κινητήρας - Μετάδοση - Περιφερειακά Συζητηση σχετικα με τον κινητηρα, μεταδοση, περιφερειακα, εισαγωγη, εξαγωγη, ψυξη και βελτιωσεις

eisagogi

Thread Tools
 
Old 10-24-2012, 01:31 PM
  #1  
Registered User
Thread Starter
 
TsalikisThodoros's Avatar
 
Join Date: Oct 2012
Posts: 27
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default eisagogi

καλησπέρα παιδιά.... ψάψνω κάποια εισαγογή να πολείτε σε λογική τιμη !!!
Old 10-24-2012, 01:54 PM
  #2  
Registered User
 
toxicity's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Location: Edw parakatw...
Posts: 439
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Φιλαράκι επειδή σε βλέπω πολύ ανήσυχο για το τι θα βάλεις απο έξτρα στο αμάξι...συμβουλή μου είναι να το χαρείς λίγο "μαμα" και μετα να αρχίζεις να το σκαλίζεις για να βλέπεις και τις διαφορές...
Όσο για εισαγωγή φτηνή και καλή δηλαδή value for money είναι η ΑΕΜ και η INJEN
Μετά αν θες να πας σε κάτι καλύτερο είναι η J's που χρειάζεται κόψιμο το καπό ή σε GROUPPE M (GruppeM-air intake system που δεν χρειάζεται τίποτα
Σπύρος Κ.
Old 10-24-2012, 02:59 PM
  #3  
Registered User
Thread Starter
 
TsalikisThodoros's Avatar
 
Join Date: Oct 2012
Posts: 27
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

να εισαι καλα ρε σπυρο.... η αληθεια ειναι πως θα εχω μαζεμενα τα λεφτα και θελω να το κανω σοστο γιατι μετα ισωσ να μην τα εχω για να το κανω giauto eimai opos les anhsixos ...kai i mana mou to idio mou leei vevea ...pou me akouei na Vtekiazw sto domatio mou me to stoma prosorina DDD
Old 10-24-2012, 08:24 PM
  #4  
Registered User
 
toxicity's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Location: Edw parakatw...
Posts: 439
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Αγορίνα δεν επιτρέπονται τα Greeklish...θα σβιστούν τα posts σου απο τουσ Co.
Kαλημέρα
Old 10-24-2012, 10:22 PM
  #5  
Registered User

 
SBIT's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Don't know yet!
Posts: 2,421
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

καλημέρα και από εμένα. Καλό θα ήταν να περάσεις μια από τις εγγραφές νέων μελών και να συστηθείς στο φορουμ.

Από εκεί και πέρα από ότι καταλαβαίνω ψάχνεις να πάρεις S. Με το καλό λοιπόν αλλά θα πρέπει να καταλάβεις ότι καλό θα ήταν να γνωριστείς λίγο το αμάξι πρίν αρχίσεις να το κανιβαλίζεις (όπως αναφέρει και ο Σπύρος). Γενικά ΜΗΝ ΒΙΑΖΕΣΑΙ!
Δεν ξέρω τι αμάξι είχες πρίν ή το πόσα χρόνια οδηγείς αλλά το συγκεκριμένο θέλει σεβασμό και υπομονή για να το μάθεις, να δείς που πάσχει, τι θέλεις να βελτιώσεις εσύ για τα δικά σου δεδομένα κλπκλπ.
Μην ξεχνάς ότι για να βρείς σωστό S σήμερα κοστίζει αρκετά. Οι λύσεις των 10Κ θα σου κοστίσουν σχεδόν άλλα τόσα για να τα κάνεις αμάξια άρα ξεκίνάς να ψάχνεις ένα καλό s με περίπου 13-18Κ.
καλως ήρθες λοιπόν και με το καλό να το πάρεις.
Old 10-25-2012, 01:31 AM
  #6  
Registered User
 
toxicity's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Location: Edw parakatw...
Posts: 439
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by SBIT
καλημέρα και από εμένα. Καλό θα ήταν να περάσεις μια από τις εγγραφές νέων μελών και να συστηθείς στο φορουμ.

Από εκεί και πέρα από ότι καταλαβαίνω ψάχνεις να πάρεις S. Με το καλό λοιπόν αλλά θα πρέπει να καταλάβεις ότι καλό θα ήταν να γνωριστείς λίγο το αμάξι πρίν αρχίσεις να το κανιβαλίζεις (όπως αναφέρει και ο Σπύρος). Γενικά ΜΗΝ ΒΙΑΖΕΣΑΙ!
Δεν ξέρω τι αμάξι είχες πρίν ή το πόσα χρόνια οδηγείς αλλά το συγκεκριμένο θέλει σεβασμό και υπομονή για να το μάθεις, να δείς που πάσχει, τι θέλεις να βελτιώσεις εσύ για τα δικά σου δεδομένα κλπκλπ.
Μην ξεχνάς ότι για να βρείς σωστό S σήμερα κοστίζει αρκετά. Οι λύσεις των 10Κ θα σου κοστίσουν σχεδόν άλλα τόσα για να τα κάνεις αμάξια άρα ξεκίνάς να ψάχνεις ένα καλό s με περίπου 13-18Κ.
καλως ήρθες λοιπόν και με το καλό να το πάρεις.
Όπως τα λέει ο Sbit είναι!
Και να θυμάσαι αυτο που θα σου πω καλύτερα να έχεις ενα μοτέρ "μαμά" καλό και να "ράβει" το αμάξι παρά να έχεις εισαγωγές εξατμίσεις να κάνεις βαβούρα και να μην πηγαίνεις βήμα!
Old 10-25-2012, 11:58 AM
  #7  
Registered User
Thread Starter
 
TsalikisThodoros's Avatar
 
Join Date: Oct 2012
Posts: 27
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

ολα αυτα που λετε ειναι δεκτα ...εκτος απο 1 ... !!! δεν νομιζω πλεον πως πρεπει να δωσεις τόσα πολλα για να παρεις S μπορείς να παρεισ ενα εξίσου καλο S Και με πιο λιγα απο 10 χιλιαρικα ....!!
Old 10-25-2012, 10:18 PM
  #8  
Registered User

 
SBIT's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Don't know yet!
Posts: 2,421
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

εξίσου καλό S με 10Κ ναι αν είναι συγγενής σου ή καίγεται-τσουρουφλίζεται να το σκοτώσει ή είναι από άλλη 'γραμμή παραγωγής' που δεν έχει νούμερα...

Από εκεί και πέρα με το καλό να το πάρεις, να είναι χαρτί και να είναι και με λιγότερα από 10Κ
Old 10-26-2012, 01:00 AM
  #9  

 
eddiex's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Piraeus. . .
Posts: 11,536
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by TsalikisThodoros
ολα αυτα που λετε ειναι δεκτα ...εκτος απο 1 ... !!! δεν νομιζω πλεον πως πρεπει να δωσεις τόσα πολλα για να παρεις S μπορείς να παρεισ ενα εξίσου καλο S Και με πιο λιγα απο 10 χιλιαρικα ....!!
Δειξε μου ΕΝΑ και θα το παρω για 2ο...


Old 10-26-2012, 01:21 AM
  #10  

 
kosdali's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: thessaloniki
Posts: 1,241
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

και γω ψαχνω για ενα φιλο σ2000 αλλα εχει γεμισει παρταλια...για 02-03 facelift θες τουλαχιστον 12-13 για καλο...


Quick Reply: eisagogi



All times are GMT -8. The time now is 02:01 AM.